Skocz do zawartości
Gofer

Uwagi i pytania do moderatorów IV

Polecane posty

Mam małą prośbę do moderatorów. Jak zapewne zauważyliście, jestem autorem tych dwóch wątków na bazarze w dziale Sprzedam. W pierwszym oferuję ksiażki, w drugim zaś muzykę, gry, numery CDA, etc. Uprzejmie Was proszę o niekasowanie moich okazjonalnych update'ów tego pierwszego, ale jeśli uważacie, że powinienem mieć tylko 1 wątek, to uprzejmie proszę Was o scalenie ich i zmianę nazwy tematu na "Gry, numery CDA, książki i CD z muzyką".

 

Serdecznie dziękuję i pozdrawiam!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boze… To forum wyglada na porzucone przez adminow i modow…

  1. Moja oferta z Bazaru nadal czeka na zatwierdzenie...
  2. Dzial cdaction.pl jest zalany spamem, ktory rozpoczal sie kilkanascie godzin temu… W miedzy czasie redaktor @Smuggler (Super Moderator) napisal post w temacie o prenumeracie… Podobnie @Artius (Moderator) skrobnal linijke o bananie dla smilo, ale spamu i botow juz nie tknal.
    1. Czy usuniecie kont spambotom razem z postami to taki trud? Bo wydawaloby sie, ze to kilka klikniec (profil uzytkownika (bota) -> usun konto ze wszystkimi postami).
    2. Nowe posty od ostatniej wizyty przegladam korzystajac z forum.cdaction.pl/discover/; dzis moze szlag czlowieka trafic chcac w ten sposob znalezc nowe posty, bo posty ze spamem sie ciagna i ciagna…
    3. Skoro moderacja forum lezy, to mam pytanie: Czemu forum nie oferuje tak zbawiennego mechanizmu jak IGNOR? To chyba pierwsze znane mi forum, ktore nie oferuje mozliwosci ignorowania postow danego uzytkownika!
Edytowano przez Coenn
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 hours ago, 2real4game said:

Sluszna uwaga, nie skojarzylem… ale mimo to...

Teraz znowu trwa najazd spambotow, wiec postanowilem przetestowac…

ignor.png.bab3aaffad0d2371c1d508b08ca49c0f.png

 

To widok z https://forum.cdaction.pl/discover/

discover.png.b97fcc456b717d386f9cadc9fbc07f40.png

 

Ukryta jest jedynie tresc postu, lecz tytuly watkow nadal sa pokazywane. To wcale nie rozwiazuje problemu… Bez sensu takie ignorowanie.

Te boty spamuja jedynie w pierwszym napotkanym dziale, gdzie moga tworzyc nowe watki... W takim wypadku najlepiej byloby odizolowac problem robiac tak:

  • na samej gorze forum utworzyc dzial, np. "chinszczyzna", z prawem tworzenia tematow, i tam by te boty plodzily watki...
  • zarazem ustawic ten spamowy dzial tak, by tematy i posty  zen nie pojawialy sie na https://forum.cdaction.pl/discover/ ani w forumowej wyszukiwarce

W ten sposob zarowno moderator bedzie zadowolony (bo sprawa bedzie mniej pilna), jak i ja (bo nie bede juz tego ogladal na stronie z przegladem).

Edytowano przez Coenn
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po kolei:

Cytat

Moja oferta z Bazaru nadal czeka na zatwierdzenie...

Odpowiedź na to powinieneś mieć.

Cytat

Dzial cdaction.pl jest zalany spamem, ktory rozpoczal sie kilkanascie godzin temu

Ten spam od wielu miesięcy trwa, a walka z nim zaczyna przypominać tę z wiatrakami. Postaram się poprawić skuteczność.

Cytat

Po pierwsze - jest opuszczone. Tylko Dirianowi się nudzi

Nie wiem czy to dobra wiadomość, ale postanowiłem wrócić do aktywniejszego udziału w życiu forum.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, Artius said:

Moderator też człowiek, a tych botów jest tak wiele, że walka z nimi zawsze jest nierówna.

Pytanie niekoniecznie do moderatorow, ale... ehem… to forum jest na licencji… czemu nikt nie raczy po prostu uaktualnic wydania do najnowszej wersji?

5 hours ago, MikaelDorren said:

Ten spam od wielu miesięcy trwa, a walka z nim zaczyna przypominać tę z wiatrakami. Postaram się poprawić skuteczność.

Z tego co zdazylem zauwazyc dzieje sie to zawsze noca? Myle sie?

Jesli nie to moze po prostu wylaczac Rejestracje nowych kont na forum w godzinach nocnych… np. od 2:30 do 5:30

@Ghost @spikain @Smuggler

Edytowano przez Coenn
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minutes ago, Artius said:

Niestety nie ma filtrów idealnych, jednak moderacja walczy z tymi botami jak tylko może. 

Hmmm...

 

-> https://www.google.com/recaptcha/intro/v3.html

-> https://developers.google.com/recaptcha/docs/v3

Moze nie powinienem tego otwarcie mowic, ale jednak powiem… Fakt, ze glupie spamboty sa tu takim "ciezkim" problemem nie do pokonania… Winien postawic pytanie: czy nie pora wymienic "technicznych" od forum na bardziej sprawnych.

Edytowano przez Coenn
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 hours ago, yojc said:

I? Przecież reCAPTCHA v3 jest przy rejestracji na forum od dawien dawna. Jeśli według ciebie to jest ten "filtr idealny", to... :)

Powiem Ci, ze wlasnie przetestowalem process rejestracji konta i faktycznie bije sie w piers. Rejestracja jest tak zagmatwana, ze trzykrotnie poleglem (raz bo haslo za slabe, drugi raz, bo nie zorientowalem sie, ze pytanie kontrolne uleglo zmianie, i trzeci raz wymieklem przy "przeklikiwaniu sie" przez recaptcha… zameczylo mnie iloscia zdjec…)

Nie wiem jak te boty daja rade (zwlaszcza z tym pytaniem kontrolnym w jezyku polskim)… Ja nie zdzierzylem ReCaptcha… nazbyt wiele tego bylo. Zastanawiam sie… Czy rejestracja jest na pewno szczelna?, tzn czy boty nie wykorzystuja jakiejs luki, by rejestrowac konto w inny sposob.

Widze tez, ze spamboty rowniez w dzien angazuja sie na forum... I niekoniecznie w dziale cdaction.pl...

Wobec tego, chyba jedyne co pozostaje, to...

On ‎11‎/‎14‎/‎2018 at 1:22 PM, Coenn said:

(…)Jednakze, moze nie takie glupie by bylo moderowanie pierwszego postu uzytkownika… Gdyby do tego byl jakis plugin/hack wykrywajacy, ze post zostal wyslany w innym jezyku niz polski - mozna byloby to zautomatyzowac. Bo rozumiem, ze przeszkoda moze byc liczba i aktywnosc zywych moderatorow na forum.

-------

Albo tez… Aktywacje konta zarejestrowanego z zagranicznego adresu IP zamrazac… Konczyc process reestracji informacja typu:

"Z powodu wykrycia adresu IP spoza Polski prosimy Cie o wyslanie e-maila na adres fa@cdaction.pl. Mail prosimy zatytulowac "Rejestracja konta", a w tresci podac pseudonym (nazwe konta) wybrany podczas rejestracji".

Edytowano przez Coenn
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coenn dużo piszesz o tym o tamtym. Rzecz w tym, że nie piszesz o niczym nowy. Naprawdę myślałeś, że dopiero uczymy się jak je obsługiwać?
Wdrożyliśmy sporo różnych rozwiązań, które zmniejszyły atak spambotów na forum. Wprowadzenie pytań kontrolnych zmniejszyło liczbę ich rejestracji kilkukrotnie. Przed wprowadzeniem tego potrafiło się na forum zarejestrować 300-500 dziennie.  Teraz jest tego ponad 10- krotnie mniej. Blokowanie IP stosujemy, ale boty używają IP z całego świata, w tym również z Polski. W wielu wypadkach poblokowane są całe klasy numerów, ale mówimy tu o kilku miliardach adresów. Codziennie dodajemy nowe do tablic blokowanie, ale nie odetnę Polski czy krajów w Europie gdzie wyemigrowało wielu naszych rodaków. Domeny, z których boty się rejestrują są banowane. Ale co mam zrobić z Gmailem, Hotmailem czy Yahoo? Też zablokować? Bo większość, tych botów które przechodzi takich właśnie domen używają. A jeśli użyją jakiejś innej to jest ona blokowana i zwykle tylko przez jeden dzień udaje im się rejestrować z niej.

Pewnych rzeczy, z racji różnych ograniczeń technicznych czy logistycznych nie da się zrobić. A forum jest aktualizowane. 

Jedyny pomysł, który mi się przydał to włączenie opcji limitowania postów takiego świeżo zarejestrowanego usera. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 12/20/2018 at 8:33 AM, Ghost said:

Póki co nie spotkałem się z modem, który by można wdrożyć na forum, a który potrafiłby coś takiego wyłapać.

W przeszlosci bylo troche for, na ktorych pisywalem… Kojarze, ze na jednym z nich admini mieli obsesje na punkcie wylapywania wulgaryzmow w postach… Musieli uzywac jakiego moda/hacka, co bazowal na regexp (wyrazenia regularne), bo nie szlo wyslac postu, ktory mialby w tresci przeklenstwo… Moze daloby sie w jakis sposob te orientalne znaczki potraktowac jako przeklenstwa…

Edytowano przez Coenn
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to forum w ogóle żyje jeszcze? 29 września napisałem nowy temat w dziale ogłoszenia i eventy. Sprawa była dosyć pilna. Wątek oczywiście wymagał zatwierdzenia i od tej pory nic...nie wiem czy odrzucony, czy olane to kompletnie, czy po prostu nie ma kto się tym zająć. Przykre to, widzieć upadek tak ikonicznej marki...

 

Btw, jeśli jednak ktoś tym się zainteresuje, to temat wbił się dwa razy. Podczas publikacji strona mi się zawiesiła i w rezultacie jakimś cudem zdublowało. Więc proszę nie czepiać się o to, tylko jeden usunąć.

Z góry serdeczne dzięki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosiłbym o usunięcie moich trzech dodatkowych postów z tematu Polityka, gospodarka, społeczeństwo.

Forum miało jakiś problem podczas postowania i w rezultacie wyszedł mi quadrupel. Póki co ukryłem zbędne posty, ale chyba nie mam możliwości ich osobistego skasowania.

Edytowano przez Holy.Death
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...