Jump to content

Santus Faustus I

Forumowicze
 • Content Count

  1,583
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

Santus Faustus I last won the day on November 19 2019

Santus Faustus I had the most liked content!

Community Reputation

18 Neutralna

About Santus Faustus I

 • Rank
  Skalny Troll
 • Birthday 12/18/1987

Dodatkowe informacje

 • Ulubiony gatunek gier
  Array

Sposób kontaktu

 • Discord
  Array

Informacje profilowe

 • Płeć
  Array

Recent Profile Visitors

26,526 profile views
 1. Niestety nie znalazłem odpowiedniego działu, w którym mógłbym o to spytać, dlatego napiszę tutaj. Zwłaszcza, że pamiętam jak sam o tym pisałeś. Chciałem zapytać, czy jest możliwość napisania własnego felietonu do CDA? I jeśli tak, to gdzie i do kiedy miałbym go nadesłać? Być może byłby to felieton polemiczny z twoim, ale niekoniecznie.
 2. Nie ma takiej ustawy ani nikt takiej nie proponuje. Nie powtarzaj tych głupot. Nie chodzi o zakaz edukacji seksualnej, a zakaz namawiania małoletnich do podejmowania takowych aktywności, zachęcania ich do tego. To powinno być karalne. I napiszę tak na wszelki wypadek - to nie jest projekt "pisowski", a obywatelski, wysunięty przez Fundację Pro - Prawo do Życia. To po prostu niewiarygodne, że wielu uważa tą formację za jakąś opcję wręcz fanatyczne katolicką, niepodległościową, niemal nacjonalistyczną. I to zarówno pośród ich zwolenników jak i przeciwników. Ile jest warta taka opinia, to pokazali przy wyborze przewodniczącego komisji ds. rodziny. Katolik by się zwyczajnie bał poprzeć kogoś takiego jak ta pani przewodnicząca. Zwłaszcza, będąc w sytuacji takiego prezesa Jarosława Kaczyńskiego: stary, schorowany, umierający i któremu już psu na buty te małe sukcesy polityczne. Katolik bałby się sądu od którego wyroku nie można odwołać się do żadnego Strasburga. Ci z tej lewicowej koalicji mają przynajmniej więcej uczciwości ideowej niż PiS. Przynajmniej nie udają jakiś pobożnych katolików.
 3. Conan Exiles ma też tryb single. Właściwie gram w to głównie na singlu. Doskonałe do odstresowania się, eksploracja świata jest świetna, w trybie na jednego gracza można sobie poustawiać odpowiednio wszystkie parametry tak, żeby zminimalizować wszelkie nudniejsze elementy, ale żeby gra była wielkim wyzwaniem tam, gdzie trzeba. Teoretycznie jest to gra stworzona do rozgrywki wieloosobowej, ale ja wolę grać samemu. Mniej nerwów i to ja ustalam zasady.
 4. Trans-Fuzja, organizacja pana Żaka i CD Projekt Red. Mam nadzieję, że pomogłem. Tak, jeśli słowo "zmiana" kojarzy mu się z czymś nagłym, to może nie słyszał o czymś takim jak teoria ewolucji lub słyszał, ale ją odrzucił. Inspiracji czego? Wynurzeń pana Żaka? Najstraszniejsze jest to, że najprawdopodobniej ich nie porzucał ponieważ ich nie brał. Chyba, że się mylę i brał. Tego nie wiem na 100%. Po prostu z góry nie podejrzewam nikogo o takie rzeczy.
 5. Czytam z takim śmiechem przez łzy. Przykro patrzeć jak mój ulubiony magazyn dla graczy na własne życzenie wpada w taki dół upodlenia. CDPR też nie lepszy. Ci ludzie tłumaczyli się z zarzutu o coś, co nie istnieje. Jak zwykle najciekawsza była ramka. Samo to, że pytaliście kogokolwiek z T-F jak pisać o pewnych rzeczach już nie świadczy o was dobrze. Natomiast końcówka "Te i inne uwagi uwzględniliśmy, rzecz jasna, przy pisaniu tego tekstu." to jest spadnięcie na dno. Pytaliście o zdanie samozwańców i ideologów, a nie przedstawicieli takich osób. Na to, co ten wasz rozmówca wygadywał właściwie byłaby tylko jedna odpowiedź: zmień dilera albo całkiem odstaw te piguły, ale obawiam się, że nie był pod wpływem żadnej zakazanej substancji i to jest najbardziej przerażające. Był to przykład tzw. "zwrotu lingwistycznego", po którym zaczęto przypisywać słowom nową funkcję niż dotychczas. Zamiast opisywać nimi rzeczywistość niektórzy uwierzyli, że można ją za ich pomocą kształtować. Kiedyś mówiło się na to "magia". Tak, końcówka w nazwie bardzo dużo zmienia w samej istocie zjawiska. "Zmiana" oczywiście wskazuje na coś natychmiastowego, nie ma zmian stopniowych i powolnych. Widzę, że rozmawialiście z kreacjonistą. Mam nadzieję, że kiedyś wyjdziecie z tego bagna w jakie wpadliście.
 6. Lepiej. Po co ściągać SE? Weź to wywal i graj w normalnego Skyra. Poszukaj sobie np. modów na zamianę smoczych dusz na punkty umiejętności. Tropical Skyrim też jest w pompkę. Tylko ten na zamianę imperialnych pancerzy na konkwistadorskie nie działa to sobie go daruj.
 7. Moderacjo jak tam moje posty w temacie o Cyberpunku 2077? Coś z nimi nie tak? Wiszą i wiszą i nikt ich nie chce zaakceptować.
 8. Znaczy lubisz gry bardziej toporne. Bo oczywiście w pierwszej części też dało się wykonać zadanie na różne sposoby, ale to wszystko z dzisiejszej perspektywy wydaje mi się nieco niemrawe. Hackowanie też nie było jakieś niesamowite. Tam to dopiero hackerstwo sprowadzało się do naciśnięcia jednego przycisku. W wersji papierowej CP netrunning jest dość rozbudowany i ciekawy, ale ma jedną zasadniczą wadę: jest ZBYT rozbudowany i skomplikowany jak na grę z innymi ludźmi. Po prostu podczas netrunningu mistrz gry musi się zajmować przez kawał czasu jednym graczem i reszta się nudzi. To dobre na jakiś scenariusz singlowy kiedy jest jeden gracz i mg. Z drugiej strony komputerowy CP jest właśnie grą singlową i rzeczywiście hackerstwo mogłoby być wierne oryginałowi. Albo chociaż coś jak w dwóch najnowszych częściach Deus Ex. Nie wiem niestety jak będzie to dokładnie wyglądać w CP 2077 i nie chcę oglądać żadnych trailerów, fragmentów rozgrywki ani niczego takiego. Chcę być zaskoczony.
 9. Zdawało mi się, że 1 kwietnia już dawno za nami: http://www.ladbible.com/technology/gaming-cyberpunk-2077-will-have-transgender-character-options-20190614?source=twitter%3Fsource%3Dgaming&fbclid=IwAR0fSB0VAz972ASGeU_BhJUX7ySJm-icIEQED5rlm9GAH1t7ddt9-S8SbCg To chyba jest jakiś żart. Teraz zastanawiam się, czy w ogóle kupię tą grę. Czekałem na nią ładnych parę lat i na końcu dostaję coś takiego. Ugięcie się pod wpływem wrzasków SJW to ostateczne upodlenie. Najwyższa wzgarda dla CDPR.
 10. Czym różni się edycja standardowa od kolekcjonerskiej? Skąd ta cena 800 złotych? Nie dam tyle za żadną grę. W sumie to obchodzą mnie tylko dwie rzeczy: gra i mapa. Jakieś plakaty, breloki, figurki i inne takie mam w nosie. Chcę kupić ją w wersji pudełkowej kiedy już wyjdzie. Mam nadzieję, że standardowa edycja wystarczy.
 11. Miło wiedzieć, że poszli po rozum do głowy. Być może tylko za bardzo pospieszyli się z deklaracjami. To studio ma przed sobą przyszłość! Z tego co widziałem na tym filmiku, to również klimat samej gry się zmieni. Zamiast tego komiksowego i miejscami śmiesznego retrofuturyzmu z papierowej wersji dostaniemy coś poważniejszego. Mechanika z papierowego CP mogłaby być dobra co najwyżej w czymś na kształ pierwszych części Fallouta, z rzutem izometrycznym. Tam faktycznie np. strzela postać, a nie gracz.
 12. Dawno nic nie pisałem. Ponieważ miałem okazję zagrać w papierowego CP (jedną sesję jako gracz, jedną sam poprowadziłem według mojego scenariusza) i widziałem ten filmik z rozgrywki, to się wypowiem. Twierdzę, że szykuje się hicior i to jest coś, na co czekam. Holy nie uwzględnia pewnych rzeczy. Po pierwsze to jest gra KOM-PU-TE-RO-WA i już z tego tytułu musi być inna żeby była ciekawa w odbiorze. W papierowej wersji walka rzeczywiście jest trudna i jest ostatecznością, ALE tam nie ma opcji quick save/quick load i jak giniemy, to robimy nową postać. Oczywiście mogą też wprowadzić i taki tryb dla chętnych. Po drugie, jeśli walka już się zdarzy, to mniej tam zależy od gracza niż w grze na PC/konsole. W tym drugim przypadku nie ma np. rzutu kością, czy w ogóle trafisz. Dobrze przycelowałeś, to trafiasz. Co najwyżej może być losowany w tle jakiś zakres obrażeń danej broni + modyfikatory pancerza. Dlatego twierdzę, że to będzie hicior. Redzi zrozumieli, że to nie sesja papierowego Cyberka, musi tam być inaczej. I chwała im za to.
 13. Nie, to nie Bethesda tylko Obsydian. A tak odnośnie tego nadchodzącego F76, to dowiedziałem się o co będzie się opierał system rozwoju postaci. Ten jeden powód jest wystarczający, żeby skreślić tą grę. Sorry boys, ale ja chcę samemu decydować jakim gram buildem i nie zrezygnuję z tego. Nawet w naszym rodzimym Wiedźminie było tak, że niby gramy postacią z określonym imieniem, określonej płci i profesji, ale i tak możemy sobie samemu wybierać umiejętności z poszczególnych drzewek. Jeśli w takiej grze była opcja świadomego robienia własnego buildu, to w takim F76 musi być tym bardziej.
 14. Kupiłem sobie Warhammera II. Chciałem sobie zagrać w taką kampanię typową dla serii TW (podbij całą mapę). Niestety nie mogłem ponieważ wyskoczył mi komunikat, że muszę mieć pierwszą część tej gry. Po co? Ale dobra, szukam jej na Steam. Jest - za jakieś 219 złotych. To są jakieś żarty. Nie kupiłem, zrezygnowałem, uważam WII za najgorszy z moich zakupów.
 15. Ani on ani ja nie jesteśmy naukowcami, to prawda. Ale czy to znaczy, że nie możemy podać gdzieś żadnej ciekawostki naukowej w stylu jaka jest prędkość obrotu Ziemii czy wymiarów jakiegoś dinozaura? No przecież żaden z nas tego nie zmierzył. Zostały zarządzone i zaczęte, wiem o tym. Ale też szybko przerwane na żądanie organizacji żydowskich, którzy powiedzieli, że ekshumacje są sprzeczne z ich religią. Po części jest to prawda, ale dotyczy to zmarłych leżących na cmentarzu. Natomiast ci z Jedwabnego nie są pochowani na cmentarzu. Dlatego swoje zdanie podtrzymuję i chciałbym, żeby zostały wznowione i ostateczny werdykt został wydany po ich zakończeniu. III Rzesza od początku do samego swojego końca była państwem suwerennym i niepodległym. PRL taki nie był, a jak wiadomo ktoś ubezwłasnowolniony nie odpowiada za swoje czyny. Odpowiedziałem wyżej. Cieszę się, że wspomniałeś o pogromie kieleckim. Nie każdy wie, że jego pierwszymi ofiarami byli Polacy ani to, że w ciałach ofiar znaleziono pociski od broni palnej. Kto miał wtedy broń palną i mógł nie kryć się z tym faktem? Dla zwykłego obywatela była za to kara śmierci. Dodatkowo teren pogromu został odcięty przez bezbiekę tak, żeby nawet jakby ktoś chciał pomóc komuś na obszarze pogromu, to nie mógł tego zrobić. Przedstawia się to jako jakiś spontaniczny wybuch rzekomego polskiego antysemityzmu. jakby ciemny lud rzucił się nagle na Żydów w jakimś morderczym szale. Widać jakie to było spontaniczne. Jak kradzież pieniędzy z konta przez kartę zbliżeniową ukrytym terminalem płatniczym. Nie chcę dawać dokładnych instrukcji jak to się robi, ale zaczyna się od założenia firmy-krzaka w jakiejś Panami czy innym egzotycznym kraju. Faktycznie - spontan taki, że ja cię nie mogę. Dobrze wiem, że polski rząd sanacyjny nie traktował dobrze Ukraińców. Ale to w najmniejszym stopniu nie usprawiedliwia bestialskich mordów na zwykłych, prostych chłopach, nieróżniących się za bardzo od chłopów ukraińskich. Ani trochę! Gdyby dorwali jakiegoś sanacyjnego polityka i zrobili mu to samo, to mógłbym to jakoś zrozumieć. Źle sądzę. Uważam za głupie i niepotrzebne. Jeśli chodzi o Jaruzelskiego i Kiszczaka trzeba było pociągnąć ich do odpowiedzialności kiedy żyli. Natomiast co do jeszcze żyjących to faktycznie trzeba podać jakiś powód degradacji. Błazenadą jest odbieranie stopnia kosmonaucie Mirosławowi Hermaszewskiemu. Wystarczy za odpowiedź? Żeby było jasne: nie jestem pisowcem. Nie obchodzą mnie interesy tej czy innej partii. Jeśli mam za co, to ich pochwalę. Nie mam jednak zahamowań przed objechaniem i obsobaczeniem ich z góry na dół. pod warunkiem oczywiście, że robią to tu, a nie na jakimś forum międzynarodowym. Pamiętajmy, że obecnie uchwalane prawo to dla zagranicy polskie prawo, a nie żadne "pisowskie". No i mogę tylko zagwizdać z uznaniem dla stopnia pokręconości umysłu, który kojarzy kanibali z degradacją komunistycznych oficerów.
×
×
 • Create New...