Jump to content

Sevard

Hall of FAme
 • Content Count

  20,324
 • Joined

 • Days Won

  4

Sevard last won the day on August 29 2014

Sevard had the most liked content!

Community Reputation

1,241 Znakomita

About Sevard

 • Rank
  Konqi
 • Birthday 07/08/1985

Dodatkowe informacje

 • Ulubione gry
  Array
 • Ulubiony gatunek gier
  Array
 • Wyróżnienia Smugglerkowe
  Array

Sposób kontaktu

 • Strona WWW
  Array

Informacje profilowe

 • Płeć
  Array
 • Skąd
  Array
 • Zainteresowania
  Array

Recent Profile Visitors

55,207 profile views
 1. Podłącz monitor do RXa kablem HDMI <-> DVI-D lub ewentualnie DP <-> DVI-D. Kabel HDMI <-> VGA musi być aktywny, co sprawia, że jest drogi i potrafi sprawiać różne dziwne problemy.
 2. Sevard

  Menadżery haseł

  To jest nieco bardziej rozbudowany temat, ale większość programów tego typu używa na tyle silnych metod szyfrowania, że złamanie ich jest dosyć kłopotliwe, więc jest mała szansa, że w ogóle komuś będzie się chciało to robić - tak długo jak główne hasło jest bezpieczne, tak długo reszta haseł również powinna być bezpieczna. Rozwiązania takie jak LastPass, 1Password zostały sprawdzone przez naprawdę sporo ludzi i do tej pory nie było jakichś większych incydentów z nimi związanych. A jak chce Ci się bawić, to jest też otwarty Keepass, w którym hasła trzymasz w zaszyfrowanym lokalnym pliku.
 3. W części przypadków wystarczy przenieść SSD i będzie działać, a w części komp się nie uruchomi. Żeby mieć pewność, że system się uruchomi należy go do tego przygotować za pomocą narzędzia Sysprep. Po przeniesieniu trzeba ponownie aktywować system (tu wchodzą wszelkie ograniczenia dotyczące licencji Windowsa).
 4. Oczywiście, że firmware jest oprogramowaniem (i w sumie dlatego na polski tłumaczy się to jako oprogramowanie sprzętowe), przy czym działa ono na dużo niższym poziomie niż standardowe oprogramowanie, które jest dostępna dla użytkownika. Stąd właśnie wydzielono je do osobnej podklasy. Co w takim razie w przypadku firmware'u, który jest ładowany do urządzenia podczas uruchamiania systemu?
 5. Żaden proces nie działa po jego zamknięciu - nie może. To, że czasem proces jeszcze chwilkę po naciśnięciu X działa i sprząta po sobie to jest normalne i nie dotyczy tylko przeglądarek, ale większości softu, ale to jest stan, w którym użytkownik nie widzi procesu, ale on jeszcze nie jest zamknięty. Natomiast po paru sekundach po takim procesie już zazwyczaj nie ma śladu w systemie. Piszę o czymś zupełnie innym. Otwórz obok siebie tę samą stronę w FF oraz Chrome i porównaj czcionki - one wyglądają inaczej, nawet jeśli w teorii w obydwóch przypadkach są używane te same czcionki. Przegląd
 6. Z tego co piszą na Reddicie i na forum AMD, to AMD ma opóźnienia z tymi kluczami i pracują nad tym. Czyli trzeba czekać.
 7. Chrome jest przeglądarką jak każda inna. To, co jest dobre tak naprawdę mocno zależy od użytkownika, jego preferencji i przyzwyczajeń. Najlepiej po prostu posprawdzaj sobie różne przeglądarki i zobacz co Tobie najbardziej odpowiada. Nie, przeglądarka nie działa po jej zamknięciu. To, co działa w tle to usługa odpowiadająca za aktualizacje. I tak - Chrome potrafi być pamięciożerny, ale inne przeglądarki również. Dużo zależy od zawartości ładowanych stron - z pewnym rodzajem treści jedne przeglądarki radzą sobie lepiej, z innym inne. To jest kwestia ustawień anty-aliasingu czcion
 8. Ryzen ma kontroler pamięci w procku. Możliwe więc, że z pinem, odpowiedzialnym za komunikację z tym gniazdem nadal jest coś nie tak i wywala błąd pamięci, choć tak naprawdę problem jest z prockiem lub gniazdem. Najłatwiej byłoby to ustalić podmieniając procek na jakiś inny, który na 100% jest sprawny.
 9. Ale bez przesady - brak SSD nie powoduje czegoś takiego. Skoro komp jest nowy, to jest na gwarancji. Najlepiej będzie z niej skorzystać i tyle.
 10. Ten typ tak ma. Jest sporo użytkowników na tym forum oraz na innych stronach, którzy skarżą się na podobny problem. Niestety rozwiązania nie widziałem, choć problem występuje na kartach NV obecnej, jak i poprzedniej generacji (choć w przypadku obecnej wydaje się być on bardziej powszechny).
 11. WD nie ma zwykłych konsumenckich dysków 2TB. Ma tylko bardzo drogie WD Black, albo dyski, które są przeznaczone do innych zastosowań. Jeśli chodzi o dysk na storage, to jeszcze jakoś bronią się WD RED i WD Blue ( WD20EZRZ), ale do typowych zastosowań to one się nie nadają - są wolne i awaryjne jeśli nie są używane zgodnie z przeznaczeniem. Jak nie Toshiba, to pozostaje Seagate (bo Hitachi w Polsce jest absurdalnie drogie), przy czym Toshiba i tak moim zdaniem jest lepszym pomysłem (bardziej przewidywalna stabilność niż Seagate i WD)
 12. W sterowniku masz opcję dodania własnej rozdzielczości - zakładka Display, na samym dole jest opcja dodania niestandardowej rozdzielczości. Sterownik zwraca rozdzielczości, które raportuje mu monitor, a że niektóre monitory potrafią zwracać rezultaty w zależności od faz księżyca, to trudno za to winić sterownik.
 13. Tylko dostanie kart AMD w normalnych cenach jest niemożliwe, a Vegi nie są warte tyle, ile chcą za nie polskie sklepy.
 14. Owszem, ale jeśli nawet ludzie z Epica (czyli firmy, która jest tak pro-NV jak się tylko da) mówią, że obecne karty nie bardzo radzą sobie z Vulkanem, to można się domyślić gdzie te karty będą, gdy doda się jeszcze trochę ciężkich rozszerzeń.
 15. Tak, GPU starzeje się najszybciej, ale obecne GPU mogą się zestarzeć jeszcze szybciej niż zwykle. NVIDIA ostatnio poinformowała, że wrzuca swoje API do ray tracingu (NVIDIA RTX) do Vulkana, to API już jest w DX12. Zgodnie z tym, co mówi NV pierwszych gier korzystających z tego API możemy się spodziewać w tym roku. Biorąc pod uwagę to, że do prezentacji technologii NVIDIA potrzebowała Titanów V, to można się domyślić co to oznacza dla obecnych kart.
×
×
 • Create New...