Jump to content

yojc

Junior Admini
 • Content Count

  64,801
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  398

yojc last won the day on May 2 2020

yojc had the most liked content!

Community Reputation

17,330 Znakomita

About yojc

 • Rank
  2A03
 • Birthday 07/10/1991

Dodatkowe informacje

 • Ulubiony gatunek gier
  Array
 • Konfiguracja komputera
  Array
 • Wyróżnienia Smugglerkowe
  Array

Informacje profilowe

 • Płeć
  Array

Recent Profile Visitors

127,965 profile views
 1. Podobno najnowsze karty jakie działają oficjalnie z Windows XP to GeForce GTX960 i Radeon R9-270X. Nie jestem szczególnie zaznajomiony w temacie, może jakieś zmodyfikowane stery dla RX550 się znajdą, ale biorąc pod uwagę że to kompletnie inna architektura niż ostatnie wspierane karty AMD to trochę wątpię... https://www.techpowerup.com/forums/threads/newest-graphics-card-that-supports-windows-xp.256433/ Pytanie na ile jest to w ogóle gra warta świeczki, zakładałbym, że nowsze gry i tak się na XP nie odpalą niezależnie od karty. Choćby wszystko, co wymaga DirectX 10 i wyżej, przynajmniej bez wgrywania nieoficjalnych modyfikacji do systemu. W zależności z jakich programów ojciec korzysta, to jakimś wyjściem może być przejście na Windows 10 i zainstalowanie XP na maszynie wirtualnej - choć to nie będzie tak szybkie i wygodne jak natywnie zainstalowany XP. Albo po prostu zrobienie dual boota, tzn. zainstalowanie naraz Windows 10 i XP na jednym dysku (zakładam, że powinno działać - przełączanie między systemami poprzez restart komputera)
 2. Ten zestaw pod obciążeniem to pewnie nawet 200W poboru mocy nie przekracza.
 3. Zasilacz nie powinien mieć problemów z tą kartą.
 4. Tak, dysk SSD (modele ze złączem SATA) będzie działać na tym komputerze. Co prawda transfery liniowe będą ograniczone do poziomu SATA2, ale i tak będzie działać nieporównanie szybciej od HDD. Co do montażu - niby można kupić jakieś adaptery, ale tak naprawdę SSD mogą leżeć luzem nieprzykręcone jeśli ci to nie przeszkadza - nie mają części ruchomych i nie robi im to różnicy.
 5. Chłodzeń wodnych typu AiO z reguły się nie "konserwuje" bo są nierozbieralne.
 6. W końcu nastąpiła upatrzona od dawna przesiadka na mITX... Trzeba kable ogarnąć jeszcze, ale przynajmniej się pozbyłem służbowego lapka z biurka teraz - nowy PC służy też do pracy.
 7. Obrazek przedstawiający piątkową promocję na Morele pokazuje ten model GTX1660Ti: https://www.morele.net/karta-graficzna-gigabyte-geforce-gtx-1660ti-oc-6gb-gddr6-gv-n166toc-6gd-4144273/ Chyba, że masz jakieś inne informacje jeszcze o innych modelach na promocji.
 8. Nie mylisz czasem jednostek Mb/s (megabity) i MB/s (megabajty)? 5MB/s to 40Mb/s. To oczywiście nie wyjaśnia gdzie się podziało te 500Mb/s, ale wynik speedtestu (Mb/s) się mniej więcej zgadza ze Steamem (z tego co pamiętam prędkość podaje w MB/s). Co do zasady prędkość internetu, kart sieciowych, etc. podaje się w Mb/s, które trzeba podzielić przez 8 żeby otrzymać MB/s. Z kolei programy ściągające zazwyczaj podają w MB/s.
 9. Oczywiście nie ma nic złego w poleceniu mocniejszego zasilacza niż potrzeba, niemniej przy 700W masz tutaj setki watów zapasu. Nie ma co popadać w paranoję. Ja bym nie miał żadnych oporów przed graniem na RTX3070 nawet na zasilaczu 550W. https://www.purepc.pl/test-kart-graficznych-geforce-rtx-3070-vs-geforce-rtx-2080-ti?page=0,21
 10. Ten zestaw pod maksymalnym obciążeniem to do 400W nawet nie dobije.
 11. Dwa lata to nie jest taki zaawansowany wiek, nie przesadzajmy Gwarancji powinien mieć 3 lata.
×
×
 • Create New...