Jump to content

yojc

Junior Admini
 • Content Count

  64,769
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  396

yojc last won the day on November 1 2019

yojc had the most liked content!

Community Reputation

17,319 Znakomita

About yojc

 • Rank
  2A03
 • Birthday 07/10/1991

Informacje profilowe

 • Płeć
  Array

Dodatkowe informacje

 • Ulubiony gatunek gier
  Array
 • Konfiguracja komputera
  Array
 • Wyróżnienia Smugglerkowe
  Array

Recent Profile Visitors

116,775 profile views
 1. Okej, sprawdziłem Twoje tematy na forum i przyznaję rację, faktycznie tyle kosztował jak kupowałeś. Z drugiej strony sam kupowałem komputer niewiele później i pamiętam, że za Xeona X3440 (czyli i7-860s) na pewno nie dałem tych 9 stów które są w tym temacie wypisane. Nieważne, tyle lat to można zapomnieć co i jak I tak, były droższe i7 też wtedy (pod LGA1366)... tak samo jak teraz jest Threadripper. Skupiałem się na tym, co zwykli śmiertelnicy zazwyczaj kupowali Zapomniałem nadmienić, że miałem na myśli rynek używanego sprzętu - nówki raczej nie stanieją, choć oczywiście pewnie się zdarzy, że nowe odpowiedniki starych procków będą tańsze. Używki podejrzewam, że powinny stanieć odczuwalnie, choć to trochę wróżenie z fusów.
 2. Brzmi to trochę śmiesznie, biorąc pod uwagę że Twój procesor te 10 lat temu kosztował w sklepie jakieś 500zł, a dopłata do i7 (w formie Xeona) wynosiła jakieś 100zł... A to był właściwie jeden z lepszych dostępnych konsumenckich procesorów. Ja w kwestii procesora raczej zdecydowałbym się na coś co oferuje obecnie dobry stosunek ceny do wydajności, jak np. Ryzen 5 3600 (6 rdzeni) lub 7 3700 (8 rdzeni). W obu przypadkach będziesz mieć możliwość w przyszłości przejścia na 9 3900X w przyszłości gdy już stanieją, oczywiście jak płyta główna będzie odpowiednia. Do obecnych płyt powinny również pasować Ryzeny 4XXX (prawdopodobnie premiera w tym roku), ale kolejne generacje już na pewno nie.
 3. yojc

  Pamięci RAM

  Zależy co zamierzasz robić na komputerze, do grania raczej takiej potrzeby nie ma.
 4. Będzie bardzo duży zapas mocy jeszcze, zobacz np. jakie jest obciążenie zasilacza na zestawie testowym na PCLabie: https://pclab.pl/zdjecia/artykuly/mozimek/2019/lipiec/BMaBWclBrt/SUPER/power_load.png Mają tutaj też bardziej prądożerny procesor od tego z Twojego zestawu, no i jest to pomiar mocy pobieranej z gniazdka, więc realnie obciążenie zasilacze jest o 10-15% niższe.
 5. Dysk 2TB to już całkowicie twoja decyzja, jak czujesz że będziesz potrzebować tyle miejsca to można dopłacić. Zmiana zasilacza na 50W mocniejszy sama w sobie właściwie nic nie zmieni. Z kart WiFi, z najtańszych jakie dają radę jest np. https://proline.pl/tp-link-tl-wn722n-karta-wi-fi-usb-p919166
 6. Nie, nie dostaje się sprzętu na zastępstwo.
 7. Ja na swoim Xeonie X3440 (odpowiedniku i7-860s, podkręcony do 3GHz, czyli ciut lepszy od Twojego i5) wymieniłem kiedyś GTX660 na RX-570 i były gry w których to nie zrobiło absolutnie żadnej różnicy bo procesor ograniczał kartę graficzną, więc wiesz... Kupno czegoś w stylu RTX2060 czy 5700XT ma sens tylko wtedy, jeśli obecna karta zdycha kompletnie a i tak planujesz niedługo resztę podzespołów wymienić.
 8. yojc

  Problem z bios?

  Ustawienia BIOSu zostały uszkodzone, możesz albo wcisnąć F2 lub Del żeby wszystko poustawiać samemu, albo F1 żeby załadować wartości domyślne.
 9. Podłączyłeś monitor do karty graficznej czy płyty głównej?
 10. Zawsze można ściągnąć program Winaero Tweaker, tam można dostosować wiele opcji systemu, w tym okienko emoji. https://winaero.com/download.php?view.1796
 11. Nie działa wyświetlanie dat z jakiegoś określonego okresu, chyba jak ma się wyświetlić że napisano "w [dzień tygodnia] o [godzina]" to wtedy jest pusto. To jakiś błąd z tłumaczeniem, bo na angielskiej wersji działa. Ale prędzej pewnie forum zamkną niż to naprawią.
 12. Nie działają już od dawna, wczoraj była aktualizacja forum ale nadal nienaprawione.
 13. Nierówne podświetlenie (backlight bleeding) to bardzo typowa usterka w monitorach. Jesli to w ogóle można nazwać usterką, bo... 1) Nie wiem, czy przyjmą z tego powodu na gwarancję 2) Jest duza szansa, że jeśli wymienią monitor to nowy też to będzie mieć
 14. Spróbuj zaktualizować BIOS, bo część płyt głównych z tego okresu wymaga aktualizacji pod nowe karty. (upewnij się że wgrywasz BIOS do odpowiedniej rewizji płyty głównej, bo było ich kilka)
×
×
 • Create New...