Jump to content

helmud7543

Forumowicze
 • Content Count

  3,546
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  8

helmud7543 last won the day on April 22

helmud7543 had the most liked content!

Community Reputation

124 Znakomita

About helmud7543

 • Rank
  Hipnotyzer
 • Birthday 03/09/1987

Dodatkowe informacje

 • Ulubiony gatunek gier
  Array

Sposób kontaktu

 • Discord
  Array
 • Facebook
  Array
 • Strona WWW
  Array

Informacje profilowe

 • Płeć
  Array
 • Skąd
  Array
 • Zainteresowania
  Array

Recent Profile Visitors

6,306 profile views
 1. Skoro radiator aż parzy w rękę to wymiana ciepła między nim a procesorem jest. Skoro jednak powietrze wydmuchuje chłodne to problem z oddawaniem ciepła prze sam radiator. Czyściłeś go w ogóle z kurzu?
 2. Jest uszkodzony, reklamować.
 3. Odłącz ten dysk i napraw rozruch z płyty instalacyjnej. Rozruch masz na jednym dysku a system na drugim, stąd problemy.
 4. Daj dane konkretnego egzemplarza. Od 4 TB w górę P300 mają SMR, mniejsze nie wiem ale może uda się rozpoznać po wielkości bufora albo parametrach modelu.
 5. Pisząc o dysku miałem na myśli normalne zachowanie - niektóre stukają przy parkowaniu głowic i nie jest to usterka. P. S. Zaraportowałem tamte duble, ktoś z modów posprząta.
 6. Zjedz na dół jeszcze tabela Smart, bo nie widać całości. Dysk jest uszkodzony w każdym razie. Jak chcesz kupić to raczej WD lub Toschiba - u Seagate ostatnio średnio z jakością. Unikaj dysków w technologii smr. Dotyczy to zarówno wewnętrznych, jak i przenośnych. Trudno będzie znaleźć 2 TB przenośny 2,5 cała, który nie będzie smr.
 7. To dźwięk przekaźnika (jeśli w zasilaczu są jakieś, nie jestem elektronikiem) lub o wentylator zachacza coś - jakiś "kot" z kurzu, włos itp. W każdym razie zatarte łożyska silnika wentylatora brzmią inaczej, choć oczywiście trzeba by to na żywo słyszeć.
 8. Wtyczka lub kabel. Minijack w telefonie jest nieco inny - ma zwykle dodatkowe piny. Trzeba by te słuchawki protestować kabelkami "na krótko".
 9. Sprawdź czy dźwięk jest w słuchawkach podłączonych do komputera. Podłącz też głośniki do telefonu czy innego urządzenia i sprawdź.
 10. Instalujesz wersję 32 czy 64 bitową? Secure boot wyłączone? Jaki to model laptopa?
 11. Jeśli rozbieraie nie wchodzi w grę to odradzam, chociaż też może paść z czasem od korozji. Nie wiem czy umiesz wyjąć pojedyncze klawisze z tych żabek, jeśli tak to pędzelkiem przemyj zatrzaski (to one raczej się lepią i ciężko chodzą) a same klawisze umyj w wodzie destylowanej i wysusz. Do zewnętrznej strony nie używaj alkoholu ani innych chemikaliów bo może czcionka zejść.
 12. Ta sama jakość, chyba że któraś jest gorszej jakości. Każdy z wymienionych standardów jest lepszy niż VGA więc straty jakości nie będzie. Pytanie tylko czy karta poda sygnał analogowy na te złącza - jeśli nie, przejściówka nie zadziała. Nie siedzę w rynku więc nie wiem czy VGA jest jeszcze wspierane.
 13. Odpal jakiegoś Linuxa Live CD i sprawdź ten dysk. Możliwe, że zbiegiem okoliczności padł, możliwe że świruje kontroler na płycie głównej, może jest konflikt sterownika Windows z dyskiem lub z kontrolerem płyty. Mam niezbyt pochlebne zdanie o Windows 10 ale sprytnie to Microsoft rozegrał - na nowych sprzętach 7 nie zainstalujesz a 8 i 8.1 mało kto wybiera.
 14. Gwałtowne wyłączenie komputera następuje albo w wyniku przegrzania (lub awarii czujnika) albo awarii elektrycznej (od usterki samego zasilacza poprzez wyzwolenie jego zabezpieczeń w wyniku przegrzania, przeciążenia, niedostatku mocy wejściowej [instalacja 230 V w domu] na zwarciach w zasilanych elementach skończywszy). Możliwości jest wiele, trzeba sprawdzać po kolei.
×
×
 • Create New...