Jump to content

Emigrant

Forumowicze
 • Content Count

  140
 • Joined

Community Reputation

3 Neutralna

About Emigrant

 • Rank
  Krasnolud

Dodatkowe informacje

 • Ulubione gry
  Array
 • Ulubiony gatunek gier
  Array

Sposób kontaktu

 • Discord
  Array
 • Strona WWW
  Array

Informacje profilowe

 • Płeć
  Array

Recent Profile Visitors

1,770 profile views
 1. Witam wszystkich, Sprzedalem plytke z muzyka techno z lat 90. :) Jednoczesnie aktualizuje watek i dodaje cos specjalnego dla wszystkich fanow serii Empire Earth : oryginalna pelna wersje drugiej czesci serii (EE II) w wersji polskiej, w oryginalnym pudelku ! Cena to tylko 39 zl. Dla fanow serii Deus Ex, do ktorych sam naleze od poczatku, takze przygotowalem oferte specjalna: pelne wersje wszystkich 3 pierwszych czesci serii (DX1, Deus Ex Invisible War oraz Human Revolution) w oryginalnych pudelkach. W tym wypadku cena za cala ta wyjatkowa kolekcje wynosi 199 zl. Pozdrawiam!
 2. No cóż, dla wielu Polaków (a także Francuzów, Brytyjczyków, Amerykanów...) jest ona istotnie odkrywcza (bez sarkazmu). Oni nadal wierzą, że państwo to święty Mikołaj, który im rozdaje pieniądze za darmo Dlatego głosują masowo na tych, którzy obiecają im "dać" najwięcej. A wszystko to z powodu żenującej niewiedzy ekonomicznej i finansowej większości Polaków... czemu mogłaby zapobiec (samo)edukacja poprzez czytanie odpowiednich książek No ale według kolegi Coenna to byłoby marnotrawstwo czasu i pieniędzy, które lepiej byłyby wydane na czternastą sukienkę, dziesiątą parę spodni albo FIFA 19 Wesołych świąt, Drodzy Forumowicze!
 3. Witam wszystkich! Po dłuższej przerwie odnawiam wątek. Dodałem do oferty 2 nowe pozycje: Ryszard Kapuściński, "Cesarz" i "Szachinszach" (2 książki w jednej!) - cena 29 zł Robert Kłosowicz, "Inczon - Seul 1950" wydawnictwa Bellona - cena 12 zł Jestem także skłonny wymienić którąkolwiek z proponowanych tu książek na jedną z następujących: Mateusz Grzesiak, Psychologia Sprzedaży Chris Guillebeau, Niskobudżetowy startup lub którąkolwiek książkę Roberta Kyiosaki. Zapraszam do zakupów i życzę wszystkim Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku!
 4. >>>Racja, poczucie humoru nigdy nie było moją mocną stroną Tak jak czytanie Twoich postów Jeśli chodzi o karierę, sprawa jest prosta : jesteśmy tylko tyle warci na rynku pracy, ile wiemy u imiemy. Każdy z nasz zaszedł już tak daleko w swojej karierze, jak to było możliwe, ze swoim obecnym stanem wiedzy. Jeśli chcemy zdobyć lepiej płatną pracę, musimy zdobyć nową wiedzę i umiejętności, za które inni będą skłonni nam więcej zapłacić. Wiedzę tą możemy zdobyć albo poprzez książki, albo poprzez kursy/szkolenia, a potem zastosować w praktyce. A co do oczu: światło emitowane przez urządzenia elektroniczne (komputery, tablety, smartfony i telewizory) uszkadza nasze oczy, a także "zmyla" je, aby myślały, że nadal jest dzień i patrzyły dalej na ekran. Książki papierowe nie emitują oczywiście żadnego światła. Wiem doskonale.
 5. Mam małą prośbę do moderatorów. Jak zapewne zauważyliście, jestem autorem tych dwóch wątków na bazarze w dziale Sprzedam. W pierwszym oferuję ksiażki, w drugim zaś muzykę, gry, numery CDA, etc. Uprzejmie Was proszę o niekasowanie moich okazjonalnych update'ów tego pierwszego, ale jeśli uważacie, że powinienem mieć tylko 1 wątek, to uprzejmie proszę Was o scalenie ich i zmianę nazwy tematu na "Gry, numery CDA, książki i CD z muzyką". Serdecznie dziękuję i pozdrawiam!
 6. Witam, Zostawiłem w Polsce u rodziny parę starszawych (ale nadal sprawnych) kompletów głośników. Jeśli chcesz, mogę poprosić moich bliskich, by Ci je przesłali. Czy mogą być obojętnie jakie sprawne głośniki (Tracer, Creative), czy szukasz jakichś konkretnych? Jeśli chcesz, to mogę do tego dorzucić Ci płytkę z owego nr KŚG z 2000 r., z I/O z 1999 r. (pełna wersja Nocturne + wiele dem, m.in. Unreal Tournament), płyty z nr 188 i 191 CDA (2011 r.), zusammen wszystko razem z głośnikami. Cenę możemy wynegocjować na priv
 7. Witam wszystkich, Po dłuższej przerwie odnawiam wątek i jednocześnie miło poinformować, że dodałem trzy książki do mojej oferty: powieść Chalet 1 belgijskiego pisarza Andre Baillon oraz dwie książki o rozwoju osobistym: Brian Tracy, Sukces osobisty - 21 rozdziałów o konkretnych aspektach naszego życia, które trzeba poprawić, jeśli chcemy odnosić sukces w życiu (nie tylko w biznesie) - 20 zł Katarzyna Lorek, Co o pieniądzach każdy wiedzieć powinien - 10 zł Na koniec mała prośba do moderatorów: ten wątek jest odrębny od tego, w którym sprzedaję gry i sprzęt komputerowy, więc proszę Was o niekasowanie tej aktualizacji. Jeśli jednak uważacie, że powinienem mieć tylko 1 wątek, scalcie proszę obydwa tematy, a ja zreorganizuję ich treść. Serdecznie pozdrawiam, Emigrant
 8. Witam serdecznie, Odnawiam wątek i jednocześnie dodaję do oferty płytę z muzyką klasyczną Mozarta i Schuberta w wykonaniu Orkiestry Filharmonii w Bambergu (Niemcy). Cena: 20 zł.
 9. Witam, W odróżnieniu od tutejszych forumowiczów, większość (ponad 60%) Polaków nie czyta w ogóle książek. A szkoda, ponieważ nie zdają sobie sprawy, jak wiele dobrego daje czytanie: Poprawia naszą znajomość języka, w którym napisana jest książka (Turambar niestety słabo tu wypadł, popełniając aż 3 błędy w jednej (!) tylko opcji do ankiety : "wogule nieczytam" - powinno być "w ogóle nie czytam"; Pomaga się skoncentrować; Relaksuje; Chronimy nasze oczy, kiedy czytamy, zamiast patrzeć w ekrany urządzeń elektronicznych; Zwiększa nasz zasób słownictwa; Gdy poświęcamy na to ostatnie 30-60 minut przed położeniem się spać, pomaga nam to zasnąć (podczas gdy elektronika utrudnia zaśnięcie); Ale także (i przede wszystkim) zwiększa nasze szanse na zrobienie kariery i podwyższenie naszych dochodów! Wiecie, ile czyta przeciętny Amerykanin? Zaledwie 1 książkę rocznie. Wiecie, ile książek czyta co roku najbogatsze 20% Amerykanów? Średnio 24 na osobę (czyli 2 książki miesięcznie). Poza tym ważne jest też to, CO się czyta. Bogaci ludzie czytają książki o wiedzy, zwłaszcza o biznesie, finansach i o rozwoju osobistym. Biedni ludzie i klasa średnia czytają beletrystykę (tzw. "literaturę piękną"). Bogaci ludzie (których staram się naśladować), czytają po to, by się czegoś nauczyć, i bezustannie pogłębiają swoją wiedzę i rozszerzają horyzonty. Biedni ludzie i klasa średnia czytają natomiast po to, żeby się zabawić. Warren Buffett, Elon Musk i Bill Gates już jako dzieci (!) byli molami książkowymi. Do dziś Buffett czyta codziennie 500 stron różnych tekstów, a Bill Gates czyta co roku 50 książek. Oczywiście nie wystarczy czytać i wiedzieć, trzeba też zastosować to, czego się człowiek nauczył. Jak powiedział słusznie Goethe: "Nie wystarczy wiedzieć, trzeba zastosować. Nie wystarczy chcieć, trzeba działać." Ale po to właśnie bogaci ludzie czytają książki - żeby się czegoś nauczyć, a potem to zastosować w praktyce!
 10. Ja od ponad roku czytam książki o biznesie (dlatego, że chciałbym w niedalekiej przyszłości założyć własną firmę), a właśnie skończyłem lekturę interesującej francuskiej książki "Sprzedawać więcej dzięki psychologii neurolingwistycznej". Brzmi obco, prawda? A tak naprawdę za tym pojęciem kryje się sztuka rozumienia różnych typów ludzi, różnych osobowości i sposobów myślenia i komunikacji. I nie chodzi tylko o to, że jedni są wzrokowcami, a inni słuchowcami (choć to jest ważne i każdy biznesmen czy sprzedawca powinien to wziąć pod uwagę). Chodzi o to, żeby swój sposób myślenia, mówienia i prezentacji dostosować do rozmówcy i do jego potrzeb. Wcześniej przeczytałem trzy dobre książki o sprzedaży, które polecam każdemu (zwłaszcza te 2 pierwsze): Brian Tracy, Psychologia Sprzedaży Viroune Pholsena, La vente: découvrez votre nouvelle compétence Jean-Claude Velu, Les fondamentaux de la vente en B2B Aczkolwiek te 2 ostatnie napisali Francuzi i trudno byłoby je zdobyć poza Francją. Natomiast książki Tracy'ego można łatwo kupić choćby na Allegro, doczekały się przekładów na dziesiątki języków, w tym na polski, a sam autor wygłasza często przemówienia na całym świecie.
 11. Podbijam i zarazem mam przyjemność ogłosić, że mogę zamienić jedną z powyższych książek na którąś z poniższych : No More Mr. Nice Guy Roberta Glovera Will It Fly ? Patricka Flynna Double Your Dating Davida DeAngelo Thinking, Fast and Slow Daniela Kahnemana
 12. Podbijam i jednocześnie życzę wszystkim studentom powodzenia na egzaminach
 13. Aktualizuję temat - dodałem do oferty dwa numery CDA, z którymi mogę się rozstać Życzę Redakcji i wszystkim Forumowiczom Szczęśliwego Nowego Roku !
×
×
 • Create New...