Jump to content

Gofer

Hall of FAme
 • Content Count

  8,706
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

Gofer last won the day on November 23 2013

Gofer had the most liked content!

Community Reputation

335 Znakomita

1 Follower

About Gofer

 • Rank
  Różowy Jednorożec
 • Birthday 06/14/1992

Sposób kontaktu

 • AIM
  1736752
 • MSN
  Brak danych

Informacje profilowe

 • Płeć
  mężczyzna
 • Skąd
  Jelenia Góra / Łódź

Dodatkowe informacje

 • Ulubiony gatunek gier
  Inne
 • Konfiguracja komputera
  Dell Latitude E6400
 • Wyróżnienia Smugglerkowe
  [2008] Ten/Ta nowy (-a), który (-a) wydaje się tutaj być od zawsze

Recent Profile Visitors

35,355 profile views
 1. Gofer

  Przeniesieni do Hall of FAme / EE

  *Macha do Sevarda*
 2. Gofer

  Zjazdy II

  Szedoł - daj znać, czy będziesz o tej 12. Jak tak, to też przyjadę wcześniej.
 3. Gofer

  Xeon s775

  Cryobraz - to zabawne, że wytykasz XeoNowi niekompetencje a sam gadasz głupoty aż zęby bolą i szczypią nie tylko oczy. Po wypowiedzi na temat apetytu Quadów na energię elektryczną powinienem dać Ci ostrzeżenie i wywalić Cię z dyskusji. Tutaj możesz zobaczyć Q9300 (45 nm) i Q6700 (65 nm) na tle E7200, E8200 (oba 45 nm) i E6750 (65 nm). O prądożernych ścierwach nie ma mowy. Yoo041995 - skoku wydajności nie miałeś prawa zaobserwować, bo Q9400 to w sumie sklejka dwóch E7200. Bardzo chętnie porównam za to wydajność między Twoją a moją jednostką, ale stawiam, że zegar w zegar nie będę szybszy niż 10% (ba, mogę być wolniejszy ze względu na dysk i śmieciowe ramy). Powiedz tylko jakie masz taktowanie CPU, dopasuję się i przetestujemy nasze bestie w Cinebench (1 i wiele wątków) i SuperPI.
 4. Gofer

  Zjazdy II

  Zapłacone ;3
 5. Gofer

  Problem ze zmiana grafiki intel na gforce

  Po pierwsze zrób aktualizację do Windows 8.1. Jak już skończysz, to zainstaluj najnowszy sterownik z tej strony: http://www.nvidia.pl/Download/index.aspx?lang=pl Wybór karty graficznej jest też zależny od trybu oszczędzania energii, niestety nie mam lapka z GF pod ręką, ale jak tylko dopadnę go w swoje ręce, to powiem Ci co i jak masz zrobić. Dxdiagiem się nie przejmuj, on zawsze zgłasza domyślną kartę graficzną - Intel HD.
 6. Gofer

  Xeon s775

  Karty mamy inne, ale jest w opór testów, na które nie będzie to miało zbytniego wpływu
 7. Gofer

  Xeon s775

  Możemy w prosty sposób sprawdzić - Ty masz Q9300, ja mam E5420. Wybierz test, przekonamy się jak to z grubsza wygląda
 8. Gofer

  Xeon s775

  Nie bangla, sprawdzone na Asus P5B-Deluxe - dają dokładnie ten sam BIOS, który Asus udostępnia dla mas. Nie pomaga na błędne wykrywanie proca przez Siódemeczkę.
 9. Gofer

  Xeon s775

  O, pardon. Jak zwykle źle przeczytałem kluczowe słowo Ale sens jest - cena.
 10. Gofer

  Xeon s775

  XeoN - Zależy ile uda Ci sięwykręcić, mój E5420 nie kręci się do 3,5-3,7 (ale też nie specjalnie z tym walczyłem, bo mi ta moc nie jest zbyt potrzebna), a jedynie do 3. Przy tym wyniku przeganiał w smarkach i3 znajomego, nie pamiętam modelu, bo dziubałem to z ciekawości. Xeon = Quad z dodatkowymi instrukcjami, potencjał OC jest ten sam, to fakt. Ale już montaż procesora z gniazda 771 na płycie z 775 to jest problem, konieczna jest do tego modyfikacja płyty (wspomniane już 'ząbki', które układają CPU w odpowiedniej pozycji) i samego procesora (bez problemu można kupić Xeony z odpowiednią naklejką). Czasem trzeba modyfikować BIOS i Windows 7 się nie zainstaluje (bez kolejnych modyfikacji, czego robić mi się nie chciało, bo mam też 8.1). Wiem z autopsji. Jeśli nie wieżysz, to zapraszam do mnie - mam taki zestaw i wszystko możesz sobie obejrzeć. Ale potem Ty będziesz nakładał cooler spowrotem.
 11. Gofer

  Xeon s775

  Gwarancji Ci nie dam, ale powinno działać. Na moim Asusie P5B-Deluxe z powodzeniem pracuje Xeon e5420 i żałuję, że poskąpiłem do e5440. W moim przypadku konieczna była aktualizacja do najnowszej wersji BIOSu ze strony głównej producenta, na liście z podlinkowanej przez Ciebie strony opisali, że wszystko działa z modelem e5440, nie napisali o żadnym modyfikacjach (przy innych modelach możesz znaleźć instrukcje, wystarczy poskrollować), więc wszystko powinno być ok. Pamiętaj, że wiąże się to z komplikacjami, bo to nie są procesory dla domowych płyt głównych. Największym problemem jest ręczna modyfikacja płyty głównej - musisz wyciąć ząbki, które zapobiegająbłędnej instalacji CPU w gnieździe. Później musisz procesor dobrze włożyć, sprawdź kilkukrotnie, bo błąd może wiązać się z uszkodzeniem. Kiedy będziesz miał to za sobą nie będziesz mógł zainstalować Windowsa 7 - każda próba zakończy się BSODem. Problemem jest TYLKO instalacja, jeśli będziesz używał go z systemem, który zainstalowałeś przy pomocy "zwyczajnego" procesora, to wszystko będzie ok. Czy warto? Jak najbardziej tak - koszty, w porównaniu ze zmianą platformy, są niewielkie a można, po OC, dogonić jakieś słabsze Core i3
 12. hej Gofer, w dziale reklama-promocji dla użytkowników forum chciałbym udostępnić kod rabatowy na monitory iiyama dla graczy. Jak mogę to zrobić ?

 13. Ty dżemorze, najlepszego ;3 *PAC*

×