Jump to content
Gofer

Uwagi i pytania do moderatorów IV

Recommended Posts

Serwus,

Otrzymałem dziś, a właściwie wczoraj warna za rzekome podbijanie postów. Sytuacja wyglądała tak, że tworzyłem temat z prośbą o skompletowanie komputera, po czym po kilkudziesięciu minutach on zwyczajnie znikał z forum, to tworzyłem nowy. Kolejny został zamknięty bez żadnego info, to założyłem sobie kolejny i ciabach!

Warn!

Wtedy dopiero dostałem informację, że już kiedyś (w grudniu po południu) założyłem takowy temat i tam są przenoszone moje posty, a ja jestem ciapa bo o tym nie widziałem. No ale chyba tematu sprzed półtora miesiąca zarobiony człowieczyna ma prawo nie pamiętać? Jak to jest? Do tego, czy na forum nie powinno wyskakiwać powiadomienie, że temat przeniesiony, przesunięty... Czy cokolwiek? Trochę kaszana. Na wielu forach to jest i chociaż wiadomo, co dzieje się z postami.

Ni ma opcji, ten warn mi się nie podoba, bo lata już siedzę na forum i jakoś nie podoba mi się ten wykrzyknik.

Bardzo więc prosiłbym o anulowanie ostrzeżenia, bo i fakt, mogłem sprawdzać ten stary grudniowy temat... Ale można coś zapomnieć, prawda? A i informacja co dzieje się z tematem by się zdała.

Nie mam nic za złe moderatorowi który wystawił warna serduszka2.gif ale ładnie proszę o kasację.

Pozdrowionka, miłej nockibialaflaga.gif

Kaprys. W sumie ten dział jest na tyle luźny, że jedyne tematy, które tam nie pasują to te łamiące regulamin forum. Czasem wywalamy od razu, a czasem pozwalamy powisieć. Wielki czerwony napis, że ludzie nie mają tam czego szukać jeśli chodzi o pomoc powinien być doskonałą wskazówką.

• Upvote 4

Teraz to mnie po prostu te forum zgasiło do reszty. Zgadzam się do tego ze na koncie Paindemonium miałem trochę słusznych ostrzeżeń, ale od kiedy została mi jedna szansa po rozmowie z jednym z moderatorów, zacząłem wystrzegać się wszelkich utarczek słownych i wchodzenia w jakieś zatargi. Starałem się nie naruszać regulaminu. Wracam z roboty a tu Pzkw VIb, wysyła mi na maila:

Paindemonium Zostałeś ostrzeżony przez Pzkw VIb. Powód: Agresywne / obraźliwe zachowanie i tekst "pa pa". Zero wyjaśnienia za co, brak dostępu do konta... dramat. Człowiek się zastanawia za jakie agresywne zachowanie? Kogoś atakowałem? Kogoś wyzwałem? A moze jeszcze kogoś przeleciałem? Bo na to wygląda z rozumowania tego Pana.

Krótko. Domagam się konkretnie opisania powodu przyznania mi permbana za jak to pisze "Agresywne zachowanie" przez tego Pana, i zweryfikowanie tego przez kogoś z administratorów czy innego modera bo czuję się w tym momencie oszukany. Jakbym kogoś agresywnie atakował, to już rok temu bym miał permbana gdyby nie zimne wiadro wody w formie ostatniego punktu reputacji czy jakoś tak.

@up

Dostał wyjaśnienie na PW. Nie wiedzę sensu ciągną tego tutaj.

Ja tylko chciałbym zapytać jak edytowanie postów forumowiczów przez moderację tak żeby przekręcić ich sens ma się do regulaminu?

Mam założony temat w targowisku dotyczący sprzedaży, jednak był on ostatni raz podbijany 30 sierpnia 2015 roku, natomiast z tych wszystkich rzeczy zostały tylko 3 (płyta główna, 2 gry), natomiast niebawem będę mieć kolejne rzeczy, zatem mogę założyć nowy temat, czy odkopać stary? Ewentualnie istnieje możliwość skasowania starego przez moderację?

Temat

Chciałbym wskazać, że ten temat jest właściwszy dla dyskusji nad AMD Gaming Evolved kontra GeForce Experience.

Postów nie dotyczących meritum tematu się pozbyłem.

Nawiązując do powyższego, to jednak tamten temat był właściwy, bo dyskusja zaczęła się od:

Dodatkowo gtx 970 ma łatwiej o sterowniki niż radeon,

Do tej pory nie dowiedziałem się co poeta miał na myśli poza tym, że mu przykro:

Dodatkowo gtx 970 ma łatwiej o sterowniki niż radeon,

Możesz to przetłumaczyć z polskiego na nasze, bo jak dla mnie wypowiedź nie ma sensu.

Przykro mi.

Jeśli założyć, że poeta miał na myśli to, co napisał, to napisał bzdurę, bo to nVIDIA utrudnia jak może pobieranie nowych sterowników ludziom, którzy nie mają GeForce Experience.

Ewentualne trudności z dostępnością sterowników mogą wpłynąć na decyzję o zakupie, więc IMHO ta dyskusja była jak najbardziej na miejscu.

Edited by Sevard

Zostawiłem posty, które uznałem za merytorycznie wartościowe. Gdybyś napisał wczoraj, to co napisałeś tutaj, dokładnie w ten sposób - nie uznałbym, iż temat potrzebuje interwencji.

Drodzy modzi,

kupiłem nowe CDA ale nie będę grał w Snajpera ani w Anomaly. Z chęcią oddam Wam kody jeżeli zechcecie ich użyć np. jako nagród dla forumowiczów do jakiś zabaw itd. Komu je przesłać?

Wątpię czy modzi będą robić jakieś konkursy czy coś takiego. Jeśli te gry Cię nie interesują, to oddaj kody komuś na bazarze albo w luźnej jeździe.

Zostawiłem posty, które uznałem za merytorycznie wartościowe. Gdybyś napisał wczoraj, to co napisałeś tutaj, dokładnie w ten sposób - nie uznałbym, iż temat potrzebuje interwencji.

Jedyna merytoryczna część mojej wypowiedzi w tym temacie to:

Jeśli założyć, że poeta miał na myśli to, co napisał, to napisał bzdurę, bo to nVIDIA utrudnia jak może pobieranie nowych sterowników ludziom, którzy nie mają GeForce Experience.

I właśnie to poleciało z tamtego tematu.

W takim razie zakładam, że to nie ta część by uratowała posty. Część o poecie nie jest merytoryczna, skierowana do niektórych osób byłaby nawet flejmogenna, więc tego również nie zabrakło. Czyli metodą eliminacji wyszło mi, że zabrakło ostatniego akapitu, czyli od tej pory w tematach zakupowych, poza pisaniem samych postów, będę pisał również dlaczego ta wypowiedź pasuje akurat do tego tematu, a nie do innego.

• Upvote 1

Jako że Irenez milczy, to pozwolę sobie nieco sprostować, cobyś nie czuł się zobowiązany do usprawiedliwiania każdego napisanego posta w NtG.

I właśnie to poleciało z tamtego tematu.

No właśnie tak nie do końca. Twoje słowa to:
OK inaczej - co rozumiesz przez "łatwiej o sterowniki"? Bo jak dla mnie dostanie sterowników od AMD jest prostsze niż w przypadku nVIDII - ściągasz sterowniki ze strony i są. W przypadku nVIDII jeszcze wpychany jest syf w postaci GeForce Experience. Więc jeśli rozumieć Twoją wypowiedź po polsku, to jest dokładnie na odwrót niż piszesz.
Na nie iSoyer odpowiedział, że w przypadku AMD jest Gaming Evolved, Ty z kolei:
Który przy instalacji możesz odznaczyć i nie jest zupełnie do niczego potrzebny. Tego samego nie można już niestety powiedzieć o GeForce Experience.
Co iSoyer skwitował screenem z instalki sterownika nVidii z odznaczonym GeForce Experience. I prawdopodobnie dopiero po tym dołożyłbyś wypowiedź taką, jak tutaj.

Zgaduję, że Irenezowi chodziło o te cztery dosyć zbędne posty.

Wybacz, ale ja w tygodniu bardzo rzadko mam czas włączyć kompa, a z tel ciężko się moderuje.

W porządku, nie widzę problemu.wink_prosty2.gif

A kto w ogóle obecnie czyta moje posty, zanim ujrzą światło dzienne? Czy pisanie komentarzy pod newsami przeze mnie, ma jakikolwiek sens obecnie?

Nie ma odgórnie przydzielonej osoby do czytania Twoich postów, zatwierdzaniem zajmują się moderatorzy działu w którym piszesz. Nie wiem, czy redaktorzy zatwierdzają posty w newskomentarzach, a moderatorzy raczej tam już nie zaglądają.

• Upvote 1

Przeglądam sobie dzisiaj LJ i tu coś takiego:

post-35612-0-57390400-1456494335_thumb.j

Pytanie mam następujące. Zostałem nowym Panem i Władcą LJ czy co to oznacza? Bo na innych podforach czegoś takiego nie mam.