Skocz do zawartości
Gofer

Uwagi i pytania do moderatorów IV

Polecane posty

4 godziny temu, Sermaciej napisał:

wydaje mi się, że w tym temacie napisałem post o obniżce wieku emerytalnego, za co poleciał?

Bo był śmieciem? Bo był niezgodny z regulaminem działu? Bo to jest forum do dyskusji, nie do zamieszczania informacji prasowych?

Odniosłeś się w jakikolwiek sposób do zaprezentowanych danych? Nie. Dodałeś choćby zdanie komentarza od siebie? Nie. Równie dobrze mogłeś wkleić mapę pogody i napisać 'jutro będzie dziesięć stopni ciepła i wiatr z południowego zachodu'.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdaję sobie sprawę z tego, że nieco mi zeszło, ale gdzie są regulaminy działu Sprzęt i Programy? Tak jakoś przez długi czas nie odpowiadałem na tematy, które nie były zgodne z tym regulaminem, bo stwierdziłem, że jeśli komuś nie chce się marnować tych paru chwil, żeby przeczytać regulamin i opisać problem jak należy, to mi nie chce się na to odpowiadać. Tylko tak dzisiaj w przypływie dobrego humoru chciałem jednego użytkownika dyskretnie skierować do tego regulaminu, a go nie ma.

Zakładam, że aktualizacja skryptu coś musiała zepsuć, ale fajnie by było, żeby jednak te regulaminy tam były - łatwiej jest podać komuś link niż pisać, jakich informacji brakuje (przeważnie brakuje wszystkiego).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie otrzymałem ostrzeżenie od emqi.

Napisałem na moim blogu wpis na temat chorób umysłowych ludzi cytowałem debili i idiotów, pad słowo pierd. Zostałem uznany za wulgarnego chama przez admina.

W uzasadnieniu zostałem poinformowany iż pierd jest wulgaryzmem. Pierd z taki z odbytu to wulgaryzm. Słowo debil i idiota nie jest słowniku Polskim uznane za wulgarne.

W tytule mam napisane Niewłaściwy język 

W samej notce zaś :

Notatka dla użytkownika

Wulgaryzmy nie są mile widziane na naszym forum. Przed ponowną publikacją wpisu radzę zastąpić je łagodniejszym słownictwem, a kolejne tego typu wyskoki mogą skończyć się ostrzeżeniem.                     

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Tarlan napisał:

W uzasadnieniu zostałem poinformowany iż pierd jest wulgaryzmem.

Słodko naginasz fakty. Jest spora różnica między słowem "pierd", a użytym przez Ciebie zwrotem "weźcie się pierd...", które jest niczym innym jak ocenzurowanym wulgaryzmem, zabronionym w użyciu na forum, z czego pojęciem masz najwyraźniej niewyobrażalny problem, gdyż wykładałem Ci to już wielokrotnie na PW. I nie, nie ma tu żadnej "zasady domniemania", na którą się cały czas powołujesz. Popatrzmy zresztą na inne tego typu kwiatki z Twojej twórczości, gdyż notatka odnosi się nie tylko do wpisu, będącego wisienką na torcie:

Dnia 11.04.2017 o 13:15, Tarlan napisał:

HHMmmm jak bym był twoim ojcem to bym Ci solidnie wpier....

 

Dnia 3.02.2017 o 10:46, Tarlan napisał:

Kur.. ale czy wy rozumiecie ze media sa opinio-tworcze ze na podstawie takie recenzji ludzie sa zacheceni zakupem danego produktu.

Ale oczywiście według Ciebie pozostajesz wzorem kulturalnego użytkownika, i oczerniam twe dobre imię nazywając rzeczy takimi jakimi są. Jeśli tak wygląda wobec Ciebie normalne, niewulgarne słownictwo to nie mam pytań. "Umysyłowi debile" jakie to wyrażenie z chęcią użyłeś w swoim wpisie, jak również już tłumaczyłem, nie jest wulgaryzmem ale jest wyrażeniem obraźliwym, również tutaj tępionym. Kategoria wystawionej notatki to "Niewłaściwy język" z dodatkową uwagą o wulgaryzmach, więc nie wiem w jaki niby sposób chcesz się nadal usprawiedliwiać.


Zaczynam jedynie żałować, że dałem Ci wyłącznie notatkę, a nie ostrzeżenie. Stwierdziłem, że skoro dotychczasowe odstępstwa od normy nie zostały przez nikogo odnotowane, to powinieneś otrzymać szansę na poprawę przed właściwym ostrzeżeniem pomimo recydywy (bo brak znajomości regulaminu nie zwalnia od jego przestrzegania), niemniej ty masz ból tyłka o najzwyczajniejszą notatkę, jak gdybyś dostał ode mnie co najmniej tygodniowy urlop, brak jakiejkolwiek próby zrozumienia regulaminu forum, spryciarskie czepianie się słówek i w końcu "kusząca" propozycja polubownego załatwienia sprawy (XD) przed udaniem się do tego tematu, co sam Ci dwukrotnie proponowałem. Nie wspominając już o powyższej próbie nagięcia faktów i wyrwania pięciu pasujących Ci liter z całego zdania. Kusi mnie nagrodzić Cię bonusowo, ale ewentualne dodatkowe kary zostawiam w gestii innym członkom moderacji, żebyś nie musiał potem udawać niewinnego męczennika, na którego się uwziąłem.

  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, emqi napisał:

gdyż wykładałem Ci to już wielokrotnie na PW. I nie, nie ma tu żadnej "zasady domniemania", na którą się cały czas powołujesz.

i o tym właśnie mówię iż nie ma czegoś takiego jak domniemanie

5 minut temu, emqi napisał:

Kategoria wystawionej notatki to "Niewłaściwy język" z dodatkową uwagą o wulgaryzmach, więc nie wiem w jaki niby sposób chcesz się nadal usprawiedliwiać.

Ok niewłaściwy język to się zgadzam ale nie wulgaryzm który kogoś uraża

7 minut temu, emqi napisał:

Zaczynam jedynie żałować, że dałem Ci wyłącznie notatkę, a nie ostrzeżenie. Stwierdziłem, że skoro dotychczasowe odstępstwa od normy nie zostały przez nikogo odnotowane, to powinieneś otrzymać szansę na poprawę przed właściwym ostrzeżeniem pomimo recydywy (bo brak znajomości regulaminu nie zwalnia od jego przestrzegania), niemniej ty masz ból tyłka o najzwyczajniejszą notatkę, jak gdybyś dostał ode mnie co najmniej tygodniowy urlop, brak jakiejkolwiek próby zrozumienia regulaminu forum,

Groźby groźby cały czas groźby, twoje zachowanie jest poniżej krytyki

9 minut temu, emqi napisał:

niemniej ty masz ból tyłka o najzwyczajniejszą notatkę

obrażanie mojej osoby bezpośrednio

10 minut temu, emqi napisał:

i w końcu "kusząca" propozycja polubownego załatwienia sprawy (XD) przed udaniem się do tego tematu

chyba dobrze, że zapytałem się jak mogę załatwić tą sprawę bez jej rozgłaszania... myślałem że jesteśmy ludzi .... a jeśli twierdzisz iż próbowałem jakieś korupcji to cała nasz rozmowa znajduje się na pw

13 minut temu, emqi napisał:

co sam Ci dwukrotnie proponowałem

nie dostałem żadnej propozycji, na pewno bym porozmawiał z tobą

 

14 minut temu, emqi napisał:

ale ewentualne dodatkowe kary zostawiam w gestii innym członkom moderacji, żebyś nie musiał potem udawać niewinnego męczennika, na którego się uwziąłem.

kolejna groźba

 

Dziwie się że jesteś moderatorem, ja tylko oczekuje precyzyjnej notki... a nie robienie zemnie chama wulgarnego...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Tarlan napisał:

i o tym właśnie mówię iż nie ma czegoś takiego jak domniemanie

Owszem, nie ma, jestem pewny że w każdym z tych przypadków jest to wykropkowany wulgaryzm.

7 minut temu, Tarlan napisał:

Ok niewłaściwy język to się zgadzam ale nie wulgaryzm który kogoś uraża

Zacytowałem trzy użyte przez Ciebie na forum wulgaryzmy, nie wiem jakiego dowodu jeszcze potrzebujesz.

 

8 minut temu, Tarlan napisał:

Dziwie się że jesteś moderatorem, ja tylko oczekuje precyzyjnej notki... a nie robienie zemnie chama wulgarnego...

Jak wyżej, notka jest bardzo precyzyjna.

9 minut temu, Tarlan napisał:

Groźby groźby cały czas groźby, twoje zachowanie jest poniżej krytyki

Żal za niezrobienie czegoś + wytłumaczenie czemu zostałeś potraktowany łagodniej niż powinieneś był potraktowany to groźba? Ciekawe.

11 minut temu, Tarlan napisał:

obrażanie mojej osoby bezpośrednio

Stwierdzam fakt, twoja reakcja jest niewspółmierna do kary.

 

13 minut temu, Tarlan napisał:

chyba dobrze, że zapytałem się jak mogę załatwić tą sprawę bez jej rozgłaszania... myślałem że jesteśmy ludzi .... a jeśli twierdzisz iż próbowałem jakieś korupcji to cała nasz rozmowa znajduje się na pw

Ciężko mówić o korupcji skoro nic mi za to nie proponowałeś i nie oskarżam Cię o to. Inna sprawa, że Twoje polubowne załatwienie sprawy to kasacja/zmiana notatki. Nie ma takiej opcji, gdyż jest ona jak najbardziej adekwatna.

 

15 minut temu, Tarlan napisał:

nie dostałem żadnej propozycji, na pewno bym porozmawiał z tobą

Powinienem wysłać specjalne zaproszenie? Dwa razy wspomniałem o możliwości odwołania się tu, za drugim razem o link lub polubowne załatwienie sprawy, czyli przeczytałeś to chyba ze zrozumieniem.

 

16 minut temu, Tarlan napisał:

kolejna groźba

Raczej ostrzeżenie. Potraktowałem Cię ulgowo (i jak wspomniałem już tego żałuję) i nie zamierzam już zmieniać swojej decyzji, niemniej apelacja tutaj niesie z sobą ryzyko decyzji innych moderatorów na Twoją niekorzyść, nie wszyscy mają bowiem tyle cierpliwości co ja.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, emqi napisał:

Zacytowałem trzy użyte przez Ciebie na forum wulgaryzmy, nie wiem jakiego dowodu jeszcze potrzebujesz.

nie trzy tylko dwa zacytowałeś, i ten drugi nie pada na forum

2 minuty temu, emqi napisał:

Stwierdzam fakt, twoja reakcja jest niewspółmierna do kary.

Obrażanie bezpośrednie na moją osobę to fakt, za który obowiązuje kara

4 minuty temu, emqi napisał:

Ciężko mówić o korupcji skoro nic mi za to nie proponowałeś i nie oskarżam Cię o to. Inna sprawa, że Twoje polubowne załatwienie sprawy to kasacja/zmiana notatki. Nie ma takiej opcji, gdyż jest ona jak najbardziej adekwatna.

temu miała służyć właśnie rozmowa z tobą

6 minut temu, emqi napisał:

Powinienem wysłać specjalne zaproszenie? Dwa razy wspomniałem o możliwości odwołania się tu, za drugim razem o link lub polubowne załatwienie sprawy, czyli przeczytałeś to chyba ze zrozumieniem.

 

że co ?

7 minut temu, emqi napisał:

Raczej ostrzeżenie. Potraktowałem Cię ulgowo (i jak wspomniałem już tego żałuję) i nie zamierzam już zmieniać swojej decyzji, niemniej apelacja tutaj niesie z sobą ryzyko decyzji innych moderatorów na Twoją niekorzyść, nie wszyscy mają bowiem tyle cierpliwości co ja.

Nic złego nie zrobiłem, jestem spokojny. Co innego ty który mnie obraziłeś od ból tyłka, nie toleruje takiego słownictwa wobec mojej osoby tak możesz zwracać się do kogo chcesz ale nie do mnie. Groźby są jedynym argumentem w całej tej rozmowie z tobą, strasz i nadużywaj dalej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Tarlan napisał:

nie trzy tylko dwa zacytowałeś, i ten drugi nie pada na forum

Zacytowałem trzy, z tym że jeden na moją prośbę jeden uprzejmie edytowałeś i obecnie jest usunięty. I nieważne czy pada na forum, na blogach czy nawet w komentarzach do newsów - regulamin obowiązuje wszędzie ten sam.

Nie zamierzam Ci już odpowiadać na kolejne bezsensowne zarzuty, bo widzę że nie dogadam się z Tobą żadnym sposobem, argumenty interpretujesz na swój pokręcony sposób, a z Twoich postów bije hipokryzja - wulgaryzmy w twych ustach to nie wulgaryzmy, "umysłowi debile" to zapewne komplement z twej strony, ale już "ból tyłka" to śmiertelna obraza, o ile tylko skierowany jest w twoją stronę, a nie do kogoś innego. Z mojej strony EoT.

  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, emqi napisał:

"ból tyłka" to śmiertelna obraza,

nie decyduj o tym kogo co obraża

3 minuty temu, emqi napisał:

"umysłowi debile"

proszę cie tylko zobacz o czym ja piszę, sam zwracam uwagę na chamstwo w sieci opisuję zachowanie,odwołuję się do negatywnych zachowań i je neguje

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tarlan - Mała sugestia, od osoby, która już trochę siedzi na tym forum.

Zakończ tę dyskusję, albo stąd wylecisz szybciej niż Ci się wydaje.

Byli i tacy, co nawet pisali do Interii, że zapłacą za ich odbanowanie, a jakoś nadal są zbanowani, więc jak chcesz jeszcze trochę tutaj zabawić to zamilknij już.
Bo emqi potraktował Cię wyjątkowo łagodnie, ale widać na starość złagodniał

Edytowano przez JamesVoo
  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, JamesVoo napisał:

Mała sugestia, od osoby, która już trochę siedzi na tym forum.

Zakończ tę dyskusję, albo stąd wylecisz szybciej niż Ci się wydaje.

Byli i tacy, co nawet pisali do Interii, że zapłacą za ich odbanowanie, a jakoś nadal są zbanowani, więc jak chcesz jeszcze trochę tutaj zabawić to zamilknij już.
Bo emqi potraktował Cię wyjątkowo łagodnie, ale widać na starość złagodniał

Niesamowite rzeczy piszesz. Niestety nie dyskutuje z. I na tyle. Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tarlan

A w jakim punkcie to stwierdzenie narusza twoją godność, czy dobra osobiste? Ewidentnie jest to eufemizm i ewidentnie z jakiegoś powodu nie chcesz przyjąć do wiadomości, że ktoś ocenił twoje postępowanie jako niezgodne z regulaminem forum.

Osobiście uważam reakcję emqiego za bardzo łagodną, zważywszy, że twój komentarz na ww. blogu zawierał supozycję, że gdybyś był ojcem, to dokonałbyś czynu zabronionego z art. 217 kodeksu karnego.

PS Wulgaryzm jest wulgaryzmem niezależnie od tego, czy obraża kogokolwiek, a wygłoszony/opublikowany w miejscu publicznym jest wykroczeniem z art. 141 kodeksu wykroczeń, niezależnie od okoliczności. QED.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...