Jump to content

MikaelDorren

Moderatorzy
 • Posts

  14,133
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  5

Everything posted by MikaelDorren

 1. Ujdzie, choć to dość wiekowa konstrukcja i w przypadku dostępności funduszy wymiana na nowszy model nie zaszkodzi. Co do samego upgrade'u: SSD - https://www.morele.net/dysk-ssd-crucial-mx500-500-gb-2-5-sata-iii-ct500mx500ssd1-979472/ W kwestii reszty, najbardziej korzystne byłoby przejście na inną platformę (1200 dla Intela lub AM4 dla AMD), ale to może przekroczyć budżet. AMD - https://www.morele.net/inventory/info/681d9276/ Intel - https://www.morele.net/inventory/info/66c5ae24/
 2. Dorzuć jeszcze płytę główną i poobserwuj CPU (temperatury, taktowania itd). FX ma tendencję do takich numerów - https://www.google.com/search?q=fx+6300+fps+drop TLDR - na początek wyłącz Turbo, Auto OC itp.
 3. https://www.x-kom.pl/p/621679-notebook-laptop-156-gigabyte-aorus-15g-i7-10870h-16gb-512-win10-rtx3060p.html#Specyfikacja Co prawda nie Dell, ale koledze 8 rdzeni,16 wątków i potencjalne 64 GB pamięci do programowania nie zaszkodzi, a w połączeniu z RTX-em to i zagrać się na tym da.
 4. 4 rdzenie + 4 wątki do współczesnych gier to troszkę mało. Na chwilę obecną było by coś w tym stylu: https://www.morele.net/procesor-intel-core-i5-10400f-2-9ghz-12-mb-box-bx8070110400f-6731007/ https://www.morele.net/plyta-glowna-asrock-b460-pro4-6787897/ Razem ok. 1200 zł. Płyta + procesor 6 rdzeni/ 12 wątków.
 5. W wersji fabrycznej tak jest - dwa przednie (leżące niżej) dmuchają do środka obudowy, jeden tylny wydmuchuje. Wszystko jest OK, gdy jest on na górze. Teoretycznie, gdy jest on na dole i dmucha do środka, to te dwa powinny a) być nieco wyżej, b) dmuchać na zewnątrz. Praktycznie - nie jestem pewien, czy konstrukcja obudowy na to pozwoli. Chyba, że te "drzwiczki" będą otwarte, tak by powietrze miało gdzie uciekać. Ale to raczej średni pomysł.
 6. Osobiście zmieniłbym kierunek przepływu powietrza przez wentylatory, tak aby w jednej płaszczyźnie "wiało" w jednym kierunku. Co do tych nad kartą - jakby były pod nią, to imho lepiej by było, gdyby dmuchały na nią. W obecnej sytuacji nie wiem czy to dobry pomysł, ale spróbować można. PS. Zawsze możesz przywrócić do stanu pierwotnego
 7. W rzeczy samej. MBR to starszy typ o limicie rozmiaru partycji 2 TiB , dla GPT możliwe jest nawet 64 ZiB. Co do dysku - wnioskuję, że to Seagate. Jeśli tak - miały/mają(?) one tendencje do wyświetlania przeróżnych cudów w pozycjach 01 oraz 07 oraz przedstawiania temperatury w podobny sposób.
 8. Zadań domowych za kogoś tu nie odrabiamy.
 9. Zapoznaj się z regulaminem działu Pomocna Dłoń. Od takich pytań są specjalne tematy w dziale Ogólnie o Grach.
 10. Problem rozwiązany, więc temat zamykam. W razie potrzeby otwarcia tematu, autor jest proszony o kontakt przez PW z którymś z aktualnie obecnych na forum moderatorów.
 11. Problem rozwiązany, więc temat zamykam. W razie potrzeby otwarcia tematu, autor jest proszony o kontakt przez PW z którymś z aktualnie obecnych na forum moderatorów.
 12. Widzę mały problem: Bieżący tryb ekranu 1024x768 - czyli niska rozdzielczość o proporcjach 3:4, podczas ekran zapewne jest przystosowany do pracy w 16:9 lub 16:10 oraz wyższej rozdzielczości. Próbowałeś najprostszej metody - p-klik na pulpicie, Ustawienia/Rozdzielczość Ekranu i ręczna zmiana rozdzielczości?
 13. Tak szczerze - laptop ma dwa miejsca na pamięć, maks. 16 GB. Zamiast szukać kości do obecnych 4 GB (zapewne jakakolwiek DDR3L o zegarze 1600 MHz z CL11 była by OK), nie lepiej było by kupić 2x8 GB np. https://allegro.pl/oferta/pamiec-ddr3-16gb-2x8gb-sodimm-1600mhz-1-5v-pc3-9277531394?
 14. Zacznijmy od rzeczy podstawowych: 1) Podziel się z nami konfiguracją swojego komputera 2) Sprawdź, czy wszystko jest OK w Menedżerze Urządzeń 3) Jak wyżej w ustawieniach ekranu.
 15. @mandan3: Chyba najpewniejszym rozwiązaniem będzie zaopatrzenie się w najnowszą, kompatybilną z Windows 10 wersję programu: https://www.insert.com.pl/programy_dla_firm/sprzedaz/mikrosubiekt/wymagania_systemowe.html PS. Na drugi raz załóż osobny temat, wątpię by po trzech latach autor jeszcze się swoim interesował.
 16. Problem rozwiązany, więc temat zamykam. W razie potrzeby otwarcia tematu, autor jest proszony o kontakt przez PW z którymś z aktualnie obecnych na forum moderatorów.
 17. Problem rozwiązany, więc temat zamykam. W razie potrzeby otwarcia tematu, autor jest proszony o kontakt przez PW z którymś z aktualnie obecnych na forum moderatorów.
 18. Problem rozwiązany, więc temat zamykam. W razie potrzeby otwarcia tematu, autor jest proszony o kontakt przez PW z którymś z aktualnie obecnych na forum moderatorów.
 19. Problem rozwiązany, więc temat zamykam. W razie potrzeby otwarcia tematu, autor jest proszony o kontakt przez PW z którymś z aktualnie obecnych na forum moderatorów.
 20. Problem rozwiązany, więc temat zamykam. W razie potrzeby otwarcia tematu, autor jest proszony o kontakt przez PW z którymś z aktualnie obecnych na forum moderatorów.
 21. Problem rozwiązany, więc temat zamykam. W razie potrzeby otwarcia tematu, autor jest proszony o kontakt przez PW z którymś z aktualnie obecnych na forum moderatorów.
 22. @SolInvictus "Masz ograniczone mozliwosci umyslowe" "osoba, ktora przychodzi po porade sprzetowa na forum(...) napotyka na swojej drode debila" Jeśli uważasz, że "to nie jest obrażanie, lecz stwierdzenie faktów", to możesz mieć taką opinię. Jest jeden malutki problem - Twoja opinia trochę się nie pokrywa z rzeczywistością. Nie krzywda dla Ciebie, lecz korzyść dla innych. O "krzywdy" osobników wykazujących elementarne braki w kulturze wypowiedzi nikt tu nigdy nie dbał. Tacy nie są potrzebni na żadnym porządnym forum, nawet zdechłym. No patrzcie, przejrzał mnie.. Dawno nie było żadnego urlopu ani bana, więc na kogoś musiało paść. A tak poważnie - dostałeś urlop, bo na niego uczciwie i ciężko zapracowałeś. Swoją kulturą wypowiedzi oraz ignorowaniem uwag administracji forum. PS. Na tym forum, nawet w jego stanie agonalnym, obowiązują pewne zasady postępowania w sytuacji otrzymania ostrzeżenia/urlopu/bana. Człowiek, który nie ma "ograniczonych możliwości umysłowych" po kilku latach bycia aktywnym użytkownikiem powinien nie tylko je znać, ale i umieć zastosować.
 23. Problem rozwiązany, więc temat zamykam. W razie potrzeby otwarcia tematu, autor jest proszony o kontakt przez PW z którymś z aktualnie obecnych na forum moderatorów.
 24. Do monitorowania sprzętu w czasie gry można użyć np. MSI Afterburner.
 25. Problem rozwiązany, więc temat zamykam. W razie potrzeby otwarcia tematu, autor jest proszony o kontakt przez PW z którymś z aktualnie obecnych na forum moderatorów.
×
×
 • Create New...