Skocz do zawartości
wies.niak

Problemy z forum

Polecane posty

Nie mowie, ze nie kocham wejsc na forum i zaraportowac posty spambota, ktore zostaly napisane >11h temu… Jednakze, moze nie takie glupie by bylo moderowanie pierwszego postu uzytkownika… Gdyby do tego byl jakis plugin/hack wykrywajacy, ze post zostal wyslany w innym jezyku niz polski - mozna byloby to zautomatyzowac. Bo rozumiem, ze przeszkoda moze byc liczba i aktywnosc zywych moderatorow na forum.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minute ago, SilentBob said:

A ja powiem, że to jest problem, rak toczący polski internet. Zbrodnia stawiana prawie na równi z pisaniem znaków interpunkcyjnych po spacji.

Etam. Tez kiedys bylem takim fetyszysta, ale mi przeszlo. Bylem zakochany w jezyku polskim… Studiowalem slownik wyrazow obcych i ekscytowalem sie nowo poznanymi - ale juz "przestarzalymi" - wyrazami, w powiesciach Lema albo Sapkowskiego.

To pisanie bez ogonkow podoba mi sie tym bardziej w czasach powszechnego korzystania z autokorekty. W moim wypadku domyslnym jezykiem jest angielski I autokorekta co nazwyzej mi utudnia, bo co nuz z "i" robi mi "I".... albo podmienia mi "charakter" na "character" itp...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, SilentBob napisał:

A ja powiem, że to jest problem, rak toczący polski internet. Zbrodnia stawiana prawie na równi z pisaniem znaków interpunkcyjnych po spacji.

Pisanie bez polfontow ma dluzsza tradycje w polskim internecie niz uzywanie ogonkow. W czasach numeru 202122 bedacego polskim oknem na swiat, niewielu uzytkownikow sieci sililo sie na korzystanie z polfontow. Sytuacja ulegla zmianie dopiero z pojawieniem sie Neostrady, kiedy zacofany plebs wszedl w swoich oklejonych gnojowka gumofilcach w internety. Do teraz smierdzi. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie z forum, tylko z blogiem, ale nie chce mi sie zakladac nowego tematu, tym bardziej, ze ten watek sledzi przynajmniej @Smuggler...

No zaraza, pisalem na blogu wpis i zachcialo mi sie, w miedzy czasie, dodawac ankiete, kliknalem w zapisz... myslac, ze zapamieta tylko ankiete, ale nie - opuplikowalo mi caly niedokonczony wpis… W panice wybralem z opcji "Hide", spodziewajac sie, ze wpis zostanie ukryty, ale ten wpis kompletnie zniknal z oczu… @Ghost, @yojc, @Interia RATUNKU! Odzyskajcie mi ten schowany wpis… Czemu zostal ukryty nawet przede mna? :<

-------

Nazwa bloga to (G)aiming.

Wpis ma tytul… "Jestem kolekcjonerem i za CDA z plytka dalbym nawet 30 zl!!!" (sarkastyczny taki ^^)

Przed ukryciem musialem podac powod, wpisalem bodajze… "too fast".

Powtorzylem operacje na innym wpisie, ale bez finiszu. Chcialem tylko pokazac sciezke jaka kryje sie pod button "Hide".

Capture.PNG.20245883c0f95758e27cae8903718a16.PNG

Prosze, znajdzcie ten wpis. :<

Edytowano przez Coenn
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos z zoltych ( @Interia, @intadm, @derchef, @tomesh1991@kbabiak), a wiec chyba z realnym dostepem do bazy danych, moglby sprawdzic, co jest nie tak z ta funkcja "Hide"? W jaka czarna dziure ta funkcja posyla wpisy, ktore maja byc ukryte?

Na obrazku powyzej widac sciezke tej funkcji, wiec dotarcie do odpowiedniego kawalka kodu nie powinnno byc trudne.

Fajnie by bylo od razu zreperowac te funkcje, bo nie dziala tak, jak powinna...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minutes ago, yojc said:

Odkryłem wpis.

Dzieki. Kochany jestes. W panice czlowiek za szybko dziala… A wystarczylo wejsc w edycje wpisu… Juz go od-publikowalem, bo to ledwie zalazek wpisu, szkic wlasciwie. Mam za to dobra rade dla pozostalych blogerow: zostaw pole tematu puste, poki caly wpis nie bedzie gotowy. Bez tematu nie sposob obublikowac wpisu.

Jak tylko mejlowo wysmaruje skarge @poczta-polska, to sie zan zabiore.

44 minutes ago, yojc said:

Ukryte wpisy/posty są widoczne tylko dla moderatorów

Wobec tego ta opcja chyba nie powinna byc dostepna dla uzytkownikow bez uprawnien, bo takie "ukrywanie" na amen jest mylace. :-] Albo moze dac blogerom prawo zarowno do ukrywania, jak i odkrywania swych wpisow. Wszak na blogu mam mozliwosc wyboru…

hide.png.58e8603dc1efcb444098c10603e18a70.png

 

Niestety nic do nie daje, bo jak napisales - uprawnien brak. Gdyby bylo inaczej, nie musialbys odwalac roboty za mnie. =p

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, to że masz opcję odkrywania która nie działa, to już faktycznie może być coś nie halo.

Ludzie tworzący skrypt forum IPB4 trochę zamieszali, i obecnie nie ma tutaj już żadnego "kosza", gdzie trafiają usunięte treści (jak to było w czasach IPB3). Jak coś jest usuwane, to na amen; funkcja ukrywania miała zastąpić dawne usuwanie. Dlatego też użytkownicy mają opcję ukrywania - tak jak kiedyś mieli możliwość usuwania. Zgadzam się, że to nie jest do końca intuicyjne... niemniej działa tak, jak chcieli tego twórcy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Rickerto napisał:

Halo, halo, co to za babole i spam wyskoczył na blogach? Koreańskie znaki i tematy z dwóch kont ciągną się na paręnaście stron? Ktoś, coś?

To samo jest tutaj na forum, wygląda że jakiś spamer prześlizgnął się i nie posprzątał po sobie.
https://forum.cdaction.pl/forum/304-cdactionpl/

  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 hours ago, goliat said:

Znowu Azjaci rozrabiają i widzę, że sporo nabroili tym razem.

Zasugeruje @Interia i spolce raz jeszcze takie, nieco okrezne, rozwiazanie problemu:

On ‎11‎/‎17‎/‎2018 at 10:05 AM, Coenn said:

Albo tez… Aktywacje konta zarejestrowanego z zagranicznego adresu IP zamrazac… Konczyc process reestracji informacja typu:

"Z powodu wykrycia adresu IP spoza Polski prosimy Cie o wyslanie e-maila na adres fa@cdaction.pl. Mail prosimy zatytulowac "Rejestracja konta", a w tresci podac pseudonym (nazwe konta) wybrany podczas rejestracji".

 

Wiecej potencjalnych solucji w tym poscie:

 

Mam jeszcze dwie nowe potencjalne solucje:

  1. Zawezic liczbe postow jaka mozna wyslac z jednego konta. Moze byc to limit na dzien (24h) lub limit na liczbe postow wyslanych w ciagu godziny. 
  2. Blokowac rejestracje kont z egzotycznymi adresami e-mail. Ograniczyc akceptowane konta pocztowe do polskich domen, plus gmail, yahoo, protonmail, microsoftowe aliasy pocztowe etc.

 

16 hours ago, Rickerto said:

Halo, halo, co to za babole i spam wyskoczył na blogach? Koreańskie znaki i tematy z dwóch kont ciągną się na paręnaście stron? Ktoś, coś?

Ta opieszalosc moderatorow w usuwaniu spambotowych kont osobiscie mnie drazni, musze przyznac. Tym bardziej, gdy sa zalogowani na forum. Moge to jeszcze zrozumiec, jako tako, jesli ow "spambot" radzi sobie bezproblemowo z rejestracja nowego konta za kazdym razem.

Wydaje mi sie jednak, ze tak nie jest, ze taki bot iles razy polegnie, nim przedrze sie przez process rejestracji konta.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, 47 said:

Najlepszym rozwiązaniem tego "problemu" jest zamknięcie forum. Dziwię się, że już dawno nie zdecydowano się na ten krok, bo tu już kompletnie nic się nie dzieje.

Ja bym w tym wypadku wzial w cudzyslow slowo "rozwiazanie" (pelniace chyba role eufemizmu) miast "problem". :-]

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...