Jump to content

goliat

Akademia CD-Action [ALFA]
 • Content Count

  3,240
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  16

goliat last won the day on December 25 2019

goliat had the most liked content!

Community Reputation

180 Znakomita

1 Follower

About goliat

 • Rank
  Ent
 • Birthday 01/17/1985

Dodatkowe informacje

 • Ulubione gry
  Array
 • Ulubiony gatunek gier
  Array

Informacje profilowe

 • Płeć
  Array
 • Skąd
  Array
 • Zainteresowania
  Array

Recent Profile Visitors

11,868 profile views
 1. Ci, co się zapisali do newslettera goga mają okazję kupić Blade Runner za niecałe 27 zł. Oprócz tego Robin Hood Legenda Sherwood w pełnej polskiej wersji językowej za 3,99 zł w tym serwisie.
 2. Wszystko wskazuję na to, że po Horizon Zero Dawn na PC wybiera się Bloodborne w 60 FPS. Prace nad portem już trwają, premiera w okresie 10 miesięcy do roku. Na razie to tylko pogłoska, ale warto zaznaczyć, że na twiterze podał ją dalej Corly Barlog (ojciec serii God of War), więc coś musi być na rzeczy. PS. W serwisie instant gaming pojawiła się zakładka gry na platformę Steam.
 3. Na Steamie za niecało dobę kończy się promocja na Sniper 3 Ghost Warrior Season Pass Edition za 19,99 zł (podstawowa gra+wszystkie DLC). PS. Na Steamie Tekken 7 za niecałe 37,50, wersja Ultimate (dwie przepustki sezonowe+postać Elizy) kosztuję niecałe 85 zł. Dodam, że są to historycznie najniższa cena za tę produkcję.
 4. Co do goga, warto wspomnieć, że subskrybenci newslettera mają kod zniżkowy na Riven, Uru oraz serię Myst.
 5. Na polygamia.pl pojawił się artykuł o kulisach upadku CD Action. Poza tym wiadomo, że całkiem świeża współpracowniczka CDA tarnikowa zacznie współpracę z polygamią właśnie.
 6. @marek79 Starsze numery niż rok musisz szukać na aukcjach, portalach ogłoszeniowych, innego wyjścia nie ma.
 7. Ta statystyka pokazuję, że forum powoli umierało. Kiedyś było tu naprawdę tłoczno, pierwszy raz pojawiłem się w tym miejscu w 2004 roku, kiedy miałem już internet.
 8. Co prawda przez 20 lat Bauer wydawał CDA, ale ostatnio sposób zarządzania nim zakrwawa o kpinę. Rozumiem, że korporacja oczekuję odpowiednich zysków, ale najpierw trzeba w coś zainwestować, żeby przynosiło odpowiednie dochody. Jak zauważył Cormac na swoim profilu, w internet trzeba było wejść z 10 lat temu, z tak potężną marką to nie byłby problem ,a przeglądam sobie ostatnio numery z 2001 roku, gdzie waszym właścicielem był Future Network. Bardzo dobra jakość papieru, prawie 200 stron do czytania (co prawda przycieliście potem do 146, ale za to daliście 3 CD), mieliście własny sklep klub CDA. Owszem z czasem wprowadzaliście zmiany, jak 4 CD, DVD, potem już tylko zdrapki, ale nie da się ukryć, że z roku na rok sprzedaż powolutku leciała w dół. Przeglądałem sobie wykres sprzedaży w za okres 2009-2018 i poza 2013 roku, gdzie zanotowaliście średni wzrost sprzedaży w stosunku do 2012 to z czasem było coraz gorzej. Mnie swoją drogą zastanawia, czy główny oddział firmy Bauer interesował się, dlaczego sprzedaż jego produktów, w tym CD Action leci w dół. Przecież korporacji powinno zależeć na zmianach, jeśli chce odpowiednio zarabiać. A lista grzechów tego podmiotu jest naprawdę długa, w tym m.in. od wielu lat problemy z prenumeratą, zbyt późne wprowadzenie edycji cyfrowej, pogarszająca się jakość papieru, brak od lat rozwinięcia strony internetowej, dotyczy to także kanału na youtube, brak pomysłu na magazyn. Warto zauważyć, jak dobrze w sieci radzą sobie takie podmioty, jak Gry Online, PSX Etreme, czy też Komputer Świat. W ostatnim czasie Bauer zachowywał się, jakby nic się dzieję myśląc pewnie "I tak ciemny lud kupi kolejne wydanie". I do tego ich bezczelne oświadczenie, jakim cudem chcą dalej wydawać CDA i PC Format skoro cała załoga dostała wypowiedzenia? Aż się Papkin nie mógł nadziwić takiemu oświadczeniu. Chyba wydawca nie oczekuję, że znajdzie jakiś nowych jeleni, którzy pewnie będą pracować na umowach cywilnoprawnych nad kolejnymi wydawaniami? A co do reklamodawców i pełnych wersji, jeśli wydawca robił to w stylu szybkości wprowadzania zmian w magazynie to trudno się dziwić, że nic nie chcieli mieć z nim nic wspólnego.
 9. No cóż, wydawca nieźle was wysiudał jednym słowem, ale prawdę mówiąc nie jestem tym zaskoczony. Biorąc pod uwagę, że na zmiany w ostatnim czasie był bardzo oporny to trudno być zaskoczony tym obrotem spraw. A tak spytam w sprawia Pana Zbigniewa Bańskiego, nie próbował ratować was z tej sytuacji? W końcu przez 10 lat był redaktorem naczelnym CDA i potem został dyrektorem wydawniczym w Bauer.
 10. Dziękuję za te ponad 22 lat spędzone z wami, wczoraj zacząłem przeglądać kolekcję papierowych numerów od numeru 19 począwszy (pierwszy, który nabyłem dzięki cioci, pozostałe numery z okresu 1996-1997 mam na dysku w formie PDF, też je ostatnio przeglądałem). Serce mi się kraję widząc, co wydawca z wami zrobił i niestety nie można zwalać tego na koronawirusa. Na Gry Online przeczytałem, jak bardzo "przysłużył się wam wydawca" - torpedowanie wszelkich zmian, CDA chciało pójść w dziennikarstwo śledcze, ale na to Bauer się nie zgodził, pensje zamrożone, nie można było się doczekać porządnego sprzętu do nagrywania (pewnie dlatego kanał na youtubie miał tak mało filmów), brak od lat zmian na forum i stronie internetowej, dużo ważnych person od was odeszło ostatnio z powodu konfliktu z wydawcą, konkretnie Cormac (szef strony internetowej), spikain (redaktor naczelny), Papkin (szef działu publiscystyki), Monk (wieloletni współpracownik, pamiętam go głównie z tekstu o grach MMORPG) oraz Allor (szef działu sprzętowego). Płakać mi się chce, patrząc, jak spartolono naprawdę spory dorobek, jakie uczynił magazyn dla rynku gier i prasy growej. Wątpię, żeby Bauer znalazł inwestora, po tym, jak wami zarządzał.
 11. Do Dark Descent spolszczenie widziałem na stronie instalki.pl (jest to wersja z dubbingiem), do A Machine of Pigs widziałem na spolszczenia.pl.
 12. Alien Isolation Collection (wersja ze wszystki DLC) za niecałe 49 zł w serwisie Fanatical.
 13. 15 godzin Assassin's Creed: Syndicate mam za sobą, chociaż więcej tego czasu spędziłem na oglądaniu ekranu ładowania gry, gdyż loading zajmuję tutaj aż 6 minut. Podobnie, jak w Unity nie ma etapów dziejących się we współczesności, oglądamy tylko filmiki. Irytujących bugów nie ma, jak w Unity, ale do optymalizacji mam sporo zastrzeżeń. Na maksymalnych ustawieniach gra mi chodziła poniżej 30 klatek na sekundę, musiałem obniżyć ustawienia do minimalnych, aby wogóle załadowała się 3 sekwencja. I tak nawet na najniższych gra ma problem z trzymaniem 30 klatek na sekundę, w dodatku zdarzało się, że tekstury ładowały mi się na moich oczach i to dosyć często. Z pozytywów, mam tutaj trochę aktywności pobocznych, jak wyzwalanie dzielnic, ulepszanie naszego gangu, kupowanie i upggrade ekwipunku, zadania od postaci historycznych, jak Karol Dickens i zadanie z szalonym Jackiem, która napada na mieszkańców Londynu z mgły. Walki przypominają tutaj burdy uliczne, szczególnie Jacob jest brutalny, bo Eve w swoich wykończeniach przeciwnikach jest trochę bardziej subtelna. Klimat z filmu Gangi Nowego Jorku się tu kłania. Bohaterowie to bliźniacy, sterowanie nimi ma parę różnic, ale nie są one wielkie. Każdą z postaci ulepszamy z osobna, na szczęście punkty doświadczenia są wspólne. Teren Londynu jest naprawdę spory, wrażenie robi zwłaszcza ruch na Tamizie i na drodze, gdzie pełno jest powozów, dobrze oddano tutaj klimat rewolucji przemysłowej z drugiej połowy XIX wieku. W każdym razie bawię się lepiej niż przy Unity, tylko ta optymalizacja trochę psuję wrażenia z rozgrywki oraz po każdej ukończonej sekwencji gra wychodzi mi do pulpitu.
 14. Kolejny duży tytuł za darmo na Epicu za tydzień, a konkretnie Just Cause 4. Oprócz tego na Originie jest wyprzedaż.
 15. Ja jestem zmuszony zrobić sobie przerwę od Kingdoms of Amalur: Reckoning, bo wyobraźcie sobie, że w wyniku awarii serwerów Origin nie widzi listy moich gier! Popatrzyłem na polskie forum EA i sporo ludzi ma z tym problem. Dzisiaj zacznę pobierać Assassin's Creed: Syndicate i w niego pykać.
×
×
 • Create New...