Jump to content

goliat

Akademia CD-Action [ALFA]
 • Content Count

  3,272
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  17

goliat last won the day on September 26

goliat had the most liked content!

Community Reputation

181 Znakomita

1 Follower

About goliat

 • Rank
  Ent
 • Birthday 01/17/1985

Dodatkowe informacje

 • Ulubione gry
  Array
 • Ulubiony gatunek gier
  Array

Informacje profilowe

 • Płeć
  Array
 • Skąd
  Array
 • Zainteresowania
  Array

Recent Profile Visitors

13,153 profile views
 1. Ja korzystam z opery i mam adblocka, więc nie mam taki zmartwień. Poszukaj sobie jakiś program blokujący reklamy do twojej przeglądarki.
 2. goliat

  Zamykamy?

  @Spooky Albert Pamiętam te czasy, na forum jestem od 2004 roku, a nawet w obecnej szacie graficznej kiedyś więcej ludzi bywało.
 3. Obecnie grywam w Assassin's Creed Odyssey, po przestawieniu na proporcje ekranu 16:9 i rozdzielczości 1920x1080 jest w miarę stabilna rozgrywka.
 4. goliat

  Zamykamy?

  @CormaC A tak z ciekawości spytam, dalej siedzicie na serwerach interii, czy stronę plus forum przenieśliście w inne miejsce na serwerach?
 5. goliat

  Zamykamy?

  @Spooky Albert Ja jestem.
 6. Po skończeniu Stalker: Cień Czarnobyla gra w Sherlock Holmes: Crimes and Punishments.
 7. 20 godzin w Stalker: Cień Czarnobyla za mną. Na początek wspomnę o boskim polskim lektorze, gość jest naprawdę świetny, tak dawno nie słuchałem dobrego aktora głosowego od czasu, kiedy oglądałem Transformersów G1 w latach 90, jak brat wypożyczał kasety VHS z wypożyczalni. Muzyka też jest niczego sobie, ale fabuła też jest dobra. Przyznam, że zaskoczyła mnie tożsamość naznaczonego (bo tak się zwracają do naszej postaci). Gra ma naprawdę przedni klimat, Zona to niebezpieczne miejsce, mamy tu do czynienia z bandytami, wojskowymi, członkami monolitu, zmutowanymi potworami, a do tego dochodzą anomalie i promieniowanie. Gra jest dosyć trudna nawet na najniższym poziomie trudności, radzę często zapisywać grę (misja w elektrowni dała mi popalić, pełno tam uzbrojonych i opancerzonych przeciwników, w dodatku porządnie uzbrojeni, w pewnym momencie leciałem na oparach, jeśli chodzi o amunicję, apteczki lub leki przeciwpromienne), posiada aż siedem różnych zakończeń (pięć związanych z zadaniem Spełniacz Życzeń, dwa z Tajemniczym Laboratorium). Ważnym wyposażeniem jest lornetka, bo czasem warto uniknąć potyczek z wrogiem, kiedy mamy pewność, że mało zyskamy, a czasem się przekradnąć i poszukać artefaktów. Te artefakty są dosyć cenne, niektóre zwiększają nasze zdrowie lub kondycję, ale też umniejszają pewne cechy, jak wytrzymałość). Co do zadań, warto zaznaczyć, że niektóre mają limit czasowy, więc bardzo uważnie radziłbym je wybierać. Z minusów to brak pojazdów bardzo doskwierał. Teren gry jest dosyć spory, handlarzy skupujących od nas wszystko tylko trzech na całą grę (możemy handlować z innymi postaciami, ale pewnych rzeczy u nich nie sprzedamy), w dodatku nasza postać musi czasem odpocząć. Warto zaznaczyć, że pierwotnie gra miała mieć pojazdy, ale szkoda, że pomysł się ostał w ostatecznej wersji. Ja bawiłem się bardzo dobrze i oceniam Cień Czarnobyla na solidne +8/10. Plusy: - klimat - niezła muzyka - fabuła - siedem zakończeń zależnych od naszych wyborów - świetna polska wersja językowa Minusy: - brak pojazdów doskwiera na tak dużym terenie - gra jest trudna nawet na najniższym poziomie trudności
 8. Temat do zamknięcia, na szczęście w miejscu, gdzie uwolniłem członka powinności niedaleko była miejscówka, gdzie było sporo butelek z alkoholem, które zmniejszają skutki promieniowania plus lekarstwa przeciwpromienne zdobyte na bandytach.
 9. Jestem na etapie w Dolinie Mroku i zauważyłem, że zdrowie mi ucieka w tej miejscówce. Mam na sobie kombinezon Stalkera, używam leków przecipromiennych oraz wódki, a promieniowanie dalej zabiera mi zdrowie. Jest jaki sposób na dłuższą ochronę, bo nie chce co chwilę marnować zapasów, aby zmniejszać skutki promieniowania.
 10. Temat do zamknięcia. Jakby ktoś miał podobny problem to kazało się, że chodzi o duży wenecki statek kupiecki. Wcześniej trzeba odblokować osiągnięcie Weneckie Szkutnictwo klikając na ikonę tarczy w prawym dolnym rogu lub klawisz F10 oraz wybudować koniecznie dużą stocznię. Ach, taki jest skutek słabych samouczków w grze, że pewnych rozwiązań trzeba szukać w internecie oraz na youtubie.
 11. Po skończeniu Splinter Cell Conviction wziąłem się za Stalker: Cień Czarnobyla, ach, ten polski dubbing jest boski.
 12. Gram jeden ze scenariuszy Anno 1404 Wenecja, gdzie trzeba odnaleźć córkę jednego z partnerów handlowych. Hassan w zamian za informację Beatrycze domaga się budowy małego statku handlowego, małego statku wojennego oraz dużego statku handlowego (wybudowałem duży orientalny statek handlowy). Dostarczyłem te statki pod jego siedzibę, a tu nie ma żadnej interakcji. Czy coś robię źle?
 13. Rzeczywiście jest babol na tej stronie. Zastanawiałem się, czemu nie daliście w konfiguratorze RTX 2060, ale po tym, jak przeczytałem, że te modele kart poszły w górę to przestałem się dziwić.
 14. @Spooky Albert W mini wywiadzie, którego udzielił spikain dla serwisu Gry Online zapowiedziano zmiany na stronie internetowej oraz kanał na youtube. Link do wywiadu - https://www.gry-online.pl/S018.asp?ID=2478.
×
×
 • Create New...