Skocz do zawartości

wies.niak

Hall of FAme
 • Zawartość

  9159
 • Rejestracja

 • Ostatnio

 • Wygrane dni

  4

wies.niak wygrał w ostatnim dniu 25 Maj 2018

wies.niak ma najbardziej lubianą zawartość!

Reputacja

224 Znakomita

1 obserwujący

O wies.niak

 • Ranga
  FA Botnet... [Retired]
 • Urodziny 24.03.2004

Sposób kontaktu

 • AIM
  2703591
 • ICQ
  0

Informacje profilowe

 • Płeć
  mężczyzna
 • Skąd
  Gliwice
 • Zainteresowania
  Informatyka
  Literatura
  Statsowanie

Dodatkowe informacje

 • Ulubiony gatunek gier
  Hack'n'Slash
 • Wyróżnienia Smugglerkowe
  [2008] Ten/Ta, który (-a) pomocnością swą zawstydza
  [2008] Sygnaturka najlepsza pod słońcem
  [2008] Złoty Mop
  [2006] Ten/Ta, który (-a) pomocnością swą zawstydza

Ostatnio na profilu byli

55237 wyświetleń profilu
 1. wies.niak

  Czat - rozmowy o pupie maryni

  Innymi słowy wytrzymałeś 3 tygodnie z nowym dzieciorem i uciekasz odpocząć do roboty Zapraszam do IT - roboty tyle, że można by było pracować 24/7
 2. wies.niak

  yojc, zamykej w końcu to forume

  Spokojnie, spokojnie. Najpierw trzeba zrobić zrzut całej treści, żeby było co wspominać i dzieciom pokazywać ;]
 3. wies.niak

  Popsuli forume

  Ja nic nie wiem i do niczego się nie przyznaję
 4. wies.niak

  Studia

  @renmoren Brzmi jak entuzjazm pierwszoroczniaka, który jeszcze nie miał do czynienia z modelowaniem cyfrowym, statystyką czy ekipą od układów cyfrowych ;] Ewentualnie reklama.
 5. wies.niak

  Kursy programowania

  W internecie jest wszystko, ale często nieusystematyzowane. Sensowny kurs może przeczołgać kursanta przez popularne języki i technologie, wskazać ćwiczenia do wykonania, które poza teorią pozwolą na zdobycie odrobiny doświadczenia w pisaniu kodu. Praca samodzielna wymaga dużego samozaparcia i pomysłu czego się uczyć, może znalezienie jakiegoś mentora, który będzie pokazywał palcem i ciągnął we właściwą stronę. Płatny kurs to płatny kurs - zapłacisz, to wydatek przymusza do pracy, żeby nie było poczucia zmarnowanych pieniędzy. IMO można rozważyć jakieś szkoły, ale zapoznać się dobrze z programem. Może się okazać, że obok przydatnego programowania w technologiach ABC będzie 50% zajęć z matematyki, a to, nie oszukujmy się, jest zwykle stratą czasu, jak ktoś wie, co chce robić.
 6. wies.niak

  Praca Juniora

  Znajomość, czyli naklepałeś parę prostych programików, znasz podstawowe funkcje, przeczytałeś ze zrozumieniem jakąś książkę o danym języku czy technologii. Poza tym co wymieniłeś, myślę że dobrze by było znać np angular, który jest obecnie chyba najpopularniejszym frameworkiem. Rzadko jest tak, że człowiek zajmuje się tylko fragmentem aplikacji - frontem, backiem czy bazą. Zależy to od klienta, potrzeb, budżetu. Myślę, że rozsądnie będzie wiedzieć co nieco o bazach danych - znać z nazwy te najpopularniejsze, potrafić pisać podstawowe zapytania na jednym z silników baz. Poza tym oczywiście teoria programowania (to podstawowe pytania, bo junior = osoba z małą wiedzą praktyczną, ale teoretycznie "naumiana" teorii na studiach). Junior od seniora różni się doświadczeniem, obyciem w różnych frameworkach, technologiach. Potrafi spojrzeć na problem z wielu stron, bo już robił coś podobnego, pewnie na różne sposoby i może wybrać najlepszy dla danej sytuacji. Poszukaj w internecie pytań dla kandydatów do pracy z frontend - zwykle te pytania dają jakiś pogląd na wymaganą wiedzę. Jeśli chcesz zacząć pracę w zawodzie programisty, rozważ znalezienie stażu/praktyk w jakiejś firmie. Zwykle na takie praktyki jest dość niski próg wejścia, a jak zyskasz pozytywną opinię, to pewnie dostaniesz propozycję stałej pracy. Ten próg wejścia zależy od firmy. U mnie jest co roku ~200-300 kandydatów na ~50 miejsc, więc siłą rzeczy trzeba trochę ludzi odsiać. Pytamy przekrojowo przez różne technologie - im więcej znasz, tym łatwiej znaleźć projekt, do którego mógłbyś trafić.
 7. wies.niak

  Czat - rozmowy o pupie maryni

  Kolega z którym chodziłem do szkoły średniej, przez pierwszy semestr studiów miał w opisie na GG "imprezka" i tym podobne. W drugim semestrze już nie studiował ;] Inna sprawa, że gość nie był tytanem intelektu Prawda jest taka, że wiele zależy od programu studiów, trybu studiowania, wykładowców oraz Twojej inteligencji i możliwości przyswajania wiedzy. Znam osoby, które nie żałowały sobie z zabawą, a dały radę z całkiem niezłymi wynikami. Pomijając skostniałe korpo, dyplom nie ma znaczenia przy rekrutacji w IT (no, może parę złotówek ekstra za jego posiadanie).
 8. wies.niak

  Problemy z forum

  Tłumaczenie przy anulowaniu edycji postu szwankuje - dostałem komunikatem "Your changes have not been saved. Are you sure you want to cancel?". Poza tym zastanawia mnie, czy powinienem mieć uprawnienie do ukrycia tego tematu
 9. wies.niak

  Czat - rozmowy o pupie maryni

  Inne czasy, inni ludzie, inne podejście do życia. Osoby, które były najbardziej zainteresowane i zaangażowane w życie forum dojrzały i znalazły rzeczy ważniejsze niż spędzanie godzin dziennie na pisaniu i wymienianiu się poglądami. Od tamtego czasu forum przeszło wiele zmian, stało się bardziej otwarte na nowe osoby, ale jednocześnie mniej przytulne i swojskie dla dotychczasowych użytkowników. Myślę, że warto poczytać https://fanbojizycie.wordpress.com/2017/02/28/dlaczego-fora-uschly/.
 10. wies.niak

  Kółko i krzyży JS

  Generalnie ten kod jest słaby na tylu poziomach, że nawet nie wiadomo od czego zacząć. ALE! rozumiem, że to początek i bardziej chodzi o zrobienie, żeby działało, niż żeby miało to ręce i nogi. Tak czy siak polecam złapać jakąś książkę albo kurs JS i się doszkolić troszkę, przytulić jakiś framework typu angular. Co do kodu, to @zsm1g92 słusznie napisał, że funkcja podmianaX powinna być jedna. Wystarczy, że w parametrze przekażesz, jakiego pola dotyczy. Myślę, że też w tej funkcji można zrobić sprawdzanie wygranej, po wykonaniu podmiany (przy czym wtedy warto zmienić nazwę na bardziej pasującą, a samą podmianę wydzielić do innej funkcji). Musiałbyś też zestandaryzować id tagów img, bo "osiem8" jest dość chude. Gdybyś cały kod JS zapakował w obiekt, mógłbyś w tym obiekcie trzymać tablicę ze stanem gry i za jej pomocą łatwo sprawdzać wygraną. W obecnej sytuacji pozostaje Ci zmienna globalna (co jest słabe). Możesz też odwoływać się to pól po nazwach - konwencję nazw masz. Od biedy możesz w div zapisywać atrybuty z wartościami.
 11. Widzę tu pewien wyciek danych poufnych Te statystyki są odrobinę kopnięte, bo (jak sądzę) zliczają aktualny stan bazy, pomijając np usunięte posty czy tematy. Jak jest liczona statystyka "Najwięksi odpowiadacze na tematy na forume"? Ilość tematów z odpowiedziami danej osoby? Mój jedyny post w zestawieniu plusowanym to ostrzeżenie - kwintesencja mojej działalności na forum Dzięki za wyciągnięcie z szafy ksywek, które znałem lata temu - pobudza to moją nostalgię za lepszymi czasami
 12. wies.niak

  Krzesło

  Proponuję wziąć pod rozwagę Ergomax Flexi Plus, Kolega z pracy ma i jest raczej zadowolony, ja byłem o krok od zakupu (ostatecznie kupiłem fotelik od Ioo).
 13. wies.niak

  W co gracie w pracy?

  Raz klient nie dostarczył zadań, więc przez dwa dni bawiłem się w Regex Crossword. Czasami były też brutalne gry "to wina klienta, a nie nasza" oraz "zdążyć przed release'em", czyli w sumie nudy.
 14. wies.niak

  Wyznaczanie ile % obszaru zajmuje jeden kolor

  Pod histogramem masz informację o ilości wystąpień (nie wiem jak u Ciebie, ale u mnie trzeba przykleić nos do monitora by te małe literki zobaczyć). Skoro masz taką informację i znasz rozmiary obrazka, to pozostaje prosta matematyka (ilość_wystąpień / (wysokość_obrazka * szerokość_obrazka)) * 100 (czyli w procentach).
×