Jump to content

wies.niak

Hall of FAme
 • Content Count

  9,161
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  4

wies.niak last won the day on May 25 2018

wies.niak had the most liked content!

Community Reputation

224 Znakomita

1 Follower

About wies.niak

 • Rank
  FA Botnet... [Retired]
 • Birthday 03/24/2004

Sposób kontaktu

 • Discord
  Array

Informacje profilowe

 • Płeć
  Array
 • Skąd
  Array
 • Zainteresowania
  Array

Dodatkowe informacje

 • Ulubiony gatunek gier
  Array
 • Wyróżnienia Smugglerkowe
  Array

Recent Profile Visitors

55,748 profile views
 1. Pewnie katalog bin mavena musisz dodać do Path (System -> zaawansowane ustawienia systemu -> zmienne środowiskowe).
 2. wies.niak

  Zjazdy II

  A za rok będziesz drugie do tego samego wózka pakować IMO Wrocław ze względu na tradycję, ale to nieformalny głos, bo ja, jak zwykle, się nie pojawię - też muszę klienta w wózeczku popychać.
 3. Innymi słowy wytrzymałeś 3 tygodnie z nowym dzieciorem i uciekasz odpocząć do roboty Zapraszam do IT - roboty tyle, że można by było pracować 24/7
 4. Spokojnie, spokojnie. Najpierw trzeba zrobić zrzut całej treści, żeby było co wspominać i dzieciom pokazywać ;]
 5. Ja nic nie wiem i do niczego się nie przyznaję
 6. wies.niak

  Studia

  @renmoren Brzmi jak entuzjazm pierwszoroczniaka, który jeszcze nie miał do czynienia z modelowaniem cyfrowym, statystyką czy ekipą od układów cyfrowych ;] Ewentualnie reklama.
 7. W internecie jest wszystko, ale często nieusystematyzowane. Sensowny kurs może przeczołgać kursanta przez popularne języki i technologie, wskazać ćwiczenia do wykonania, które poza teorią pozwolą na zdobycie odrobiny doświadczenia w pisaniu kodu. Praca samodzielna wymaga dużego samozaparcia i pomysłu czego się uczyć, może znalezienie jakiegoś mentora, który będzie pokazywał palcem i ciągnął we właściwą stronę. Płatny kurs to płatny kurs - zapłacisz, to wydatek przymusza do pracy, żeby nie było poczucia zmarnowanych pieniędzy. IMO można rozważyć jakieś szkoły, ale zapoznać się dobrze z programem. Może się okazać, że obok przydatnego programowania w technologiach ABC będzie 50% zajęć z matematyki, a to, nie oszukujmy się, jest zwykle stratą czasu, jak ktoś wie, co chce robić.
 8. Znajomość, czyli naklepałeś parę prostych programików, znasz podstawowe funkcje, przeczytałeś ze zrozumieniem jakąś książkę o danym języku czy technologii. Poza tym co wymieniłeś, myślę że dobrze by było znać np angular, który jest obecnie chyba najpopularniejszym frameworkiem. Rzadko jest tak, że człowiek zajmuje się tylko fragmentem aplikacji - frontem, backiem czy bazą. Zależy to od klienta, potrzeb, budżetu. Myślę, że rozsądnie będzie wiedzieć co nieco o bazach danych - znać z nazwy te najpopularniejsze, potrafić pisać podstawowe zapytania na jednym z silników baz. Poza tym oczywiście teoria programowania (to podstawowe pytania, bo junior = osoba z małą wiedzą praktyczną, ale teoretycznie "naumiana" teorii na studiach). Junior od seniora różni się doświadczeniem, obyciem w różnych frameworkach, technologiach. Potrafi spojrzeć na problem z wielu stron, bo już robił coś podobnego, pewnie na różne sposoby i może wybrać najlepszy dla danej sytuacji. Poszukaj w internecie pytań dla kandydatów do pracy z frontend - zwykle te pytania dają jakiś pogląd na wymaganą wiedzę. Jeśli chcesz zacząć pracę w zawodzie programisty, rozważ znalezienie stażu/praktyk w jakiejś firmie. Zwykle na takie praktyki jest dość niski próg wejścia, a jak zyskasz pozytywną opinię, to pewnie dostaniesz propozycję stałej pracy. Ten próg wejścia zależy od firmy. U mnie jest co roku ~200-300 kandydatów na ~50 miejsc, więc siłą rzeczy trzeba trochę ludzi odsiać. Pytamy przekrojowo przez różne technologie - im więcej znasz, tym łatwiej znaleźć projekt, do którego mógłbyś trafić.
 9. Hello!

  Masz pełną skrzynkę, że nie mogę Ci PW wysłać? ;]

  1. Show previous comments  1 more
  2. wies.niak

   wies.niak

   Nie ;-) Chciałem spytać, czy wszyscy moderatorzy położyli lagę na forum, bo raportowałem spam-posta wczoraj, a dziś jeszcze wisiał ;]

  3. yojc

   yojc

   Szczerze, to nie widzę żadnego raportu od Ciebie.

  4. wies.niak

   wies.niak

   W momencie pisania poprzedniego komentarza, już ktoś posprzątał.

 10. Kolega z którym chodziłem do szkoły średniej, przez pierwszy semestr studiów miał w opisie na GG "imprezka" i tym podobne. W drugim semestrze już nie studiował ;] Inna sprawa, że gość nie był tytanem intelektu Prawda jest taka, że wiele zależy od programu studiów, trybu studiowania, wykładowców oraz Twojej inteligencji i możliwości przyswajania wiedzy. Znam osoby, które nie żałowały sobie z zabawą, a dały radę z całkiem niezłymi wynikami. Pomijając skostniałe korpo, dyplom nie ma znaczenia przy rekrutacji w IT (no, może parę złotówek ekstra za jego posiadanie).
 11. Tłumaczenie przy anulowaniu edycji postu szwankuje - dostałem komunikatem "Your changes have not been saved. Are you sure you want to cancel?". Poza tym zastanawia mnie, czy powinienem mieć uprawnienie do ukrycia tego tematu
 12. Inne czasy, inni ludzie, inne podejście do życia. Osoby, które były najbardziej zainteresowane i zaangażowane w życie forum dojrzały i znalazły rzeczy ważniejsze niż spędzanie godzin dziennie na pisaniu i wymienianiu się poglądami. Od tamtego czasu forum przeszło wiele zmian, stało się bardziej otwarte na nowe osoby, ale jednocześnie mniej przytulne i swojskie dla dotychczasowych użytkowników. Myślę, że warto poczytać https://fanbojizycie.wordpress.com/2017/02/28/dlaczego-fora-uschly/.
 13. Generalnie ten kod jest słaby na tylu poziomach, że nawet nie wiadomo od czego zacząć. ALE! rozumiem, że to początek i bardziej chodzi o zrobienie, żeby działało, niż żeby miało to ręce i nogi. Tak czy siak polecam złapać jakąś książkę albo kurs JS i się doszkolić troszkę, przytulić jakiś framework typu angular. Co do kodu, to @zsm1g92 słusznie napisał, że funkcja podmianaX powinna być jedna. Wystarczy, że w parametrze przekażesz, jakiego pola dotyczy. Myślę, że też w tej funkcji można zrobić sprawdzanie wygranej, po wykonaniu podmiany (przy czym wtedy warto zmienić nazwę na bardziej pasującą, a samą podmianę wydzielić do innej funkcji). Musiałbyś też zestandaryzować id tagów img, bo "osiem8" jest dość chude. Gdybyś cały kod JS zapakował w obiekt, mógłbyś w tym obiekcie trzymać tablicę ze stanem gry i za jej pomocą łatwo sprawdzać wygraną. W obecnej sytuacji pozostaje Ci zmienna globalna (co jest słabe). Możesz też odwoływać się to pól po nazwach - konwencję nazw masz. Od biedy możesz w div zapisywać atrybuty z wartościami.
 14. Widzę tu pewien wyciek danych poufnych Te statystyki są odrobinę kopnięte, bo (jak sądzę) zliczają aktualny stan bazy, pomijając np usunięte posty czy tematy. Jak jest liczona statystyka "Najwięksi odpowiadacze na tematy na forume"? Ilość tematów z odpowiedziami danej osoby? Mój jedyny post w zestawieniu plusowanym to ostrzeżenie - kwintesencja mojej działalności na forum Dzięki za wyciągnięcie z szafy ksywek, które znałem lata temu - pobudza to moją nostalgię za lepszymi czasami
×
×
 • Create New...