Skocz do zawartości
wies.niak

Problemy z forum

Polecane posty

2 godziny temu, Sedinus napisał:

Logowanie anonimowe chyba się posypało, bo choć w profilu ostatnia data wizyty widnieje jako 22 marca, to jestem widoczny zarówno na liście zalogowanych użytkowników, jak i podczas przeglądania tematów.

Nie jestem adminem, ale IPS 4 tak już ma zdaje się.... wiem to z doświadczenia na innym forum, które działa na tej wersji IPSu więc raczej nie jest to do naprawienia, chyba, że ekipa odpowiedzialna za IPS za to się weźmie

Edytowano przez Sosna564
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 À propos blogów - czy ich obecna forma jest jednocześnie ostateczną? Znaczy się, rozumiem, że dodawanie komentarzy, licznik wyświetleń i takie tam się naprawi, ale rozciągnięte jak sznur od bielizny linijki tekstu od skraju do skraju monitora, brak paneli bocznych, rozmiary wklejonych filmików z jutuba wielkości Panoramy Racławickiej, brak możliwości podejrzenia wpisu przed publikacją... to już tak na amen?

  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taki kłopot z forum. Otóż zamiast aktywnego linku do obrazka lub sygnaturki, w  wypadkach niektórych tematów mam takie oto odnośniki
. [attachment=49509:2016-01-29_00002.jpg] [attachment=49510:2016-01-29_00004.jpg] [attachment=49511:2016-01-29_00003.jpg]
Czy coś powinienem zmienić w przeglądarce , czy też to po prostu kwestia zmienionego skryptu forum?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki mały drobiazg.Czy można sobie ustawić,żeby przy najświeższych odpowiedziach przy tematach na forum były pod nazwami użytkowników ich avatary?Łatwiej i szybciej mi się wtedy zorientować czy ktoś już odpisał w danym temacie :) Po obrazku szybciej poznać, niż sucho patrzeć na nick.

Edytowano przez witorrr98
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dość dziwne pytanie. Miałem na swoim koncie coś około 650 postów napisanych, a dzisiaj wchodzę i nagle mam w profilu 2242. Zainteresowało mnie, z czego wynika tak znaczny wzrost? Blogi/komentarze blogowe/cokolwiek zaczęło się teraz wliczać do postów czy to jakieś błędy nowego skryptu?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety taka sytuacja może dotyczyć kilka tysięcy użytkowników. Obecne na forum skrypty działające w tle zamiast ręcznego uruchamiania zostają w pełni zautomatyzowane. Newsletter, który został wysłany był w zaplanowanych akcjach, ale został usunięty około 25 marca. W bazie pozostały jednak jego elementy w kolejce zadań do wykonania i stąd problem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem jeszcze lepszą hecę, bo pojedyncze zdanie forum CDA wyświetliło dwukrotnie, tak jakbym je dwa razy napisał, a to nie jest nieprawda.  Widać, że prace nad stroną jeszcze trwają. 

PS. Zauważyłem, że liczba postów mi się zmniejszyła, powinienem mieć ich o 20 więcej. Co się dzieję z tym forum? 

 

 

Edytowano przez goliat
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, chciałbym zgłosić 2 dziwne zjawiska, jakie mnie dotknęły na forum:

1. Często przy wysyłaniu komentarza do newsa pojawia mi się komunikat o niemożności nawiązania połączenia z serwerem, ale to mi akurat nie przeszkadza, bo wiadomość i tak dociera.

2. W tematach, które śledzę, a także czasem w komentarzach zdarza mi się zauważyć albo podwójny komentarz, albo zduplikowaną zawartość posta, szczególnie krótkiego. Przykład:

"Jestem Jan Kowalski, czytam cd-action od 10 lat.

 Jestem Jan Kowalski, czytam cd-action od 10 lat."

Witam, chciałbym zgłosić 2 dziwne zjawiska, jakie mnie dotknęły na forum:

1. Często przy wysyłaniu komentarza do newsa pojawia mi się komunikat o niemożności nawiązania połączenia z serwerem, ale to mi akurat nie przeszkadza, bo wiadomość i tak dociera.

2. W tematach, które śledzę, a także czasem w komentarzach zdarza mi się zauważyć albo podwójny komentarz, albo zduplikowaną zawartość posta, szczególnie krótkiego. Przykład:

"Jestem Jan Kowalski, czytam cd-action od 10 lat.

 Jestem Jan Kowalski, czytam cd-action od 10 lat."

 

[EDIT] Też to widzicie? O tym właśnie mówię. [EDIT]

Edytowano przez MrAjdi
Doświadczenie opisanego w poście problemu.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strona główna "oszukuje" w kwestii autorów blogów. Napisanie komentarza pod jakimś wpisem powoduje, że na głównej jako autor wpisu zostaje podmieniony na autora ostatniego komentarza. Tutaj w komentarzach pod wpisem można znaleźć screena pokazującego w czym rzecz. Problem dotyczy okienka z najnowszymi wpisami, te dwa zablokowane dla określonych userów nie mają takiego problemu.

No i kolejna rzecz - czy brak opcji związanych np. z bocznym paskiem traktować jako tymczasową niedogodność czy jednak jako nową rzeczywistość? Bo bez tego mamy do czynienia z edytorską tragedią. W starych wpisach za małe obrazki sprawiły teraz, że ilustracje nie dochodzą ładnie do krawędzi, linijki tekstu tak przynajmniej z 3 razy za długie... tego się nie da czytać bez machania cały czas głową. Jest w pewnym sensie dużo lepiej na telefonach, ale ta zaleta istniała już dla poprzedniej wersji forum, a tamta sprawdzała się chociaż jeszcze jako tako na kompie.

No i cały czas to cholerne dublowanie (nieraz wielokrotne) treści w postach. Prawie co post muszę edycję robić, bo lubię mieć ładnie napisane posty.

 

Edytowano przez otton
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwie rzeczy które zauważyłem i o których chyba nikt jeszcze nie wspomniał:

1. Podczas pisania posta [Enter] robi interlinię:

zwykły

enter

enter
z shiftem

2. Blog często zamiast wkleić obraz wstawia ikonkę uszkodzonego obrazka i hiperlink. Czasem trzeba trzy razy wstawiać link aż "załapie".

 

Edytowano przez Sergi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...