Skocz do zawartości
wies.niak

Problemy z forum

Polecane posty

O zdublowanych postach wiemy. O interlinii także wiemy. Interlinia pewnie zostanie, natomiast dublowanie się postów (u mnie rekord, to 6 postów na raz) powinno minąć, jak skrypty skończą przetrawiać treści sprzed aktualizacji.

O blogach się nie wypowiem, nie moja działka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko korzystanie z edytora jest niewygodne i zajmuje czas. Nic, będzie trzeba napisać jakiś skrypcik, który to poprawia.

Tylko korzystanie z edytora jest niewygodne i zajmuje czas. Nic, będzie trzeba napisać jakiś skrypcik, który to poprawia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 10.04.2016 at 11:14 PM, Sevard said:

Tylko korzystanie z edytora jest niewygodne i zajmuje czas. Nic, będzie trzeba napisać jakiś skrypcik, który to poprawia.

Znaczy, dałoby się przynajmniej tak dać klasyczny edytor (bo jakoś nie widzi mi się, żeby dodano go do podstawowego forum)? Bo kur szału dostaję, jak na telefonie nie mogę usuwać cytatów itp.

Edytowano przez Accoun
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Accoun

Z tego, co wiem, to nie ma takiej możliwości. Chyba że coś mi się ubzdurało i źle @yojc zrozumiałem.

@voda22

Właśnie (między innymi) dlatego praktycznie przestałem zaglądać na forum. Dopóki admini i Interia nie ogarną jako tako nowego skryptu, korzystanie z forum z telefonu/tabletu jest na tyle upierdliwe i uciążliwe, że się tylko denerwuję. A na siedzenie przed kompem zwyczajnie nie mam czasu.

@darkdarius

Wejdź w ustawienia konta, ustawienia powiadomień i sprawdź, jak tam masz wszystko poustawiane.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Stillborn Dokładnie chodziło mi oto, że jak piszę posta to po zakończeniu pisania, klikam na szary kafelek w prawym dolnym rogu "Odpowiedź" i czekam aż się zapiszę, ale mogę czekać i czekać, bo cały czas post jest że tak powiem aktywny, mogę w nim pisać. Stronka się nie odświeża, tak jak było to przed wielkim update-m forum.

@Stillborn Dokładnie chodziło mi oto, że jak piszę posta to po zakończeniu pisania, klikam na szary kafelek w prawym dolnym rogu "Odpowiedź" i czekam aż się zapiszę, ale mogę czekać i czekać, bo cały czas post jest że tak powiem aktywny, mogę w nim pisać. Stronka się nie odświeża, tak jak było to przed wielkim update-m forum.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edytor jaki jest każdy widzi i tu zmian raczej nie będzie... niestety.

Co do podwójnych postów, to problem może leżeć w procesie indeksacji starych postów który jest aktualnie wykonywany - na pewno ten problem nie pojawił się od razu po aktualizacji skryptu, i mam wrażenie, że zaczał się wraz z tym procesem. Niestety, patrząc na postępy może on potrwać jeszcze kilkanaście dni.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Accoun napisał:

Odczekaj z 10 sekund i odśwież. Ewentualnie możesz mieć podforum otwarte w innej karcie i sprawdź tam czy post się pojawił, jeśli chcesz mieć absolutną pewność.

Najprostsze rozwiązania zawsze są najtrudniejsze, dzięki już działa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko tych postów nie ma aż tak znowu dużo. W nowej strukturze bazy Twój post ma id 4288447. Czyli do przetworzenia jest nieco ponad 4.000.000 wpisów. To jest nic na poprawnie zrobionej bazie.

Tylko tych postów nie ma aż tak znowu dużo. W nowej strukturze bazy Twój post ma id 4288447. Czyli do przetworzenia jest nieco ponad 4.000.000 wpisów. To jest nic na poprawnie zrobionej bazie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odważnie pisać o poprawnie zrobionej bazie, nie znając parametrów serwera, statystyk oraz zachowania całej instancji ani tego co robi i jak działa aplikacja.
Zapewniam Cie, że gdyby twórca aplikacji (nie piszę programista) wiedział co robi to zastanowiłby się 2 razy, bo jak można wytłumaczyć: hurtowa ilość replace (jakby nie dało się zrobić insert'ów on duplicate key update), które wykonują 2 zapytania na bazie, zlockowane select'y przez replace, które mają w sobie OR'y podawane jeden obok drugiego zamiast normalnie po przecinku, czy where'y, które zamiast indeksów wykorzystują funkcję skanujaca całą tabelę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odważnie, bo wiem jak jest zrobiona baza IPBoard - tragicznie. Dla małej ilości treści jest OK, przy większej ilości postów nie wyrabia, bo wyrabiać nie może (stąd różne dziwne optymalizacje zrobione przez Interię na poprzedniej wersji skryptu).

Już głupie poprawnie zrobione partycjonowanie by nieco zmniejszyło problem i przyspieszyło działanie forum.

Edytowano przez Sevard
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma i to spory - operacje na kilku milionach rekordów robione jedna po drugiej bolą i to nie jest pytanie, czy takie coś przestanie wyrabiać, tylko kiedy. Teraz trwa indeksowanie, jak się zrobi, to pewnie przez jakiś czas będzie spokój, a potem od nowa zaczną się problemy. Rozwiązaniem będzie zwiększenie mocy serwerów i tak w kółko. Nie tędy droga.

Ma i to spory - operacje na kilku milionach rekordów robione jedna po drugiej bolą i to nie jest pytanie, czy takie coś przestanie wyrabiać, tylko kiedy. Teraz trwa indeksowanie, jak się zrobi, to pewnie przez jakiś czas będzie spokój, a potem od nowa zaczną się problemy. Rozwiązaniem będzie zwiększenie mocy serwerów i tak w kółko. Nie tędy droga.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pisałem wcześniej - nie ma sensu. Sponsoruje to między innymi unique key. Tak jak pisałem wcześniej odważnie pisać nie znając tego co robi i jak działa aplikacja. Priorytetem będzie osiągniecie pełnej transakcyjności. Dopiero później można się zastanowić co dalej. Zwiększanie mocy serwerów - nie tędy droga - tak wiem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko partycjonowanie nie niszczy transakcyjności i nie psuje unikalności kluczy. Sprawia natomiast, że pewne operacje takie jak przeszukiwanie, czy indeksowanie można bez problemu zrównoleglić. Dodatkowo gdy jakieś zasobożerne operacje są robione na jakiejś partycji, to nie cierpi na tym wydajność całej bazy (jak ma to miejsce na załączonym obrazku).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadal nie widzę jak to miałoby cokolwiek psuć. Kwestia zrobienia odpowiedniego podziału ewentualnie dobrego oskryptowania wszystkiego. A że najlepiej w tym przypadku sprawdzałby się najbardziej naiwny podział (po dacie lub po przedziałach IDków), to już w ogóle bajka.

Inna sprawa, że implementacja partycjonowania w MySQL jest daleka od ideału.

Nadal nie widzę jak to miałoby cokolwiek psuć. Kwestia zrobienia odpowiedniego podziału ewentualnie dobrego oskryptowania wszystkiego. A że najlepiej w tym przypadku sprawdzałby się najbardziej naiwny podział (po dacie lub po przedziałach IDków), to już w ogóle bajka.

Inna sprawa, że implementacja partycjonowania w MySQL jest daleka od ideału.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...