Skocz do zawartości
wies.niak

Problemy z forum

Polecane posty

Sorki, że zakładam nowy temat, ale w starym z jakiegoś powodu nie mogę pisać. Dotyczy to również innych tematów w tym dziale.

Ktoś w ogóle testował ten skrypt przed wrzuceniem?

Z istotniejszych błędów:

- stary BBCode nie działa przez co posty wyglądają dziwnie. Patrz np. tu.

- emotikonki nie działają - patrz wyżej.

- ogłoszenia, które powinny być lokalne są globalne (na wszystkich stronach są np. regulaminy działów z NTG).

- same ogłoszenia zajmują bardzo dużo miejsca i niekiedy zdarza się, że się nie zwijają.

- w tym dziale można zakładać tematy, ale z miejsca są one ukrywane i pozostawione do zatwierdzenia (nie pamiętam, czy tak samo było wcześniej). Również w tym temacie nie mogę pisać postów, mogę jedynie edytować ten post.

- przydałaby się wcześniejsze powiadomienie o zaplanowanych zmianach, choć tu przypuszczam, że Interia tradycyjnie wzięła wszystkich z zaskoczenia.

- wcięło załączniki do postów.
- wcięło komentarze z profilu.

- kliknięcie środkowym przyciskiem myszy na przycisk "Cytuj" nie działa tak, jakby można tego oczekiwać. :(

Dalszych błędów nie chce mi się zgłaszać. Ktoś powinien za ten update oberwać po uszach. * me macha do ludzi z Interii *

Edytowano przez Sevard
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Sevard napisał:

- stary BBCode nie działa przez co posty wyglądają dziwnie. Patrz np. tu.

- emotikonki nie działają - patrz wyżej.

- wcięło załączniki do postów.
- wcięło komentarze z profilu.

Forum się jeszcze uaktualnia, raczej się naprawi "samo"

2 godziny temu, Sevard napisał:

- ogłoszenia, które powinny być lokalne są globalne (na wszystkich stronach są np. regulaminy działów z NTG).

Poprawiłem

2 godziny temu, Sevard napisał:

- w tym dziale można zakładać tematy, ale z miejsca są one ukrywane i pozostawione do zatwierdzenia (nie pamiętam, czy tak samo było wcześniej). Również w tym temacie nie mogę pisać postów, mogę jedynie edytować ten post.

Poprawiłem

2 godziny temu, Sevard napisał:

- przydałaby się wcześniejsze powiadomienie o zaplanowanych zmianach, choć tu przypuszczam, że Interia tradycyjnie wzięła wszystkich z zaskoczenia.

Było ogłoszenie na forum, na głównej CDA i na ich FB - fakt, że mogło być wcześniej, no ale tu już się Ghost powinien wypowiedzieć jak to wyglądało, bo w moderatorskim o tym poinformował, jak już wisiało ogłoszenie na głównej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przekazuję problem.

Po zmianie skryptu MSaint ma zablokowaną możliwość wysyłania postów na forum (screen pod spoilerem)/komentarzy do blogów z powodu nieprzeczytania ostrzeżenia, które się jednak nie wyświetla na profilu czy w innym miejscu dostępnym dla normalnego użytkownika. Któryś admin mógłby podejrzeć, czy coś się nie ukryło przypadkiem?

X2XD22f.png
  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda jestem autorem tematu, ale chyba nie powinienem mieć prawa go usunąć? Mam "działania moderacyjne" z opcją "usuń".

Gdy wybieram opcję "Utwórz" -> "Wpis blogu" pojawia się dropdown z wyborem bloga. Zamiast nazwy mam "blogs_blog_859".

Strona "o mnie" w profilu jest po angielsku.

 

Cieszy mnie niezmiernie blok ogłoszeń u szczytu strony. W końcu ogłoszenia będą widoczne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Była wcześniej opcja usunięcia tematu, ale tak na prawdę nie dało się tego zrobić, bo nie. Czy teraz to działa nie wiem i boję się sprawdzać. :P

Z rzeczy, które pasowałoby poprawić to:

1. Brak odnośnika do strony głównej i do blogów (na czarnej skórce, na białej link do blogów jest, aletylko tam. Na główną dalej się z poziomu forum nie dostaniesz, chyba, że klikniesz na newsy). Ok, widzę już, że rubryczki na szczycie strony zaczęły się rozwijać i z ich poziomu można się dostać gdzie trzeba.

2. Przypięte blogi redakcyjne. Jest ich z dziewięć, zawalają połowę głównej i zanim człowiek się doscrolluje do nowej zawartości to już mu się odechciewa czytać.

3. Serio moglibyście trochę podnieść limit pikseli na sygnaturki. ;]

4. Kcem móc sobie ustawić tło w profilu jak podły sprzedawczyk voda, który w zamian za korzyści majątkowe dla redakcji dostał taką opcję!

5. Na początku myślałem, że forum straciło przydatną opcję usunięcia formatowania z tekstu, ale się myliłem, opcja nadal jest i działa jako pasek, który pokazuje się gdy wkleimy skądś jakiś tekst. Niestety gdy go odznaczymy opcja znika i już się nie pojawia, więc w takim wypadku tekst taki trzeba skopiować ponownie i pamiętać, żeby go przypadkiem nie odznaczyć, albo nie zrobić z nim czegokolwiek innego. Osobiście chętnie przywitałbym małą niepozorną gumeczkę, która wcześniej gościła jako przycisk obok innych opcji formatowania.

Edytowano przez nerv0
  • Upvote 3
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce mi się robić screena, więc opiszę kroki:

1. Zalogować się.

2. Rozwinąć Utwórz na górnej belce (zaraz obok nicka).

3. Zobaczyć na ostatnią opcję - Wpis blogu.

4. Załamać się.

Edytowano przez Sevard
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wersja mobilna na mojej przeglądarce (domyślnej Windows Phone) nie reaguje prawie w ogóle na dotyk. Linki po dotknięciu jedynie się podświetlają (zamiast kliknąć), często zresztą strona ten dotyk odczytuje w innym miejscu niż dotykam. Nie mogę zmienić skórki, nie mogę się zalogować (żeby spróbować, musiałem dopisać po ukośniku "login"), bo pola do wpisywania loginu i hasła reagują tak jak linki, czyli tylko się podświetlają.

Naprawcie to.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Kiicek napisał:

problememem jest Windows Phone 

Nie, problemem jest skrypt forum, ale tego się nie przeskoczy. Ktoś wymyślił, żeby zapłacić grubą kasę za kiepski skrypt i teraz (tzn. od lat kilku) są tego efekty. Jest kilka lepszych i tańszych skryptów (w tym jeden darmowy - SMF), ale ktoś wymyślił, że lepiej jest użyć czegoś, co mniej więcej poprawnie działa chyba tylko na Chromie.

  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu zmieniło mi kolory z sygnaturze jak i również czcionkę pomieszało z dwoma rodzajami? Jak dla mnie mniej przejrzyste jest forum w tej szacie

Edytowano przez spinacz66
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domyślne puste pole na zdjęcie tytułowe ma rozmiar 1240x200, ale skrypt nie pozwala mi użyć obrazka o takich wymiarach - szerokość zostaje, ale wysokość zostaje ucięta na pół

 

edit, nvm, teraz zadziałało ¯\_(ツ)_/¯

Edytowano przez Sedinus
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...