Skocz do zawartości
wies.niak

Problemy z forum

Polecane posty

Dnia 24.03.2016o18:31, Sermaciej napisał:

Wersja mobilna na mojej przeglądarce (domyślnej Windows Phone) nie reaguje prawie w ogóle na dotyk.

A jaka jest ta Twoja domyślna przeglądarka? Bo "EDŻ" nie ma u mnie z forum żadnych problemów, natomiast w mojej najulubieńszej (UC Browser - polecam, wysypuje się całkiem rzadko, szczególnie jeżeli trzyma się tylko 1-2 karty ;)) wszystko (nie) działa tak, jak opisałeś. Choć to właściwie niewielki regres, bo po aktualizacji do Win10 w UCB wyświetlała mi się desktopowa wersja forum, z której na telefonie zbytnio się korzystać nie dało...

Z innych uchybień - w górnym pasku cytatu brakuje chyba przynajmniej ze dwóch separatorów.

I tylko mi się wydaje, czy kiedyś można się było z niemal każdego miejsca dostać do Regulaminu?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje pytanie nie dotyczy problemów z nowym forum, bo takowych nie napotkałem, ale raczej drobnostki natury technicznej. Czy można liczyć w przyszłości na styl (dla dodatku stylish) na rozciągnięcie forum do rozmiarów 16:9 dla jasnej skórki? Dla poprzedniego wyglądu forum takie coś zrobił bodajże yojc za co wielkie dzięki. Bo bez tego forum było by nieczytelne. Teraz i tak jest całkiem dobrze, ale nie ukrywam, że lepiej było by wykorzystywać całą powierzchnię monitora.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A stało napisane, na herbie rodowym Vetinarich - si non confectus, non recifiat...

Mnie ta dewiza jest bardzo bliska, toteż nie do końca rozumiem tych, dla których jest ona z kolei całkiem obca.

Jeżeli ktoś wciąż ma problemy z formatowaniem na blogu, czy też z podmianą znaków wordowskich na te paskudne pytajniki, to mogę rzec, iż ponowne wklejenie tekstu załatwia sprawę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyszukiwarka na nowym forum jest beznadziejna, tudzież ja nie umiem z niej korzystać. 
Wyszukując dla testu słowo "gra" w temacie growym LJ z wyszukiwaniem ograniczonym do "ten temat", nie otrzymuję ani jednego wyniku. Chciałem znaleźć sobie parę zdań o jednej grze, a tu wychodzi na to, że się nie da, bo nie działa.
No i może nie potrafię znaleźć, ale całe szczegółowe wyszukiwanie nie ma opcji ograniczenia wyszukiwania do określonego działu forum :/

@JamesVoo Dzięki za próbę pomocy, ale widocznie będę musiał poczekać, bo ni ma :)

Edytowano przez RIP
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyszukiwarka z tego co widzę w ogóle nie działa.

Zgaduję że to kwestia przetwarzania bazy danych, z tego co mówił yojc, dość długo się to mieli, więc pewnie jak skończy, będzie można (z i tak pewnie kiepsko działającej) szukajki skorzystać

Myślałem że będzie można alternatywnie użyć szukajki Google, ale chyba jeszcze nie zindeksowała wszystkich stron tematów po nowym sposobie tworzenia linków. Ale zostawiam link, może akurat to czego szukasz będzie - https://www.google.pl/?gws_rd=ssl#q=site:forum.cdaction.pl/topic/237515-temat-growy/+gra&filter=0

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@RIP wyszukiwarka działa, ale na tę chwilę ma w bazie tylko posty napisane po aktualizacji skryptu forum. Co do wyszukiwania po działach... fakt, coś tu jest zrobione bez sensu - ta opcja się nie wyświetla, ale jak już wejdziesz do jakiegoś działu, i tam wyszukasz tylko w danym dziale i klikniesz na więcej opcji, to już się ta opcja pojawia. Przekazuję to dalej jako błąd w skrypcie. Podejrzewam, że ta opcja miała się pokazywać przy zawężaniu wyszukiwania do tematów (a nie całej zawartości), no ale tego nie robi.

@Grzesko niestety jest z tym problem, i nie da się na razie komentować.

  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wspomnę przy tym, że brak możliwości komentowania to nie jedyny problem z blogami. Tam, poza wstawianiem nowych wpisów i edytowaniem już istniejących, po prostu nic nie da się ustawić, nawet okien z dodatkowymi informacjami (lista osób odwiedzających blog, ostatnie wpisy, własne okna itp.). W efekcie wyświetla się praktycznie tylko treść wpisu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.03.2016o13:33, yojc napisał:

Piękne dzięki, tego było mi potrzeba. :)

Zapytam jeszcze, bo w sumie dopiero teraz zwróciłem na to uwagę. Czy te okrągłe avatarki to jakiś wymóg techniczny nowego forum, czy sprawy czysto estetyczne? W celu ujednolicenia?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym nowym forume nie widzę obrazków dodawanych przez użytkowników jako załączniki.

Linki, filmiki, obrazki z url - wszystko to widzę. Ale jak ktoś wrzuci obrazek jako załącznik, to widzę tylko <nazwa>.jpg albo coś w ten deseń.

Jakiś pomysł jak to rozwiązać? Firefox 45.0.1

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.03.2016o19:26, Knight Martius napisał:

Wspomnę przy tym, że brak możliwości komentowania to nie jedyny problem z blogami.

Zdecydowanie. Ogólnie mam wrażenie, że te blogi po prostu "śpią" i nie rejestrują nawet odwiedzin. Na przykład, twój nowy wpis na blogu otwierałem już dwukrotnie, tymczasem toto łże, że masz nadal zero wyświetleń.

EDIT: aha, jest jeszcze jeden problem z tymi blogami - mianowicie taki, że nie działają przekierowania do konkretnych wpisów. Chcąc dostać się skrótem na własny blog, wpisałem w wyszukiwarce słówko "sorevianie". Wyguglało mi wpis z mojego blogu, ale kiedy na niego kliknąłem, przerzuciło mnie nie do rzeczonego wpisu, ani nawet na mój własny blog, tylko na stronę główną z blogami.

 

Dnia 29.03.2016o14:55, Stillborn napisał:

Mogą być też kwadratowe. Kwestia tego, czy adminowi zachce się to zmienić.

Wat? Tyle czasu zajęło ludzkości wynalezienie koła, a teraz ktoś miałby po prostu na to machnąć ręką?

 

Tymczasem ponawiam prośbę, aby ktoś zatwierdził ten wpis na moim blogu. Bo nie wiem, czy brak jakichkolwiek działań w tej kwestii wynika z tego, że skrypt forum nie pozwala w tej chwili nawet na zatwierdzanie wpisów na blogu przez moderatorów, czy ze zwykłej olewki. A i nie spodziewam się, by rzeczony wpis wymagał jakiejś szczególnej cenzury - czego się spodziewacie po kolejnej porcji moich wypocin? Że przemycę poprzez nią kolejny rant na Paoliniego?

Edytowano przez Bazil
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...