Jump to content
Rankin

Temat growy

Recommended Posts

@Vigor

Jesli wszystko co ma byc zrobione, jest zrobione, to nikt nie wnika, co robie przez reszte czasu. Zwlaszcza Ty nie powinienes sie martwic, bo to ani Twoja firma, ani Twoja kasa.

@nevya

A ktos tu okazuje z tego powodu jakas dume? Hames zwyczajnie zauwazyl stan faktyczny. No i pozwol, ze to ja bede decydowac o tym, co robie w moich godzinach pracy, kiedy akurat nie mam niz zwiazanego z wlasciwa praca do roboty. 

Edited by Tesu
  • Upvote 4

11 minut temu, nevya napisał:

Akurat siedzenie w czasie pracy na głupich forach to nie jest szczególny powód do dumy. 

Jestem rozliczany, za to co zrobię w pracy.
Jak wykonam swoje zadanie i mam wolne, to mogę sobie robić co chce.
Do czasu kiedy nie spłynie kolejne.
Ot, fajna branża do pracowania

25 minut temu, Tesu napisał:

No i pozwol, ze to ja bede decydowac o tym, co robie w moich godzinach pracy, kiedy akurat nie mam niz zwiazanego z wlasciwa praca do roboty. 

Teoretycznie to twój szef o tym powinien decydować, w końcu kupił twój czas ;)

15 minut temu, JamesVoo napisał:

Jestem rozliczany, za to co zrobię w pracy.
Jak wykonam swoje zadanie i mam wolne, to mogę sobie robić co chce.
Do czasu kiedy nie spłynie kolejne.
Ot, fajna branża do pracowania

Jak wyżej, jeśli masz płacone od godziny, to szef na pewno byłby bardziej wdzięczny za myślenie o sposobach na rozwój firmy czy czymś podobnym.
Ponadto polecam zacząć od nauki poprawnego używania przecinków.

Teraz, nevya napisał:

Jak wyżej, jeśli masz płacone od godziny, to szef na pewno byłby bardziej wdzięczny za myślenie o sposobach na rozwój firmy czy czymś podobnym.

Moj szef pracuje w oddziale w USA i dzieli nas cale 8 godzin. :) Kiedy ja koncze, on dopiero zaczyna swoj dzien pracy. W dodatku myslenie o sposobach na rozwoj firmy czy cos podobnego nie znajduje sie w zakresie moich obowiazkow i za to nie mam placone. A to za co mam placone, jest robione. 

29 minut temu, nevya napisał:

Mam stała miesięczna pensje za wykonywanie powierzonych mi zadań, więc Twój argument jest inwalidą. 

A za naukę używania przecinków nikt mi w pracy nie zapłaci.

23 minuty temu, JamesVoo napisał:

A za naukę używania przecinków nikt mi w pracy nie zapłaci.

Tak samo jak za siedzenie na FA, a jednak jak twierdzisz zaglądasz tu w czasie pracy

Edited by nevya

moge sobie latwo wyobrazic, ze jestem pracodawca i wyznaczam pracownikom zadania. jesli pracownik wykona zadanie ale czas pracy nie minal, to chcialbym zeby zaczal wykonywac kolejne zadanie. jesli nie wie jakie to ja mu chetnie powiem. z tej perspektywy patrzac, gdybym sie dowiedzial, ze moi pracownicy w godzinach pracy traca czas na przepychanki w internecie to bylbym bardzo rozczarowany. chyba mozna to zrozumiec.

• Upvote 1

No i przez was muszę dać plusa vigorowi, co narobiliście?

11 minut temu, Xardas80 napisał:

Ale jak masz nevya zły humor, to nie wyładowuj tego na forum :/

Będę!

Edited by nevya

@Vigor

Kurde, ciekawe jak to się dzieje, że nigdy nie zostałem opieprzony przez pracodawcę, a jak już komentował moja prace to chwalił 

Z czego przykładowo jedne praktyki które miały trwać trzy miesiące, trwały dziewięć, że względu na to, że firma była zadowolona jak pracuje.

Plus parę projektów już poza ramami praktyk. A stylu pracy nie zmieniłem.

Chyba cieszę się, że nie jesteś moim pracodawca ani współpracownikiem  

Wiesz, nie w każdej pracy jest ważne ile razy machniesz przysłowiową łopatą, a czasami jest płacone za wiedzę i umiejętności niekoniecznie fizyczne 

• Upvote 1

2 minuty temu, JamesVoo napisał:

Kurde, ciekawe jak to się dzieje, że nigdy nie zostałem opieprzony przez pracodawcę, a jak już komentował moja prace to chwalił 

Spróbuj powiedzieć pracodawcy "no, szefie, dzisiaj to tak ze 4 godziny przepierdzieliłem na forum actionum" i wtedy zbadaj reakcję.
Zresztą zawsze można pracować lepiej.

W poprzedniej firmie szef sam do mnie podbił z tekstem "tej weź odpal jakieś trailery na YT aby zobaczyć co się dzieje w grafice, bo trzeba chwilę odpocząć" i tak spędziliśmy godzinę także cóż 

Po za tym, szef już nie raz widział że obok pracy mam chociażby oddalone artykułu z Antyweba i nigdy się jakoś nie doczepił. 

Także cóż, mam nadzieję że Twoja praca jest równie przyjemna :)

@JamesVoo nic dziwnego że mieli problemy finansowe potem

Cóż, nie pracować jest jeszcze przyjemniej, nie musisz się martwić. ;)

2 minuty temu, b3rt napisał:

Ta dyskusja powyżej jest mocno krinczowa.

Ja tam się dobrze bawię :)

@nevya - już pominę fakt nieznajomości tej branży to życzę powodzenia jak źródełko od rodziców wyschnie :)

Ale w sumie b3rt ma rację. Ode mnie EOT

1 minutę temu, JamesVoo napisał:

Ja tam się dobrze bawię

Akurat chodziło mi bardziej o nevyę i Vigora i ich "w pracy się pracuje, buduj dobre imię firmy, ciekawe co by szef powiedział że na forume siedzisz".

1 minutę temu, b3rt napisał:

Akurat chodziło mi bardziej o nevyę i Vigora i ich "w pracy się pracuje, buduj dobre imię firmy, ciekawe co by szef powiedział że na forume siedzisz".

A co w tym niby takiego krinczowego? 
Uważam że czas pracy jest od tego żeby pracować. Nie twierdzę że jestem święta i zasługuję na kanonizację, ale nawet jak mi się zdarzyło siedzieć na fejsie czy spędzić 20min w kuchni na herbacie z chłopakami z IT, to się tym przesadnie nie chwaliłam, a i tak od siedzenia w necie wolałam choćby robić za testera, bo byłoby mi zwyczajnie wstyd spędzać czas pracy na FA czy wykopie.

Edited by nevya

2 minuty temu, nevya napisał:

A co w tym niby takiego krinczowego? 

To że każda firma działa na swój sposób i nie tobie decydować, komentować i oceniać kto co robi w godzinach pracy. A już na pewno nie wytaczać tego jako argument w dyskusji o czymś kompletnie innym.

@b3rt to raczej kwestia osobistego poczucia przyzwoitości a nie sposobu funkcjonowania firmy, ale jak tam sobie chcesz. Obym tylko nie trafiła na takich współpracowników.

1 minutę temu, nevya napisał:

Obym tylko nie trafiła na takich współpracowników.

I wzajemnie.

• Upvote 5

20 minutes ago, b3rt said:

To że każda firma działa na swój sposób i nie tobie decydować, komentować i oceniać kto co robi w godzinach pracy.

wydaje mi sie, ze kazda firma ma ten sam cel, zarabiac pieniadze. jesli pracownicy wykorzystuja nieswiadomosc szefa na swoja korzysc to firma na tym traci. nie jest tak?

1 minutę temu, Vigor napisał:

jesli pracownicy wykorzystuja nieswiadomosc szefa na swoja korzysc to firma na tym traci. nie jest tak?

Kto mówi o nieświadomości?