Jump to content
Rankin

Temat growy

Recommended Posts

@Quel Hm, pC grałem i na padzie grało mi się dobrze, a u kolegi w AC takze na padzie i tam ciut słabiej. Ja nie powiedziałem nigdzie że nie lubie simulatorów (ETS2 prawie 300h) ale wkurza mnie sam fakt że na siłe trzeba mieć kiere żeby pograć. Tak trudno do gry wrzucić wybór realistyka/zręcznościowy/pół na pół.

Edited by stach122

Tak, kasa, miejsce. Ja chce pograć a nie rozstawiać osprzęt.

Edited by stach122

31 minutes ago, OnceAThief said:

15 euro, ayy kusi

przechodzilem vanquisha pare razy na x360. genialna gra i pokaz tego jak wszechstronny jest shinji mikami, glownie kojarzony z horrorem.

20 minut temu, stach122 napisał:

Tak, kasa, miejsce. Ja chce pograć a nie rozstawiać osprzęt.

poniżej 200zł możesz kupić porządną kierownicę

a miejsce zawsze się znajdzie

@RIP

Ja na poczatku tez zaliczalem dol tabeli. W becie gralem medykiem, a supporta uznawalem za najgorsza klase, bo "tymi LKM-ami nie idzie kogokolwiek trafic przeciez". Po premierze najpierw wymaksowalem klase medyka do 10. poziomu, pozniej assaulta, nastepnie supporta, a pozniej siegnalem po scouta, ktorego nigdy nie lubilem w poprzednich BF-ach i w BF1 tez poczatkowo gra nim szla mi tragicznie. A teraz co? Najwiecej fragow (troche ponad 1,5k czyli 10% ze wszystkich moich killi) mam wbitych na karabinie jednostrzalowym dostepnym tylko dla scouta, na drugim miejscu z ponad 1k fragow jest strzelba dla assaulta, ktora poczatkowo nie znosilem grac. Na trzecim niemiecki LKM, bo okazalo sie, ze po nabyciu doswiadczenia w strzelaniu z tego typu broni nie tylko da sie w cokolwiek trafic, ale takze dzieki pojemnemu magazynkowi mozna wbijac multikille, jedna seria zdejmujac kilku przeciwnikow jednoczesnie. A tak podobajacy mi sie w becie medyk? Gram nim tak sporadycznie, ze liczba fragow wbitych na najczesciej uzywanej przeze mnie broni medyka to niewiele ponad 300... Zreszta BF1 ma to do siebie, ze w wiekszosci trybow wcale nie trzeba masowo zabijac wrogow, zeby zajmowac gorna czesc tabeli. Dzis w szybkiej dominacji na drugim miejscu byl medyk, ktory mial 0 killi i 5 zgonow, bo po prostu zamiast wdawac sie w wymiany ognia biegal od punktu do punktu i przejmowal flagi, po drodze wskrzeszajac kompanow i rzucajac apteczki. 

16 minutes ago, MasterKondi said:

Zapowiada się fajnie.

ta. moze ta gra wyjdzie im lepiej niz hatred.

mieli tez strzelanke w ktorej strzelalo sie do isis.

27 minutes ago, 47 said:

ja rozumiem stacha. mialem kiedys kierownice do gierek, zawalala mi miejsce w szafie a podlaczanie i odlaczanie jej to bylo straszne zawracanie gitary.

41 minut temu, MasterKondi napisał:

Zapowiada się fajnie.

Rano własnie dodałem do listy życzeń, miła odmiana by była po ,,NAJBARDZIEJ REALISTYCZNA 2 WOJENNA STRATEGIA BLA BLA BLA"

52 minuty temu, 47 napisał:

poniżej 200zł możesz kupić porządną kierownicę

No cóż, mój budżet jak narazie jest bardzo szczupły, może zainwestuje w kiere jak juz trochę pochodzę do roboty :v

Jak już kupować to wolałbym kupić coś porządnego, nie mowie o zestawie za 1k ale tak do 500zł by stykało.

Edited by stach122

25 minut temu, Vigor napisał:

ta. moze ta gra wyjdzie im lepiej niz hatred.

mieli tez strzelanke w ktorej strzelalo sie do isis.

Wiem, ale to serio wygląda fajnie, a i tak mało wychodzi teraz strategii. Zresztą poprzednie gry raczej skupiały się na robieniu kontrowersji, i może teraz studio zdobyło wystarczający rozgłos. Zostaje jedynie czekać na gameplay, bo teraz można mało powiedzieć o samej grze, ale klimat jest niezły.

Project CARS 2 Ultra Edition to cenowy koszmarek - 420 euro - wiec odpuściłem. Jeszcze tak szalony nie jestem.

Collector's Edition za to łyknąłem bo tu już rozsądniej 

No i jestem hipokrytą. Jeszcze niedawno nawoływałem na innym forum do niekupowania pre-orderow, a dzisiaj sam się skusiłem na Project CARS 2. Ta diabelska gra założyła mi na szyje kaganiec i trzyma pewnie w garści smycz... O tyle dobrze, ze zawsze jest możliwość rezygnacji z zakupu tylko wole nie ryzykować, ze się wszystkie Collector's rozejdą i zostanie już tylko zwykła.

Edited by Quel

Co jest w tej "Ultra edycji" takiego, że kosztuje moją miesięczną wypłatę? Niby nie jestem jakimś wyznacznikiem tego czy warto kupić dany tytuł za daną cenę ale to już mocna przeginka.

@Quel Wow 420 euro a myślałem że forza horizon 3 to kosztowny potwór. Liczyć podstawowe ceny, 360zł za edycje ulitmate + 160 zł oba duże DLC + 35zł za paczkę aut porsche (+ chyba 50zł jakieś odkrycie sekretów i klaksony) czyli około połowę mniej. 

@Sosna564 Mocna przeginka? Przecież to absurdalna cena nawet dla europejczyka, za tyle to ma się porządną kartę graficzną.

Edited by stach122

3 hours ago, Sosna564 said:

Co jest w tej "Ultra edycji" takiego, że kosztuje moją miesięczną wypłatę? Niby nie jestem jakimś wyznacznikiem tego czy warto kupić dany tytuł za daną cenę ale to już mocna przeginka.

Porównując ja do wersji Collector's, która jest 270 euro tańsza

- model McLarena w skali 1/12 zamiast 1/43

- plakat

- czapka

- McLaren sketchbook

- inne pudełko

- 'prestiż' - tylko 1000 sztuk

Wspólne dla obu są:

- gra (nie takie oczywiste w dzisiejszych czasach :D )

- naklejki

- steel-book

- pakiet samochodów japońskich (DLC)

- VIP pass (na wszelkie esportowe imprezy organizowane wraz z twórcami pCARS)

- art book

- season pass

- motorsport DLC

32 minutes ago, stach122 said:

@Quel Wow 420 euro a myślałem że forza horizon 3 to kosztowny potwór. Liczyć podstawowe ceny, 360zł za edycje ulitmate + 160 zł oba duże DLC + 35zł za paczkę aut porsche (+ chyba 50zł jakieś odkrycie sekretów i klaksony) czyli około połowę mniej.

Bliżej 1/3 i to licząc z DLC, które do pCARS 2 tez będą :D Na szczęście kupując Colelctor's albo Ultra kupujesz tez season pass wiec DLC masz już w cenie.

@Quel Dobra ale nadal cena zwala, zapewnię połowa tej ceny to ten model McLarena. 

Mam nadzieje że twórcy przy pC2 nie zapomną o osobach bez kierownic. Właściwe w pC ludzie gadają że lepiej sie gra na dobrze skonfigurowanym padzie niż kierownicy i mogę się z tym zgodzić.

Edited by stach122

3 minuty temu, stach122 napisał:

Właściwe w pC ludzie gadają że lepiej sie gra na dobrze skonfigurowanym padzie niż kierownicy

Primo: Tylko po co siadac do symulatora jazdy samochodem kiedy jako kontrolera uzywa sie nie symulujacej rzeczywiste sterowanie kierownicy, a pada? Od razu sporo imersji i ogolnego experience stanowiacego jedno z glownych zalozen gry szlag trafia.

7 minut temu, stach122 napisał:

i mogę się z tym zgodzić.

W oparciu o co konkretnie mozesz sie z tym zgodzic? Zeby wyrobic sobie wlasne zdanie i przyznac komus racje, to wypadaloby sie oprzec na wlasnym doswiadczeniu, a nie na tym, co "ludzie godojo". Tym bardziej ze nie jest to opinia o trailerze nowego filmu, a o subiektywnych wrazeniach ze sterowania w grze. Szybkie, agresywne zmiany biegow przy uzyciu dzwigni skrzyni biegow to zupelnie inny poziom czucia auta w symulatorze jazdy niz wciskanie guziczka na padzie. Tak samo czym innym jest wdepniecie prawa noga pedalu gazu, a czym innym trzymanie wcisnietego triggera. Ktos, kto tego nie ogarnia, najwidoczniej auta w realu nie prowadzi i brakuje mu porownania, jak wiele zmienia kierownica jesli chodzi o imersje. 

@Tesu Bo grałem w demo? I na padzie jak go dobrze skonfigurowałem grało mi się bardzo dobrze, a w internecie krąży pełno tekstów że kierownice na sile nie są wymagane żeby się dobrze bawić i robić rekordy. W ogólnym rozrachunku każdy kto chce pograć w wyścigi musi mieć kierownice? Nie moja wina że teraz aby symulatory wychodzą. Ja nie mam nic przeciwko jednakże niech dadzą wybór symulator/ułatwienaia dla pada;klawy jak to robi CM z Dirtem 4.

Właściwie w Assetto Corsa też na padzie grało mi się nieźle bez jego konfiguracji.

No nie prowadziłem auta w realu i jeszcze długo nie poprowadzę, rozumiem że pad to nie to samo co kiera/pedały. Jak już sięgra na padzie to raczej bierze się automata a nie manuala :v 

Gdyby nie ten syf z Forza to nadal bym grał bo brakuje mi wyścigów a że same simy aby teraz to co ja mogę zrobić

Edited by stach122

Teraz, stach122 napisał:

@Tesu Bo grałem w demo? I na padzie jak go dobrze skonfigurowałem grało mi się bardzo dobrze

Po pierwsze: A grales Ty tez w to demo na kierownicy? To ze na padzie gralo Ci sie bardzo dobrze wcale nie oznacza, ze na kierownicy nie byloby lepiej. Znajomemu zawsze bardzo dobrze gralo sie na starym monitorze 21" o proporcjach 4:3, dopiero gdy przesiadl sie na panorame okazalo sie, ze to wczesniejsze "bardzo dobrze" moze byc duzo lepsze.

Teraz, stach122 napisał:

a w internecie krąży pełno tekstów że kierownice na sile nie są wymagane.

A jaki to ma zwiazek z tematem? W GTA IV czy V tez sie da grac na klawiaturze, ale wcale to nie znaczy, ze jazda autami czy sterowanie helikopterami jest dzieki temu wygodniejsze niz na padzie.

A ty może dasz mi spokój a nie tylko próbujesz mnie znowu zrównać, wcześniej mówiłeś że niech każdy kupuje to co chce/na co go stać, to teraz się odczep i daj mi grac na czym chce. Może kupie jak będzie mnie stać/będę potrzebował większej imersji. Przecież nikomu nie wciskam że pad jest jakiś o niebo lepszy ale też w drugą stronę też mi nie wciskajcie że ,,huru duru, symulator to kierownica na 199% musi być, obowiązek i w ogóle plebsie"

A co to za przykład? No oczywiście że przesiadka z 4:3 na panoramę to krok w lepsze, sam się o tym przekonałem.

Edited by stach122

19 minut temu, stach122 napisał:

A ty może dasz mi spokój a nie tylko próbujesz mnie znowu zrównać

Niczego nie probuje. Zauwazam tylko, ze ciezko jest ocenic dwie rzeczy, jesli mialo sie kontakt tylko z jedna z nich. 

wcześniej mówiłeś że niech każdy kupuje to co chce/na co go stać

I dalej sie pod tym podpisuje wszystkimi czlonkami. :)

to teraz się odczep i daj mi grac na czym chce.

Alez ja Ci nie mowie "Stachu nie badz nub, nie graj bez kierownicy w symulator", ja Ci mowie "Stachu, najwiecej z symulatora jazdy wycisniesz na kierownicy" oraz "Stachu nie mow, ze sterowanie na padzie w Project CARS jest bardzo dobre skoro nie masz porownania z kierownica". Graj sobie w co i jak chcesz, tylko sie nie upieraj, ze dopracowany symulator jazdy opracowany z mysla o jak najwierniejszym odwzorowaniu rzeczywistosci lepiej wypada podczas gry na padzie, bo to bzdura jest.

Może kupie jak będzie mnie stać/będę potrzebował większej imersji.

Nie kupuj, zbieraj na karnet. W koncu jak sam twierdziles, lepiej jest pojezdzic na prawdziwym torze niz inwestowac w sprzet to wirtualnej zabawy. :P

A co to za przykład? No oczywiście że przesiadka z 4:3 na panoramę to krok w lepsze, sam się o tym przekonałem.

Patrzac na to, co napisales w drugim zdaniu, to moj przyklad jest doskonaly.

3 minuty temu, Tesu napisał:

Graj sobie w co i jak chcesz, tylko sie nie upieraj, ze dopracowany symulator jazdy opracowany z mysla o jak najwierniejszym odwzorowaniu rzeczywistosci lepiej wypada podczas gry na padzie, bo to bzdura jest.

Ale ja nigdzie nie napisałem ze lepiej wypada na padzie tylko że na padzie mimo wszystko dobrze mi się gra. Na pewno jeszcze fajniej jest na kierwonicy ale nie każdy chce specjalnie kupować sprzęt żeby sobie trochę pojeździć.

10 minut temu, stach122 napisał:

Ale ja nigdzie nie napisałem ze lepiej wypada na padzie tylko że na padzie mimo wszystko dobrze mi się gra. 

1 godzinę temu, stach122 napisał:

Właściwe w pC ludzie gadają że lepiej sie gra na dobrze skonfigurowanym padzie niż kierownicy i mogę się z tym zgodzić.

Nie moglem sie powstrzymac. :P Ale skonczmy juz ten temat.

14 minutes ago, Tesu said:

Graj sobie w co i jak chcesz, tylko sie nie upieraj, ze dopracowany symulator jazdy opracowany z mysla o jak najwierniejszym odwzorowaniu rzeczywistosci lepiej wypada podczas gry na padzie, bo to bzdura jest.

dodam swoje trzy grosze. nie widzialem, zeby stachu pisal, ze pad jest lepszy od kierownicy. na pewno pisal, ze na padzie gralo sie wygodnie. twoje dalsze forsowanie zwiekszania immersji przez uzycie kierownicy jest za to dosc meczace.

• Upvote 1

@Vigor

Jak cala Twoja tworczosc. :P Badum-tss

Edited by Tesu
  • Upvote 2