Jump to content
Rankin

Temat growy

Recommended Posts

Pss (tak, koniec tematu ale), jak możesz grać w ED na joysticku. Kup cały symulator kosmiczny żeby poprawić imersje. Bo jak tak można.

Sorry, nie mogłem się powstrzymać.

Edited by stach122

9 minut temu, stach122 napisał:

Pss (tak, koniec tematu ale), jak możesz grać w ED na joysticku. Kup cały symulator kosmiczny żeby poprawić imersje. Bo jak tak można.

Sorry, nie mogłem się powstrzymać.

Spoko, ale dopiero po tym, jak mi przeslesz zdjecie, ze grasz w Project CARS 2 na kierownicy siedzac w karoserii auta podlaczonej z hydraulicznie regulowanymi przechylami. :)

5 minut temu, Vigor napisał:

no i vr.

VR juz od wielu miesiecy jest, czyli argument-inwalida.

• Upvote 1

no to twoje szczescie, masz taki poziom wbitki w gierke jakiego pragniesz. kazdy ma inne potrzeby i mozliwosci wiec nie ma sensu nachalnie reklamowac swoich ulubionych zabwek. taka mysl.

13 minut temu, Tesu napisał:

Spoko, ale dopiero po tym, jak mi przeslesz zdjecie, ze grasz w Project CARS 2 na kierownicy siedzac w karoserii auta podlaczonej z hydraulicznie regulowanymi przechylami. :)

To może na PGA się zobaczy :P

• Upvote 1

4 minuty temu, Vigor napisał:

no to twoje szczescie, masz taki poziom wbitki w gierke jakiego pragniesz. kazdy ma inne potrzeby i mozliwosci wiec nie ma sensu nachalnie reklamowac swoich ulubionych zabwek. taka mysl.

A gdzie ja w tej rozmowie ze Stachem reklamowalem moje zabawki? (w dodatku nachalnie) Prosze o cytat, bo nie przypominam sobie, zebym cokolwiek napisal o mojej kierownicy, o dzojstiku napisal sam Stach, a o VR Ty. Kolejny argument-inwalida? 

styl twoich postow utrzymywal jednolity ton skupiajacy sie na przewadze grania z wieksza iloscia gadzetow. widac to w kilku ostatnich postach.

@Vigor - wiesz, śledzę posty Tesu dość długo i wywyższania się na zasadzie "mam VT, czyść mi buty" nigdy nie zauważyłem u niego

• Upvote 1

3 minuty temu, Vigor napisał:

ta, serio uwazam, ze jesli komus dobrze gra sie na tym co ma, to nie nalezy go uszczesliwiac na sile.

Godzinę temu, Tesu napisał:

Alez ja Ci nie mowie "Stachu nie badz nub, nie graj bez kierownicy w symulator", ja Ci mowie "Stachu, najwiecej z symulatora jazdy wycisniesz na kierownicy" oraz "Stachu nie mow, ze sterowanie na padzie w Project CARS jest bardzo dobre skoro nie masz porownania z kierownica".

No i tak, serio uwazam, ze jesli ktos notorycznie zaczyna zdania z malej litery, to nie powinien na sile uszczesliwiac innych uzytkownikow forum swoja tworczoscia.

2 minutes ago, JamesVoo said:

@Vigor - wiesz, śledzę posty Tesu dość długo i wywyższania się na zasadzie "mam VT, czyść mi buty" nigdy nie zauważyłem u niego

na szczescie jest bardziej subtelny niz to co przedstawiles ale motyw pozostaje ten sam. upor z jakim udowadnia, ze granie w gierke padem zamiast kierownica jest wlasciwsze, jest znajomy.

Po pierwsze - jak ktoś tworzy sima to już od samego początku buduje silnik fizyczny mając w głowie pewne założenia. Pamiętajmy, ze AC została stworzona przez bardzo mały team, a pCARS dzięki crowdfundingowi. Czasami zmiany mogą się okazać zbyt kosztowne by tworzyć uproszczenia, dwa modele jazdy, itp, itd. Poza tym moze twórcy celują w pewien target i nie chcą by ich gra była arcade/sim-cade/simem, etc.

Po drugie 

Mam nadzieje że twórcy przy pC2 nie zapomną o osobach bez kierownic. Właściwe w pC ludzie gadają że lepiej sie gra na dobrze skonfigurowanym padzie niż kierownicy i mogę się z tym zgodzić.

Stachu, chyba jesteś pierwsza osoba, która napisała, ze pCARS dobrze wspiera pada :D W sumie dobrze, ze ci się fajnie na padzie gra, bo nasze odczucia są najważniejsze. Forum SMS i Facebook były/są pełne postów jak spaprali sterowania na padzie. Nawet teraz pod każdym newsem o pCARS 2 ludzie się pytają czy będzie poprawne wsparcie pada - wystarczy wejść na ich oficjalny Facebook. Dobra wiadomość jest taka, ze podobno nie zapomnieli i pCARS 2 ma miec o wiele lepsze wsparcie dla pada.

Po trzecie - jak wychodzi sim to z założenia jest on dla entuzjastów, którzy gotowi są kupić kiere by w pełni się nim cieszyć. Niestety, ale pad nie zawsze się sprawdzi tam gdzie ktoś projektował model jazdy pod kiere. Nie znaczy to, ze nie będzie się dało jeździć, ale będzie się jeździć gorzej. 

Po czwarte

a w internecie krąży pełno tekstów że kierownice na sile nie są wymagane żeby się dobrze bawić i robić rekordy

Zeby bić rekordy trzeba miec kiere. Wystarczy spojrzeć sobie na leaderboard - można tam zobaczy na czym jechała każda osoba.

Po piąte

Tesu zakłada Vive i już siedzi w kokpicie. Co więcej, moze wstać, podejść do oszklonego kokpitu i wyjrzeć sobie co tam tez widać na zewnątrz :D To tak ze 100 razy lepiej niż budować jakieś kokpity :D

na szczescie jest bardziej subtelny niz to co przedstawiles ale motyw pozostaje ten sam. upor z jakim udowadnia, ze granie w gierke padem zamiast kierownica jest wlasciwsze, jest znajomy.

Odnosząc się do tego co napisałem wcześniej. Jeśli ta gra to sim to oczywiście można grac na padzie ale nie można miec pretensji, ze się gra zle i jest na padzie trudno.

ta, serio uwazam, ze jesli komus dobrze gra sie na tym co ma, to nie nalezy go uszczesliwiac na sile.

Czasami lepiej dobrać grę do pada, a nie pada do gry

Edited by Quel

Godzinę temu, JamesVoo napisał:

Może nie ale tesu jak widać nie potrafi dać spokoju i musi ale to musi się wypowiedzieć zamiast przepuścić a na dodatek że to LJ to tym bardziej :v

@Quel Co nie zmienia faktu że pC nie jest tym czym miał być jak zakładano, nie mówie że gra jest zła bo mam zamiar sam ją kupić. 

Edited by stach122

1 minutę temu, stach122 napisał:

tesu jak widać nie potrafi dać spokoju i musi ale to musi się wypowiedzieć zamiast przepuścić

1. Skoro to forum dyskusyjne, to ludzie tu dyskutuja. A ciezko mowic o dyskusji bez wypowiadania sie. ;)

2. Nie potrafie dac spokoju jesli ktos mowi, ze zgadza sie z ludzmi w internetach, ktorzy twierdza, iz w tym symulatorze lepiej steruje sie padem niz dedykowana symulatorom kierownica, przy czym sam tego nie zweryfikowal. Ergo - nie ma podstaw do tego, zeby sie z kimkolwiek w tej kwestii zgadzac/nie zgadzac, bo nie ma porownania. A jesli sie wezmie pod uwage fakt, ze mowa jest o symulatorze stawiajacym na realizm modelu jazdy i premiujacym graczy z kierownicami, to taka opinia dodatkowo traci na wiarygodnosci. Oczywiscie gdyby byla mowa o arkadowce w stylu NFS czy innego Burnouta, to bym sie nie czepial, tam zrecznosciowy model jazdy idealnie pasuje do pada. ;)

3. Moze to zadne wytlumaczenie, ale dzis mam malo pracy, a jakos trzeba sobie zapelnic czas spedzany w biurze, nie? ;) 

• Upvote 1

Uderz w stół a tesu się odezwie.

To może zamiast siedzieć na LJ to zajmij się czymś pożytecznym, nie wiem, hm podyskutuj w jakimś poważniejszym forum xD

Edited by stach122
  • Upvote 1

32 minuty temu, stach122 napisał:

stachu jak widać nie potrafi dać spokoju i musi ale to musi się wypowiedzieć zamiast przepuścić

fix'd

Edited by Arturzyn

25 minutes ago, Quel said:

Odnosząc się do tego co napisałem wcześniej. Jeśli ta gra to sim to oczywiście można grac na padzie ale nie można miec pretensji, ze się gra zle i jest na padzie trudno.

jesli sie komus gra zle, to powinien cos zmienic. albo jesli obecna metoda sterowania ogranicza jego mozliwosci bicia rekordow. to moge zrozumiec.

5 minut temu, stach122 napisał:

Uderz w stół a tesu się odezwie.

Sam mnie w swoim poscie wywolales, wiec nie powinienes byc zaskoczony.

5 minut temu, stach122 napisał:

To może zamiast siedzieć na LJ to zajmij się czymś pożytecznym, nie wiem, hm podyskutuj w jakimś poważniejszym forum xD

Juz podyskutowalem.

• Upvote 1

32 minuty temu, stach122 napisał:

Wiesz co jest najśmieszniejsze?
Że Tesu za ten czas co Ci odpisywał dostanie kasę, bo siedzi w pracy.
Ja zresztą podobnie.

A Ty się stresujesz i w sumie nic z tego nie masz, a nam czas szybciej płynie.

W sumie to dzięki

• Upvote 3

35 minut temu, JamesVoo napisał:

Wiesz co jest najśmieszniejsze?
Że Tesu za ten czas co Ci odpisywał dostanie kasę, bo siedzi w pracy.
Ja zresztą podobnie.

Akurat siedzenie w czasie pracy na głupich forach to nie jest szczególny powód do dumy.