Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Rankin

Temat growy

Polecane posty

A ja pogralem wczoraj w Dangerous Golf. Fajna rozjebunda pileczka golfowa, przypomnial mi sie podobny tryb w Burnout Paradise.

Zainstalowalem tez sobie Nekopara vol.1 z patchem R18+ przywracajacym zawartosc, ktora w steamowej wersji zostala ocenzurowana. A do tego przygodowke Randall's Monday, do ktorej zabieralem sie od miesiecy, ale zabrac sie nie moglem. W planach tez powrot do Andromedy i Tormenta. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Quel A tam zauważyłem że ludziom się w tyłkach poprzewracało przez te symulatory, naprawdę. Zaczyna mnie irytować to huru duru nie ma VR, huru duru czemu mi samochód nie łamie się w pół po walnięciu bokiem w drzewo. Dirt 4 bardziej jest nastpępcą trójki niż Rally. Właściwie gra mi bardziej przypomina remastera jedynki :P

W pewnym sensie ratunkiem jest NFS bo on nigdy nie chciał być symulatorem (i się w większości nie czepiają rzeczy ww wyżej) ale nieudolność twórców i niesłuchanie graczy zabija (zabiło?) markę.

Jestem ciekawy czy będą kontynuować serie GRID, pograłbym w następce autosporta. Akurat on miał bardzo fajny system jazdy, dobrze był wyważony. No tryb driftu był średni no ale wszystkiego miec nie można. 

 

heh, pierwszy wygrany wyścig w AC zrobiony. Uh 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@stach122 naprawdę uważasz, ze to się ludziom w tyłkach poprzewracało? Codemaster zrobili DiRT Rally, który trafił w gusta graczy lubiących bardziej realistyczna rozgrywkę. Codemaster zabrał się za D4 i obiecał, ze połączy oba światy i nie do końca to wyszło. Gdzie tu wina ludzi, ze Codemaster minął się z oczekiwaniami fanów DiRT Rally?

Czepianie się ludzi, którzy lubia realistyczne wyścigi/rajdy nie różni się niczym od np. czepiania się fanów realistycznych FPSow (ARMA, EfT). Ja myślę, ze w świecie elektronicznej rozgrywki jest miejsce dla wszystkich grup graczy. Jedni pograją sobie w FH3, inni odpala rF2, jednym do gustu przypadnie FM6, a ktoś inny wybierze pCARS. Tak samo jest z DiRTem. Przez tyle lat mieliśmy na rynku gry z serii DiRT dla arcadowcow i nikt nie płakał. Wyszła jedna (po ilu? 4 częściach arcadowek) gra z troszkę poważniejszym podejściem do modelu jazdy i już jest płacz i lament. Wychodzi 4, która jak się okazało nie spełnia położonych w niej oczekiwań i nie wolno nam o tym głośno mówić? Troche bez sensu jest to twoje podejście, ze ty płakać możesz co piec minut, ale my mamy siedzieć cicho.

Wydaje mi się, ze zamiast cieszyć się tym co jest na rynku za bardzo czepiasz się tego co nie koniecznie jest kierowane do ciebie, jako odbiorcy końcowego produktu :) Wybór scigalek jest przecież ogromny i chyba już dawno nie było tak bogato na rynku?

I na koniec jeszcze takie pytanie odnośnie tego cytatu

59 minutes ago, stach122 said:

@Quel A tam zauważyłem że ludziom się w tyłkach poprzewracało przez te symulatory, naprawdę. Zaczyna mnie irytować to huru duru nie ma VR, huru duru czemu mi samochód nie łamie się w pół po walnięciu bokiem w drzewo.

Co złego jest w lubieniu realizmu w grach wyścigowych (czy moze i we wszystkich innych gatunkach, w ktorych realizm da się zaimplementować w jakimś tam stopniu). I co złego jest w VR? Czy jak wyszedł pierwszy pad to pisałeś "Zaczyna mnie irytować to huru duru nie ma pada", albo jak w końcu zaimplementowano obsługę myszy w FPSach to pisałeś "Co za herezja, jak można grac w FPS na myszce?". VR jest czymś naturalnym, kolejnym gadżetem dla graczy, który ma sprawić, ze jeszcze mocniej wejdziemy w świat gry. Podobnie jak kierownice, pedały (do symulacji lotu tez), joye, przepustnice, skrzynie biegów, hamulce ręczne, bieżnie, kontrolery do VR, kontrolery Wii U (czy co tam było u Nintendo), 3D i co tam sobie jeszcze wymyślisz.

Mi produkcji korzystających z VR nie brakuje, wiec nie muszę się szarpać na D4 bo mam w co grac w VR, miedzy innymi w poprzednia cześć serii. Moge tez wyrazić swoje niezadowolenie bo to kolejny krok w tył firmy, która najpierw VR implementuje w jednej ze swoich gier, a już w kolejnej się z tego wycofuje. Jestem niezadowolony z takiego obrotu sprawy i dziele się tym na forum. To tak jak by nagle w nowym MS Flight Simulator dało się tylko grac na padzie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minutes ago, 47 said:

inb4

po co gogle i kierownica, jak można pojeżdzić prawdziwym samochodem w prawdziwości

Kolejny z tym pseudo argumentem... Odpowiem ci tak samo jak stachowi. Podziel się po weekendzie wrażeniami z jazdy Bentleyem Continentalem GT3 na Spa.

Po co grac w GTA jak możesz iść ukraść samochód i porozbijać się po mieście, jeszcze załatw sobie bron i zastrzel kilku przechodniów

Po co grac w ARMA'e, jak można zaciągnąć się do armii i wybrać się do Afganistanu.

Kazdy z tym 'argumentów' jest tak samo idiotyczny.

W gry każdy gra z tylko jemu znanych powodów. Realistyczne wyścigi pod VR powstają po to byt masom umożliwić przynajmniej w małym, wirtualnym światku zakosztować poscigania się w znanych z prawdziwego życia seriach wyścigowych. To jest szansa na przybliżenie nam czegoś, czego w realu nigdy nie zakosztujemy.

Nie wiem czy trollowales czy na serio to napisałeś? :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Quel napisał:

Kolejny z tym pseudo argumentem... Odpowiem ci tak samo jak stachowi.

o matko, serio? XD

dalej nie czytałem, bo to był ewidentny żart (a nawet i parafraza) nawiązujący do nie tak dawnej dyskusji o kierownicach

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minute ago, 47 said:

o matko, serio? XD

to był ewidentny żart (a nawet i parafraza) nawiązujący do nie tak dawnej dyskusji o kierownicach

Dlatego

7 minutes ago, Quel said:

Nie wiem czy trollowales czy na serio to napisałeś? :P

Przy wymianie poglądów na forum czasami ciężko jest zgadnąć czy tam się domyślić jaki był ton wypowiedzi drugiej osoby, tym bardziej, ze przecież osobiście was i waszych poglądów nie znam. Następnym razem dodaj ;) albo jakąś inna emotikone :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Quel Twórcy nie mają obowiązku dodawać obsługi gogli (jak wiadomo około 1% graczy go posiada). Wiem że D4 tym razem nie reklamowali jako jakiegoś mega symulatora rajdów.

Przynajmniej w D4 taki nobek jak z padem może się zabawić a nie zęby wyrywać że nie daje rady jechać prosto :v. Gry mają bawić a nie symulować, okej wychodzą symulatory ale niech ludzie dadzą se siana że każda samochodówka nią musi być. 

Mam nadzieje że wydadzą kolejnego GRIDa i nie będzie na silę symulatorem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strasznie ogólnikowo piszesz. Ciężko z tobą wejść w dyskusje. 

19 minutes ago, stach122 said:

@Quel Twórcy nie mają obowiązku dodawać obsługi gogli (jak wiadomo około 1% graczy go posiada).

Masz racje, ale w tym przypadku masz regres bo w poprzedniej grze było wsparcie. Dodatkowo, twórcy tej akurat gry zapowiedzieli, ze będzie to połączenie dwóch światów, sima i arcade, wiec VR w przypadku tego pierwszego wydaje się w dzisiejszych czasach czymś naturalnym.

19 minutes ago, stach122 said:

@QuelWiem że D4 tym razem nie reklamowali jako jakiegoś mega symulatora rajdów.

Mylisz się. Od samego początku zapowiadano, ze D4 będzie miał tryb arcade dla tych, którym się nie podobał model jazdy z DiRT Rally i tryb sim, taki jak w DiRT Rally właśnie.

19 minutes ago, stach122 said:

@Quel Gry mają bawić a nie symulować,

A kto powiedział, ze symulacja nie moze bawić. Mnie i wielu innych właśnie bawią symulacje. To twoje zdanie jest totalnie bez sensu. Tak jak by jednego i drugiego nie dało się pogodzić. Mierzysz wszystko i wszystkich swoja miarą.

19 minutes ago, stach122 said:

@Quel okej wychodzą symulatory ale niech ludzie dadzą se siana że każda samochodówka nią musi być.

A kto powiedział, ze każda musi być? o_O Malo masz arcade? Wszystkie NFS (tylko Porsche miał przebłyski jak na tamte czasy), cala seria Forza, seria Gran Turismo, The Crew i jego dwa pra-przodki, seria Test Drive Unlimited, F1 od Codemasters, cala seria DiRT poza Rally, Seria GRID i pewnie jeszcze wiele pominalem...

 

A ile masz simow w tej chwili? Seria rF (dwa tytuły), Automobilista, AC, pCARS, R3E, iRacing, DiRT Rally i ze starszych ale ciągle grywalnych GPL, GTL, GTR 1 i 2, Race07, RBR

Serio? wszystko co wychodzi to simy?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Quel Albo to są tytuły co mnie nie interesują, albo są słabe albo juz je przemieliłem. Mi chodzi o teraźniejsze. Od dłuższego czasu wyszło jakieś porządne arcade? Nie bardzo, NFS jest słaby. F1 podchodzi bliżej symulacji. Ty mi nie wymieniaj starszych tytułów, od ostatniego czasu aby wszyscy simy robią.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=62091]Quel[/mention] Albo to są tytuły co mnie nie interesują, albo są słabe albo juz je przemieliłem. Mi chodzi o teraźniejsze. Od dłuższego czasu wyszło jakieś porządne arcade? Nie bardzo, NFS jest słaby. F1 podchodzi bliżej symulacji. Ty mi nie wymieniaj starszych tytułów, od ostatniego czasu aby wszyscy simy robią.

To juz nie moja wina, że nie wyszło nic ciekawego, albo że już wszystko przeszedłeś. Może masz za dużo wolnego czasu :D

Ostatni sim wyszedł w 2015 więc co ja mam powiedzieć? Plus taki, że simy zazwyczaj starczają na dłużej.

Nie zmienia to faktu, że stosunek wypuszczanych gier arcade do simow jest niekorzystny dla tych drugich i twój płacz jest nieuzasadniony.

Zdaje się, że nabyles AC? Wraz z nowym DLC liczba achievementow wzrosła do ponad 600 więc będziesz miał co robić i starczy Ci na lata :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko, wyrobisz się. Juz to kiedyś pisałem ale przypomnę. Spróbuj sobie Real Room Racing Experience - jest na Steam i jest całkowicie za darmo (podstawka). Model jazdy jest bardziej 'przyjazny' niż ten w AC ale nie wiem jak się gra na padzie. Jest to zdecydowanie najlepsza gra wyścigowa jeśli chodzi o dźwięk - nikt nie osiągnął takiego poziomu!

Próbka tego co oferuje R3E (koniecznie trzeba pogłośnić, niech sąsiedzi tez cos maja z życia). Dźwięk w tej grze to miód dla moich uszu

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bawię się w takie coś, może i podstawka darmowa ale po opiniach widzę że jednak jest kiepsko i za dużo rzeczy trzeba płacić. Szkoda że bardzo ciężko zrobić taką grę wyścigową F2P, było ich troche i wszystkie padły. Te co teraz są to albo płatna (iRancing) albo jak wcześniej wspomniałem, pocięte i płatność na każdym kroku. Posiedzę przy AC, kupie kiere to zapewnię od razu tam ją wypróbuje, jak pC (goty) stanieje to też kupie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...