Skocz do zawartości

Pawcio7327

Forumowicze
  • Zawartość

    34
  • Rejestracja

  • Ostatnio

  • Wygrane dni

    5

Komentarze blogu napisane przez Pawcio7327

  1. Cytat

    W treści powraca też pewna znana postać. I to już na samym początku, więc zaraz ją poznacie ;).

    Cytat

    (...) Wielki Mandorf (...)

    Nosz kurczę, a miałem nadzieję na Napoleona.

    Cytat

    Dzieci tracą zainteresowanie innymi formami aktywności, czy nawet kontaktami z rówieśnikami.

    Jak rówieśnicy są dupkami, to ja się nawet nie dziwię.

    Cytat

    Badacze wskazują na największe zagrożenie ze strony gier, w którym możemy się właśnie wcielić w dowolnego bohatera lub tych kreujących tzw. wirtualną rzeczywistość, czyli stwarzających pozory rzeczywistego uczestnictwa w zupełnie fikcyjnych wydarzeniach.

    Nie do końca rozumiem, dlaczego spycholodzy aż tak bardzo uwzięli się na szeroko pojmowaną "dowolność".

    Cytat

    Jacyś tajemniczy „badacze” się nawet pojawili. Kim są? Dokąd zmierzają?

    Zmierzają do Jutra oczywiście. A nie, to Gamma Ray.

    Cytat

    Nie wiem czym jest „czywistość”, ale chyba to właśnie z nią musiał stracić kontakt Autor.

    Pewnie coś jak "przeprzystość".

    Cytat

    Gry komputerowe nierzadko ociekają też brutalnością i przemocą, a wiele z nich nawet na krok nie odchodzi od schematu – „zabij ich wszystkich”. Raczej nie należy się spodziewać, że takie wirtualne doświadczenia pozwolą rozwinąć instynkt społeczny.

    Tyle tu "wytrychów", że można by wyposażyć całą gildię złodziei.

    • Upvote 1
  2. Cytat

    Agresywny bohater gry komputerowej jest atrakcyjnym dla dziecka modelem do naśladowania; jest silniejszy, sprytniejszy, mądrzejszy od swoi wirtualnych przeciwników, a stosując przemoc i zachowując się bardziej napastliwie niż inni, zawsze osiąga zamierzony cel.

    Tak, jak wszystkie te misje we Freespace 2, gdze Front Neoterrański lub Shivanie niszczą transportowiec, który miałeś eskortować, albo dowolna misja w dowolnej skradance, gzie agresywne zachowanie ściąga na ciebie uwagę wszystkich strażników na mapie.

    Cytat
    Cytat

    Szczególny niepokój budzi fakt, że sceny agresji i okrucieństwa stanowią także komponent wielu filmów dla dzieci. Większość animowanych filmów adresowanych do najmłodszej widowni to brutalne kreskówki codziennie emitowane głównie przez prywatne stacje telewizyjne. W wielu z nich ma miejsce skrajnie agresywny sposób postępowania w sytuacjach trudnych. Takie filmy uczą najmłodszego widza, w jaki sposób, zachowując się agresywnie i stosując przemoc, może odnieść sukces.

    Autorka ponownie nie podała ŻADNYCH przykładów.

    No bo przecież wiadomo, że to nieważne że w programie poruszane są poważne tematy, występują w nim brutalne i/lub przerażające sceny oraz pojawia się w nim bard strzelający błyskawicami z krocza - jeśli jest animowany (a w dodatku jedna z postaci pochodzi z miejsca które nazywa się "Pałac Lusterka"), to MUSI być dla dzieci.

    Cytat

    Za to ten tekst – według przypisu  - pochodzi z 1997 roku (!). Siedemnaście (17!!) lat to szmat czasu, droga Autorko.

    Skoro artykuł wyszedł w 2012 roku, to chyba 15 lat.

    • Upvote 1
  3. Cytat

    Również świat The Elder Scrolls ma swoją mitologię. Przyznam jednak, że nigdy jej do końca nie zrozumiałem

    Nie dziwie się - Elderscrollsowa kosmologia jest celowo niespójna i zagmatwana - nawet ja, choć uważam się za elderscrollsowego nerda, się w niej gubię.

    Cytat

    Potem doczytałem, że różne rasy inaczej nazywają swoich bogów i mają niekiedy okrojony parteon względem "oficjalnej" religii.

    Nie tyle okrojony, co inny, ale częściowo nakładający się. Kult ośmiu (potem dziewięciu, potem znowu ośmiu) bóstw powstał z potrzeby pogodzenia różnych systemów wierzeń funkcjonujących w Tamriel.

    Cytat

    Co gorsza, poza "Dziewiątką" są też Daedryczne Książęta. Z tymi mam trochę lepiej, choć tu nawet nie potrafię zapamiętać ilu ich jest

    16; Z Jyggalagiem 17.

    Cytat

    (...) „tym od orków”, czyli Molag Balem (...)

    Molag Bal to "ten od wampirów", od orków jest Malacath.

    Cytat

    (...) reszta niewiele mi mówi...

    Nawet Azura, która grała ważną rolę w "Morrowindzie", czy Mehrunes Dagon, który stał za głównym wątkiem "Obliviona"? Hircine z "Przepowiedni"? Hermaeus Mora z "Dragonborna"?

    • Thanks 1
  4. Cytat

    Jest on zupełnie odmienny od rzeczywistości, w której przecież trzeba umieć żyć. Istnieje więc niebezpieczeństwo, że ten świat iluzji zacznie przenikać do ich realnego życia.

    Nie do końca ogarniam logikę autora. Dlaczego sam fakt, że świat fikcyjny jest inny od rzeczywistości miałby znaczyć, że mógłby on zacząć on do niej przenikać? A tak w ogóle, to cały ten akapit jest napisany tak, że mógłby być o czymkolwiek, chociażby i o kanapkach:

    Cytat

    Osoby silnie zaangażowane w kanapki sporą część swojego życia spędzają w tym iluzorycznym świecie. Jest on zupełnie odmienny od rzeczywistości, w której przecież trzeba umieć żyć. Istnieje więc niebezpieczeństwo, że ten świat iluzji zacznie przenikać do ich realnego życia. Również wartości, które odgrywają priorytetową rolę w kanapkach, nie zawsze są zgodne z tymi, które człowiek ceni w prawdziwym życiu. Nie jest więc wskazane, aby i one przenikały do codziennego życia kanapkożercy. Wydaje się jednak niemożliwe, aby zupełnie nie miały wpływu na życie „kanapkowców”. Trzeba zwrócić na to szczególną uwagę, zwłaszcza że często w kanapkach dobro ma charakter zła, a zło dobra. Dlatego też kanapkożerca, który wykonuje złe czyny bez poczucia winy za nie, po pewnym czasie może zatracić granice pomiędzy dobrem i złem.

    Jeśli ktoś ma jakieś pytania co do powyższego tekstu, to gotów jestem na nie odpowiedzieć.

    Cytat

    Dla „komputerowców” „bycie dobrym człowiekiem” nie przedstawia właściwie żadnej wartości.

    Może dlatego, że "bycie dobrym człowiekiem" jest tak oczywiste i ogólnikowe, że nie wiadomo, co w ogóle tu robi?

    Cytat

    (...) zapalony gracz może dokonać kilku bądź kilkunastu mordów dziennie.

    Kilkunastu? No proszę ja was, toż to amatorszczyzna totalna! W takim Plague Inc. na przykład załatwia się miliardy!

    Cytat

    Patrząc na te dane, możemy stwierdzić, że dla większości dzieci śmierć bohaterów na ekranie jest fikcją i nie ma zupełnie dla grających znaczenia. Mają oni świadomość, że ich bohaterowie tak naprawdę są nieśmiertelni i nic ich nie jest w stanie unicestwić na zawsze. Priorytetowe wartości w życiu, takie jak rodzina, miłość, dobro w grupie „komputerowej” i „niekomputerowej” były wybierane podobnie.

    Rozumiem, że ci, którzy płakali po śmierci jakiejś postaci z gry, czy w ogóle po jakiejkolwiek postaci fikcyjnej, są w związku z tym jacyś nienormalni? "Ojej, Mordin nie żyje" - "Weź się w garść, włączysz nową grę, znowu będzie żywy"

    Robotman2.thumb.jpg.fe1968d05b89d240ee8cd7b1560b0f50.jpg

    Cytat

    Najwidoczniej dobro nie jest dla nich tak ważne.

    Albo brzmi zbyt ogólnikowo. Mam wrażenie, że się powtarzam.

    • Thanks 1
  5. Cytat

    Autor nie podał tytułu, ale zgaduję, że chodzi o GTA (bo o cóż innego?). I choć nadal nie jest to głupie to już wskazuje, w którą stronę Autor się udał.

    Saints Row też by pasowało, ale podejrzewam, że wtedy wspomniano by też o wielkich fioletowych dildach.

    Cytat

    „Zwykli ludzie robią rzeczy, których w realu nigdy by nie zrobili” — pisze pewien dziennikarz. „Seks i prostytucja są tam na porządku dziennym”

    Powiedziałbym, że wymienienie seksu i prostytucji w pierwszej kolejności może świadczyć więcej o "pewnym dziennikarzu", ale nie jestem spychologiem, więc co ja tam wiem.

    Cytat

    krytycy są przerażeni, gdyż [w takich grach] robi się rzeczy, które w prawdziwym życiu są niezgodne z prawem — klient domu publicznego gwałci prostytutkę, a inny bohater uprawia seks z awatarem przypominającym dziecko

    A co gorsza - ścigają się na specjalnie wytyczonych, zamkniętych dla normalnego ruchu torach wyścigowych - w SPALINOWYCH samochodach! Pomyślcie o Szwajcarach!!!

    Cytat

    Jeżeli nabierzesz zwyczaju grania w brutalne lub niemoralne gry, to czy będzie można powiedzieć, że twój umysł jest czysty i prostolinijny?

    Idąc dalej tym tropem, można by zadać pytanie, czy rzeczony umysł kiedykolwiek był "czysty i prostolinijny".

    Cytat

      Duże dawki promieniowania niszczą nabłonek przewodu pokarmowego, w wyniku czego bakterie z jelit dostają się do krwiobiegu i wywołują choroby.

    Dlaczego autor skupia się akurat na nabłonku jelita? Promieniowanie oddziałuje na wszystkie tkanki i wywołuje poważne zniszczenia, od czytania o których można się poczuć naprawdę niedobrze, a autor serwuje nam coś takiego? Czy autor troszczy się o żołądki czytelników, czy po prostu lenił sie robiąc research?

    Cytat

    W dodatku – czym są „obrazy i rozmowy erotyczne”?

    Obrazy - to chyba oczywiste; rozmowy erotyczne to takie, które zawierają nieprzyzwoite słowa, jak na przykład "stołp", albo "machikuły".

    • Thanks 1
  6. Cytat

    Wrzuciłem cały wstęp, bo dobrze obrazuje resztę tekstu – jest pełen ogólników.

    Moja reakcja, gdy czytałem wstęp: "Jak ja mam na to zareagować? To nie jest nawet niepoprawne.".

    Cytat

    (...) dzieci nie są w stanie ocenić wartościowości przekazywanych treści (...)

    Nie wiem jak innym, ale mnie słowo "wartościowość" kojarzy się z chemią, a konkretniej z wiązaniami atomowymi.

    Cytat

    Uwielbiam szachy

    Aj tam szachy, królewska gra z Ur - to jest rozrywka dla PRAWDZIWYCH hardkorów.

    Cytat

    Hmmm… czy pokonanie Alduina w Skyrim jest działaniem egoistycznym?

    Ależ oczywiście! Przecież gdyby nie został pokonany, cały świat zostałby zniszczony, z bohaterem włącznie. Zatem można założyć, że bohater był zmotywowany głównie chęcią ocalenia siebie, przeżycie innych to tylko wartość dodana. /s

    Cytat

    Najistotniejszą wartością każdego bohatera jest odpowiedzialność. Jest on odpowiedzialny za swoje obowiązki i wykonanie danej misji. Dąży on do wyznaczonego celu nie zważając na innych i na to, co dzieje się wokół, a nie dotyczy jego planów. Istotną cechą każdego bohatera jest odwaga. Odwaga bohatera przejawia się w tym, że nie cofnie się przed niczym, aby osiągnąć swój cel.

    Autorka myli chyba odpowiedzialność i odwagę z uporem i determinacją. Ale kto by się tam przejmował takimi drobiazgami...

    • Upvote 1
  7. Dnia 11.12.2018 o 17:57, MajinYoda napisał:

    Ja czekam na miłosny ostrosłup.

    Ja tam najbardziej lubię miłosne sześciośmiościany.

    Dnia 11.12.2018 o 21:47, MajinYoda napisał:

    TO tak jakby napisać, że wszystkie filmy są złe bo istnieją takie jak "Martwica mózgu" czy inna "Piła".

    HEJ! "Martwicę Mózgu" to ty szanuj!

    Dnia 11.12.2018 o 21:47, MajinYoda napisał:

    Ale jednocześnie oglądałem Muminki i Pszczółkę Maję (ta ostatnia średnio mi się podobała). Wiele lat później dowiedziałem się, że te dwa ostatnie to też anime :D

    W kwestii Muminków - Buka. Jeśli ktoś twierdzi, że jako dziecko nie bał się Buki, to gratuluję odwagi.

    Dnia 11.12.2018 o 21:47, MajinYoda napisał:

    Ponadto, wszystkie zostały napisane przez europejskich chrześcijan, a nie jakiś japońskich satanistów-ateistów-cyklistów :D.

    "Jestem porządnym chrześcijaninem, na Teutatesa!"

    • Upvote 1
  8. Cytat

    są więc "trójkąty" i "czworokąty rodzinne"

    Niech tylko autorka poczeka, aż dojdziemy do dwunastościanów miłosnych!

    Cytat

    Czy ktoś jest mi w stanie wytłumaczyć o co chodzi z tym New Age? To taki religijny odpowiednik lewactwa/prawactwa?

    Też odnoszę takie wrażenie.

    Cytat

    "Wojownicze Żółwie Ninja 4”

    Czy Żółwie Ninja nie są aby amerykańskie? Wydawało mi się, że po raz pierwszy pojawiły się w niezależnym komiksie z lat '80.

    Cytat

    "Dragon Baal"

    Nie wiem jak wy, ale mi wydaje mi się, że autorka tak bardzo chce nam coś udowodnić, że widzi co innego niż my? A tak przy okazji - "Dragon Baal" brzmi jak tytuł crossovera "Dragon Balla" z "Gwiezdnymi Wrotami"

    Cytat

    Filmy i komiksy japońskie przekazują polskim odbiorcom wartości, które są zaprzeczeniem dobra, prawdy i bezpieczeństwa.

    Kurosawa nakręcił parę adaptacji sztuk Szekspira w japońskich realiach. Rozumiem, że wieszcza narodu brytyjskiego też w związku z tym należy wpisać do rejestru ksiąg zakazanych.

    Dnia 8.12.2018 o 13:19, NomadP napisał:

    Trochę pamiętam taki jeden vlog na youtube jednej ekspertki co mówi jak gry mają zły wpływ na dzieci powtarzając słowa "dziecko ziemskie" 

    Dnia 8.12.2018 o 14:01, NomadP napisał:

    OK MAM :) udanego seansu

    Dawno temu znajomy podesłał mi linka do jednego z jej filmików (tytułowała się wtedy "tyarą"). Widzę, że lata nie były dla pani Elżbiety łaskawe...

    • Upvote 1
  9. Cytat

    Wśród gier komputerowych zawierających komponent agresji wymienia się m.in. gry symulacyjne, gry przygodowe, wyścigi, strzelanki, gry strategiczno-wojenne lub ekonomiczne. Ich zawartość nie jest obojętna dla gracza, zwłaszcza dla myślenia, odczuwania, systemu wartości, decyzji i podejmowanych zachowań.

    Tak, bo we wszysthich ścigałkach nie chodzi o to, żeby jak najszybciej dojechać do mety, tylko żeby wypchnąć wszystkich z toru...

    Cytat

    Agresja obecna w grach komputerowych wbudowana jest w ich reguły oraz każdorazowo nagradzana poczuciem sukcesu. Niepodejmowanie przemocy uniemożliwia kontynuowanie gry i prowadzi do porażki.

    Bo urwane przednie skrzydło i wygięty wahacz wcale nie pogarszają prowadzenia się auta, a wręcz je polepszają. Seems legit.

    Cytat

    Natomiast zabijając przeciwników, grający zyskuje „nowe życie”, co umożliwia mu dalszą grę i ponowne zabijanie, za które nie otrzymuje żadnych kar, lecz atrakcyjne premie.

    ZWYCIĘSTWO TO ŻYCIE!!!

    Cytat

    Ale zastanawiają mnie dwie rzeczy: 1. kto przy zdrowych zmysłach pozwala dzieciom oglądać horrory (i dlaczego Autor nie pisze o głupocie rodziców w tym przypadku?)? 2. czym są bajki s-f?

    1. Eee... Spycholodzy?

    2. Pierwsza rzecz, która przychodzi mi do głowy, to "Gwiezdne Wojny".

    • Upvote 1
  10. Żeby się nie rozdrabniać, wrzucam tutaj komentarz do ostatnich trzech wpisów:

    Cytat

    Z ciekawości zajrzałem do internetu: Sejm, Cionek (( ͡° ͜ʖ ͡°)), Mundial, Trump, Kim, Dawid Podsiadło… brr… sama magia i Szatany!!

    U mnie Tour de France, smugi kondensacyjne, wypadek Hartleya, celebryci i problemy z aerodynamiką w Williamsie - definitywnie dzieła Szatana!

    Cytat

    Jeśli i Wam zaświtała myśl: „hej – przecież Remus Lupin był czarodziejem!” to znaczy, że źle czytaliście sagę i powinniście ją przeczytać jeszcze raz, bo „Autorka ma rację” :P.

    Przeczytałem, a Lupin nadal jest i czarodziejem, i wilkołakiem. Co robię nie tak?

    Cytat

    Ludzkich paznokci też sobie nie przypominam – jedynie jest on wymieniany jako składnik wspomnianego Eliksiru Wielosokowego. Ale ich się nie kupuje! Szczególnie, ze dalej Autorka pisze, że ten składnik pojawia się w tomie… czwartym. Przekartkowałem Czarę Ognia i nie znalazłem (jeśli ktoś znajdzie – niech da znać ;)).

    W czwartej części eliksir wielosokowy też odgrywa dość ważną rolę, i zostaje tam wymieniony jeden ze składników - ale jest to skóra boomslanga (mam nadzieję, że dobrze zapamiętałem tę nazwę), która zniknęła z zapasów Snape'a razem ze skrzelozielem (które dla Harry'ego ukradł Zgredek).

    Cytat

    Czuję się zdezorientowany tym boldem… I długością zdania z tym boldem… nie wiem jaki Cyryl za nim stoi, ale jego Metody źle na mnie wpływają…

    W tej sytuacji proponuję zastosować metodę Linkary: Jeżeli w zdaniu słowa wyróżnione bez widocznego ładuskładu, czytając zdanie należy położyć nacisk na każde wyróżnione słowo.

    Cytat

    /Nie opuszcza się żadnej sposobności opisu najbardziej przerażających scen, przy czym nie ma żadnej osoby, która na to wszystko reagowałaby wstrętem lub chęcią ucieczki.

    Rozumiem, że autorka była jedną z tych osób, które uciekły z lekcji o II wojnie światowej?

    Cytat

    Komputery to zło, pornografia i Szatan

    Zapomniałeś o nekrofilii.

    Cytat

    mam kilka bombek z kotami – czy to oznacza, że jestem sługą Szatana albo czczę Bastet?

    To zależy. Jeżeli to kocice - Bastet; jeśli kocury - Ra.

    Cytat

    No, nie wiem czy Cho była straszna i zła :P.

    Była czarownicą - ergo była straszna i zła.

    Cytat

    5-2 Dębiec

    Ale "piątka" nigdy nie jeździła na Dębiec... Poza tym, "każdy z Dymbca to przystympca".

    Cytat

    Z tym punktem Autorka poleciała na Icarusa i leci dalej.

    Rozmawiałem ze znajomą. Właśnie wróciła z punktu Beagle (w Elite Dangerous najbardziej oddalone od Ziemi miejsce w galaktyce, do którego można dolecieć), i twierdzi, że gdy tam była, widziała jak mija ją autorka książki.

    • Thanks 1
  11. Garrus Vakarian (Mass Effect) - Kiedyś załatwił trzech najemników jednym strzałem. [Tylko dwóch, ten trzeci miał zawał. - dop. Garrus]

    Johnny Gat (Saints Row) - Co jak co, ale strzelanie to jedna z jego ulubionych rzeczy.

    Tylko-On-Tam-Stoi (Morrowind) - Jak imię wskazuje, zawsze ma czyste pole.

    River Tam (Firefly) - Strzela i trafia nawet nie patrząc.

    Lotnik 3. Klasy Axel Higgs (Girl Genius) - Nie bez powodu mówią na niego "Niepowstrzymany Higgs".

    Scanlan Shorthalt (Critical Role) -  Świetny motywator.

    • Upvote 1
  12. Cytat

    jakie gry Wy polecilibyście nauczycielom, by mogli je wykorzystać w edukacji?

    Kerbal Space Program - Całkiem realistyczny (a mimo to przystępny) symulator lotów kosmicznych w kreskówkowej oprawie. Ma chyba nawet edycję dla szkół. Dziwię się, że go tu nie wymieniono.

    • Upvote 1
  13. Cytuj

    Według pedagogów dzieci te zachowują się dziwnie, bardziej jak roboty lub UFO-ludki niż zwykli ludzie. Wykonują jakieś automatyczne czynności, bywają zupełnie wyłączone lub nadmiernie pobudzone. Nie reagują na polecenia i trudno z nimi nawiązać kontakt. Często konfabulują, opowiadając zupełnie nieprawdopodobne historie, reagują agresją fizyczną wobec kolegów i nauczycieli. Z powodu swoich zachowań są odrzucane przez grupę, co potęguje nieprawidłowe reakcje.

    RASIZM!!! W imieniu komitetu ochrony praw istot pozaziemskich żądam odszkodowania od autorki artykułu! A tak szczerze: To raczej normalne, że dzieci zmyślają jakieś nieprawdopodobne historie. Bardziej zależy to od wieku. W kwestii agresji - u mnie w podstawówce agresywni to byli "sportowcy" i jeden ministrant. Jeśli gracze reagowali w ten sposób, to raczej dlatego, że zostali sprowokowani. A że taki grał to wiadomo - bije się nie dlatego, że koledzy go dręczą, ale dlatego "że gry". Że co?

    Cytuj

    Wielu psychologów zauważa, iż doświadczenia przeżywane w wirtualnej rzeczywistości, przypominają niekiedy stany "odlotu" po zażyciu środków halucynogennych. Częste przebywanie w niej może spowodować poważne zmiany osobowości.

    Jak gdyby przebywanie w normalnym świecie nie mogło skutkować zmianami osobowości... Ale nie, to nie wina rodziców, nauczycieli czy środowiska, to gry są tu sprawcą... Że co? 2

    Cytuj

    Psycholog został wezwany w trybie pilnym do szkoły, w której nauczyciele nie mogli sobie poradzić z bardzo pobudzonym ośmiolatkiem. Chłopiec od kilku miesięcy prezentował zachowania opisane powyżej. Nie reagował na własne imię i nazwisko twierdząc, że nazywa się Wielki Mandorf. Mówił do siebie, nie brał udziału w lekcjach. Przyczynę takich zachowań szybko zidentyfikowano, ponieważ dziecko mówiło ciągle o swoim komputerze, a uczniowie ze starszych klas poinformowali pedagoga, iż mały przyjął imię bohatera jednej z gier. Koledzy wyśmiewali się z niego, co powodowało gwałtowne reakcje agresywne. 

    Wychowawczyni rozmawiała z rodzicami sugerując wizytę u psychologa i ograniczenie dziecku dostępu do komputera. Rodzice z oburzeniem odrzucili jej rady. Pewnego dnia chłopiec rzucił na podłogę zeszyt i kazał go podnieść koledze, którego nazwał swoim sługą. Po odmowie wykonania polecenia i drwinach klasy, groził wszystkim torturami i śmiercią, wreszcie z furią zaatakował osoby bliżej stojące. Był tak pobudzony, że czworo {!} nauczycieli {!!} z trudem {!!!} zaniosło {!!!!} go do gabinetu dyrektora. Wezwany psycholog długo nie mógł nawiązać z nim kontaktu. Po dwóch godzinach zaczął rozmawiać, lecz odnosiło się wrażenie, iż przebywa w zupełnie innej rzeczywistości. W domu opowiedział, że w szkole był wymyślnie torturowany, co skłoniło rodziców do zawiadomienia policji i złożenia skargi do kuratorium oświaty.

    Szczerze, nie dziwie się dzieciakowi. Dokuczali mu, nie wytrzymał i uciekł do wyimaginowanej rzeczywistości, gdzie miał kontrolę nad sytuacją. Nie mówię, że należy go od razu całkowicie usprawiedliwić, ale nie tylko on był winny zaistniałej sytuacji. No ale oczywiście zawsze łatwiej jest zrzucić całą winę na gry. Że co? 3

    Cytuj

    Jestem ciekaw, ile takich „Wielkich Mandorfów” objawiło się w szkołach w ciągu tych 15 lat. Nie wiem, ale ja tam w gimnazjum – w grupie najbardziej zaufanych osób, ma się rozumieć – miałem tytuł „dona”. Taki byłem uzależniony od Ojca chrzestnego – filmów i książki ;).

    Słyszałem o jednym takim przypadku. Gość twierdził, że jest jakimś "Napoleonem". To chyba z któregoś Total Wara, czy czegoś...

  14. Okej, okej. My tu gadu-gadu, a gdzie mój karwasz z ukrytym ostrzem, linką i trującymi (czy jakimi tam) strzałkami? Oddawać mi moje kukri, noże do rzucania, bomby galwaniczne i dymne!

    Gdzie jest mój kosmmiczy myśliwiec?! Jak mam walczyć z kosmicznymi piratami bez mojego kosmicznego myśliwca? I czemu jeszcze nie udało mi się pokonać loews na pełnym gazie???

  15. Dziwię się, że ani razu nie wspomniałeś trzeciego prawa Clarke'a: "Każda odpowiednio zaawansowana technologia jest nieodróżnialna od magii". Może nie wniosłoby to zbyt wiele do tematu, ale można by o nim wspomnieć przy porównywaniu magii i nauki, albo przy wytłumaczeniu, dlaczego ludzie wciąż wierzą w czary.

    • Upvote 2
  16. nie ma rzeczy niemożliwych (np. pokonanie zakrętu z prędkością 200 km/h);

    Za każdym razem, kiedy próbowałem pokonać Loews (nawrót na torze w Monako, najwolniejszy w kalendarzu F1) na pełnym gazie, lądowałem na bandzie. Co robię źle?

    • Upvote 2
×
×
  • Utwórz nowe...