Jump to content

MajinYoda

Zwycięzcy Smugglerków
 • Content Count

  1,030
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  64

MajinYoda last won the day on June 26

MajinYoda had the most liked content!

Community Reputation

882 Znakomita

1 Follower

About MajinYoda

 • Rank
  Skalny Troll
 • Birthday 06/27/1990

Dodatkowe informacje

 • Ulubione gry
  Array
 • Ulubiony gatunek gier
  Array
 • Wyróżnienia Smugglerkowe
  Array

Sposób kontaktu

 • Strona WWW
  Array

Informacje profilowe

 • Płeć
  Array
 • Skąd
  Array
 • Zainteresowania
  Array

Recent Profile Visitors

21,991 profile views
 1. Na początek muszę się Wam do czegoś przyznać – odrobinę nagiąłem własne zasady i sięgnąłem po tekst z 2007 roku, choć miłem szukać takich, które ukazały się po 2010. Jednakże, uznałem, ze warto się nad nim pochylić, ponieważ znalazłem go w zestawieniu z 2015 roku – co oznacza, że tekst nadal żyje. Przechodząc do sedna – przed Wami „Gry komputerowe a zachowania dzieci w świetle literatury przedmiotu”, którego autorem jest Marek Ludwik Miduch. Artykuł został opublikowany przez „Lubelski Rocznik Pedagogiczny” – link do całości znajduje się na końcu. Gotowi? Warto, owszem, zgadzam się
 2. MajinYoda

  Wyrobnicy

  Zastanawiałem się nad dopisaniem Zaklinaczy, ale doszedłem do wniosku, że oni bardziej podpadają pod "usługi" niż wytwórców . Choć, w sumie, są gdzieś pomiędzy.
 3. MajinYoda

  Wyrobnicy

  Z jakiegoś powodu zapomniałem o Thorbenie . Chyba musze odświeżyć sobie serię Gothic . W sumie to lepiej byłoby po prostu sprzedać klucz do danej skrzyni . Mniej zachodu dla włamywacza . Z drugiej strony, przy wytrychu sprzedający ma czyste ręce - w końcu samo ich sprzedawanie nie jest przestępstwem w światach fantasy .
 4. Przy wpisie o handlarzach wspomniałem o wszelkiej maści rzemieślnikach, którzy też bardzo często pełnią w grach funkcję handlarzy. Jednakże, ostatnio doszedłem do wniosku, że to bardzo dobry temat. Zacznijmy od najpopularniejszego typu – kowala. Przyjrzyjmy się mu – całymi dniami stoi przy kuźni, macha młotem i tworzy miecze, tarcze, zbroje itd. Trochę to dziwaczne - o ile rozumiem, że w czasie wojny muszą się tym zajmować, to za każdym razem zastanawia mnie dlaczego byle wyrobnik z zabitej dechami wsi tworzy tak samo dobry ekwipunek, co Najlepszy Płatnerz w Krainie. Ba, ten pierwszy powi
 5. Anime, które dzisiaj Wam opiszę zaskoczyło mnie z kilku powodów. Przede wszystkim wybrałem je na chybił-trafił spośród produkcji znajdujących się na Crunchyroll – czyli zrobiłem to samo, co z recenzowanym już przeze mnie A Certain Scientific Railgun. Drugim powodem jest fabuła, którą Wam zaraz opiszę. A ostatnie zaskoczenie dotyczyło tego jak dobra jest ta produkcja – i to nie tylko jako anime. Przechodząc do meritum - Kino's Journey -the Beautiful World- the Animated Series to powstała w 2017 roku alternatywna wersja (według serwisu MyAnimeList) anime z 2007 roku (nie widziałem go jeszcz
 6. O argumentację mi za każdym razem chodzi . "Być może" to także żaden argument . Chciałbym tylko przypomnieć, że na całym świecie sprzedano około 450 mln egzemplarzy książek o HP (źródło). Teraz rodzi się pytanie - ile osób zostało satanistami czy innymi demonologami po przeczytaniu tejże sagi? Jeśli jakiś Autor to udokumentuje i uargumentuje (nie, argumenty w stylu p. Kuby nie są właściwe) to je przyjmę. Ale najpierw proszę o liczby . Ależ ja się nie czepiam "czepiania się" jogi. Co mi do niej? Nigdy jej nie uprawiałem ani nie miałem z nią nic wspólnego. Moje ogólne wrażenia z
 7. Szkoda... czasami brakuje mi w grach przejmowania obozów, by potem mogły nam służyć za huby (albo coś jak odbijanie wiosek w Wiedźminie 3). Faktycznie, nawet nie widziałem . Będę zaglądał i może kupię w jakiejś promocji?
 8. Przyznam szczerze, że w tej książce był materiał na jeszcze czwarty wpis... ale mój mózg już nie był w stanie tego przetrawić i zostały trzy . Nieco później, w innej książce, znalazłem polemikę z tekstem p. Kuby. Przed wakacjami pojawi się jeszcze jeden MSM . Potem planuję zrobić sobie dłuższą przerwę od pisania - będę chciał też przemyśleć kilka kwestii związanych z tym blogiem.
 9. Zaciekawiłeś mnie tym zdaniem . Czy da się potem coś zrobić z tymi obozami, czy tylko je "odhaczamy"? Ogólnie, kusi mnie H:ZD, ale jakoś cały czas nie mogę się za niego zabrać - albo nie mam czasu, albo zapominam go kupić w promocji na STEAM .
 10. To było moje pierwsze skojarzenie, gdy zobaczyłem, że Autor jest Adwentystą . A tam - po książce pani Kuby już nic nie robi na mnie wrażenia .
 11. Na szczęście (?) w tym przypadku mamy do czynienia z przedstawicielem Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego .
 12. Dawno nie było takiego miszmaszu w MSMach. Czego tu nie ma! Gry, książki, muzyka, filmy… A wszystko w jednym tekście! Oto przed Wami Jarosław Jarosz i jego tekst pt.„Okultyzm – wybrane zagrożenia duchowe w perspektywie wychowawczej”, zamieszczony w czasopiśmie „Ateneum Przegląd Familiologiczny” i opublikowany w 2015 roku (link znajdziecie na końcu). Dla wyjaśnienia dodam, że Autor - według opisu – jest duchownym Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego. Może to wyjaśniać pewne kwestie znajdujące się w tym tekście ;). Początek tego tekstu jest wyjątkowo nudny, więc przejdę od razu do sedna:
 13. MajinYoda

  Kaboom?

  Jakoś mnie seria SimCity ominęła... jakiś czas temu próbowałem to nowe SimCity i uznałem, że jednak wolę Cities Skylines . O, ulubiona gra mojego brata . Ogólnie, z tego co widziałem, w serii BF model zniszczeń budynków jest świetny. Gdyby to nie było multi to bym pograł .
 14. Jeśli czytacie mnie regularnie to wiecie, że jedną z moich ulubionych mechanik w grach jest budowanie. Uwielbiam to – niezależnie od tego, co buduję. Stąd zapewne moja miłość do Fallout 4 . Jednakże, ostatnio naszła mnie ochota na coś zgoła przeciwnego – destrukcję. Długo zastanawiałem się nad właściwą grą, ale – zainspirowany kilkoma filmikami znalezionymi na YouTube – kupiłem grę Teardown. Nie będę jej tu jednak recenzował, bo na to za wcześnie – nie ukończyłem jeszcze głównej kampanii . Dodatkowo, gra wciąż jest w Early Accesie, więc nie wszystko (jeszcze) działa jak należy. Co m
 15. MajinYoda

  Do broni!

  Kompletnie zapomniałem o tej grze . Ba, zapomniałem nawet, że była tam taka mechanika . Ale fakt, to też było całkiem niezłe rozwiązanie problemu nadmiarowego sprzętu.
×
×
 • Create New...