Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kabura

Legacy of Kain (seria)

Polecane posty

Jesteś zarejestrowana w Kompanii Graczy? Ja przedwczoraj (22.02) dostałem od nich maila (newsletter, nie chciało mi się go wyłączać :P), w którym czarno na białym widać - 49,99

Oo OMFG, kupuję ;) A niech będzie, że loteria.

Jako że zbieram CDA od dłuższego czasu to te gry z antanologii mam już. Gdyby były one spolonizowane choćby kinowo to pewnie bym się skusił.

Oj nie. Miałoby zabraknąć głosu Simona Templemana? Szkoda by było. Wolę oryginał językowy :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wyżej - zdecydowanie wolę oryginał. A ze zrozumieniem właściwie nie ma większego problemu, szczególnie jak sobie włączymy napisy ^.^

Szkoda, że nie dodali tam Blood Omen (żeby były wszystkie części). Ale i tak dla mnie to jest interesujący zestaw, bo brakuje mi właśnie obydwu SR i pierwszego BO.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już mniej więcej wiem, jak to jest z działaniem LoK Antologii na XP i wyżej (LoKPoland Fora zobowiązuje).

A mianowicie - ZERO KŁOPOTÓW. Jeśli już, to mogą być problemy z dźwiękiem, wtedy wystarczy przestawić zgodność na Win 98. Kurczę, jakbym nie oszczędzał kasy, to skusiłbym się.

Holy.Death. -nie zgodzę się z Tobą. Celem Eldera było wyłącznie pasożytnictwo na każdym żyjącym gatunku, wprowadzał w Krąg Życia i Śmierci, traktując dusze jak swe pożywienie. Kain dzięki Soul Reaver'owi, miał go uciemiężyć. A ciało janosa przejął Hash'ag'ik, nie żaden "mięczak".

W drugim akapicie - potwierdzam

Trzeci akapit - Elder God nie jest niczyim Bogiem. Czciły go co prawda Starożytne Wampiry. Koło Przeznaczenia to coś zupełnie innego. Nie chce mi się o tym mówić, ale to jakby całe losy Nosgoth, które zaplatają się ze sobą, tworząc krąg.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ciało janosa przejął Hash'ag'ik, nie żaden "mięczak".

E? Hash'ag'ik (sp) to ostatni z "braci" Raziela, którego przeniesiono do przeszłości po tym jak bardzo mocno zmutował i zaczęto czcić. Przecież to jest nawet wprost w grze powiedziane. Natomiast ciało janosowe zostało przejęte przez Hyldena.

Disregard that, skleroza :\

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Holy.Death. -nie zgodzę się z Tobą.

Dobrze byłoby wiedzieć do której konkretnie wypowiedzi się odwołujesz.

Kain dzięki Soul Reaver'owi, miał go uciemiężyć.

Kain jest wampirem, jako taki znajduje się poza Kręgiem Życia. Przez to automatycznie staje się celem Elder Goda, bo rosnąca populacja wampirów (przy czym jeden wampir może odnowić gatunek) nie jest mu zwyczajnie na mackę. Soul Reaver jako taki nie gra zbytniej roli - przynajmniej nie wzmocniony przez Raziela w Defiance - bo Kain Starszy nie mógł zrobić z niego użytku.

A ciało janosa przejął Hash'ag'ik, nie żaden "mięczak".

W obu przypadkach zadziałał Lord Hyldenów. Nazwij go jak chcesz, ale to jedna i ta sama postać. I nie mylcie Turiela z Hash'ag'ikiem, bo ten pierwszy miał być nosicielem dla drugiego, co jest wprost powiedziane, więc dziwię się, że Rankin takie coś strzelił.

Trzeci akapit - Elder God nie jest niczyim Bogiem.

Był czczony jako bóg przez starożytne wampiry. Kim naprawdę jest pozostaje wielką niewiadomą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hash'ag'ik i Lord Hylden to ta sama osoba, natomiast Lord Hylden i Elder God to już inna bajka.

Czczono go jaka Boga, ale to bardziej pasożyt niż Bóg.

Poza tym - oczywiste, ze Turel to brat Raziela, a nie Hash'ag'ik.

Co do Kaina - chodzi o wzmocnionego Soul Reavera naturalnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fabuła w tej grze, jest tak pokręcona, że nawet w Silent Hill wydaje się być prosta. Czemu n.p. Vorador żyje w BO II skoro widzieliśmy w BO I jego egzekucje? Fabuła nie ma tu sensu i nie wiadomo o co chodzi.

Fabuła tylko w BO II i SR 1 jest prosta (W obu chodzi o zemste xP)

PS. BO- dla tych co nie mogli zagrać w tą grę info, że podobno można ją za darmo i LEGALNIE pobrać z neta. Poszukajcie na googlach...

PS. czytam wasze poprzednie posty i taką wodę mi z mózgu robicie że nic juz nie rozumiem ;p

Poza tym

Gdy Raziel wszedł do katakumb Avernus, Elder powiedział mu że Raziel jest potomkiem Hyldenów. To w końcu Raziel czym jest? Wampirem, Rozpruwaczem dusz, demonem, Hyldenem, potomkiem Antycznych do których należał Janos, czy kim?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... mam małe pytanie do osób lepiej zorientowanych w serii ode mnie...

Pytanie brzmi: kiedy, historycznie, pojawił się Raziel jako generał (jeśli się nie mylę) Kaina? I kiedy został "zmieniony"?

@Kornos:

A ja słyszałem, że podobno dalej prawa do niej obowiązują, więc nie można mówić o legalności.

I co do

egzekucji

. Po pierwsze, pisz w spoilerach, bo mimo wszystko - nie wszyscy znają fabułę i chcą to zrobić akurat na forum. Po drugie - w serii LoK podróże głównych bohaterów w czasie to codzienność, więc nie zdziw się, że

będziesz oglądał upadek Filarów, kiedy właściwie powinny leżeć od wielu lat zniszczone

:P

.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest do konńa wyjaśnione, jak Vorador pojawił się w BO2.

Obstawiam, ze prawdopodobnie został wskrzeszony, najodpowiedniejsza osobą do tego wydaje się być stary Kain.

To początek gry, więc chyba mogę mówić bez spoilerów.

Jeśli chodzi o układ chronologiczny, to Raziel pojawił się jakieś 100 lat po przebudzeniu Kaina, służył mu tysiąc lat, po czym Kain, niby z "zazdrości", wrzucił go do Jeziora Śmierci czy jak kto woli.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z zazdrości? Wątpie. A jaka była bezpośrednia tego przyczyna? Przeznaczenie?

Poza tym chciałbym zobaczyć następną część (może to być remake sr 1 lub bo 1 w nowszej grafice) zrobioną w formie slashera, ala God of War.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile dobrze pamiętam, to powód upadku Raziela jest bardzo jasno podany w intrze do Soul Reavera i chodzi właśnie o zazdrość.

Bodaj chodziło o to, że Raziel wyhodował skrzydła, a Kain ich nie miał, więc postanowił go zlikwidować

.

Co do całej reszty tego, co mówicie - szacuneczek... : ) Bardzo bym chciał dokładnie poznać tę historię, jednak w jakiejś innej formie. Pograłem chwilę w Defiance i sterowanie mnie tak zmasakrowało, że wyłączyłem po kilku minutach.

No i zdecydowanie wolę wygląd Kaina z Blood Omen niż z Soul Reavera i Defiance. Szkoda, że go zmienili.

EDIT - jak wpisałem w Google Blood Omen download, wyskoczyła mi strona, na której piszą, że licencja jest typu freeware. Jak wpisałem "blood omen licence", licząc na informacje na temat licencji, dostałem mnóstwo wyników umożliwiających ściągnięcie tak Blood Omen, jak i Blood Omen 2. Wszędzie piszą, że to freeware, jednak na stronie Eidosa nie ma śladu BO, a przy BO2 jest link do "buy now".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile dobrze pamiętam, to powód upadku Raziela jest bardzo jasno podany w intrze do Soul Reavera i chodzi właśnie o zazdrość.

Tak się wydawało Razielowi - narracja jest całkiem subiektywna. Jeśli się przyjrzysz filmikowi otwierającemu to na twarzy Kaina nie ma krzty zazdrości, jest za to - przez chwilę - zaskoczenie/zrozumienie. Tak samo niespecjalnie cieszy się z samego zrzucania/wykonania kary. Ponadto jego czyny przez całą grę wskazują że oczekiwał takiego zwrotu akcji.

Albo może się zbytnio wczytuję :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alaknar - WIELKI SPOILER

Kain zrobił to Razielowi, gdyż wiedział, że jest on w stanie sporo namieszać i pomóc w jednoczesnym przeżyciu i upadku Nosgoth, a jak będzie go ścigał, sporo się dowie o swojej roli

.

Poza tym - to Abandonware, ten jest nielegalny, gadać to sobie mogą.

Narracja Raziela jest jak opowiadanie swej historii..

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście uważam, że to o czym mówimy jest tak skomplikowane, że nie ma co zawracać sobie głowy spoilerami.

Hash'ag'ik i Lord Hylden to ta sama osoba, natomiast Lord Hylden i Elder God to już inna bajka.

Czy ja coś podobnego twierdziłem? Przecież zdaję sobie z tego sprawę.

n.p. Vorador żyje w BO II skoro widzieliśmy w BO I jego egzekucje? Fabuła nie ma tu sensu i nie wiadomo o co chodzi.

Fabuła ma sens, tylko trzeba uważnie ją prześledzić. Sami twórcy chcieli zawrzeć w Defiance wkrzeszenie Voradora, ale ostatecznie nic z tego nie wyszło i z wyjaśnieniem będzie trzeba poczekać do następnej części, jeśli taka się w ogóle pojawi. Najbardziej prawdopodobne jest wykorzystanie przez Kaina Starszego nowego Soul Reavera, który np. pomógł wkrzesić Janosa, ale oficjalnie nie ma nic pewnego.

Gdy Raziel wszedł do katakumb Avernus, Elder powiedział mu że Raziel jest potomkiem Hyldenów. To w końcu Raziel czym jest? Wampirem, Rozpruwaczem dusz, demonem, Hyldenem, potomkiem Antycznych do których należał Janos, czy kim?

Sarafanem, wampirem i Soul Reaverem. W tej kolejności. Elder niczego nie mówił o byciu potomkiem, tylko siał zamęt w głowie Raziela, że niby Kain Starszy może go uważać za czempiona Hyldenów i ich konfrontacja jest nieunikniona.

Jak chcesz to ci mogę znaleźć odpowiedni cytat.

Pytanie brzmi: kiedy, historycznie, pojawił się Raziel jako generał (jeśli się nie mylę) Kaina? I kiedy został "zmieniony"?

Nie ma jednej odpowiedzi. Po Soul Reaverze 2

, w którym zabija sam siebie

. Przed Soul Reaverem 1, gdzie jest generałem już tysiąc lat. Po wydarzeniach z Defiance i Blood Omen 1 i 2. Nie będę przytaczał konkretnych liczb, bo to chyba nie ma większego sensu.

Z zazdrości? Wątpie. A jaka była bezpośrednia tego przyczyna? Przeznaczenie?

Być może ujrzenie w urządzeniu do przewidywania czasu jednej z możliwości, która wymagała takiego właśnie podejścia po wyrośnięciu Razielowi skrzydeł, a która dawała Kainowi Starszemu jakąkolwiek możliwość do odwrócenia mata, jaki zaserwował mu Moebius.

O ile dobrze pamiętam, to powód upadku Raziela jest bardzo jasno podany w intrze do Soul Reavera i chodzi właśnie o zazdrość.

To są słowa Raziela, Soul Reaver przedstawia wszystko z jego perspektywy i jest przysłonięte nienawiścią. W Soul Reaverze 2 Kain Starszy zdaje się być ponad to i w dialogach niejednoznacznie sugeruje, że oczekiwał takiego a nie innego przebiegu wydarzeń.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kain na pewno nie kierował się zazdrością, bo inaczej nie wyciągnął by miecza z ciała Raziela pod koniec SR 2.

Swoją droga- popularny temat, nie sądziłem że jest tu aż tylu fanów tej serii

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kronos, powiedziałbym, że nie tyle popularny, co w głównej mierze "prowadzony" przez specjalistów. Za pierwszym razem, jak tutaj zajrzałem, po dwóch minutach wyłączyłem stronę, bo niczego nie zrozumiałem. Od tego czasu... trochę się zmieniło.

Trochę.

@Holy.Death:

Nie ma jednej odpowiedzi. Po Soul Reaverze 2 ,

w którym zabija sam siebie

. Przed Soul Reaverem 1, gdzie jest generałem już tysiąc lat. Po wydarzeniach z Defiance i Blood Omen 1 i 2. Nie będę przytaczał konkretnych liczb, bo to chyba nie ma większego sensu.

Chodziło mi, w mniejszym lub większym stopniu, o umieszczenie Raziela jako generała w historii... i grach, tzn. po której części można określić, że Raziel został zwerbowany. Staram się jakoś nadrabiać braki w wiedzy o świecie LoK'a.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się zapytam... czy ta kobyła zawiera spoilery odnośnie poszczególnych części serii? Bo w najbliższym czasie zamierzam kupić antologię, i nie chciałbym poznać całej lub większości fabuły. Nie w takich ilościach :P.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...