Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kabura

Legacy of Kain (seria)

Polecane posty

Mówisz więc, że z chronologicznego punktu widzenia, Janos z Defiance trafia w ręce Hylden'ów? Więc co się stało z tym "opętaniem"? Użyli go, by "przytwierdzić" Janos'a? A skoro on tam trafia, to jesteśmy w pętli czasowej - działania z BO2 i Defiance zazębiają się! I winnym "powrotu" Hylden'ów jest sam Kain! A to oznacza, że sam wymusił swój upadek, gdy Hylden Lord pozbawił go Soul Reaver'a.

Oczywiście, ratując Raziela w Soul Reaverze 2. Sam zresztą mówi "My god... the Hylden... we walked right into their trap. Raziel! Janos must stay dead!". Jeszcze lepsze jest w tym wszystkim to, że gdyby Kain Starszy nie uratował Raziela to historia zoboczyłaby z ustalonej linii, którą Kain Starszy tak bardzo chce zmienić. Podejrzewam, że cała historia zatoczy idealne koło.

Strasznie to zagmatwane...

Nie, to całkiem proste. Trudniej wyjaśnić sprawę z mieczami.

Gdyby Mass nie wymagało Janos'a do ciągłej pracy(chociaż to tylko moje podejrzenia, bo już dobrze nie pamiętam, czym było samo Mass), to prawdopodobnie Janos nigdy by nie był wolny...

Nie jestem przekonany, że Hylden Lord chciałby chodzić w ciele Janosa, nawet gdyby jego krew nie byłaby potrzebna Device. Kiedy tylko pojawiła się możliwość posiadania własnego ciała to z niej skorzystał i nie widzę w tym niczego dziwnego.

Kim on właściwie był? Jednym z Ludzkich Strażników, który potem potem zbuntował się z Mortenius'em?

Mortaniusem. Tak. W Cytadeli Wampirów skontaktował się - może przypadkiem - z Elder Godem, który podzielał jego niechęć do Wampirów. Potem wybuchło powstanie przeciw nim. Następnie jest Krąg i Zakon Sarafanów, uderza Vorador i wtedy przechodzimy do już do Moebiusa znanego z Soul Reaverów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli już nie zatoczyła :P. Przez te wszystkie podróże w czasie, autorzy niedługo mogą wpaść na pomysł, żeby Kain Młodszy spotkał się z Kain'em Starszym... Z czego oczywiście powstanie w późniejszym czasie seria katastrof... :D

Sprawę z mieczami? Tzn. masz na myśli Soul Reaver Raziel'a i Kain'a?

Hylden Lord prawdopodobnie nie chciał używać ciała Janos'a, choć sam przyznał, iż ten jest jednym z najpotężniejszych wrogów rasy Hylden'ów. Uważam, że używając Janos'a Lord zwiększył by tylko swoją moc... Ale zapewne popełnił ten sam "błąd" co Kain(o czym Moebius mu stale przypomina - "Still so arogant, after all this years...(...)"). Chociaż raczej wątpię, żeby świadomość, iż Janos jest pionkiem Lorda powstrzymało by Kain'a przed zabiciem obydwu(gdyby Lord wybrał na "pojemnik" dla swojej duszy ciało Janos'a).

Skoro mowa o pojemnikach - potwory, które stale atakują Raziel'a w Defiance... to Hylden'i używający zwłok ludzkich(na dodatek, niektóre mocno zdeformowane zwłoki...)?

Mortanius... czemu właściwie zdradził wampiry? Przecież był jednym z nich, zgadza się? Więc jaki cel był w tej zdradzie? Dopiero w Defiance dociera do niego, że się pomylił... na co jest już trochę za późno. Zginął?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez te wszystkie podróże w czasie, autorzy niedługo mogą wpaść na pomysł, żeby Kain Młodszy spotkał się z Kain'em Starszym... Z czego oczywiście powstanie w późniejszym czasie seria katastrof...

Nie spotkają się, jeśli miałoby to przełamać krąg. Zauważ, że nawet spotkanie Sarafina Raziela z Wampirem Razielem miało na celu utrzymanie kręgu.

Sprawę z mieczami? Tzn. masz na myśli Soul Reaver Raziel'a i Kain'a?

Nie. Soul Reavera i Blood Reavera jako wampiryczne ostrza, nie ostrze Raziela. Być może brakuje jakiegoś elementu układanki, który pojawiłby się w późniejszych częściach, ale na razie nie jestem w stanie złożyć w logiczną całość występowania tych ostrzy. Będę musiał jeszcze raz sobie to przypomnieć.

Uważam, że używając Janos'a Lord zwiększył by tylko swoją moc...

Niby w jaki sposób?

Skoro mowa o pojemnikach - potwory, które stale atakują Raziel'a w Defiance... to Hylden'i używający zwłok ludzkich(na dodatek, niektóre mocno zdeformowane zwłoki...)?

Myślę, że jest to możliwe. Wskazują na to ich zielone ślepia. Poza tym bariera słabnie.

Mortanius... czemu właściwie zdradził wampiry? Przecież był jednym z nich, zgadza się? Więc jaki cel był w tej zdradzie? Dopiero w Defiance dociera do niego, że się pomylił... na co jest już trochę za późno. Zginął?

Nie. Nie był Wampirem. Był Strażnikiem Filaru Śmierci i wywołał z Moebiusem rewoltę przed zamianą go w Wampira. Celem było obalenie Wampriów. Tak, potem dotarła do niego świadomość jego pomyłki. Myślę, że zabił go Kain w Blood Omenie 1.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, owe spotkanie musiało nastąpić między SR1 i SR2, których nie mam, więc nie mam się o co spierać czy debatować... bo po prostu nie wiem.

Odnośnie mieczy:

Nie rozumiem, nad czym się zastanawiasz... chodzi ci o to, skąd wzięły się same ostrza?

Cóż, to tylko moje przypuszczenia... w końcu Janos był jednym z potężniejszych wampirów, więc mógłby zostać wykorzystany jako pojemnik o "dodatkowych właściwościach"... ale to są tylko moje przypuszczenia i nic poza tym.

Hmm... Pierwszymi "wyznawcami" Elder God'a były Wampiry, racja? Ale gdy uzyskały nieśmiertelność, odwrócił się od nich... i skierował w stronę Hylden'ów? Mam wrażenie, że Hylden'i zdawali sobie sprawę ze skutków ich "klątwy", ale głównym mącicielem był przecież Elder... więc on to zaplanował? Chciał, aby Hylden'i wrócili z wygnania zafundowanego im przez Wampiry? Po co? I... czemu właściwie przeszkadzała mu ich(Wampirów) nieśmiertelność? Janos tym tłumaczył odwrócenie się "ich boga" od nich.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kawałek z Janosem, jako pojemnikiem pominę, bo nie ma za bardzo co się rozwodzić nad tym.

Cóż, owe spotkanie musiało nastąpić między SR1 i SR2, których nie mam, więc nie mam się o co spierać czy debatować... bo po prostu nie wiem.

Nie. Spotkanie musiało nastąpić, ale nie zobaczyliśmy go w żadnej z obecnych odsłon. Sam Elder God mówi "I call you to the place of our first meeting. Return to me here", a więc do cytadeli Wampirów.

Odnośnie mieczy:

Nie rozumiem, nad czym się zastanawiasz... chodzi ci o to, skąd wzięły się same ostrza?

Kain Młodszy znajduje Soul Reaver (Blood Omen 1) - Kain Młodszy walczy z Williamem, który też korzysta z Reavera (Blood Reavera czy Soul Reavera?) - Kain Starszy niszczy ostrze na Razielu (Soul Reaver 1) - Raziel ładuje moc złamanego Soul Reavera Williama (Soul Reaver 2) - Janos prezentuje Blood Reavera Razielowi, który go nie przyjmuje (Soul Reaver 2) - Raziel idzie do twierdzy Sarafanów, żeby pomścić Janosa i zostaje zmuszony do wzięcia... Blood Reavera(?) (Soul Reaver 2) - Raziel zostaje uratowany przed Reaverem (Soul Reaver 2) - Kain Starszy ma Blood Reavera (a może Soul Reavera?) (Defiance) - Raziel ostatecznie ładuje Reavera, dzięki czemu Kain Starszy jest uleczony (Defiance) - Jednocześnie Kain Młodszy ma Soul Reavera (Blood Omen 2).

A więc są dwa ostrza: Jedno dzierży Kain Młodszy, a drugie Kain Starszy. Kain Młodszy ma Soul Reavera, którego traci atakując Raziela w Soul Reaverze 1. Raziel łączy miecz Williama, możliwie po to, że to ostrze posłuży Moebiusowi, który przeniesie się w czasie i wręczy je Williamowi, który zginie w walce z Kainem Młodszym. Raziel nie bierze Blood Reavera Janosa, ale za to bierze Reavera w twierdzy. Jednak te dwa ostrza czymś się różnią, bo "I sensed nothing when Janos offered me the blade", a potem ostrze z twierdzy próbuje go pochłonąć. Możliwe, że wtedy Blood Reaver zmienia się w Soul Reavera, albo zmienia się w niego dopiero wtedy, kiedy Raziel ostatecznie poświęca się dla dobra Kaina Starszego. Tak, to musi być Blood Reaver, bo nie zniszczył dusz Sarafanów i Moebiusa, kiedy była ostateczna rozgrywka w Defiance (zaś w Blood Omenie 1, przy pierwszej śmierci Moebiusa Kain Młodszy po prostu nie użył Soul Reavera). Jednak ostrza dalej są dwa. Oba są Soul Reaverami. To jest ten szkopuł. Skąd wzięło się ostrze z Blood Omena 1? Tego właśnie wyjaśnić nie potrafię.

Hmm... Pierwszymi "wyznawcami" Elder God'a były Wampiry, racja? Ale gdy uzyskały nieśmiertelność, odwrócił się od nich... i skierował w stronę Hylden'ów? Mam wrażenie, że Hylden'i zdawali sobie sprawę ze skutków ich "klątwy", ale głównym mącicielem był przecież Elder... więc on to zaplanował? Chciał, aby Hylden'i wrócili z wygnania zafundowanego im przez Wampiry? Po co? I... czemu właściwie przeszkadzała mu ich(Wampirów) nieśmiertelność? Janos tym tłumaczył odwrócenie się "ich boga" od nich.

Nie. Najpierw Wampiry, które były wyznawcami Elder Goda rozpoczęły wojnę z Hyldenami, którzy nie uznawali boga Wampirów. Hyldeni przeklęli Wampiry nieśmiertelnością i Elder God się od nich odwrócił. Powrót Hyldenów był, jak sądzę, tylko efektem ubocznym, który miał na celu uśmiercić Kaina Starszego, czego chciał i Moebius (który nie chciał ginąć z jego ręki), jak i Elder God, który był przeciwny Wampirom i Hyldenom jednocześnie. Zaś nieśmiertelność Wampirów przeszkadzała mu w tym, że nie mógł się bawić ich duszami (cycle of birth, death and rebirth).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale do końca nie wiadomo, czy Raziel-Wampir spotkał swój... "cień", którym się stał po tym, gdy Kain go zrzucił do odchłani? Ciekawe, jakby to "obaj" przyjęli? Sądzę, że raczej zaczęli by walczyć... Bądź co bądź nie tylko Kain stara się posługiwać "jednym rozwiązaniem" ;)...

Hmm... W Defiance było wspomniane, że obaj mają Soul Reaver'y... Wydawało mi się to trochę dziwne, ale stwierdziłem, że Raziel posiada coś w rodzaju... fantomu prawdziwego miecza. Tak wywnioskowałem z samych dialogów z Defiance(bo nie wiem, jak właściwie miało wyglądać próba wchłonięcia Raziel'a przez miecz...). To co piszesz jest dla mnie zupełną nowością.

Masz racje, Moebius w końcu powiedział, że "ich powrót jest niewielką ceną za śmierć Kain'a"... I już rozumiem problem tej "klątwy" - Wampiry, podobnie jak Raziel, zostały wyjęte z Wheel of Fate, czym dopiekły Elder God'owi :D... W ten sposób stracił "pożywienie", a raczej jego część... Tylko na co mu ono jest? Czy on nie prowadzi tej "gry" dla samego prowadzenia?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale do końca nie wiadomo, czy Raziel-Wampir spotkał swój... "cień", którym się stał po tym, gdy Kain go zrzucił do odchłani?

Otchłani... Raziel-Wampir nie spotkał Raziela-Wampira-Niebieskiego (tak go nazwę). Jak do tej pory Raziel-Wampir-Niebieski spotkał Raziela-Sarafana, a w Defiance znika ze sceny, więc raczej nie będzie spotkania Raziela-Wampira i Raziela-Wampira-Niebieskiego.

Hmm... W Defiance było wspomniane, że obaj mają Soul Reaver'y...

Naprawdę? Masz jakiś konkretny cytat? O ile dobrze pamiętam to Reaver Kaina Starszego jedynie wysyłał krew z Moebiusa, a duszę przebił i pożarł Raziel ze swoim Soul Reaverem. Wszystko wskazuje na to, że do momentu poświęcenia Raziela Kain Starszy miał "tylko" Blood Reavera. Zgodzę się z tym, że obaj mieli Reavery, ale chciałbym zobaczyć coś na potwierdzenie, że obaj mieli Soul Reavery. Miecz Kaina Starszego pochodzi, o ile dobrze kojarzę, z końcówki Soul Reavera 2, czyli jest Blood Reaverem.

Tylko na co mu ono jest? Czy on nie prowadzi tej "gry" dla samego prowadzenia?

Mam dwie teorie:

1. Elder God jest głodny i nie pasuje mu istnienie ras, które nie przechodzą przez cykl.

2. Elder God w jakiś sposób steruje przeznaczeniem, po prostu umieszczając pochłonięte dusze na konkretnych "pozycjach wyjściowych". Istnienie rasy nieśmiertelnych powoduje, że nie może sterować tym procesem lub ten proces można zaburzyć i nie wszystkie marionetki będą się słuchały jego poleceń (bo tych nieśmiertelnych używać nie może).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właściwie cały post jest spoilerem, czytać na własną odpowiedzialność.

Skoro mowa o pojemnikach - potwory, które stale atakują Raziel'a w Defiance... to Hylden'i używający zwłok ludzkich(na dodatek, niektóre mocno zdeformowane zwłoki...)?

Tak, to Hyldeni opętują zwłoki ludzi, starożytnych wampirów i.. samych hyldenów.

Cóż, to tylko moje przypuszczenia... w końcu Janos był jednym z potężniejszych wampirów, więc mógłby zostać wykorzystany jako pojemnik o "dodatkowych właściwościach"... ale to są tylko moje przypuszczenia i nic poza tym.

A Hylden Lord był najpotężniejszym z Hyldenów. Raczej wątpliwe, żeby wolał być w ciele przedstawiciela znienawidzonej rasy (niezależnie jak bardzo silnego) niż w swoim własnym (równie, albo nawet bardziej potężnym). Janos jako bateryjka do The Mass bardziej mu pasował.

Mortanius... czemu właściwie zdradził wampiry? Przecież był jednym z nich, zgadza się? Więc jaki cel był w tej zdradzie? Dopiero w Defiance dociera do niego, że się pomylił... na co jest już trochę za późno. Zginął?

Zbuntował się gdyż właśnie nie chciał zostać Wampirem. Starożytni każdego ludzkiego Strażnika po pewnym czasie przemieniali w wampira. Mortanius chciał uniknąć tego losu, gdyż podobnie jak Moebius uważał wampiry za plagę. O swoim błędzie dowiedział się w chwili korupcji filarów. Zrozumiał że ludzie byli za słabi, by być strażnikami i żeby uratować Nosgoth, Filary muszą wrócić do wampirów. Dlatego też kazał zabić Kaina i ożywił go jako wampira, a następnie kazał mu zabić wszystkich ludzkich Strażników (w tym siebie). Trzeba też pamiętać że Mortanius również został opętany przez Hylden Lorda, ale stało się to raczej już po rebelii przeciw wampirom.

Co do perypetii miecza, trzeba to wypunktować żeby się połapać :P Chronologicznie było tak:

1. Blood Reaver wykuty

2. Trzyma go Janos

3. Zabiera go banda Sarafan (widzimy to w SR2)

4. Raziel używa go w niecnych celach (zabija nim siebie-Sarafana)

5. Raziel traci przytomność, a Blood Reavera zabiera stary Kain (końcówka SR2)

6. Akcja Defiance, na końcu Blood Reaver wchłania Raziela i staje się od tej pory Soul Reaverem

7. W niejasnych okolicznościach Kain traci Soul Reavera (jak? nie zostało nigdy powiedziane)

8. Soul Reaver trafia w ręce Williama the Justa (przynosi mu go Moebius, ale skąd go miał? patrz punkt wyżej)

9. William ginie, a miecz pęka

10. W Sarafan Stronghold Raziel naprawia miecz (widzimy to w SR2)

11. W niejasnych okolicznościach miecz trafia do Avernus (ingerencja Mortaniusa, który chciał go w ten sposób dostarczyć Kainowi?)

12. Z Avernus Soul Reavera zabiera młody Kain, cofa się w czasie, walczy z Williamem (obaj dzierżą Soul Reavera - paradoks) i miecz Williama pęka (patrz punkt 9), Kain wraca do swoich czasów (ze swoim mieczem, tym który zabrał z Avernus)

13. Młodemu Kainowi zabiera go Sarafan Lord w bitwie pod Meridian (intro BO2)

14. Kain odzyskuje Soul Reavera od Sarafan Lorda

15. Kain rozwala miecz na karku Raziela, a dusza z miecza (Raziel!) przyczepia się do ręki Raziela (w SR1)

Dlatego powinna być jeszcze jedna część, która by wyjaśniła punkty 7 i 11, oraz zmartwychwstanie Voradora ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7. W niejasnych okolicznościach Kain traci Soul Reavera (jak? nie zostało nigdy powiedziane)

8. Soul Reaver trafia w ręce Williama the Justa (przynosi mu go Moebius, ale skąd go miał? patrz punkt wyżej)

9. William ginie, a miecz pęka

10. W Sarafan Stronghold Raziel naprawia miecz (widzimy to w SR2)

11. W niejasnych okolicznościach miecz trafia do Avernus (ingerencja Mortaniusa, który chciał go w ten sposób dostarczyć Kainowi?)

12. Z Avernus Soul Reavera zabiera młody Kain, cofa się w czasie, walczy z Williamem (obaj dzierżą Soul Reavera - paradoks) i miecz Williama pęka (patrz punkt 9), Kain wraca do swoich czasów (ze swoim mieczem, tym który zabrał z Avernus)

Na samym początku - punkt 7 i 8 nie mają sensu, jeśli chodzi ci o Soul Reavera Kaina Starszego, bo wtedy Moebiusa już nie ma, więc nie miałby kto zabrać Soul Reavera do Williama.

Mam inne wyjaśnienie istnienia dwóch Soul Reaverów: Kain Młodszy bierze Soul Reavera ze swojego czasu - gdzie William jest Nemezis - i cofa się przy pomocy urządzenia Moebiusa. Jeśli się cofa, to wtedy Soul Reavera z Avernus, który był tam nietknięty (bo Kain przeniósł się w czasie, kiedy nikt Soul Reavera nie brał) bierze Moebius i wręcza go Williamowi.

Niekoniecznie Kain Starszy musiał stracić swój egzemplarz. Wyłączyłbym też Mortaniusa z gry. Poza tym miecz na grobie Williama (czyli Soul Reaver) zostaje odnowiony. Tym mieczem potem grozi on Kainowi Starszemu. Nie wiem, co się z nim dzieje później. Być może to właśnie te ostrze zostanie umieszczone w Avernus (w końcu zawsze musi istnieć Soul Reaver dla Kaina Młodszego). Kain Starszy korzysta przecież dopiero z Blood Reavera, którego "zostawił" Raziel i który w Defiance zmieni się w Soul Reavera. W ten sposób Kain Młodszy znajdzie swój egzemplarz, a Kain Starszy już ma własny.

W takim wypadku trzeba jeszcze tylko wytłumaczyć śmierć Voradora. Podejrzewam, że swój udział w tym ma Kain Starszy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grałem, grałem, ale tylko w Defiance'a i przez to ciężko było połapać mi się w fabule już nie zważając na to czy są jakieś nawiązania do poprzednich części... Ogólnie jednak pod względem grywalności oceniam ten tytuł bardzo dobrze - świetnie się bawiłem kierując poczynaniami obu wampirów wykonując combosy i masakrując wrogów, ale chyba w pewnym momencie się zaciąłem i nie poszedłem dalej ;P Imo i tak czy siak - fajna gra :-)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie Hylden Lord'a:

A więc arogancja, bądź duma(albo ostatecznie zachcianka) sprawiły, że Lord walczył w swoim ciele... Ale zgadzam się, że moje spekulacje mają charakter czysto-teoretyczny - Lord sam miał dość mocy, żeby się nie obawiać żadnego zagrożenia... a już na pewno nie spodziewał się, że Kain powróci do życia po 200 latach(o ile dobrze usłyszałem, jak długo był pogrążony w letargu...).

Raziel-Wampier-Niebieski, cytując ciebie, spotkał siebie, gdy był jeszcze człowiekiem? W której części?

Hmm... wydawało mi się i dalej tak jest, że któraś z kluczowych postaci powiedziała o mieczach mówiąc "both Soul Reavers", tak jakby oba ostrza były Soul Reaver'ami... Najbardziej kojarzyło mi się spotkanie

Ariel z Raziel'e, w komnacie Wampirzej Cytadeli... Ale sprawdziłem ich rozmowę na Dark Chronicles - jest tylko mowa o Soul Reaver'ze Raziel'a:

Ariel:

"Release me, Raziel - the Soul Reaver has the power. Release us all. For this we were called."

Więc to raczej nie ten moment...

Odnośnie Elder God'a:

Bardziej skłaniałbym się do drugiej teorii, która właściwie... jest potwierdzona, gdy Kain

"zagrzebuje" "The Oracle of the Ancient Vampires" w ich(Wampirów) Cytadeli

. Wpłynął na cykl i zaburzył go w maksymalnym stopniu...

Tylko co teraz czeka Kain'a? Zgodnie ze słowami Moebius'a i Elder God'a powinien być ostatnim przedstawicielem rasy Wampirów... A Raziel zbyt dosłownie "stał" się jego "prawą ręką, jego mieczem"... Kain, po tym, gdy Elder przenosi go w czasie do przodu(tyłu?), pozostaje w tym czasie!

I co z samym Vordor'em? W którejś z poprzednich części

ginął

, czy mówicie o Defiance? Bo jeśli o Defiance, to tam Vordor

zginął z rąk łowców wampirów Moebius'a

...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raziel-Wampier-Niebieski, cytując ciebie, spotkał siebie, gdy był jeszcze człowiekiem? W której części?

Soul Reaver 2.

Hmm... wydawało mi się i dalej tak jest, że któraś z kluczowych postaci powiedziała o mieczach mówiąc "both Soul Reavers", tak jakby oba ostrza były Soul Reaver'ami...

Error 404. Sprawdziłem i Kain Starszy w Defiance posługuje się Blood Reaverem. Tym samym Blood Reaverem, który chciał wręczyć Razielowi Janos w Soul Reaverze 2. Dopiero później staje się on Soul Reaverem, pod sam koniec Defiance.

Tylko co teraz czeka Kain'a? Zgodnie ze słowami Moebius'a i Elder God'a powinien być ostatnim przedstawicielem rasy Wampirów... A Raziel zbyt dosłownie "stał" się jego "prawą ręką, jego mieczem"... Kain, po tym, gdy Elder przenosi go w czasie do przodu(tyłu?), pozostaje w tym czasie!

Akurat jest czas, żeby odnowić rasę Wampirów, a przecież w Blood Omenie 2 wiadomo, że Kain Młodszy dowodzi całkiem sporą armią, więc pewnie te zdarzenia wyjaśniałaby ewentualna następna część. Czyli wyjasnienie zagadki odrodzenia się Voradora.

I co z samym Vordor'em? W którejś z poprzednich części ginął, czy mówicie o Defiance? Bo jeśli o Defiance, to tam Vordor zginął z rąk łowców wampirów Moebius'a...

W Blood Omenie 1 widać jego egzekucję. Defiance po przerzuceniu Kaina Starszego przez Elder Goda to mniej więcej ten sam przedział czasowy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I co z samym Vordor'em? W którejś z poprzednich części

ginął

, czy mówicie o Defiance? Bo jeśli o Defiance, to tam Vordor

zginął z rąk łowców wampirów Moebius'a

...

Ścieli mu głowę w BO1 na oczach młodego Kaina. Ale w BO2 był już, z głową na swoim miejscu

:P

Raziel-Wampier-Niebieski, cytując ciebie, spotkał siebie, gdy był jeszcze człowiekiem? W której części?

W SR2.

Nie tylko się spotkali, ale Niebieski-Raziel zabił Człowieka-Raziela.

Akurat jest czas, żeby odnowić rasę Wampirów, a przecież w Blood Omenie 2 wiadomo, że Kain Młodszy dowodzi całkiem sporą armią, więc pewnie te zdarzenia wyjaśniałaby ewentualna następna część. Czyli wyjasnienie zagadki odrodzenia się Voradora.

Co do śmierci Voradora. Chyba musimy po prostu uznać istnienie przez pewien okres dwóch równoległych ścieżek czasowych, które powstały podczas paradoksu gdy zetknęły się ze sobą dwa Reavery (Kaina i Williama). W pierwszej: Kain nigdy nie cofnął się w czasie, Nemesis wygrał bitwę z Willendorfem i podbił Nosgoth, Vorador żył razem z innymi wampirami (nie było łowców wampirów Moebiusa, więc nie było komu go ściąć), więc Kain razem z Voradorem zaczęli podbój skończony pod Meridian. (ta ścieżka jest przedstawiona w BO2)

Druga ścieżka: Kain cofnął się w czasie, zabił Williama, byli łowcy wampirów, ścięli Voradora, Kain podbił Nosgoth (armię stworzył ożywiając jako wampiry Raziela i spółkę) i założył Imperium. (SR1 i SR2, bez wydarzeń z BO2).

Dopiero na końcu SR2 w wyniku paradoksu, dwie ścieżki połączyły się z powrotem w jedną (stąd nagłe przypomnienie sobie Kainowi o Hyldenach).

Behind Kain's eyes, I could see new memories blooming and dying, as history labored to reshuffle itself around this monumental obstruction...

And I could see by the dawning horror on his face that perhaps we had strained history too far this time...

... that by trying to alter my fate, he may have introduced a fatal paradox.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale ta armia należała do Kain'a Młodszego, tak? Więc co wtedy robił Kain Starszy, skoro był mniej więcej w tym samym czasie, co upadek Filarów? Przecież nie stworzył tych Wampirów, bo by chyba poszły za nim, a nie za jego... "młodszym" wcieleniem?

Więc jednak pomyliłem się co do tego Reaver'a... Cóż, zdarza się :P.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja grałem kiedyś w Defianca i ściąłem się na walce Raziela z Jonasem ... daleko mi było do końca : :>? A tak w ogóle to jest szansa zagranie w to po polsku czy raczej nie ma na co liczyć xD?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem genialna seria. Wydaje się jednowątkowa, jednak akcja szybko rozwija się i nagle cała fabuła wiruje jak truskawki w moim mikserze! Szacunek dla twórców, że się nie pogubili w tym. ;)

Inna sprawa, że Defiance to chyba najgorsza część serii. W pozostałych częściach czuło się różnicę między Kainem, a Razielem. W Defiance granica między jednym a drugim niestety już zanika. Oczywiście, nadal te dwie postaci nie są bliźniaczo podobne, ale jednak już nie trzeba było się tak "przestawiać"... Poza tym u Kaina w Blood Omen 2 było multum urozmaiceń, zwanych umiejętnościami... W Defiance już gorzej z tym.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopiero na końcu SR2 w wyniku paradoksu, dwie ścieżki połączyły się z powrotem w jedną (stąd nagłe przypomnienie sobie Kainowi o Hyldenach).

Historia przedstawia się tak: Blood Omen 1 - Blood Omen 2 - Soul Reaver 1 - Soul Reaver 2 - Defiance - Blood Omen 1.

Tutaj jest link do linii czasu: http://www.dark-chronicle.co.uk/sr2/timelinebig.php

Zapominasz o jednej rzeczy - wydarzenia z Blood Omena 1 i 2 poprzedzają wydarzenia z Soul Reavera 1 i 2. Na dobrą sprawę NIE RATOWANIE Raziela zmieniłoby historię od tej, którą znamy, bo wtedy Raziel nie wyrwałby Kainowi Starszemu serca i nie wkrzesiłby Janosa (Hm... Czyżby Soul Reaver miał posłużyć do odrodzenia Voradora? W końcu posłużył do odrodzenia Janosa), a co za tym idzie - nie było go przywiązanego do Device, skąd ratuje go Kain Młodszy (kolejny hint: Kain Młodszy ma serce Janosa, a Janos ma serce Kaina Starszego). Poza tym Vorador został ścięty także w Defiance i Kain Starszy jest trzecim ostatnim Wampirem w Nosgoth (pierwszym jest Kain Młodszy, drugim Janos), a przynajmniej wiele rzeczy na to wskazuje.

Przytoczony przez ciebie fragment wskazuje tylko na jedno: Kain (zarówno Starszy, jak i Młodszy) nigdy nie miał pojęcia CO sprawiło, że Hyldeni powrócili. Tę wiedzę zdobywa właśnie na końcu Soul Reavera 2 i jest niejako przyczyną tego, że jego młodsze wcielenie musi walczyć potem z Lordem Hyldenów.

Tak, ale ta armia należała do Kain'a Młodszego, tak? Więc co wtedy robił Kain Starszy, skoro był mniej więcej w tym samym czasie, co upadek Filarów? Przecież nie stworzył tych Wampirów, bo by chyba poszły za nim, a nie za jego... "młodszym" wcieleniem?

Tego nie wiadomo, ale wnioskując, że chcieli jeszcze w Defiance zmieścić wkrzeszenie Voradora to wydaje mi się bardzo prawdopodobne, że właśnie to miał zrobić Kain Starszy. Niekoniecznie ukazując się wtedy Voradorowi, który sprzymierzy się z Kainem Młodszym w celu podbicia Nosgoth.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapominasz o jednej rzeczy - wydarzenia z Blood Omena 1 i 2 poprzedzają wydarzenia z Soul Reavera 1 i 2. Na dobrą sprawę NIE RATOWANIE Raziela zmieniłoby historię od tej, którą znamy, bo wtedy Raziel nie wyrwałby Kainowi Starszemu serca i nie wkrzesiłby Janosa

Nie zapominam o tym. Chyba nie zrozumiałeś o co mi chodzi, bo piszesz o czymś zupełnie innym. I nie ma czegoś takiego jak "zmienienie" historii. Jeśli cofasz się w czasie i coś zmieniasz, to tak tylko ci się wydaje. Tak naprawdę ty to miałeś zrobić (cofnąć się i coś zrobić) więc w praktyce nie zmieniłeś historii.

Ja pisałem o tym, że w chwili śmierci Williama musiała powstać alternatywna ścieżka czasowa. (jeśli william wtedy zginął, to nie został nemesisem. jeśli nie został nemesisem, to nie było bitwy o willendorf i młody kain nie cofnął się w czasie. jeśli młody kain nie cofnął się w czasie, to nie zginął william. jeśli william nie zginął to został nemesisem i młody kain cofnął się w czasie by go zabić. czyli mamy błędne koło). Dlatego od tego momentu historia biegnie dwoma torami - mamy dwie ścieżki. Jedna: ginie william-->łowcy wampirów zabijają voradora-->kain zakłada imperium (SR1)-->SR2. Druga: william żyje i zostaje nemesisem-->vorador żyje-->wydarzenia z BO2-->SR1. Kain ratując Raziela doprowadził do wskrzeszenia Janosa, czyli do powrotu Hyldenów, a więc wymusił "odbycie" się wydarzeń z BO2. W skutek tego dwie ścieżki się ze sobą łączą i z powrotem mieszają w jedną, o czym mówi cytat: I could see new memories blooming and dying, as history labored to reshuffle itself around this monumental obstruction.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... Kain, gdy stał się Wampirem, "dostał" Serce Ciemności?

Więc, zgodnie z twoim tokiem rozumowania, Holy, Kain Starszy w jakiś sposób(być może przy pomocy Soul Reaver'a... Raziel'owi się to udało) wskrzesza Vorador'a, a ten sprzymierzy się z Kain'em Młodszym, tak(czyli na dobrą sprawę, zacznie się BO2)?

Ziemasss:

Tutaj też są urozmaicenia - ataki i moce Reaver'ów. O ile technik jest na dobrą sprawę 5(które się odblokowuje) + o. 3 podstawowych, to już twoim zadaniem jest tworzenie combo'sów ;). A moce Reaver'ów uzupełniają walkę(jeśli odpowiednio walczysz, prawie nigdy nie będziesz narzekał na brak "energii" Reaver'ów...), pozwalając efektownie zakończyć walkę... albo przesunąć szale zwycięstwa na naszą stronę ;)... Choć pod względem walki LoK(seria) nie jest aż tak trudna(pomijając SR1/SR2/BO1 których nie mam i walki z boss'ami, które z założenia są znacznie trudniejsze). Zwykłych przeciwników kroimy, aż miło.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I nie ma czegoś takiego jak "zmienienie" historii. Jeśli cofasz się w czasie i coś zmieniasz, to tak tylko ci się wydaje.

Owszem. Dlatego że zmianą byłby brak zmiany. Gdyby Kain Starszy pozwoliłby Razielowi "zginąć" w ostrzu to wtedy byłaby znacząca zmiana w historii. On próbuje zmienić historię i ją przez to odtwarza. Gdyby nie próbował jej zmienić samemu będąc w przeszłości, to bardzo możliwe, że by ją w ten sposób zmienił.

Ja pisałem o tym, że w chwili śmierci Williama musiała powstać alternatywna ścieżka czasowa.

Być może, ale o ile dobrze kojarzę serię, to nasze działania - poza Blood Omenem 1 - zawsze odbywają się w rzeczywistości, w której William jest trupem, a do rzeczywistości z Nemezisem już nie wracamy. Zabieramy z niej tylko dodatkowego Soul Reavera. Wątpliwości do twojej teorii mam zresztą więcej. I dodam, że moja teoria z BO1 - BO2 - SR1 - SR2 - D - BO1 nie zaprzecza wcale, że Kain Młodszy walczył z Hyldenami. To, że nic nam o tym nie było wiadomo w SR1 i SR2 nie oznacza wcale, że z nimi nie walczył. On mógł dopiero wtedy zrozumieć, że sam wywołał konflikt, z którym musiał się uporać w młodości. Dodam, że Vorador jest już po egzekucji, co silnie przemawia za tym, że czas jest Williamowy, a nie Nemezisowy. Dlatego nie sądzę, żeby dwie te ścieżki się ze sobą łączyły.

W skutek tego dwie ścieżki się ze sobą łączą i z powrotem mieszają w jedną, o czym mówi cytat: I could see new memories blooming and dying, as history labored to reshuffle itself around this monumental obstruction.

Historia miała się potoczyć inaczej. Jej zmiana - paradoksalnie - spowodowała brak zmian. Nie świadczy to o jakimś łączeniu się dwóch linii czasowych. Historia dostosowuje się do takiej, z jaką zmierzy się Kain Młodszy. Skoro William by nie żył, Vorador by nie był, nie byłoby Raziela, to nie byłoby Janosa, a zatem nie byłoby Hyldenów. Nie byłoby też Nemezisa. Jestem zdania, że Kain Starszy znał Hyldenów. Świadczy o tym końcówka Soul Reavera 1 właśnie, że uświadamia sobie dlaczego Hyldeni wrócili do Nosgoth. I może zrozumiał też, że straci wtedy Janosa. Użyje Soul Reavera, którego ma dzięki Razielowi, i wkrzesi teraz Voradora, który zrobi mu armię Wampirów. Mają na to chyba około dwustu lub stu lat.

Hmm... Kain, gdy stał się Wampirem, "dostał" Serce Ciemności?

Tak, Mortanius o tym mówi w Defiance.

Więc, zgodnie z twoim tokiem rozumowania, Holy, Kain Starszy w jakiś sposób(być może przy pomocy Soul Reaver'a... Raziel'owi się to udało) wskrzesza Vorador'a, a ten sprzymierzy się z Kain'em Młodszym, tak(czyli na dobrą sprawę, zacznie się BO2)?

To by się zgadzało.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy więc Serce Ciemności go w jakiś sposób zmieniło? Został zamieniony w Wampira, "dostał" to Serce, ale nie zginął, gdy Raziel mu go wyrwał... Co więc utrzymało Kain'a przy życiu? Jego druga osobowość?

I odnośnie samych podróży w czasie: Raziel, na początku Defiance, w stosunku do Kain'a, jest o 500 lat do przodu, czy do tyłu? I czy samemu Kain'owi nie zdarzyły się już podróże w czasie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy więc Serce Ciemności go w jakiś sposób zmieniło? Został zamieniony w Wampira, "dostał" to Serce, ale nie zginął, gdy Raziel mu go wyrwał... Co więc utrzymało Kain'a przy życiu? Jego druga osobowość?

Możliwości są dwie:

1. "The forge summons the spirit of every Balance Guardian to itself, for this final purpose". A Kain Starszy - i Młodszy - był w końcu, jakby nie patrzeć, Strażnikiem Równowagi.

2. Raziel wyrwał Kainowi Starszemu Serce. Wyrwał. A Kain Starszy sam powiedział "Or haven't you realized - you bear the only weapon that can kill me". Broń, nie dłoń. Samo to mogło spowodować, że Kain Starszy nie zginął.

I odnośnie samych podróży w czasie: Raziel, na początku Defiance, w stosunku do Kain'a, jest o 500 lat do przodu, czy do tyłu? I czy samemu Kain'owi nie zdarzyły się już podróże w czasie?

Do przodu, bo Raziel przesiedział te pięćset lat w Underworld. Dlatego właśnie Elder God pcha Kaina Starszego do przodu. Kainowi Starszemu - myślę, że tak. W końcu podążał za Razielem w czasie w Soul Reaverze 2. W końcu pod balkonem Janosa mówi: "You are persistent, crossing time like this to follow me". Młodszy raczej tego nie robi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też się zastanawiałem, czy nie przeżył z powodu bycia Strażnikiem Równowagi...

Chociaż... tu chodzi o to, że Raziel nie "zmieniłby" Kain'a(jak to jest w przypadku dużych ilości wody, utraty zdrowia z powodu głodu, czy ataków Sarafan)w stadko nietoperzy? Bo to chyba... nie jest śmierć, prawda? Tak samo Raziel - trafia do Widmowego Wymiaru... Ba! Janos przecież też go nie zabił!

A więc obaj podróżowali w czasie - Kain Starszy, który jest 500 lat(!) do tyłu(!) w stosunku do Kain'a Młodszego, a Raziel niewiele lepiej - 500 lat przesiadywał z Underwold... Teraz już rozumiem, czemu powiedział Ariel, że "nie zna Kain'a za dobrze"... I to nie dziwne, bo Raziel wiedział, jak to się skończy, że

Kain nie poświęci się, a Filary popadną w ruinę

...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem. Dlatego że zmianą byłby brak zmiany. Gdyby Kain Starszy pozwoliłby Razielowi "zginąć" w ostrzu to wtedy byłaby znacząca zmiana w historii. On próbuje zmienić historię i ją przez to odtwarza. Gdyby nie próbował jej zmienić samemu będąc w przeszłości, to bardzo możliwe, że by ją w ten sposób zmienił.

Ale nie mógł mu pozwolić zginąć, bo nie miał wolnej woli. Wypełniał przeznaczenie, ratując wtedy Raziela zrobił to, co było mu przeznaczone zrobić. Tylko Raziel mógł podejmować prawdziwe wyboru, bo był poza Kołem Przeznaczenia. (Kain również zyskał wolną wolę, ale dopiero gdy Raziel go "zabił" wyrywając mu serce).

Użyje Soul Reavera, którego ma dzięki Razielowi, i wkrzesi teraz Voradora, który zrobi mu armię Wampirów. Mają na to chyba około dwustu lub stu lat.

Skąd pomysł, że Soul Reaver ma moc wskrzeszania martwych wampirów? Nie wiadomo jak Kain ożywił Raziela i resztę. Ale skoro z nimi mu się udało, to z Voradorem też pewnie nie miałby problemu (tylko przyszyć głowę i jazda... :P)

Czy więc Serce Ciemności go w jakiś sposób zmieniło? Został zamieniony w Wampira, "dostał" to Serce, ale nie zginął, gdy Raziel mu go wyrwał... Co więc utrzymało Kain'a przy życiu? Jego druga osobowość?

Reżyserka gry, zapytana o to odpowiedziała: His nature as the Scion of Balance allows him to survive. Kain miał zostać tym który przywróci równowagę w Nosgoth i widocznie przeznaczenie chciało go nim zrobić bez względu na wszystko.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo uparte Przeznaczenie, trzeba przyznać ;).

Ale czy Koło Przeznaczenia nie było wymysłem Elder God'a, który manipulował wszystkimi? Bym tak potężnym i zręczny manipulatorem, że mógł wmawiać nawet im, że "przeznaczenia nie da się zmienić"... Ale Kain to zrobił. Na spółkę z Raziel'em.

Holy'emu chodzi o moment, gdy Raziel kładzie prawą dłoń na sercu Janos'a i pojawia się coś, co przypomina trochę... "efekt" Soul Reaver'a Raziel'a. I Janos wtedy ożywa(i Vorador o tym wiedział... albo znał inny sposób, żeby wskrzesić Janos'a).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...