Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kabura

Legacy of Kain (seria)

Polecane posty

Ave!

Co do tego, ze Kain Starszy przezyl wyrwanie serca. Moze miec to cos wspolnego z tym, ze serce badz co badz bilo. Podobnie jak cialo Janosa nie ulegalo rozkladowi, tak gdy Janos wrocil do zycia - wraz z nim wrocil takze Kain. Tyle, ze Kain wrocil do zycia w wymiarze demonow (czy jest mozliwe, ze fizyka tego wymiaru umozliwila to?), a pozniej sie z niego przebil z powrotem do starego dobrego Nosgoth.

Poza tym taka luzna kwestia - Kain S dzierzył Blood Reavera, czy jest mozliwe, ze wlasciwosci miecza pozwolily na to? Badz co badz w Soul Reaver 2 Blood Reaver takze na pewien czas uniesmiertelnil Raziela.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętasz jak Janos zginął? Pamiętasz czyje serce miał Kain? Trochę mi się to kupy nie trzyma, osobiście to uważam, że:

Ależ to ma sens. Jak najbardziej. W skrócie: Kain Młodszy ma serce Janosa (jest to serce, które zostało mu wyrwane przez Sarafana Raziela), Kain Starszy nie ma już serca, a Janos ma serce Kaina Starszego. Po prostu Kain Starszy "przetransportował" w czasie drugie serce, a jeden z tej trójki zawsze jest bez serca, więc rachunek się zgadza.

W tym miejscu nie chodziło mi o ilość serc bo ta faktycznie się zgadza, ale o sam fakt przeżycia Kaina. Bo wszystko wskazuje na to, że Kain jest ewenementem i dlatego przeżył.

Chociaż ta teoria ma swoje słabe punkty. W jednej lokacji znajdowały się freski dotyczące walki czempionów (Kaina i Raziela) i, co dziwniejsze, na jednej wygrywał wampir, na drugiej hylden. Z tego wniosek, że: 1) czempioni mogli tworzyć paradoksy; 2) przeznaczenie nie miało wpływu na walkę czempionów.

Error 404. Czempionem w obu wypadkach Raziel. Bycie czempionem nie ma znaczenia przy tworzeniu paradoksu (o ile dobrze pamiętam to najważniejsze są Reavery).

To akurat wiedziałem, Walka Czempionów to efekt trzech paradoksów (jeżeli liczysz jeszcze Williama). Ale chodziło mi o to, że Czempioni mieli wpływ na przeznaczenie (o ile dzierżyli Soul Reaver). Hmm... a ja myślałem, że Raziel był czempionem, ale Hyldenów, podczas gdy Kain był czempionem Starożytnych, tym który miał uratować Nosgoth.

Więc jak "The forge" ima się Ariel?

Nie rozumiem pytania.

Cytat który podałeś tyczył się Strażnika Równowagi, nie Scion of Balance. W takim wypadku coś podobnego musiało się wydarzyć z Ariel w momencie śmierci. Jeżeli twoja teoria jest prawdziwa to ma to związek z nawiedzaniem Filarów po śmierci. Albo (chociaż to bardzo mało prawdopodobne, bo to dzieło Nupraptora) z Korupcją.

A do tego na przykład Ariel zginęła od dźgnięcia sztyletem więc raczej da się takiego Scion of Balance zabić normalnie.

A kwestia "Or haven't you realized - you bear the only weapon that can kill me"? Kaina Starszego nie posądzałbym o kłamstwo.

Myślę, że raczej chodzi o utratę duszy przez Kaina (w tym wypadku mógł mu zaszkodzić tylko Soul Reaver, w końcu był wampirem), niż o sam fakt jego unieszkodliwienia.

Ave!

Co do tego, ze Kain Starszy przezyl wyrwanie serca. Moze miec to cos wspolnego z tym, ze serce badz co badz bilo.

Motyw z biciem serca był również w wypadku Janosa, to nie jest tylko ewenement samego Kaina (zresztą to chyba zaznaczyłeś...)

Badz co badz w Soul Reaver 2 Blood Reaver takze na pewien czas uniesmiertelnil Raziela.

A kiedy to było? W momencie, kiedy zabijał ludzkie wcielenia swoich braci? Generalnie to nie pamiętam co się wtedy działo z Razielem gdy był bliski śmierci.

Edit.

Właśnie sobie uświadomiłem jedną rzecz. Że Blood Omen 2 powinien być po Defiance'ie. Dlaczego?

Wampiry mają to do siebie, że w ich ciałach uwięziona jest dusza. Czy je podpalisz, przebijesz włócznią, wrzucisz do wody, to i tak ich ciała nie ulegają rozkładowi (oprócz oznak spalenia). A to dlatego bo dusza nadal jest w nich uwięziona (wystarczy sobie przypomnieć Soul Reavera). M. in. właśnie dlatego Elder stworzył Raziela - by swoją zdolnością wsysania dusz móc skutecznie zabijać wampiry i (przede wszystkim) doprowadzić ich dusze do Koła Losu, wzmacniając Eldera.

Według przeznaczenia Kain powinien zginąć z rąk Raziela 30 lat przed upadkiem Filarów. Powinien zginąć przebity Soul Reaverem. Czyli byłby pozbawiony duszy. A to spowodowałoby, że jego ciało, oraz jego Serce, zaczęłoby gnić.

Do czego zmierzam? Kain Młodszy został wskrzeszony za pomocą Serca Ciemności prosto (z 500 letnim przeskokiem :D) z ciała Janosa. Ale czym został wskrzeszony Janos, skoro (według przeznaczenia) serce Kaina Starszego nie powinno bić?

Jedyne wytłumaczenie jest takie, że Vorador lub Mortanius (wszakże była już Korupcja i Strażnik Śmierci mógł się już znajdować pod władzą Niewypowiedzianego) zawczasu wykonał szybką operację chirurgiczną na dzisiejszą modłę i jeszcze świeże serduszko Kaina Starszego wszczepił w ciało Janosa...

Właśnie dlatego kocham Legacy of Kain :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym taka luzna kwestia - Kain S dzierzył Blood Reavera, czy jest mozliwe, ze wlasciwosci miecza pozwolily na to? Badz co badz w Soul Reaver 2 Blood Reaver takze na pewien czas uniesmiertelnil Raziela.

A nie jest to po prostu wizualizacja, że Blood Reaver wysysa krew z ciał wrogów?

Co do tego, ze Kain Starszy przezyl wyrwanie serca. Moze miec to cos wspolnego z tym, ze serce badz co badz bilo.

Zauważ jednak, że Janos nie przeżył wyrwania serca, więc nie jest to do końca takie oczywiste.

Cytat który podałeś tyczył się Strażnika Równowagi, nie Scion of Balance.

A wiesz, że masz rację? "Officially, his nature as the Scion of Balance allowed him to survive".

Właśnie sobie uświadomiłem jedną rzecz. Że Blood Omen 2 powinien być po Defiance'ie.

Dopiero teraz na to wpadłeś?

Wampiry mają to do siebie, że w ich ciałach uwięziona jest dusza. Czy je podpalisz, przebijesz włócznią, wrzucisz do wody, to i tak ich ciała nie ulegają rozkładowi (oprócz oznak spalenia).

Przepraszam, może się mylę, ale w Soul Reaverze 1 podpalone lub wrzucone do wody wampiry traciły ciało, a Raziel mógł spokojnie wchłonąć duszę. Prawda jest taka, że po przebicu serca kołkiem tylko go unieruchamiałeś, z tym się mogę zgodzić, bo w końcu w taki sposób Dumah wrócił do życia.

M. in. właśnie dlatego Elder stworzył Raziela - by swoją zdolnością wsysania dusz móc skutecznie zabijać wampiry i (przede wszystkim) doprowadzić ich dusze do Koła Losu, wzmacniając Eldera.

On go stworzył, czy po prostu był tam? Choć faktycznie, moc wchłaniania dusz przemawia za tym, że Elder God mógł stać na przywróceniem do życia Raziela. Z drugiej strony... Czy nie jest to po prostu wynikiem tego, że nie przyjął jego duszy do siebie, przez co została uwięziona w ciele?

Ale czym został wskrzeszony Janos, skoro (według przeznaczenia) serce Kaina Starszego nie powinno bić?

Z jakiej racji nie powinno bić? Akurat tak się składa, że Serce Ciemności bije cały czas swojego istnienia. Chyba, że mówisz o tym, że jakby Kain Starszy zginął z rąk Raziela to by nie biło, ale tutaj pomaga nam historia - która cały czas jest zmieniana tak, że w zasadzie nie dostrzegam tych zmian, bo wszystko to widziałem w poprzednich częściach.

Jedyne wytłumaczenie jest takie, że Vorador lub Mortanius (wszakże była już Korupcja i Strażnik Śmierci mógł się już znajdować pod władzą Niewypowiedzianego) zawczasu wykonał szybką operację chirurgiczną na dzisiejszą modłę i jeszcze świeże serduszko Kaina Starszego wszczepił w ciało Janosa...

Hold. Serce Kaina Starszego w ciało Janosa wszczepił Raziel.

[...] według przeznaczenia [...]

Trudno powiedzieć, jakie było przeznaczenie, skoro cały czas historia jest zmieniana...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w serii było powiedziane, że Kain został pozbawiony starego serca ? Może po wyrwaniu Heart of Darkness, stare zaczęło bić.

Nie zostało też powiedziane, że miał dwa. I nie sądzę, żeby przykładał dłoń Moebiusa do swojej piersi, żeby pokazać mu bijące serce. Myślę, że jest wręcz przeciwnie - brak bicia serca. Jakiegokolwiek. Potwierdza też jego kwestia do Moebiusa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat stawiałbym na to że w kwestii wskrzeszenia Raziela znacznie więcej do powiedzenia miał Elder God niż sam Raziel, choćby nie wiem jak żądny zemsty. I chociaż w Spectral Realm spotykamy inne wampiry zssysające dusze, to wyglądają - i "działają" - one zupełnie inaczej niż Raziel, co podkreśla jego unikatowość.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem akurat, czy Kain tak bardzo dążył do "ładu". Do dominacji, i owszem, ale nie do "ładu"...

Kain pokazał Moebiusowi "dziurę". Dosłownie - miejsce wyrwania serca. Jak się możecie przyjrzeć, to Kain ma czarną smugę na piersi w miejscu serca.

BTW: Kain trafił do wymiaru demonów? W ogóle był taki wymiar, czy po prostu to były podziemia splugawionej Korupcją Katedry?

@Rankin:

Skąd wiesz, że to są akurat wampiry? To nie było powiedziane. Z pewnością byli to niewolnicy, bo Raziel po wyjściu z podziemi mówi o działaniu, póki posiada jeszcze własną wolę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd wiesz, że to są akurat wampiry? To nie było powiedziane. Z pewnością byli to niewolnicy, bo Raziel po wyjściu z podziemi mówi o działaniu, póki posiada jeszcze własną wolę.

Jestem na 95% pewien (mówię o jedynce SR) że albo sam Elder God objaśnia przy pierwszym spotkaniu że te latające zjawy to dusze wampirów które zbyt długo siedziały w Spectral Realm i przystosowały się do nowych warunków, albo pisało to w podręczniku. A wyglądały właśnie nie jak Raziel (czyli swoja dawna postać + ew. obrażenia) coś takiego latającego, szczelnie opatulonego w tajemnicze szaty i atakujące Raziela "prądem".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie sobie uświadomiłem jedną rzecz. Że Blood Omen 2 powinien być po Defiance'ie.

Dopiero teraz na to wpadłeś?

No co... -_-'

Tak po prawdzie to szczere wierzyłem, że Blood Omen 2 jest po Blood Omenie.

Zresztą, jak się starałem, można udowodnić tę tezę.

M. in. właśnie dlatego Elder stworzył Raziela - by swoją zdolnością wsysania dusz móc skutecznie zabijać wampiry i (przede wszystkim) doprowadzić ich dusze do Koła Losu, wzmacniając Eldera.

On go stworzył, czy po prostu był tam? Choć faktycznie, moc wchłaniania dusz przemawia za tym, że Elder God mógł stać na przywróceniem do życia Raziela.

Właśnie dlatego uważam, że to Elder God wskrzesił Raziela. Raczej nie zrzucałbym tego na Dark Gift i ewolucję.

Ale czym został wskrzeszony Janos, skoro (według przeznaczenia) serce Kaina Starszego nie powinno bić?

Z jakiej racji nie powinno bić? Akurat tak się składa, że Serce Ciemności bije cały czas swojego istnienia.

Zawsze uważałem, że Serce Ciemności biło z tego względu, że dusza Janosa była cały czas uwięziona w jego ciele.

Hmm... może trzeba było pozbawić duszy Janosa, żeby Kain umarł?

Jedyne wytłumaczenie jest takie+ że Vorador lub Mortanius (wszakże była już Korupcja i Strażnik Śmierci mógł się już znajdować pod władzą Niewypowiedzianego) zawczasu wykonał szybką operację chirurgiczną na dzisiejszą modłę i jeszcze świeże serduszko Kaina Starszego wszczepił w ciało Janosa...

Hold. Serce Kaina Starszego w ciało Janosa wszczepił Raziel.

Chodzi mi o sytuację gdyby Kain Starszy zginął zgodnie z przeznaczeniem, czyli z rąk Raziela, przez Soul Reaver, przy grobie Williama, w Twierdzy Sarafan. O to w jaki sposób wytłumaczyć, że Blood Omen 2 dzieje się po Blood Omenie. Jak wytłumaczyć fakt, że Janos przeżył pomimo kilkuset lat od swojej śmierci.

według przeznaczenia [...]

Trudno powiedzieć, jakie było przeznaczenie, skoro cały czas historia jest zmieniana...

Staram się przewidywać sytuacje bez istnienia paradoksów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może też Kain ożył w taki sam sposób jak Raziel. Żądza zemsty Raziela pozwoliła mu wrócić do życia, więc może chęć przywrócenia ładu Kaina pozwoliła mu ożyć?

Skąd myśl, że to żądza zemsty pozwoliła Razielowi wrócić do nie-życia? Już prędzej uwierzę, że to Elder God przywrócił duszę Raziela do ciała (inna sprawa, że jakiś czas mu to zabrało... dziwne, czyż nie?), akurat to znajduje jakieś potwierdzenie w dialogach, choć z drugiej strony - oni nie zawsze mówią sobie nawzajem całą prawdę i tylko prawdę.

Nie wiem akurat, czy Kain tak bardzo dążył do "ładu". Do dominacji, i owszem, ale nie do "ładu"...

Kain V.O.:

There were cities to be rebuilt, and order to be restored. And a new rule, my rule would then begin. To the victor go the spoils. At last, Nosgoth would be mine.

Kain V.O.:

How strange to see this place long before my birth... centuries before the corruption set in that would poison the land, and put me on the treacherous path I still followed. In the future, these edifices would be condemned to darkness and decay. I would cause their fall, and build my empire upon their ruins. Was it still possible that with the right knowledge, the right moves, I might one day see Nosgoth restored, the Pillars pure once more? My answer - according to Moebius - lay somewhere to the west of this place. I could restore the world, perhaps. But never again could I give Nosgoth back her innocence.

Mimo wszysto Kain Starszy próbuje przywrócić równowagę. Choć osobiście widzę to jako odprysk głównego celu - znalezienia trzeciej drogi i uratowania samego siebie. Ciekawa była sugestia Raziela na ten temat do Ariel.

Raziel:

Or was he their unwilling pawn? Would it blunt your wrath to know that Kain's dilemma was calculated to bring the Pillars down, regardless of the choice he made? And that the devastation would have been even greater had he chosen the path you would prescribe for him?

BTW: Kain trafił do wymiaru demonów? W ogóle był taki wymiar, czy po prostu to były podziemia splugawionej Korupcją Katedry?

W "Mrocznej Kronice" fragment z budzeniem się Kaina Starszego zatytułowany jest "Kain Awakes In The Demon Realm". Ponadto:

Kain V.O.:

I awoke to find myself in a shadowy realm. A disquieting stillness lay where my heart had been - the heart that had belonged to Janos Audron all along. How was it possible that I still lived?

The Reaver is on the ground beside him. As he draws it closer, and uses it as a prop to stand, Hylden voices speak to him. He cannot see them.

Hylden:

You are still fair of form, vampire.

and That will go first.

and This realm will render you hideous...

and You will go mad, and will not know it.

Kain:

What is this place?

Hylden:

Do you not think of this place every day, vampire?

and Or are we truly forgotten.

and We were forgotten.

and This is the exile into which we were driven -

and But soon now, soon we will be free.

and We will be free.

Janos:

But not for you, Hylden, who has dared to set a corrupting foot upon this world after your banishment.

Return to the demon dimension in which you belong.

Do you see it now?

Skąd wiesz, że to są akurat wampiry? To nie było powiedziane. Z pewnością byli to niewolnicy, bo Raziel po wyjściu z podziemi mówi o działaniu, póki posiada jeszcze własną wolę.

Mogę przytoczyć jedno świadectwo, które zdaje się potwierdzać, że były to dusze wampirów:

Elder God:

Beware, Raziel. These wraiths are vampire spirits, fettered too long in the spectral realm. When their vampire natures adapt to this plane, they become eaters of souls. Do not allow these spirits to reinhabit their corpses...

Tak po prawdzie to szczere wierzyłem, że Blood Omen 2 jest po Blood Omenie.

Przecież jest? A każdym razie zawsze byłem tego zdania. Teraz po prostu zobaczyłem potwierdzenie tego.

Zawsze uważałem, że Serce Ciemności biło z tego względu, że dusza Janosa była cały czas uwięziona w jego ciele. Hmm... może trzeba było pozbawić duszy Janosa, żeby Kain umarł?

Czysto teoretycznie Serce Ciemności powinno zaraz przestać bić, po wyrwaniu z klatki piersiowej. Jednak to serce wampira, więc obowiązują je inne zasady. W końcu serca zwykłych wampirów w Soul Reaverze 1 przebite włócznią po wyciągnięciu broni jakoś nie uniemożliwiały im powrotu do życia. Istnienie duszy Janosa ma również znaczenie, masz rację, bo pożarcie duszy wampira eliminowało ciało.

Staram się przewidywać sytuacje bez istnienia paradoksów.

Musielibyśmy się cofnąć do samego Blood Omena 1. Przeznaczenie zostało zmienione wtedy, gdy Kain Młodszy przeniósł się w czasie i zabił Williama, zanim ten stał się Nemezisem. Ten paradoks pociągnął historię dalej, powodując kolejne zmiany i paradoksy w historii.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat stawiałbym na to że w kwestii wskrzeszenia Raziela znacznie więcej do powiedzenia miał Elder God niż sam Raziel, choćby nie wiem jak żądny zemsty. I chociaż w Spectral Realm spotykamy inne wampiry zssysające dusze, to wyglądają - i "działają" - one zupełnie inaczej niż Raziel, co podkreśla jego unikatowość.

W dwójce Soul Reaver'a Raziel sam zaznacza że Elder God tylko przypisał sobie jego wszkrzeszenie (Albo raczej niedelikatnie sugeruje). I też wątpię aby Elder God na własne życzenie stworzył kogoś kto mu się wymyka z Wheel of Fate i kogo przyszłych czynów nie widzi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby wcale nie było paradoksów (William) to (tak uważam):

1) Nosgoth zostałoby podbite przez Nemezisa

2) Nie powstałaby krucjata Moebiusa przeciw wampirom

3) Bardzo możliwe, że Kain poświęciłby się dla ludzi odnawiając Filary (wszakże odrzucił tę "propozycję", gdyż miał dość tego iż był marionetką w czyiś rękach i doprowadził do zniszczenia swojej rasy).

Ale to tylko dywagacje więc wiesz...

Tak a propos, Holy.Death, skąd bierzesz cytaty z serii?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dwójce Soul Reaver'a Raziel sam zaznacza że Elder God tylko przypisał sobie jego wszkrzeszenie (Albo raczej niedelikatnie sugeruje).

Akurat znalazłem to rzucę dla potwierdzenia swego sceptycznego stanowiska w sprawie rzekomego wkrzeszenia Raziela przez Elder Goda:

Raziel:

I wonder, Old One... Did you truly resurrect me, or were you simply there when I awakened from my torment in the Abyss? I suspect you found me merely convenient. Dropped in your lair by Kain, indestructible for some reason. A durable and gullible tool for you to manipulate.

3) Bardzo możliwe, że Kain poświęciłby się dla ludzi odnawiając Filary (wszakże odrzucił tę "propozycję", gdyż miał dość tego iż był marionetką w czyiś rękach i doprowadził do zniszczenia swojej rasy).

Jego poświęcenie byłoby bez sensu. Filary nie należą do ludzi, tylko do Wampirów...:

Kain:

The Pillars don't belong to them, Raziel...They belong to us.

...i to wampirzy Strażnicy zapewniają moc, czy cokolwiek tam utrzymuje więzy, Filarom...:

Janos:

As long as a single one of us stands, there is still hope. The Pillars must not remain under human guardianship. They are not competent to serve.

Janos:

While mankind governs the Pillars, the Binding decays.

...A skoro Wampiry już się nie rodzą...:

Janos:

The Pillars choose their Guardians from birth, Raziel and vampires are no longer born.

...to Wampiry musiały porwać ludzikich Strażników i przemienić ich w Wampiry...:

Kain V.O.:

This history, in part, I knew already... How, as the Vampires began to die out, the Pillars summoned human Guardians to fulfil their roles. It seemed the ancient Vampires had adopted - and, when necessary, abducted - the human Guardians, and made vampires of them when they came of age. Until the humans rebelled against their masters...

...Na tym tle Moebiusowa rewolta nabiera barwniejszych kształtów, bo Kain Starszy może być niejako uosobieniem tego, w co chcieli go zmienić jego byli wampirzy panowie. Sam Kain Starszy dochodzi zresztą do podobnych wniosków...:

Kain V.O.:

Now I understood why Moebius hated me so intensely. I was the first vampire Guardian in all these centuries - and he knew what my coming signified... or perhaps I reminded him of all he had forsaken.

Krótka notka na koniec - wydarzenia z Blood Omena 1 potwierdzają, przynajmniej w moich oczach, że wydarzenia z Soul Reavera 2 też się odbywają (wszak Vorador niszczy Krąg Dziewięciu, a Raziel zabija Sarafanów). W sumie to dzięki temu, że Nemezis by dalej istniał przeżyłby Vorador oraz może inne Wampiry. Jednak nie wyklucza to możliwości, że Nemezis wziąłby się za nie i je wytępił. Czysto hipotetycznie więc poświęcenie się Kaina Młodszego mogłoby mieć sens, jeśli Nemezis nie zacząłby na nie polować. Zwłaszcza, że gdzieś tam kręci się Moebius, który niewątpliwie by knuł, aby jednak król zainteresował się Voradorem i spółką (Moebius nienawidzi w końcu Wampirów jako rasy, a nie tylko Kaina). W końcu Moebius ginie już w zmienionej historii, gdzie nie ma Nemezisa.

Tak a propos, Holy.Death, skąd bierzesz cytaty z serii?

http://www.nosgoth.net/Blood_Omen/dialogue/page1.htm - Blood Omen 1.

http://www.dark-chronicle.co.uk/bo2/script/index.php - Blood Omen 2.

http://www.nosgoth.net/Soul_Reaver/dialogue/page1.htm - Soul Reaver 1.

http://www.dark-chronicle.co.uk/sr2/script/index.php - Soul Reaver 2.

http://www.dark-chronicle.co.uk/def/script/index.php - Defiance.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczów :biggrin:

Dopiero co skończyłam grać w SR2 i Defiance i nie mieszając już w czasowych paradoksach chciałam zapytać:

Dlaczego elder god zależy na tym żeby uwolnić hyldenów skoro niebiescy(wampiry) byli kiedyś jego ludem, który właśnie przez klątwe hyldenów został odrzucony przez swojego boga. Czy elder to to samo co wheel of fate?

Ja rozumiem to tak, że elder god tylko podszywa się pod wheel of fate, gdy tymczasem naprawdę jest on bogiem hyldenów.

Nie wiem czy dobrze to rozumiem, ale może to dlatego, że nie grałam w poprzednie części.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego elder god zależy na tym żeby uwolnić hyldenów skoro niebiescy(wampiry) byli kiedyś jego ludem, który właśnie przez klątwe hyldenów został odrzucony przez swojego boga.

Celem Elder Goda nie było uwolnienie Hyldenów. Celem Elder Goda było zabicie Kaina Starszego i uwięzienie Raziela w Cytadeli Wampirów oraz przejęcie ciała Janosa. Uwolnienie Hyldenów, którzy są dla niego starszym wrogiem nawet od Wampirów, było tylko efektem ubocznym, co też zresztą potwierdza Moebius, gdy Kain Starszy ląduje tuż za jego plecami w miejscu finałowej potyczki.

Czy elder to to samo co wheel of fate?

Nie. Piasta (hub) to nie to samo co koło (wheel), a tak o sobie mówi. Myślę, że pomimo całej jego megalomanii akurat w tymo momencie można mu uwierzyć. Jest czymś innym. Możliwe, że Filary poza blokowaniem Hyldenów mają także blokować Elder Goda przed pochłanianiem sił witalnych - z braku lepszego określenia - świata Nosgoth, ale to już tylko spekulacja.

Ja rozumiem to tak, że elder god tylko podszywa się pod wheel of fate, gdy tymczasem naprawdę jest on bogiem hyldenów.

Error 404. Nie do końca wiadomo, czym jest Elder God, ale z całą pewnością nie jest bogiem Hyldenów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość czytelników CDA już od pewnego czasu 'miała okazję zapoznać się z tą świetną serią'. :) Brakuje im do kompletu tylko pierwszego Blood Omen, którego w tej kompilacji również nie ma. Ale jeśli od tamtej pory czyjeś płytki nie wytrzymały próby czasu, to dlaczego nie skorzystać z okazji?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok może źle się wyraziłem... raczej dla tych którzy by chcieli zagrać w poprzednie części a nie zbierali CDA gdy tam były jako pełniaki... Bo np. Soul Reaver był w numerze czerwcowym 2002 i wiele osób mogło jeszcze wtedy CDA nie kupować. (mój 3 numer. ;) Miałem szczęście że wtedy zacząłem je kupować.)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opis z linku: "zaktualizowane wersje" wydaje się najbardziej atrakcyjny ;) Ile ja się namęczyłam z "blue screen" przy jednym z Soul Reaverów. A i konieczność ściągania patchów za każdym razem gdy chce się pogierczyć jest irytująca. Ciekawe czy ta wychodząca antologia jest przystosowana do Windy 7... Chyba powinna, skoro z 2010, ale to nie takie oczywiste.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś zarejestrowana w Kompanii Graczy? Ja przedwczoraj (22.02) dostałem od nich maila (newsletter, nie chciało mi się go wyłączać :P), w którym czarno na białym widać - 49,99 (zresztą sprawdź sobie sama -> >KLIK<). Czy to rozsądna cena - kwestia gustu, co do jakości też nie wiadomo, bo z Cenegą to zawsze jest loteria.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...