Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kabura

Legacy of Kain (seria)

Polecane posty

No to ja mam pytanie :

Jak wiadomo dwoma największymi antagonistami serii są Hylden Lord oraz Elder God. Mam więc pytania odnośnie ich.

1. Jaki jest bezpośredni powód wywołania wojny pomiędzy Starożytnymi, a Hyldenami ? Czytałem, że przez Elder Goda, którego Starożytni czcili. Pytanie więc brzmi co to za powód ? Dlaczego Hyldenów interesowało to w kogo/co wierzą Starożytni, przecież on (Elder) nie interesował się Hyldenami wcale. A może dlatego, że chcieli "uratować "Starożytnych przed nim, bo jak wiadomo Elder Godowi Starożytni służyli za "pokarm" w postaci dusz, których pożądał a przez ową klątwę stali się nieśmiertelni, więc już nie byli mu potrzebni.

2. Czy Hylden Lorda i Elder Goda można uznać za równych sobie ? Z tego co mi wiadomo, to nie dało się ich zabić/pokonać bez pomocy Soul Reavera więc są naprawdę potężni. A może Hylden Lord jest jednak potężniejszy albo Elder ? Hylden Lord potrafi opętać niemal każdego, Elder God zaś potrafi wkrzeszać. Posiadają oczywiście inne umiejętności ale czy da się ich jakoś porównać pod względem potęgi ? Kto jest po prostu potężniejszy ?

3. Czy Elder God zawsze był ośmiornicopodobną istotą ? Jak wiadomo na przykładzie SR2, gdzie Raziel podróżował, to "młodszy" Elder był mniejszy od tego z przyszłości. Więc Elder się rozwija, powiększa czyli można przyjąć przypuszczenie, że nie zawsze taki był. Jeśli mnie pamięć nie myli to przez klątwę Hyldenów rzuconą na Starożytnych (stali się wampirami) to także Elder God też został nią objęty ? Nie wiem czy to była czyjaś hipoteza czy po prostu fakt, więc się pytam ;p .

4. Czy Starożytni widzieli kiedykolwiek prawdziwą formę Elder Goda (jeśli jednak zawsze był ośmiornicą) czy to jest jak w przypadku Moebiusa, który był zszokowany prawdziwą formą Eldera ?

5. Jaki był cel wskrzeszenia Raziela przez Eldera ? Chodzi mi zarówno o mniejsze, jak i te większe pobudki.

6. Czy Hylden Lord i Elder God są istotami, które znają zarówno przyszłość jak i przyszłość ?

Mój avatar nie świadzy o tym, że jestem fanem Elder Goda ;p Po prostu lubię te oko z symbolem nieskończoności i serię LoK. Wiem, że ostani post tutaj ma już rok, ale mam nadzieję, że nie macie mi tego za złe.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Na 100% Hyldeni nie chcieli przyjąć wiary Elder Goda i chyba (choć tu nie jestem pewien) byli nieśmiertelni więc nie mogli karmić go duszami.

2. IMO jeśli już Hylden Lorda można porównać do Janosa. Są po prostu czołowymi przedstawicielami swej rasy. O ile wiem nigdzie nie powiedziano, że tylko Soul Reaver może zabić Hylden Lorda (o Elder God tez tak nikt nie powiedział a Soul Reaver po prostu pierwszy go zranił. :P).

3. Nigdy nie było info o innej jego formie. Rozmiar też ciężko porównać bo najwyraźniej wrasta w cały świat.

4. Pod koniec Defiance wyraźnie stwierdzono, że nie wiedzieli jak on wygląda. (a w każdym razie Raziel tak mówi a raczej w takich momentach się nie myli)

5. Nie wskrzesił Raziela. Raziel sam się wskrzesił a on był akurat obok, więc postanowił go wykorzystać.

6. Elder God ma jednoczesną świadomość w każdym momencie czasu, więc można tak powiedzieć. Hylden Lord nie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze wszystkim się zgadzam i popieram ale nie co do wkrzeszenia :

Tu jest mowa o wkrzeszeniu Raziela przez Elder Goda :

"The Elder God Chambers also known as The Underworld is where Raziel is resurrected by The Elder God in Soul Reaver and where he is held at the beginning of Defiance "

źródło - http://legacyofkain.wikia.com/wiki/Elder_God_Chambers

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raziel w Soul Reaver 2:

I begin to suspect, maybe it wasn't you who revived me, but my own will, and you were simply there when it happened. (parafraza, a sam Raziel był bardzo sarkastyczny, czyli był pewien)

O ile wiem tez takie stworzenie jak Raziel jest Elder God'owi WYBITNIE nie na rękę (mackę?), więc raczej sam by go nie zrobił, jeśli nie może kontrolować jego przeznaczenia.

EDIT: Ta sama wiki http://legacyofkain.wikia.com/wiki/Raziel

"I wonder old one did you truly resurrect me or were you simply there when I awakened from my torment in the abyss? I suspect you found me merely convenient- dropped into your lair by Kain, indestructible for some reason, a durable and gullible tool for you to manipulate."

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeniosłem z innego tematu:

Zresztą, osobiście uważam serię LoK za na tyle doskonałą pod względem fabularnym, że po prostu sobie nie życzę kolejnej części Dziedzictwa. Zakończenie, chociaż niepełne, w pełni mnie satysfakcjonuje. Kolejna część może popsuć piękny obraz całości.

To, że będzie kolejna część - albo to, że powinna się pojawić - było dla mnie wiadome jakiś czas po premierze Defiance, gdy w jednym z wywiadów studio odpowiedzialne za grę przyznało, że

chcieli jeszcze umieścić zmartwychwstanie Voradora, ale z pewnych względów musieli z tego zrezygnować.

Cykl na pewno nie jest jeszcze zamknięty, o czym świadczą pewne informacje. Osobiście jestem za, jeżeli utrzymają poziom dialogowo-fabularny. Szkoda, że zmarła osoba odpowiedzialna za głos Elder Goda, więc pewnie będą musieli się postarać odpowiednio dobrego zamiennika.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo ostro posiedzieć nad konsoletą i komputerem. De facto dałoby się to jakoś zatuszować.

Powiem szczerze, że jakoś nie widzę tej nowej części. Fakt, jestem zgred, pierwsza myśl, która mi się nasunęła po pierwszych informacjach dotyczących War of Nosgoth była: "nowsze jest wrogiem dobrego".

Nie ma Amy Hennig (chociaż kto wie...), historia będzie dotyczyć samego Kaina, a pozostałych, niewyjaśnionych wątków to można wyliczyć na palcach jednej ręki i to jeszcze stolarza. Zapowiada się bardziej taki Blood Omen 2, który, choć gęsty klimatycznie, fabułą się pochwalić nie mógł.

Poza tym czasy nam się zmieniają, nikt nie ma zamiaru siedzieć nad kilkuminutowymi dialogami i Crystal Dynamics z całą pewnością nie będzie się ograniczał do starych wyjadaczy serii, jeśli chodzi o sprzedaż. Chociaż, pogodzić by się to dało, poza tym gry z ponadprzeciętnie zagmatwaną fabułą można dobrze sprzedać (MGS4, Wiedźmin 2). Więc nie pozostaje nic innego jak trzymać kciuki... chociaż ten wredny, logicznie kalkulujący realista ciągle każe mi zejść na ziemię :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem leży nie tyle w stworzeniu nowej części, ile w sprawieniu, żeby była godnym następcą poprzedników. Chodzi o dobre dialogi, język, styl, głosy, spójność fabularną, itp. Jeżeli z tym sobie poradzą - pomimo braku osób, które tworzyły serię wcześniej - to reszta jest już sprawą drugorzędną. Czy będzie MMO? Niekoniecznie. Może to w dalszym być gra akcji w stylu TPP w ponurych klimatach. Tomb Raider tworzone przez Crystal Dynamics było przecież właśnie czymś takim. Jeżeli miałbym obstawiać czas akcji to najbardziej do tego wszystkiego pasowałby okres między Defiance i Blood Omenem 2. Być może z przeskokami między Kainem Starszym i Młodszym.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich! Mam do was takie małe pytanko, otóż po przeczytaniu news'a o prawdopodobnej kontynuacji serii zachciało mi się zagrać w nią jeszcze raz (osobiście grałem tylko w blood omen 2 i soul reaver 2), tak więc wyposażyłem się w antologię. No i tutaj do was pytanko po przeszukaniu internetu znalazłem pliczki podmieniające przerywniki na ich odpowiedniki w HD, ale czy istnieje jakiś upgrade grafiki w grze, a nie tylko w przerywnikach?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po komentarzach na temat War of Nosgoth chciałbym zwrócić uwagę wszystkim ignorantom, że historia Kaina wcale nie jest jeszcze zamknięta, o czym świadczy kilka prób stworzenia następcy Defiance i otwarte zakończenie ostatniej gry w serii. Zanim się wypowiecie w tak autorytarny sposób, proponowałbym mieć ku temu jakieś podstawy. Jak ktoś chce się na ten temat wypowiedzieć, to tutaj wszystko jest bardzo ładnie zebrane i opisane.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe, zapisując się wczoraj do testów z biegu załapałem się na zaczynającą się dziś o 17-tej betę Nosgoth. Ponieważ w Closed Becie NDA już nie obowiązuje, prawdopodobnie będę łapał screeny i pisał, co się dzieje <3

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To musiało być chyba dawno, bo teraz (chociaż ostatnio grałem pod koniec alfy) czeka się, góra, 10 minut. No i zależy, o której do tego usiadłeś, bo to inna kwestia. :}

Swoją drogą - czeka ktoś na Soul Revenant?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe, zapisując się wczoraj do testów z biegu załapałem się na zaczynającą się dziś o 17-tej betę Nosgoth. Ponieważ w Closed Becie NDA już nie obowiązuje, prawdopodobnie będę łapał screeny i pisał, co się dzieje <3

To to zalicza się do serii Legacy of Kain? O ile się nie mylę z Kainem ma to wspólnego tyle, że dzieje się w tym samym uniwersum? Nie jestem przekonany czy to wystarcza do podpięcia gry pod serię, choć na pewno będą próbować, bo przecież Legacy of Kain to marka sama w sobie.

Swoją drogą - czeka ktoś na Soul Revenant?

Specjalnie czekać nie będę - chętniej zobaczyłbym kontynuację historii - ale może się skuszę na remake w nowej oprawie... Na pewno jest to szansa na zapoznanie się z serią dla tych, którzy nie są w stanie znieść przestarzałej grafiki oryginałów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zagrałem wczoraj w Nosgoth i, cóż, nie śledząc żadnych wieści o grze kompletnie się wyrolowałem. Nosgoth jest po prostu (na aktualnym etapie?) drużynowym deathmatchem ludzie kontra wampiry. Ludzie to automatyczne kusze, armaty i alchemia, wampiry to brutalna siła, lot i różna dezorientacja. Nie wiem, czy przy Hawkenie będzie mi się chciało grać w kolejną grę tego typu. Żeby nie było - Nosgoth może mieć potencjał, po prostu nie taki potencjał, jakiego się spodziewałem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że to nie offtop ale z drugiej strony gdzie o tym, jak nie tu:

Każdy sposób na chwilowy choćby powrót do tego pysznego uniwersum jest dobry, więc...zrobiłem polski dubbing do intra z pierwszego Soul Reaver'a i chciałbym się nim z Wami podzielić.

Co Wy na to?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...