Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Ghost

Uwagi i pytania do moderatorów III

Polecane posty

Drugi raz coś takiego mi się zdarza. Dzieje się tak, gdy ktoś, nazwijmy go A, otrzyma zaproszenie do znajomych od B, ale go nie zaakceptuje i sam zaprosi tego samego forumowicza (B). Potem obaj (A i B) akceptują zaproszenia i pojawiają się u siebie na listach dwukrotnie. Można to łatwo naprawić usuwając znajomego z listy, ale zbyt leniwy na to jestem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego dostałem ostrzeżenie za za zasugerowanie mini-image jako rozwiązania problemu? Mini image nie ingeruje w żadnym stopniu w kod gry więc nie powinno się go traktować jako piractwo. Piractwa w ogóle nie toleruję, więc nikomu nie polecam craków. Proszę o cofnięcie ostrzeżenia, i/lub wytłumaczenie dlaczego go otrzymałem. Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ja usuwałem post, ale mogę Ci powiedzieć, że po prostu zamieszczanie suchych list, bez jakiegokolwiek uzasadnienia wyboru, właśnie tak się kończy. Spójrz na starsze posty w tym temacie. Tak to powinno wyglądać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 99% poleciał gdyż nie zawierał ni grama uzasadnienia wyboru. Pustym listom rankingowym mówimy zdecydowanie nie i traktujemy jako stats/spam. Z resztą wystarczy spojrzeć na inne posty w tym i podobnych tematach.

Napisz tę listę jeszcze raz i przy każdej pozycji w kilku słowach powiedz za co dany serial lubisz. Wówczas będzie OK.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja go usunąłem, z powodu podanego wcześniej: było to suche wyliczenie tytułów, bez ani słowa uzasadnienia. Coś takiego było i jest kasowane.

no ok, ale uzasadnienie nie było wymagane... tylko mile widziane

Przecież to był tekst forumowicza, nie moderatora. Wszystkie pozostałe posty w tym dziale są udane i zawierają uzasadnienia, często rozbudowane bardziej, niż to zazwyczaj bywa w przypadku tematów "wyliczankowych". Dopisywanie dodatkowej instrukcji "WYMAGANE UZASADNIENIE" uznałem za obraźliwe dla inteligencji forumowiczów, ale najwyraźniej trzeba było to zrobić.

wystarczyło napisać notkę to bym uzupełnił

A to ty przeglądasz swoje starsze posty w poszukiwaniu dopisków z poleceniami moderatorów? Szczególnie nie w temacie dyskusyjnym, a - jak wspomniałem wcześniej - w "wyliczankowym", gdzie zazwyczaj pisze się jeden post i raczej już nie zagląda.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konkretnie to Krzyż św. Piotra (został ukrzyżowany głową w dół), choć niektórzy, niesłusznie uważają go za symbol satanistyczny. O ile się nie mylę, liczy się intencja w jakiej go zamieścisz, aczkolwiek lepiej nie kusić losu. Była już podobna sprawa dotycząca swastyki - spójrz kilka stron wcześniej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego nie można pisać postów na forum będąc pod wpływem alkoholu? I skąd wiecie, że ktoś się nadźgał (macie wbudowany alkomat w kompa?)? Tu cytat z imć Niziołki :

Samaelvonhell

3 tygodnie urlopu za oszałamiający przykład trollizmu (opowieści o profanacjach religijnych związanych z defekacją)+ pisanie pod wpływem alkoholu w newskomentarzach

- a pod wpływem szuwara można?

Druga rzecz, imć Treser daje urlop forumowiczowi za "używanie cracków", przepraszam ale co ma moderator do tego czego ja używam na swoim kompie i na jakich serwerach gram. To jakiś żart jest? Swoją drogą, mając prawo do dwóch kopii oryginalnej płyty, nie mogę uruchomić gier wymagających płyty w napędzie korzystając z tejże kopii bo zawsze sie znajdzie jakiś SecuROM czy SafeDisc, LaserLock, a oryginalnej płytki szkoda rysować, więc crack w takich sytuacjach jest zbawieniem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Druga rzecz, imć Treser daje urlop forumowiczowi za "używanie cracków", przepraszam ale co ma moderator do tego czego ja używam na swoim kompie i na jakich serwerach gram. To jakiś żart jest?

Co Ty masz do tego, jakie zasady panują na prywatnym forum internetowym? Rejestrując się zaakceptowałeś wewnętrzny regulamin. Ale rzeczywiście moderator popełnił błąd - ostrzeżenie należało się za samo posiadanie cracka.

Swoją drogą, mając prawo do dwóch kopii oryginalnej płyty, nie mogę uruchomić gier wymagających płyty w napędzie korzystając z tejże kopii bo zawsze sie znajdzie jakiś SecuROM czy SafeDisc, LaserLock, a oryginalnej płytki szkoda rysować, więc crack w takich sytuacjach jest zbawieniem.

To są brednie. Nie masz takiego prawa. W której ustawie to wyczytałeś?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@...AAA... nie w ustawie a w umowach licencyjnych, weźmy pierwsze lepsze z brzegu - Microsoft i umowa licencyja do oprogramowania Microsoft Security Essentials pkt.5

"KOPIA ZAPASOWA. Licencjobiorca może sporządzić jedną kopię zapasową oprogramowania i korzystać z niej wyłącznie do ponownego instalowania oprogramowania."

i takich licencji jest sporo (nie wszystkie) tylko szkoda mi czasu na grzebanie się w tym, żeby Ci udowodnić że producenci robią sobie jaja z potencjalnych użytkowników, a potem się dziwią, że ktoś uzywa cracka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do "ponownego instalowania oprogramowania". To w dalszym ciągu nie usprawiedliwia korzystania z piratów i cracków.

Zdarzają się ponoć sytuacje, gdy sami twórcy doradzają korzystanie z cracków (tak słyszałam). Czy w takiej sytuacji jest to uzasadnione?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bolow: Jest jeszcze jedno, o czym powtarzają modzi niemal za każdym razem jak ktoś wspomina, że te kraki to wcale złe nie są, a nawet pomagają: Ghost, czyli najwyższa władza na tym forum, zarządził, że za posiadanie cracków lecą osty rozwiązując w ten sposób dla niektórych wątpliwy problem. A że na tym forum demokracja rzadko obowiązuje*, nikt w tej kwestii nie ma nic do gadania.

*Oczywiście, nie mam nic złego na myśli. Nie wyobrażam sobie demokratycznie prowadzonego forum, gdzie wybiera się admina; jedyne co mogłoby z czegoś takiego wyjść to wypaczenie...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@2UP

Pierwsze słyszę o czymś takim jak zachęta od producentów do używania cracka... Jeśli ktoś coś takiego naprawdę słyszał to jestem ciekaw szczegółów.

@Bolow

Producent może sobie robić co chce jednak to nie zmienia faktu że używanie przez ciebie cracków jest nielegalne. Producent ze swoim produktem może robić co chce bo to jest jego. Trochę mnie dziwi że upierasz się przy swoim mimo że na forum jest nawet temat o piractwie i tam wszystko jest wyjaśnione. Crack też podchodzi pod piractwo. CDA a piractwo.

A teraz moje właściwe pytanie. Jeśli bym chciał trochę rozreklamować swoje forum to muszę pogadać o tym z Ghostem żeby nie było problemów z waszej strony?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bolow:

Dlaczego nie można pisać postów na forum będąc pod wpływem alkoholu? I skąd wiecie, że ktoś się nadźgał (macie wbudowany alkomat w kompa?)? Tu cytat z imć Niziołki :

To nie jeszcze nie wiesz, że mamy specjalny skrypt sprawdzający ilość promili w krwi piszącego? Toż to żadna nowość jest.

Druga rzecz, imć Treser daje urlop forumowiczowi za "używanie cracków", przepraszam ale co ma moderator do tego czego ja używam na swoim kompie i na jakich serwerach gram.

Moderatorowi wisi co używasz i na jakich serwerach grasz. Jednak nie wisi mu to, czy pisząc na forum nie łamiesz regulaminu i tylko to go interesuje. Wszystko co napiszesz zostanie poddane osądowi.

Swoją drogą, mając prawo do dwóch kopii oryginalnej płyty, nie mogę uruchomić gier wymagających płyty w napędzie korzystając z tejże kopii bo zawsze sie znajdzie jakiś SecuROM czy SafeDisc, LaserLock, a oryginalnej płytki szkoda rysować, więc crack w takich sytuacjach jest zbawieniem.

Bredzisz. Sam sobie to prawo dajesz? No jasne, lepiej iść na łatwiznę, nie proponuję jednak takich zasad przenosić np. na ruch drogowy, bo możesz się tam "ostro przejechać" i zbawienie może stać się bardzo dosłowne.

Crix: Nie wiem co w prawdzie masz na myśli mówiąc rozreklamowanie. Pisz do Ghosta. Ewentualnie on odeślę Cię wyżej, jeśli myślisz o czymś poważnym, ale nie sądzę, byś chciał płacić parę tysi za reklamę u Bauera.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...