Jump to content

...AAA...

Hall of FAme
 • Posts

  5,960
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  16

...AAA... last won the day on January 3 2018

...AAA... had the most liked content!

Reputation

1,546 Znakomita

About ...AAA...

 • Rank
  Adwokat Diabła
  Smok
 • Birthday 04/06/1990

Dodatkowe informacje

 • Ulubione gry
  Array
 • Ulubiony gatunek gier
  Array
 • Konfiguracja komputera
  Array
 • Wyróżnienia Smugglerkowe
  Array

Sposób kontaktu

 • Discord
  Array
 • Strona WWW
  Array

Informacje profilowe

 • Płeć
  Array
 • Skąd
  Array
 • Zainteresowania
  Array

Recent Profile Visitors

34,965 profile views
 1. Ja wiem, że każdy chce wyjść na tego "pośrodku" i doszukiwać się równowagi, ale tu jej nie ma. Osobiście oglądając fragment marszu KOD widziałem jak organizatorzy nakazali zdjęcie jakiegoś przesadzonego transparentu, co rzeczywiście zostało uczynione i nagrodzone oklaskami. Jak to wygląda na miesięcznicach mówić nie muszę. I co ważne, rządzący od kontrowersyjnych zachowań nigdy się nie odcinają, raczej podżegają dalej. Pewnie, że agresja jest obecna po obu stronach, ale nie ma sensu udawać, że w jednakowych ilościach. Równie dobrze możemy uznać zoperowanie komuś twarzy kijem bejsbolowym za adekwatną reakcję za szarpnięcie za rękaw.
 2. Ja z Bahemortem i Pezetem oczywiście nie mogę się nie zgodzić. Doszło do wytworzenia jakiegoś pokracznego potworka prawnego - zresztą już enty raz w ostatnich miesiącach. Nawet nie wdając się w jakieś szczegóły wykładni, "ułaskawienie" winno dotyczyć osoby skazanej i polegać na wybaczeniu i darowaniu kary. Tu mieliśmy całkowite wejście z butami w sam środek kompetencji władzy sądowniczej. Uzasadnienie prezydenta, który mówił o "uwolnieniu sądów" od konieczności wydania decyzji jest kolejnym groźnym i głupim precedensem, który odbije się nam wszystkim czkawką. Instytucja ułaskawienia nie powinna oznaczać samowoli głowy państwa. Nie pamiętam z którego to podręcznika, ale wbiło mi się w głowę, że "akt łaski nie może naruszać pewnego minimalnego poziomu akceptacji społecznej". Ale teraz to nawet Prawo Konstytucyjne Garlickiego czyta się jak książkę historyczną...
 3. Zapoznaj się z regulaminem działu Pomocna Dłoń. Od takich pytań są specjalne tematy w dziale Ogólnie o Grach, konkretniej ten.
 4. Trudno mi to ocenić, bo Petru jeszcze przy władzy nie widziałem. Fakt faktem stracił w moich oczach swoimi wypowiedziami na każdy temat, okraszonymi "specjalistycznymi" metaforami i brawurowymi porównaniami historycznymi... Niemniej, to za mało abym zmienił swoje stanowisko: wybrałbym każdego, absolutnie każdego przed PiS. Korwina, SLD, Nowoczesną, choćby Stonogę - każdy zyskałby moje zaufanie prędzej od partii opartej o jednostki destrukcyjne, fanatyczne i nierzadko dyletanckie (z tego miejsca chcę pozdrowić ministrów Ziobro i Szyszko). Jeśli to są ludzie najlepsi, to strach pomyśleć o tych gorszych. Choć sądzę, że Morawieckiego czy Streżyńską od biedy można wyżej ocenić niż powyższych. Dlatego wolisz partię, która w relatywnie bezpiecznych finansowo czasach (po kryzysie), bez wyraźnego powodu, wpada na genialny pomysł dalszego zwiększania deficytu budżetowego? Polityków, którzy chcą zwiększyć koszty codziennego życia przeciętnego Kowalskiego? Takich, dzięki którym ewentualny kredyt będzie jeszcze trudniejszy do spłacenia? Dziwne rozumowanie. *Wroga z połowy Europy. Swoją drogą, interesujące będą dalsze perypetie pseudonaukowej zbieraniny Macierewicza. Nie wiem tylko czy w oczekiwaniu na ich rewelacje, bardziej odczuwam ciarki strachu czy ciarki żenady. Bardzo wygodne. Kiedy PiS zawłaszcza sobie święta narodowe, symbole, solidarność czy katastrofę smoleńską - to po prostu patrioci dążący do podniesienia Polski z kolan. Kiedy jakieś ruchy społeczne organizuje jakakolwiek inna siła, to mamy do czynienia ze zdradą i odrywaniem od koryta. Gdy Zbyszek leci do europarlamentu a Antek do USA, to walczą z reżimem dążąc do sprawiedliwości; gdy opozycja podnosi sprawę TK na forum międzynarodowym - mamy Targowicę. Fajno.
 5. Ponoć flaga UE to zwykła szmata. Taka jest przynajmniej wykładnia nowego członka KRS (rada za bardzo brykała - trzeba to ograniczyć!), sałatkowy potwór, Krystyna Pawłowicz. Ja wręcz mam nadzieję, że na forum Europarlamentu bądź podczas któregoś ze szczytów, gdzie Polska będzie starała się wyszarpać dla siebie najlepszy kawałek tortu, takie cytaty będą wyciągane. Póki co w Unii jesteśmy, Lech Kaczyński podpisał Traktat Lizboński i prawdopodobnie będziemy się starali o niejedną dotację. Zachowania Błaszczaka i Pawłowicz są nawet nie tyle nieodpowiedzialne, co idiotyczne. Trudno inaczej ocenić działanie, które nie ma na celu przyniesienie żadnej konkretnej korzyści, a mogące jedynie podciąć gałąź na której wszyscy siedzimy. Krucjata Różańcowa to raczej słaba nazwa dla grupy ateistów. Edit, down: Zgadza się. Nie wszyscy katolicy to krzyżowcy, jednakże wszyscy różańcowi krzyżowcy to katolicy. A jak zrozumiałem z tamtej wypowiedzi: jeśli już ktoś organizuje w naszym kraju takie antyliberalne akcje, to zazwyczaj wyciera sobie gębę Biblią. I raczej trudno się z tym nie zgodzić.
 6. O panie, lemingi tak mają. I lewaki. Prawda oślepia swoim blaskiem, a oni śmią z nią jeszcze polemizować. To fakt. Na szczęście dość łatwo zweryfikować takie osoby, które dopiero co pozakładały konta i startują od wygłaszania manifestów politycznych, dodając kilka chwytliwych haseł, stosując sieciową nowomowę i szufladkując rozmówców w odpowiednie ramy. Święta racja. Włączyłem kiedyś wywiad z prof. dr hab. Krystyną Pawłowicz na TV Republika. Wspaniała rozmowa, prowadzący ani razu nie przerwał swojemu gościowi, zadawał same sensowne pytania, a posłanka przez cały program pozostawała uśmiechnięta od ucha do ucha. Da się? Obyśmy już niedługo taką rzetelność mogli podziwiać w TVP. Znowu w sedno. Zapoznałem się wczoraj z opiniami takich lemingów jak prof. Grzegorzewski, prof. Garlicki i prof. Zoll - nie da się słuchać bełkotu tak niedouczonych ludzi. Sam KPK (coś tam z prawem karnym) miałem ze cztery lata temu, a ko... konstytucyjne (trudne słowo) jeszcze wcześniej, toteż musiałem zasięgnąć języka. Na szczęście wielu nastoletnich prawników z portali ze śmiesznymi obrazkami mnie oświeciło. I znowu absolutna zgoda. Niech sobie te barany w togach nie myślą, że im to wszystko wolno i mogą wydawać orzeczenia bez uzgodnienia z władzą. Zwłaszcza z tą właściwą władzą. Uniewinniłbym jeszcze co najmniej kilkaset osób i patrzył jak ich tyłki szczypią. Tak się dokonuje sprawiedliwość dziejowa, tylko lemingoza, lewactwo i buractwo nie chcą tego pojąć. W tym właśnie celu prokuratura znów znajdzie się w ręku bezwzględnie największego autorytetu polskiego wymiaru sprawiedliwości, czyli pana Zbigniewa Ziobro. W końcu, jak każde dziecko wie, najlepszym sposobem na odpolitycznienie wymiaru sprawiedliwości jest podporządkowanie go rządowi. Poza tym, Monteskiusz jest passé.
 7. Jeszcze rząd się dobrze nie sformował, a już pokazał pazurki. Kamiński, który jeszcze jakiś czas temu mówił, że nie chciałby być ułaskawiany bo jest absolutnie niewinny, nagle dostaje prezent od prezydenta. Duda zastosował swoją prerogatywę w sposób pokraczny i najgorszy z możliwych, bo dla celów politycznych. Mógł sobie na to pozwolić: wszakże do końca kadencji sprawa przyschnie. Teraz Ziobro (który powinien stanąć przed TS) wypowiada wojnę sędziom jednocześnie próbując zawładnąć prokuraturą, coby trójpodział władzy za bardzo nie krzyżował mu szyków. Błaszczak już wdaje się w pyskówkę z Niemcami wykorzystując argumentum ad hitlerum, Szydło zapowiada dalsze rozmnażanie ministerstw, a Gowin mówi o likwidacji studiów "gejowskich i lesbijskich". Ave wielka Polska! Jakby było mnie dwóch. =) Gdzie Pezet wyraził ten pogląd? Konkretnie, w którym miejscu wspomniał cokolwiek o PO, bo nie widziałem, a chętnie bym się odniósł. Chyba, że to Twój erystyczny wymysł.
 8. Up. Kiedy się nie ma styczności z wymiarem sprawiedliwości można takie herezje opowiadać. Prokuratura tak jak i sądy nie mogą, absolutnie i niepodważalnie, być uzależnione od rządu. To fundament sensu ich działania. Monolit w miejscu trójpodziału władzy był cechą charakterystyczną ustroju słusznie minionego, gdy partia wykorzystywała aparat przymusu do załatwienia własnych interesów. Nie ukrywam, że obecnie obawiam się właśnie tego samego, bo jeśli otwiera się dla patologii furtkę to wręcz należy założyć, że ona wystąpi. Zwłaszcza z kimś takim jak Ziobro przy sterach. Drugą instancję w przypadku Kamińskiego można już sobie odpuścić, bo to będzie farsa. Mnie zastanawiają lokalne konsekwencje tego działania. Np. u mnie w mieście mam połączone LO z gimnazjum, przy czym liceum jest bardzo skromniutkie. Wywalenie gimnazjum z powrotem do podstawówki spowoduje, że ogromny budynek wraz z nowoczesną halą i boiskiem będą utrzymywane dla jakichś ~60 uczniów. To oczywiście nierealne, więc szkoła może przestać istnieć, a nowiutkie obiekty pójdą na zmarnowanie. Teoretycznie można by przenieść podstawówkę do zespołu szkół (najmłodsi z najstarszymi, a co!), ale koło tamtej placówki również poczyniono remonty i dopiero co oddano do dyspozycji cały kompleks boisk, kortów i bieżni. Bardzo ciekawi mnie rozwiązanie tego typu kłopotów. Zabawne jest to, że jeszcze miesiąc temu politycy PiS apelowali do PO aby nie podejmowali już żadnych poważnych ustaw bo i tak zaraz przegrają i właściwie nie mają już legitymizacji. Jak widać, szybko zmienili zdanie i już uważają, że premier powinien zachować pełnię kompetencji do ostatniej sekundy sprawowania urzędu.
 9. I się zaczęło. Mówiąc bez ogródek, zaprezentowano najgorszy gabinet w historii III RP - a jest w czym wybierać. Już pal licho z Macierewiczem i Błaszczakiem, ale czy Gowin musi obejmować jakiekolwiek stanowisko byleby tylko zaistnieć w rządzie? Już popisało się PO desygnując filozofa na fotel ministra sprawiedliwości, a teraz jak widać zabrakło znamienitych profesorów i Gowin weźmie się za "reformowanie" polskiej nauki. O Ziobrze i Kamińskim trudno w ogóle mówić w innych kategoriach niż hańba. Ci panowie to zakały polskiego wymiaru sprawiedliwości, którzy bezwstydnie wracają na stołki, mimo nierozliczenia się z grzechów poprzedniej kadencji. Ziobro ledwo wywinął się od Trybunału Stanu (dzięki żałosnej postawie posłów Platformy, której jako prawnik w życiu im nie wybaczę), a Kamiński o ile mnie pamięć nie myli czeka na proces w drugiej instancji. Nawet jeśli ich rzeczywiste winy są mniejsze niż zarzuty, to elementarny szacunek do wyborców wymaga, aby nie powoływać ich do rządu RP. Zwłaszcza jeśli pewne wątpliwości nie zostały jeszcze wyjaśnione. Płacz i zgrzytanie zębów.
×
×
 • Create New...