Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Ghost

Uwagi i pytania do moderatorów III

Polecane posty

Jakiś czas temu czytałem, zdaje się, że w tym temacie, że jeśli ktoś ma ostrzeżenie i odpracuje to znika mu z paska ostrzeżeń ale notka "co i jak" zostaje. A co się dzieje z użytkownikiem dostającym osta niesłusznie lub zbyt pochopnie, po cofnięciu go. Też jakaś adnotacja jest czy czysty jak łza ? Pytam tylko i wyłącznie z ciekawości, na sobie tego sprawdzać bym nie chciał ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, krótkie pytanie do Bethezera. Czy naprawdę w temacie o Battlefieldzie jest potrzebny aż taki rygor? Ja osobiście upomniany nie zostałem (staram się zawsze zasad przestrzegać ;p), ale widziałem, że wiele osób dostaje nawet do 7 dni urlopu za IMO kompletnie błahe sprawy. No kurczę, może to Cię zdziwi, ale jestem przekonany, że zdecydowana większość tam piszących z zainteresowaniem czyta o przygodach innych w związku z premierą gry (czy sklep wysłał, ile kosztuje, itp.). To normalne, że niektórzy gracze są trochę podekscytowani premierą takiej gry, może dajmy im choć odrobinę więcej swobody? ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale "O, już mam, instaluję!" i tyle to nie jest post. Dodatkowo, kilka razy powtarzałem, żeby się przyłożyć albo o czym nie pisać. Nic. Zero reakcji. W związku z tym jest rygor, bo może do niektórych coś dotrze i powstrzymają wylewanie nadmiarów swojego entuzjazmu na forum. Nie mam nic przeciwko dyskusji o grze, bo od tego jest ten dział i ten temat. Ale wrażenia z oczekiwania ("słyszałem hałas na schodach, może to listonosz?!"), utyskiwania o wysyłce ("ja jeszcze nie mam :cry:") albo info o progresie instalacji ("Jeszcze 30%, jupi!") no to, wybacz, ale to nie jest dyskusja. Nawet, jakby zaczęli się wymieniać zdaniem na temat szybkości ładowania tejże.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóź, przyjmuje wyjaśnienie do wiadomości, ale się z nim nie zgadzam ;P Dla mnie te 7 dni to wciąż zbyt surowa kara, stawia ona na równi osobę mówiącą o tym, że listonosz spóźnił się 5 min. z grą z osobą np. bluzgającą, obrażającą innych, przyznającą się do piractwa i z tego typu podobnymi wybrykami. Tak szczerze mówiąc, mi osobiście nie przeszkadza, że ktoś tam coś brzdąknie o instalacji czy nawet o tym wspomnianym listonoszu ;D No nic, rozumiem, że w tym wypadku postąpiłeś zgodnie z regulaminem. Fajnie by jednak było, gdybyś postarał się zrozumieć co poniektórych tam piszących, ludziska się podekscytowali grą, trudno to zmienić :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Staram się, ale niektóre rzeczy, to straszne brednie. A ja teraz zacząłem karać, wcześniej wywalałem i za każdym razem przypominałem. Jak wspomniałem - zero odzewu. Przeszedłem więc do ostrzejszych metod. I uwierz mi - nie sprawia mi to przyjemności, ale ostrzegałem. Bo właśnie w związku z premierą i przewidując wzmożoną aktywność w temacie jest on pod szczególnie baczną obserwacją. I mam nadzieję, że teraz do ludzi to dotrze i nie dadzą mi powodów do następnych urlopów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóź, przyjmuje wyjaśnienie do wiadomości, ale się z nim nie zgadzam ;P Dla mnie te 7 dni to wciąż zbyt surowa kara, stawia ona na równi osobę mówiącą o tym, że listonosz spóźnił się 5 min. z grą z osobą np. bluzgającą, obrażającą innych, przyznającą się do piractwa i z tego typu podobnymi wybrykami. Tak szczerze mówiąc, mi osobiście nie przeszkadza, że ktoś tam coś brzdąknie o instalacji czy nawet o tym wspomnianym listonoszu ;D No nic, rozumiem, że w tym wypadku postąpiłeś zgodnie z regulaminem. Fajnie by jednak było, gdybyś postarał się zrozumieć co poniektórych tam piszących, ludziska się podekscytowali grą, trudno to zmienić :P
Cóż, to jest Twoja opinia i to oparta na tym co Ty widzisz, nie na tym co widzi mod. Łatwo się tak mówi, gdy się wchodzi do tematu i widzi, że ktoś dostał urlop za jeden post. Jak wiadomo modzi są od wstawiania ostów, urlopów i banów. Bo to widać, natomiast nie widać ile postów zostało usuniętych, ile razy danemu userowi zwracano uwagę przez PW itp. Za ?brzdąknięcie o listonoszu? nikt tu jeszcze nawet osta nie dostał, o urlopie nie wspominając. Natomiast za spam i notoryczne robienie z forum chata i owszem. Fajnie się tak mówi, że ?trzeba ludzi zrozumieć?, jakbyśmy ich ?zrozumieli?, to pewnie pierwszy byś wołał ?gdzie jest moderacja??, bo musiałbyś się przebijać przez n+1 stron z tekstami w stylu ?widzę w oknie listonosza?. A zrównanie forumowego spamu z bluzgami pod względem kary, co negujesz, wbrew pozorom ma sens. Bo chodzi o szkodliwość, a ta jest podobna. Równie dobrze mógłbyś się rzucać, że złodziej dostaje tyle samo co gość, który kogoś pobił. Złodziej nikogo nie pobił, napastnik nic nie ukradł. Dlaczego więc dostają taki sam wyrok? Bo prawo tak stanowi. To, że Tobie wydaje się, iż jakieś forumowe przewinienie jest mniej ważne od innego, to nie znaczy, że tak jest.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to jest dokładnie z seralami do gry w multi w Sins Of A Solar Empire? Mam wyslać PW do adresata Seriale, ale o jakiej treści?, bo wysłałem: poproszę o serial do gry Sins Of A... . I nic, pusto na skrzynce na forum i mailowej. Może mam wpisać inną treść, albo żadnej żeby automat zajarzył?

Drugie pytanie: czy seriale do Steama gry Speedball 2 już się wypstrykały? Bez tego nie zainstaluję gry!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ niko22 - czasem sytuacja się tak kumuluje, dochodzimy do takiego momentu, że po prostu trzeba zacząć karać ludzi. I wówczas czasami nawet komuś, kto pierwszego posta w danej dyskusji napisał się dostanie, chociaż ja zawsze staram się nagrodzić tych, którym naprawdę się kumulowało. Wiele widać np. po Koszu, poza tym warto czasem prześledzić "kolorowe" upomnienia w temacie. Jak dojdziemy do ściany, to trzeba zacząć dawać komuś po głowie, bo następnych kroków zrobić się nie da.

@ Bolow - pytania najlepiej zadaj w temacie redakcyjnym, bo my się stroną nie zajmujemy. Ewentualnie bezpośrednio Ghosta zapytaj. W taki sposób na pewno szybciej uzyskasz odpowiedź.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowna moderacjo:

Czy tematy w ukrytym dziale smugglerkowym mogą mieć jakieś mniej sensowne nazwy? Rok temu było OK, bo od razu było wiadomo, że to "te tematy". Teraz za to ukrywacie pod nazwą różnych gier, i tak się składa, że ostatnie kliki w ciągu paru dni trafiły we właśnie te tematy. (swoją drogą gratuluję komuś gustu :)) Jest to nieco irytujące, bo to były jedyne tematy w których chciałem odpowiedzieć i pomóc. :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie sygnaturki. Otóż chciałbym tam wstawić link do mojego chomika (zaznaczam że w dostępnych folderach nie ma nielegalnych treści) oraz kilka linków do moich artykułów na portalu vista.pl. Dlaczego pytam? Bo nie za bardzo chyba rozumiem co wolno a co nie w sygnaturkach. Jeśli ktoś wejdzie na chomika i pobierze jakieś oprogramowanie - dostaję punkty. Jeśli ktoś wejdzie na stronę z moim artykułem zarabiam (liczona jest ilość odwiedzin).

Czy takie coś jest zgodne z regulaminem, fair itp?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zgodzą się na takie coś tym bardziej, że tam jest prowadzone piractwo. A regulamin w ten sposób łamiesz.

W takim razie należałoby zabronić umieszczania linków do wszelkich linków do torrentów, rapidshare'ów itp., bo część rzeczy tam umieszczanych jest nielegalna.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zgodzą się na takie coś tym bardziej, że tam jest prowadzone piractwo. A regulamin w ten sposób łamiesz.

W takim razie należałoby zabronić umieszczania linków do wszelkich linków do torrentów, rapidshare'ów itp., bo część rzeczy tam umieszczanych jest nielegalna.

"Część" - hehe, to dobre - może wypadałoby powiedzieć jakieś 99,9999(9) procent :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Część" - hehe, to dobre - może wypadałoby powiedzieć jakieś 99,9999(9) procent :)

Z torrentami i tym podobnymi nazwijmy to "serwisami" jest jak z nożem - można nim kroić chleb, ale można też odebrać życie. To jak go użyjesz zależy wyłącznie od ciebie. A fakt, że większość osób (wild guess: ~70 %) używa tego w sposób nielegalny nie powinien dyskredytować pozostałych, powiedzmy, trzydziestu procent. Innymi słowy - nie wylewajmy dziecka z kąpielą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie sygnaturki. Otóż chciałbym tam wstawić link do mojego chomika (zaznaczam że w dostępnych folderach nie ma nielegalnych treści) oraz kilka linków do moich artykułów na portalu vista.pl. Dlaczego pytam? Bo nie za bardzo chyba rozumiem co wolno a co nie w sygnaturkach. Jeśli ktoś wejdzie na chomika i pobierze jakieś oprogramowanie - dostaję punkty. Jeśli ktoś wejdzie na stronę z moim artykułem zarabiam (liczona jest ilość odwiedzin).

Czy takie coś jest zgodne z regulaminem, fair itp?

Linki do Chomika bezwzględnie odpadają.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z torrentami i tym podobnymi nazwijmy to "serwisami" jest jak z nożem - można nim kroić chleb, ale można też odebrać życie. To jak go użyjesz zależy wyłącznie od ciebie. A fakt, że większość osób (wild guess: ~70 %) używa tego w sposób nielegalny nie powinien dyskredytować pozostałych, powiedzmy, trzydziestu procent. Innymi słowy - nie wylewajmy dziecka z kąpielą.

bla bla bla; w przypadku tych nieszczęsnych chomików dla dzieci i rapidów to mogę się zgodzić, że 30% to legalne treści, ale torrenciaki? - nigdy tam czegoś legalnego nie widziałem, a jeżeli coś jest, to szybciej można to ściągnąć ze strony producenta niż łupać, Bóg wie jak długo, od seedów. Prawda jest taka, że z torrentów korzysta się dla piracenia i o tym każdy bachor wie, ty też:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...