Skocz do zawartości

Polityka, gospodarka, społeczeństwo


Holy.Death

Polecane posty

EDIT: Skrócę swój tekst o mediach, bo w tamtym kształcie był durny. Obecnie mamy problem z mediami, które albo pokazują swoich ulubieńców dobrze, a ich przeciwników źle, a o innych nic nie mówią, tak jak w przypadku Polski Razem lub mówią, gdy taka osoba powie coś kontrowersyjnego vide Korwin czy Stonoga

Tak pokiwam tylko głową. Lubię przykład Gosiewskiego. Ogólnie, każdy z nas wali gafy, myli się, zrobi coś głupiego. Politycy nie są wyjątkami, ale w nich akurat wycelowane są cały czas kamery obiektywów które nagrywają każdy ich ruch. Siłą rzeczy więc nagrywają także ich gafy. W archiwach telewizyjnych są całe terabajtych nagrań przeróżnych potknięć znanych figur. Ale nie wydobywa się ich na światło dzienne od razu tylko czeka do czasu gdy mogą być przydatne.

A czemu lubię przykład Gosia? Bo jest najbardziej dobitny. Facet był dosyć niezdarny, miał jedną nogę krótszą, chodził jak kaczka i często się gmatwał w swoich wypowiedziach i parł naprzód starając się na to nie zważać. Przez co nieraz narażał się na śmieszność. Media jednak tego nie pokazywały (przez jakiś czas).

Zmieniło się to dopiero w 2006 roku (jeśli dobrze pamietam). Gosiu piął się w drabinie partyjnej, dziennikarze zaczęli go więc mocniej oblegać, domagać się wywiadów, wypowiedzi o tamtym, śmiantym. W końcu nie wytrzymał i zaczął rękami nogami się od wywiadów bronić, często wręcz niegrzecznie, uciekał przed dziennikarzami, darł się do nich że jest na kolacji z żoną i niech mu dadzą spokój i tak dalej. Dziennikarze się obrazili. I nagle telewizję i gazety zaczęły publikować setki zdjęć Gosia a to jak śmiesznie chodzi, a to jak zrobił głupią minę, a to jak się przejęzyczył, a to jak coś jadł i sobie koszulę poplamił. Beka z Gosia ruszyła niepowstrzymanym i rwącym nurtem. Nawet jak chłopak starał się coś robić dobrego dla swoich wyborców (vide wyśmiewany dworzec we Włoszczowej który na przekór żartom stał się jedną z lepszych inwestycji PKP). Ot, jeden z setek przykładów na to dlaczego należy bać się dziennikarzy i klęczeć przed nimi na kolanach.

Edytowano przez Azzazel13
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako, że jest to temat nie tylko o polityce i gospodarce, ale i o społeczeństwie, to piszę tutaj.

Chodzi mi o Romana Polańskiego ... a ściślej o uzasadnienie wyroku przez sędziego. Musze przyznać, że takiego majstersztyku dawno nie słyszałem. O co chodzi? Otóż sędzia (z sądu w Krakowie) wytknął stronie amerykańskiej masę nie tyle błędów, co świadomego łamania (nawet nie naginania!) procedury przez sędziów z USA. Przykład? Pierwszy sędzia (w sprawie Polańskiego) z lat 1977-1978, mimo zawarcia legalnej ugody, uległ naciskom prokuratora (odsuniętego przez przełożonych od sprawy!) i lokalnej prasy ... łamiąc przepisy (np. nie był upoważniony do niektórych działań, jako że nie był sędzia federalnym) zmusił strony do zawarcia niekorzystnej dla reżysera nowej ugody (w myśl której Polańskiemu groziłoby do 50 lat więzienia!), a jego wypowiedzi dla prasy sugerowały jego wyrobiony pogląd w sprawie.

Edytowano przez KlaudiuszDruzus
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@KlaudiuszDruzus

O decyzji polskiego sadu zadecydowaly bledy formalne popelnione w USA. Jednak jak to stwierdzil niedawno Zbigniew Ziobro "Czyny pedofilskie, wykorzystanie dziecka pod nieobecnosc rodzicow w domu, sa zachowaniem nagannym i nikczemnym. Polanski dopuscil sie czynu haniebnego i godnego potepienia, nie moze stac ponad prawem i powinno sie wyrazic zgode na jego ekstradycje do USA". Co ciekawe, sam Polanski chociaz byl w Krakowie, to nie bylo go na sali sadowej na ogloszeniu wyroku, natomiast na lotnisku w Krakowie czekal na niego prywatny samolot, ktorym w razie niepomyslnej dla niego decyzji polskiego sadu najprawdopodobniej by uciekl z kraju.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z uzasadnienia:

- Czy poszukiwanemu została wymierzona kara? - pytał dalej. - Nie należy się ograniczać do odpowiedzi na pytanie, czy formalnie w tej sprawie zapadł wyrok. Jesteśmy na gruncie procedury amerykańskiej, gdzie to wygląda trochę inaczej. Na to pytanie równie zależy udzielić odpowiedzi pozytywnej. Została dokonana ugoda, w trakcie której została wymierzona kara - powiedział. - Roman Polański przyznał się do jednego z zarzutów, a prokuratura umorzyła mu pozostałe - stwierdził.

i:

Jak obliczył sąd, łączny okres pozbawienia wolności Romana Polańskiego razem z pobytem w zakładzie karnym w USA i aresztem domowym w Szwajcarii wyniósł równowartość 365 dni kary.

- Jest to 8-krotność kary według pierwszej ugody i 4-krotność późniejszej, narzuconej ugody. Pojawia się retoryczne pytanie ? o co chodzi Amerykanom z tym wnioskiem o ekstradycję? Sąd racjonalnej odpowiedzi nie znajduje. Na zdrowy rozum nie ma na to dobrej odpowiedzi ? mówił sędzia Dariusz Mazur.

@Tesu

Błędy proceduralne? Raczej - rażące łamanie prawa. Kara jest wymierzana według prawnie zawartej (i zaakceptowanej przez wszystkie strony - czyli również przez przedstawiciela pozwanej i prokuratora) ugody, a sędzia (mimo pozytywnej opinii zakładu karnego, w którym Polański przebywał przez ponad 40 dni - na marginesie trzeba powiedzieć, że sędzia był mocno rozgniewany za taką opinię) zmienia według własnego interesu (wspomniany wywiad i naciski odsuniętego prokuratora, który był jego przyjacielem) ugodę na znacznie ostrzejszą. W dodatku rzeczony sędzia łamał przepisy dotyczące sądu i orzekał tak jakby miał uprawnienia, a w rzeczywistości ich nie miał (to do sądu federalnego należały niektóre kwestie dotyczące ewentualnego wydalenia Polańskiego z USA).

Edytowano przez KlaudiuszDruzus
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up

Sad w uzasadnieniu powolywal sie tez m.in. na brak niektorych dokumentow (podobnie jak wczesniej zrobil to sad w Szwajcarii, gdzie Polanski mial przez kilka miesiecy areszt domowy i tez ostatecznie odmowiono jego ekstradycji) i nie dywagowal nad uprawnieniami amerykanskiego sedziego i tym, czy przekroczyl on swoje uprawnienia...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I powtórzę to, co już raz na tym forum napisałem: ja wydoroślałem, Korwin zdziecinniał.

Amen! :)

To jest właśnie najwiekszy problem Korwina... ludzie dorośleją i zaczynają dostrzegać nieżyciowość jego poglądów.

Ja jestem tylko ciekaw jak i kiedy nowy rzad w tandemie z prezydentem odzyskaja smolenska relikwie w postaci wraku Tupolewa.

Nooo Rosjanie już czują okazję do zrobienia zamieszania i oświadczyli że wrak to nie relikwia tylko dowód w sprawie... a oni sumiennie 5 rok śledźtwo prowadzą i nikomu go nie oddzadzą póki nie skończą!

Unia powinna więcej zrobić w kierunku ochrony środowiska i egzekwowania już przyjętych norm, jak np. normy emisji spalin. Przy czym etykietki, że samochód spełnia normy powinny być przydzielane na podstawie badań, a nie na podstawie rocznika.

Ja byłbym ostrożny z wyrywaniem się przezd szereg. Ostatnio usłyszałm, że należy zmniejszyć w UE pogłowię bydła bo jego hodowla wzmaga emisje metanu... niedobór rynkowy ktoś zastąpi np brazylijczycy wycinając las tropikalny.

Będziemy mieli Tupolewa

Chyba żbrojnie musielibyśmy go odbić.. dostaniemy dopiero wtedy gdy Rosja przy jego pomocy nic więcej nie będzie mogła ugrać, albo dalsze jego przetrzymywanie będzie jej szkodzić wizerunkowo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież to USA chce obalić rządy Asada w Syrii, a to właśnie Putin mu pomaga i się z nim koleguje, przy okazji asekurując Chiny.

Asada chcieli obalić sami Syryjczycy. Gdyby USA zależało na obaleniu reżimu to nie ograniczaliby się przez 3 lata do wysyłania sprzętu i szkolenia bojowników tylko od razu posłali czołgi. Zresztą nawet teraz ograniczają się głównie do nalotów, które same w sobie nikogo władzy nie pozbawią. Tym bardziej że są wymierzone w Państwo Islamskie.

Amerykanie to zawodowi manipulatorzy, od lat gdzieś kombinują by zrobić wojnę, obalić rząd, by ostatecznie kraj skończył jak Libia czy Afganistan, a oni sobie pobierali ropę czy inne dobra za bezcen. Co z tego, że kraj upadł - oni mają ropę. Teraz do Syrii dopchała się Rosja i jest im ciężej wmówić ludziom, że rządzący jest zły, ale tak jak mówisz jednak sprowokowano Syryjczyków jakiejś maści do próby obalenia Asada. Jednak nie w takiej ilości co ludzi na Krymie do krwawej walki.

Inną sprawą jest jeszcze wdrażanie przez USA i Izrael Nowego Porządku Świata, czego początkiem jest sprowadzenie imigrantów vel "uchodźców" do Europy.

Tylko jak Rosja zrobiła naloty na ISIS to ucierpaiło ISIS, a jak to robiło USA, to zginęli zwykli obywatele.

http://www.theguardi...gan-doctors-say

Ta.

Dobrze widzieć opium mojej wypowiedzi. smile_prosty.gif

A gadanie, że w sumie to Rosji nie możemy nic zrobić, więc lepiej się z nimi dogadać i pozwalać na wszystko jest imo niedorzeczne. Naiwne myślenie, że może na nas w przyszłości nie trafi.

Też tak sądzę. Dogadać się z Putinem można, żeby też nam oferował taką pomoc jak dla Chin czy Syrii, ale trzeba mimo wszystko patrzeć im na ręce, bo wszystko się może zdarzyć. W końcu Putin dalej świętuje wygnanie Polaków z Kremla dawno dawno temu, gdy Polska była jeszcze mocarstwem. Z resztą Rosja z tej dobroduszności też ma jakiś interes.

Edytowano przez PharellMan
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu Putin dalej świętuje wygnanie Polaków z Kremla dawno dawno temu, gdy Polska była jeszcze mocarstwem.

Oczywiście dla nas to jest rozpacz, ale Rosjanie mają co świętować, bo to był jedyny moment w historii, kiedy mogli być trwale włączeni do innego ośrodka siły. Polacy z tego samego powodu świętują koniec I WŚ.

Nacisk na akcenty historyczne w polityce nie powinien przesłaniać teraźniejszości - Rosja to 2 armia świata, 6 gospodarka, szybko się modernizująca i coraz bardziej samowystarczalna ( komputery, samochody, elektrownie, samoloty, statki kosmiczne, satelity ), niezwykle stabilne finansowo państwo, dążące do supermocarstwości i niezależności. Coś co dla Rosji jest celem, dla nas jest politicial fiction.

Ale dalej w dużej części Polaków jest duch husarza, światłego szlachcica ( nikt o chłopach pańszczyźnianych nie pamięta, bo po co ), dla którego Rosja jest niczym Terra Nova, pustynia i bieda. Tego, że niepodległość zwrócił nam najpierw Napoleon, później prezydent USA po I WŚ, radzieccy kamraci przyłożyli rekę do tego, by nasi przodkowie nie stali się prochem i pyłem w komorze, że za komuny był polski komputer, samolot, samochód, przy każdym zakładzie było autentyczne centrum badawcze, ogromna armia LWP, nikt nie chce pamiętać.

Edytowano przez MeSSer
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amerykanie to zawodowi manipulatorzy, od lat gdzieś kombinują by zrobić wojnę, obalić rząd, by ostatecznie kraj skończył jak Libia czy Afganistan, a oni sobie pobierali ropę czy inne dobra za bezcen. Co z tego, że kraj upadł - oni mają ropę.

Okej. Ile niby tej ropy amerykanie wyciągnęli z Afganistanu czy Libii?

Bo wiesz chłopie, albo amerykanie NIE STOJĄ za destabilizacją każdego kraju na bliskim wschodzie, albo stoją - a wtedy w 100 procentach przypadków działają na własną szkodę, niszczą własne pola naftowe, niszczą własne sieci transportowe i szkodzą sobie i swoim własnym sojusznikom. Bo nie kojarzę żadnego powstania w Arabskiej Wiośnie które zakończyłoby się korzystnie dla Amerykanów i dla amerykańskich interesów.

Edytowano przez Azzazel13
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem artykuł pod tytułem "Sześć przyczyn dlaczego Chiny i Rosja doganiają militaria USA" http://truthalerts.c...e-u-s-military/ Przeczytaj @Azzazel13, a może pojmiesz dlaczego USA samo sobie szkodzi i chce zaszkodzić innym, bo są tam podane przykłady, jak chociażby miliardy dolarów, które idą na militaria nie koniecznie są na nie potem przepuszczane. Amerykański sen, to tylko sen, i niebawem USA może upaść, definitywnie. A że mają dużo współpracowników, to mogą nas wplątać w wojnę przeciwko Chinom i Rosji, tak jak w przypadku Afganistanu (choć wolałbym osobiście mieć za sojuszników tą drugą stronę). A czemu od razu mają nas wplątać? Bo nasz rząd raczej kraj rujnuje od lat, aniżeli by miał nam pomagać. Z resztą anglosaski PiS nielubi Rosji.

Edytowano przez PharellMan
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, czemu kolega skreśla od razu stronę tylko dlatego, że bada Chemitralis i zajmuje się Illuminatami? Czy nie liczą się fakty? Przecież nie od dziś wiadomo, że korupcja jest wysoka w USA, więc chociażby to z miliardami może być prawdą. Inną sprawą jest to, że przez "nierentowności" demokracji upadają różne działalności, jak chociażby to, z czego słynęło kiedyś Detroit, a dzisiaj jest dziurą ze slumsami. Dzięki temu też łatwo Rosji i Chinom dogonić w rozwinięciu gospodarki USA, bo demokraci od razu zamykają, a Rosja i Chiny zawsze zauważą jakiś w czymś potencjał, przygotowują ludzi i produkują dalej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dlatego że ktoś kto zajmuje się chemtrails, iluminatami, repitlianami et cetera to zajmuje się wszystkim tylko nie faktami.

Dwa, trochę nie nadążam za twoją logiką co korupcja w departamencie stanu (bo na jakimś poziomie to korupcja jest wszędzie) ma wspólnego z tym że USA wywołali bądź nie wywołali wojen domowych na bliskim wschodzie. Znaczy - bezpośrednio. I ponownie, to, że wydają miliardy na zbrojenia to nadal jest nijakim powodem do wypowiadania wojny chinom. Nic mi się tu kupy nie trzyma. Nawet nie wiem po coś mi tego linka wkleił (kiedy go już przeczytałem) i co on miałby mi pokazać. Jestem cały w domysłach i mgle. Nic nie pojąłem dlaczego niby USA chce zaszkodzić sobie i nam poprzez niszczenie własnej gospodarki naftowej.

  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ to się splata. Sami nie potrafią o swoje zadbać, to im gul skacze jak widzą, jak sobie inni radzą. Korupcja, nierentowności (no, jakby zaoszczędzili poprzez celowe zapobieganie korupcji, a nie tylko słowne, to by wszystko było rentowne!), problemy gospodarcze, problemy społeczeństwa, itd. i jeszcze polityka nie na najlepszym poziomie. Tak na prawdę ciężko trafić w 10-tkę dlaczego i w jakim celu psują kraje Bliskiego Wschodu, ale najprostszym wytłumaczeniem jest niemoc ogarnięcia swojej gospodarki, relacji ludzkich i zazdrość. No i nieumiejętne dogadywanie się. No i chęć pozostania mocarstwem na siłę, gdyż - jak już wspomniałem - upadają. Nie długo Rosja z Chinami mogą zostać mocarstwami w sojuszu, a Ameryka to przewiduje i robi wszystko, żeby tak się nie stało. Tak to widzę mniej-więcej.

Edytowano przez PharellMan
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aleś facet pojechał. Strasznie daleko pojechał. Dasz radę wrócić? Wszystko, co tutaj przytaczasz, to są domysły, które podparłeś linkiem od oszołomów i paranoików. Jak ktokolwiek miałby to, co tutaj napisałeś, wziąć serio? Wiesz, co jest pewniejszym powodem destabilizacji danego regionu przez amerykanów? Ano to, że można tam po cichu sprzedawać starą broń (tak, też sobie pozwalam na dywagację). Że fabryki w Detroid upadły? Jak i wiele innych firm. Także w Europie, wyobraź sobie. Albo spójrz, co w Grecji się dzieje od 2008 roku (w sumie to od początku ich wstąpienia do UE, ale to szczegół). Też amerykanie zdestabilizowali ich kraj? Chiny miały niedawno całkiem ładne tąpnięcie w gospodarce, ale chyba sobie już z tym poradzili (nie wiem, nie śledzę tematu). Natomiast Rosja radzi sobie średnio. Bardziej chce być mocarstwem, niż może sobie na to pozwolić. Wbrew pozorom te dość żałosne sankcje nałożone na Rosję skutkują. Słabo i raczej w dłuższej perspektywie (ale pewnie je zniosą wkrótce). Choć bardziej im dopiekł OPEC zaniżając cenę ropy.

  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętacie hasło PiS Polska w ruinie? Otóż właśnie ta partia opublikowała listę miejscowości z podziałem wojewódzckim, które rzekomo są w takim stanie. Listę można wyszukać w serwisie gazeta pl. W każdym razie wiem, że z moim miastem nie jest tak tragicznie, bo nie ma go na liściejezyk2.GIFjezyk2.GIFjezyk2.GIF .A poza tym szykuję się wojna Rosji z państwem islamskim, gdy na twiterze ci drudzy przyznali się do zestrzelenia rosyjskiego samolotu pasażerskiego.

I na koniec nius o byłej wiceminister sprawiedliwość Moniki Zbrojewskiej złapanej ostatnio, gdy pijana kierowała samochodem. Otóż serwis Adwokatury Polskiej podał, że zmarła wczoraj w wieku 43 lat.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt iż tę "listę" publikuje w pierwszej kolejności Gazeta Wyborcza karze mi wietrzyć jakiś spisek. Tym bardziej że ta lista jest z projektu ustawy sprzed 3 lat. Michnik szukał bardzo głęboko by coś znaleźć na Kaczora xD

BTW Polska w Ruinie to nie hasło PiS tylko PO. Wyglądało to mniej więcej tak: PiS oskarżał ciągle PO że niszczy kraj, że kolejne instytucje publiczne są zamykane etc. Na to PO odpowiedziało "Pis mówi że Polska jest w ruinie a przecież mamy takie ładne stadiony". I uruchomiło akcję "Polska w ruinie" w ramach której wyszukiwali zdjęcia nowo wybudowanych budynków i podpisywali je tym ironicznym hasłem.

///

No i miałem rację panowie.

Z tym wykazem gmin w ruinie to bzdura. Chodzi o to, że w jakiejś tam ustawie jest obowiązek robienia listy gmin dotkniętych bezrobociem strukturalnym. PiS w 2012 roku zwrócił uwagę że ten wykaz gmin nie jest uaktualniony i zrobili listę takich gmin które w 2012 miały wzrost bezrobocia i poszli do sejmu z wnioskiem o dopisanie tych gmin aby były uwzględnione w jakimś krajowym programie wspierania zatrudnienia. PO ten wniosek odrzucił. To wszystko.

Zdanie "Wyborcza kłamie" to niemal truizm.

Macie link do dokumentu gdybyście nie wierzyli.

Edytowano przez Azzazel13
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natomiast Rosja radzi sobie średnio. Bardziej chce być mocarstwem, niż może sobie na to pozwolić. Wbrew pozorom te dość żałosne sankcje nałożone na Rosję skutkują. Słabo i raczej w dłuższej perspektywie (ale pewnie je zniosą wkrótce). Choć bardziej im dopiekł OPEC zaniżając cenę ropy.

Czy radzi sobie średnio, zależy od tego, jak kto to średnio rozumie. Ja podam kilka faktów na obronę FR, bo tych którzy podadzą fakty przeciwko niej jest na każdym polskim forum wystarczająco dużo.

Spadek cen ropy spowodowało wydobycie ropy z łupków z USA - żaden z krajów producentów nie wziął tego pod uwagę planując wydobycie. Łupkowi producenci z USA, żeby zdobywać klientów obniżyli ceny, ale że nikt nie chciał rezygnować z udziału w rynku, bo po to się coś produkuje, żeby sprzedawać - cena spadła do minimum i obecnie mamy morderczą rywalizację, która wypycha z rynku najsłabszych uczestników i nie są to bynajmniej firmy rosyjskie. Ten sam mechanizm dotyczy węgla i surowców w ogólności i niestety to głównie nasze kopalnie cierpią.

Sankcje na Rosję, w postaci odcięcia kredytów dolarowych są oczywiście problemem z racji konieczności spłaty już zaciągniętych kredytów w tej walucie ( co uderza w firmy wydobywcze, którym spadek cen ropy zjadł część zysku ), i równocześnie zakręceniem dużego źródła finansowania inwestycji. Tutaj nie ma żadnej innej rady niż sięganie do rezerw i cięć wydatków - jest to proces trudny i bolesny, ale z drugiej strony Rosja szybciej pozbędzie się długów w przyszłości.

Pamiętajmy, że taki sam manewr położyłby na obie łopatki Chiny, Indie itp. Bo ich eksport, choć gigantyczny, jest dość łatwy do zastąpienia. Surowców czy silników tak łatwo zastąpić się nie da.

Zadłużenie zagraniczne FR w 2014 roku zmalało o 129,36 mld dolarów: z 728,86 mld dolarów do 599,49 mld dolarów, tj. o 17,7 proc.

Bank Rosji podał też, że zadłużenie pozabankowego sektora gospodarki w ubiegłym roku zmniejszyło się o 60,29 mld USD (13,8 proc.) - do 376,46 mld USD,

Zadłużenie banków w 2014 roku zmalało o 43,28 mld dolarów (20,19 proc.) - do 171,10 mld dolarów.

Zadłużenie samego Banku Rosji - jak podał - w zeszłym roku zmniejszyło się o 5,55 mld USD (34,8 proc.) - do 10,40 mld USD.

Chyba na wszystkich takie liczby robią wrażenie, prawda ? Należy pamiętać przy tym, że Rosja już od dawna słynie z niskiego poziomu zadłużenia i dyscypliny budżetowej. A propo budżetu, ten spadek cen ropy wyrwał deficyt w wysokości 3 %, czyli na poziomie deficytu Polski - to tak dla porównania, jak to z tym uzależnieniem od ropy jest.

Rosyjski rubel faktycznie ostro zjechał w dół, ale to samo można powiedzieć o tureckiej lirze,brazylijskim realu, polskim złotym czy nawet euro ( choć tutaj to greckie ręce się głównie przyczyniły do tego ). Spowodowało to sporą inflację, co odbiło się na dochodach ludności, z drugiej ograniczyło import produktów spoza kraju, a to duży bodziec do wzrostu rodzimej produkcji, co obserwujemy już w FR, widzimy to w Grecji itp.

Mocarstwowość to nie tylko własna siła, to również liczba i siła sojuszników i chyba każdy zgodzi się, że projekt izolacji Rosji się nie udał w 100 %, bo Rosja odbudowała wpływ na Bliskim Wschodzie i mąci w UE, zacieśnia więzi z Azją. Zachowała dużo większe wpływy na Ukrainie i byłych demoludach, niż to się mogło wydawać.

Musimy także widzieć dalszy cel, jaki Putin sobie postawił - rywalizację nie tyle z zachodnimi państwami narodowymi, co z zachodnim systemem finansowym, co także skutecznie realizuje - Brics, niedolarowe umowy z Chinami itp.

Pamiętacie hasło PiS Polska w ruinie? Otóż właśnie ta partia opublikowała listę miejscowości z podziałem wojewódzckim, które rzekomo są w takim stanie. Listę można wyszukać w serwisie gazeta pl. W każdym razie wiem, że z moim miastem nie jest tak tragicznie, bo nie ma go na liściejezyk2.GIFjezyk2.GIFjezyk2.GIF .A poza tym szykuję się wojna Rosji z państwem islamskim, gdy na twiterze ci drudzy przyznali się do zestrzelenia rosyjskiego samolotu pasażerskiego.

Naprawdę.

http://memytutaj.pl/...sun-post-181672

Edytowano przez MeSSer
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

up

Chciałbym tylko zauważyć, że od czasów Rewolucji Październikowej Rosja z wielkiego eksportera stała się wiecznym importerem żywności. Ciągle się jeszcze z tego nie podniosła o czym Rosjanie boleśnie się przekonują do dziś, gdy Putin wprowadził embargo na europejską żywność.

I ciekawe jak to było z tym rozbitym rosyjskim samolotem. Czy była to usterka techniczna, błąd pilota, złe warunki atmosferyczne czy naprawdę był to zamach? A jeśli zamach, to jaki? Bomba na pokładzie, czy zestrzelenie? Nie znam się na tym, ale jestem ciekaw jaka jest najtańsza dostępna broń, która mogłaby zestrzelić samolot na wysokości 10 tyś metrów? Czy to musiałabyć wyrzutnia rakiet na ciężarówce jak w zeszłym roku na Ukrainie, czy mogła być to ręczna wyrzutnia typu Javelin? I czy ISIS ma dostęp do tego rodzaju broni? Strasznie dużo pytań w tym temacie i ciągle bez odpowiedzi.

Ale widać jak Rosjanie się nie patyczkują. Od razu posyłają ekspertów i ekipę. Już mają czarne skrzynki w swoich rękach, a niedługo pewnie zabiorą wrak do siebie. Tak to się robi - szybko wykorzystać szok i współczucie zanim zaczną się targi i procedury. A nie tak jak to było u nas - pojechał sam premier, obją się z Putinem, uwierzył w jego zapewnienia a po tygodniu stosunki polsko-rosyjskie wróciły do złej normy. A w MAKu mieliśmy tylko jednego człowieka. W tej komisji tak nie będzie - będą mieli z 50% miejsc.

Edytowano przez jareq108
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym tylko zauważyć, że od czasów Rewolucji Październikowej Rosja z wielkiego eksportera stała się wiecznym importerem żywności. Ciągle się jeszcze z tego nie podniosła o czym Rosjanie boleśnie się przekonują do dziś, gdy Putin wprowadził embargo na europejską żywność.

Ale to zmienia się w szybkim tempie, zwłaszcza po wprowadzeniu sankcji. Rosja eksportuje coraz więcej zbóż - 15 mld dol za 2014, ryb ( 3 miejsce na świecie ), owoców morza, olei itp. Oczywiście chociażby ze względu na klimat nie wyprodukują każdego rodzaju żywności, ale systematyczny wzrost produkcji rolnej jest odnotowywany i się nie zmniejsza ( sery - wzrost o 25 % rok do roku, mięso - 5 itp )

Pisałem już poprzednio, że importu o wartości 50 mld dol nie da się zastąpić w rok czy dwa lata, ale jest to, patrząc z egoistycznego rosyjskiego punktu widzenia, korzystne.

Pamiętajmy też o tym, że rosyjscy producenci nie wytrzymywali konkurencji z zachodnimi, bo ci mieli kapitał i zaplecze, kontrakty z sieciami handlowymi itp. Teraz, gdy ich nie ma, ktoś musi ich zastąpić i są to głównie rodzimi producenci. Pewnie, konsumenci zapłacą więcej, ale efekt w postaci rozwoju własnej produkcji, wzrostu liczby miejsc pracy itp. jest i Rosjanie to widzą. Produkcja żywności to szczególnie wrażliwy rynek, o które dba każdego państwo na świecie, a Putin zgotował im duży protekcjonizm.

Jest jasne jak Słońce, że w takiej sytuacji pojawiają się problemy, ale moim zdaniem lepiej walczyć z problemem, niż go odsuwać w czasie.

Jest takie przysłowie, że tylko hrabina sama nie posprząta po sobie, bo ma sprzątaczkę. To się właśnie skończyło.

Edytowano przez MeSSer
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.A poza tym szykuję się wojna Rosji z państwem islamskim, gdy na twiterze ci drudzy przyznali się do zestrzelenia rosyjskiego samolotu pasażerskiego.

Bo obecne wspieranie Assada i naloty na Państwo Islamskie to nie wojna, tak?

Fakt iż tę "listę" publikuje w pierwszej kolejności Gazeta Wyborcza karze mi wietrzyć jakiś spisek. Tym bardziej że ta lista jest z projektu ustawy sprzed 3 lat. Michnik szukał bardzo głęboko by coś znaleźć na Kaczora xD

gazeta.pl to nie to samo co wyborcza.pl, choć należą do tej samej firmy i ze sobą współpracują

BTW Polska w Ruinie to nie hasło PiS tylko PO. Wyglądało to mniej więcej tak: PiS oskarżał ciągle PO że niszczy kraj, że kolejne instytucje publiczne są zamykane etc. Na to PO odpowiedziało "Pis mówi że Polska jest w ruinie a przecież mamy takie ładne stadiony". I uruchomiło akcję "Polska w ruinie" w ramach której wyszukiwali zdjęcia nowo wybudowanych budynków i podpisywali je tym ironicznym hasłem.

Nie do końca tak było.

+to

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę naciągane te skojarzenia - doszukiwanie się kiedy przez ostatnie lata prezes wypowiedział słowo "ruina". A co do "sporu spontanicznych i anonimowych internatuów", to ci internauci byli tak spontaniczni ze ich potem Kopacz na wiecach honorowała za akcję "Polska w ruinie":

Typowy anonimowy internauta, nie ma co.

BTW polecam przeczytać komentarz pod zdjęciem, doskonale obrazuje "nieporozumienie" z tą akcją. Słysząc "Polska w ruinie" i widząc zdjęcie starszej kobiety z miejsca zaczął ją bluzgać że Polska wcale nie jest w ruinie i że jest "z*** moherem" i czcicielką Jarka.

To już się nawet zrobiło chyba typowe dla formacji popierającej Platformę. Wkładają w usta Kaczyńskiego niewypowiedziane przez niego słowa i klepią to tak długo aż niezorientowani ludzie uwierzą że naprawdę tak powiedział.

Tak było przecież z "Prawdziwymi Polakami" których to słów Jarek nigdy nie wypowiedział (dziennikarka która w Wiadomościach skłamała o tym potem się tłumaczyła że nawet jeśli nie powiedział to na pewno tak pomyślał). Żeby było jeszcze śmieszniej to tych słów użył w przemówieniu noworocznym Komorowski. Albo z zemstą. Wyborcza i Newsweek tak długo atakowała PiS oskarżając go że myśli wyłącznie o zemście, że w końcu Kaczor nie wytrzymał i powiedział że nie bedzie żadnej zemsty. Na co Lis w ostatnim Newsweeku "Aaaa, widzicie?! Mówi o zemście! Wydało się!"

gazeta.pl to nie to samo co wyborcza.pl, choć należą do tej samej firmy i ze sobą współpracują

Seems legit.

BTW raz jeszcze o tym, odkryłem czego dotyczy ta lista. Jest do znalezienia w internecie. To lista gmin które w 2012 roku miały problemy z bezrobociem a PiS chciał dla nich utworzyć fundusz wspierający zatrudnienie. Takie to "gminy zdegradowane ekonomicznie". Coś żaden z portali informacyjnych jakie przeglądałem tego nie wyjaśnił, a na stronach gazety.pl wręcz pisali że "to lista gorszych gmin".

  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...