Jump to content

KlaudiuszDruzus

Forumowicze
 • Content Count

  172
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

47 Dobra

About KlaudiuszDruzus

 • Rank
  Krasnolud

Dodatkowe informacje

 • Ulubione gry
  Array
 • Ulubiony gatunek gier
  Array

Informacje profilowe

 • Płeć
  Array
 • Zainteresowania
  Array

Recent Profile Visitors

2,454 profile views
 1. W Unii Europejskiej, a ściślej - w jej władzach, jest brany pod uwagę projekt powiązania funduszy z praworządnością. W związku z tym mam pytanie: jaki konkretnie przepis, jakiego traktatu, na to pozwala? PS. W odpowiedzi proszę (nie nakazuję, ale proszę) o dwie rzeczy: 1. Proszę wskazać konkretny akt prawny i konkretny numer przepisu + zacytować ("słowo w słowo") ten przepis. 2. W związku z powyższym nie interesują mnie odpowiedzi ogólne lub odnoszące się do wartości, które ewentualnie nie są ujęte w aktach prawnych. Dziękuję za wszystkie merytoryczne odpowiedzi (= konkretny akt prawny, konkretny przepis i zacytowanie tego przepisu).
 2. Temat do zamknięcia - kupiłem tą kolekcję gier (i na razie działają).
 3. Chciałbym podziękować prezydentowi Trzaskowskiemu za zakaz manifestacji 11 listopada = będzie mniej zakażeń. Nurtuje mnie jednocześnie kwestia: czy zarazki wybierają osoby po ich poglądach? Powyższe pytanie może w pierwszej chwili wydawać się bez sensu, ale to właśnie prezydent Warszawy pozwala jednym manifestacjom odbywać się (przeciwko orzeczeniu TK) i to mimo zagrożenia epidemicznego, a innym zakazuje przebiegu z uwagi na takie niebezpieczeństwo. Sprzeczność? Oczywiście, że tak ...
 4. Witam! Czy zestaw gier "Command and Conquer - The Ultimate Collection" będzie działał pod Windows 10. Chodzi mi o oryginalny zestaw ze strony firmy Origin. Chciałbym jego zakupić, ale bardzo interesuje mnie kwestia Windowsa. Z góry dziękuję za odpowiedź.
 5. Naigrywanie się z cudów, to jest przejaw antyklerykalizmu (nie tylko, ale m.in. tak). PS. Skoro na forum ty i inni (tobie podobni w poglądach) jesteście przeciwko obecnej władzy (tylko ślepy i głuchy mógłby tego nie wiedzieć), to powinniście wygrać wybory (głosując na odpowiednie partie). Za trudne? No cóż ... skoro (tak mi się wydaje) chcecie demokracji ... PS 2. Tobie nie będę odpisywał, bo swoim ostatnim postem, tylko ugruntowałeś moją opinię o tobie. PS 3. SilentBob pal mniej zioła, to wyraźnie będziesz znał swoje własne intencje, gdy coś piszesz. PS 4. W związku z tym, że mam tu do czynienia albo z kłamcami (w dziale muzyki - są użytkownicy, z których propozycji wynika, że słuchają tylko metalu lub japońskiego popu) albo z udawaczami (w dziale polityka - niektórzy użytkownicy tylko udają, że są obiektywni) albo z hipokrytami (ogólnie na forum - niektórzy użytkownicy potrafią przypiąć się do niemal wszystkiego i często niesłusznie), to kończę pisać w tym dziale. Nie cieście się zbytnio ci, którzy będziecie za chwilę pisać (będą tacy), bo tylko się ośmieszacie. PS 5. Najbardziej nienawidzę kłamstwa i braku choćby małego obiektywizmu - dlatego pa "polityce".
 6. Jakbyś czytał ze zrozumieniem swoje własne słowa: to wiedziałbyś, że nie napisałeś tego wprost, ale "między wierszami" już tak.
 7. Znasz posła Nitrasa? Nie? To jest twoje odwracanie kota ogonem. Po pierwsze: TVP. No chyba, że żyjesz w rzeczywistości równoległej. Po drugie: Hołownia przed drugą turą popierał Trzaskowskiego. Chodzi mi o pewien program w TVN 24, w którym zgadzał się z nim niemal we wszystkim. PS. Zacznij używać pilota i nie pisz z żółcią mieszając nazwy stacji telewizyjnej. PS 2. Duda grał przeciwko głównej stawce. Jeżeli ktoś jego poparł z głównych kandydatów, to napisz kto. Do tej pory myślałem, że to jest temat o polityce a nie o żartach. Skoro ty tak nie uważasz ... Taaa ... Przykładowo "pucz" w budynku Sejmu i przed nim ... Zaraz, to byli ludzie związani z opozycją ... Twoja narracja upada? Jeżeli choć czasem oglądasz TVN 24, to wiesz, że Monika Olejnik, Katarzyna Kolenda-Zaleska, czy pan Morozowski (bardzo urocze poklepywanie z Donaldem Tuskiem, co pewnie według ciebie symbolizuje "obiektywność"?), nie są obiektywni i często się z tym nie kryją. PS. Pzkw VIb i inni o podobnych poglądach - zacznijcie używać pilota.
 8. PS. W Trójce - było unieważnianie głosów - np. Deep Purple około 500. Według byłego współpracownika szefa listy nie było regulaminu ustanowionego. PS 2. W poście powyżej - ciekawa piosenka Kazika. Moim zdaniem - treść ciekawa, ale ja bym nie dał pierwszego miejsca (raczej wspomniany Deep Purple lub The Cure). No, ale to tylko moje zdanie. Pozdrawiam.
 9. Słucham? Chyba przesadzasz ... PS. Tak czy inaczej - nawet zebranie większej liczby głosów, nie jest gwarantem, że projekt będzie procedowany (patrz -przypadki np. przed 2015 rokiem).
 10. Ze swojej strony - poproszę o coś w rodzaju King's Bounty lub Blackguards. Obie serie były dodane w CDA i obie mi się podobają. Dlatego proszę o podobne gry.
 11. Ten numer z "Blackguards 2" i "Lost Planet 3", to (jak dla mnie) kandydat na numer roku. Wiem, że to jest wcześnie, ale tytuły są z całą pewnością super.
 12. Natomiast ja zwyczajnie nie mam czasu, a ponadto nie jest to mile widziane. Tak czy inaczej - w pracy nie gram. Co innego w domu - ostatnio "Blackguards" z CDA.
 13. Ciekawy utwór, który może nie jest rewelacyjny i przełomowy, ale jest właśnie ciekawy: 6,5/10 Propozycja: Meat Loaf - "Out Of The Frying Pan (And Into The Fire)"
 14. Piosenka mocno (jak dla mnie) średnia: 4/10 Propozycja: Stan Bush - "Never Surrender" PS. Piosenka pochodzi z 1988 roku (film "Kickboxer"). Jej nowa odsłona znajduje się na płycie Stana Busha "Change The World" (2017 rok).
 15. Tylko jak została ta polszczyzna oceniona? Bez polskich znaków? Komicznie takie tłumaczenie będzie brzmiało w np. urzędzie (w którym polskie znaki są wymagane). Rosja krajem federacyjnym? Ale tylko z nazwy i przepisów - praktyka jest inna. Dowody? Gdybyś oglądał dowolny program informacyjny w telewizji, to wiedziałbyś, że imigrantów zaprosiła pani kanclerz. To od jej "zaproszenia" zaczęło się zwiększenie strumienia napływu ludzi do Europy.
×
×
 • Create New...