Jump to content

MeSSer

Forumowicze
 • Content Count

  915
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  2

MeSSer last won the day on November 8 2019

MeSSer had the most liked content!

Community Reputation

98 Znakomita

About MeSSer

 • Rank
  Elf
 • Birthday 10/20/1992

Dodatkowe informacje

 • Ulubione gry
  Array
 • Ulubiony gatunek gier
  Array
 • Konfiguracja komputera
  Array

Informacje profilowe

 • Płeć
  Array
 • Skąd
  Array

Sposób kontaktu

 • Skype
  Array

Recent Profile Visitors

5,922 profile views
 1. Przeczytałem, pominąłes kilka ważnych, zyskujących na znaczeniu u nas punktów - opieka zdrowrotna, system emerytalny, polityka socjalna, energetyka, gospodarka komunalna itp. Nic nie dadzą niskie podatki jak za dzień w szpitalu będzie trzeba wyłożyć tysiące złotych.
 2. Która partia najwięcej by straciła wyborców na takim posunięciu, ano KORWiN właśnie. Nie chcę zagłębiać się w ideologię tego człowieka, powiem tyle że w dzisiejszym świecie do prawidłowego funkcjonowania państwa niezbędny jest dobry sektor publiczny. Jeśli chodzi o to, to budżet przedwojennej Polski był mniejszy od miasta Berlina. W czasie Wielkiej Depresji migrowano z Polski do ZSRR. Chociaż tak naprawdę od zawsze byliśmy z tyłu gospodarczo w porównaniu do zachodu, nawet podczas złotego wieku. Z wielu różnych powodów, za mały rynek zbytu, przeludnienie agrarne, zaawansowany feudalizm podchodzący pod niewolnictwo itp.
 3. Tak, to prawda z tą dzietnoscia, no ale różne czynniki tutaj grają rolę, np. deficyt mieszkaniowy itp. Polka za granicą rodzi 2x częściej a kliniki się normalnie reklamują. Jedynym skutkiem zamieszania z orzeczeniem TK będzie spadek liczby urodzeń w niedalakiej przyszłości, nie będzie to główny czynnik ale swoje zrobi. Już teraz przyszłym matkom z podejrzeniami wad płodu utrudnia się badania. Rządzący chyba dalej uważają że Polki to siedzą w domu i grzecznie gotują zupę- a one zajmują wysokie, kierownicze stanowiska i nie pozwolą aby żaden nawiedzony im w kaszę dmuchal. Natomiast Korwin o ile dobrze pamiętam jest chyba zwolennikiem nierówności społecznych, bo rzesza biedaków zwiększa konkurencyjność gospodarki. W USA 60 mln żyje na kartkach.
 4. W takim razie uczestnicy Marszu Niepodległości to rozbojnicy, nie było lewej stron to się tlukli sami z sobą i Policją, no a ci co spalili mieszkanie( nie te z flagą, te 2 piętra niżej, bo nie trafili) to huligani. Twój problem polega na tym że usiłujesz wybielic jedną a oczernic drugą stronę jednocześnie, nikt się na to nie nabierze. A te faryzejskie teksty " dałbym protestujący na Strajku Kobiet gorącej kawy" a akapit niżej "polityczne lewactwo" możesz sobie wsadzić wiesz gdzie. Nie, nie dasz politycznemu lewactwu kawy, co najwyżej kilka kopniakow.
 5. Przegrali w wyborach, są w bezsensownej opozycji. No, ale ten twór nie ma żadnego celu, mają wegetować to wegetują. Elektoraty poszczególnych partii się zsumowały, baza nie rośnie.Młodzi po wkroczeniu w dorosłość, jak dalej uciekali, tak dalej uciekają od nich. Jest jak najbardziej partią prawicową - według ogólnoprzyjętego podziału. Konfederacja może zostanie, może nie, zależy od temperamentu liderów. Zieloni też w Polsce istnieją i nikogo nie obchodzą. Chyba chodziło o co innego - oni nie robią nawet cienia nadziei dla centrowego wyborcy, nie mówiąc o przepływie elektoratu z zewnątrz,nie prowadzą gry politycznej. Szlachetne, ale niepraktyczne.
 6. Nie powtarzam głupot, cytuję fragmenty analizy prawnej Sądu Najwyższego. Ustawa uderzy nie tylko w edukatorów seksualnych, ale również w np. lekarzy, psychologów, teraupetów. Uwierz mi, 3 razy sprawdzam stan faktyczny zanim cokolwiek napiszę. Nie ma znaczenia, czyj jest to projekt, bo jest bublem prawnym tak samo jak ustawa o IPN. Przypominam, że ustawa wprowadzająca wolne soboty w Polsce liczy ponad 300 stron. Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Wszystkie partie rządzące do tej pory układały się z Kościołem i to jest fakt. Niepodległość naszego kraju nie jest pełna i to do dawna, więc znowu - bicie piany. Bylejaka umowa międzynarodowa może być traktowana jako ograniczenie suwerenności. Nacjonalizm, nie wiem ciężko powiedzieć. Doskonale o tym wiem, i zazwyczaj to nie pomaga przy procedrowaniu ustawy. Zebranie 200-300tys. podpisów jest banalnie proste.
 7. Odnośnie tego przykładu marnotrawstwa, to jest pewnie jakaś synekura dla zasłużonego partyjniaka, lub kogoś w tym stylu. Norma w naszym kraju. I doświadczenie pokazuje, że tacy są ostatni do zwolnienia. Przypominam, że górnicy z ledwo co odratowanej PGG, domagają się podwyżek większych niż... zysk firmy. Można? Można, trzeba chcieć. Najwyżej ceny się podniesie, gardłując jednocześnie na opłaty emisyjne ( o których wiedziano, że zostaną wprowadzone ponad 10 lat temu, i nic nie zrobiono w tej materii ) itp. Wiele obszarów funkcjonowania naszego państwa to tragifarsa podobna do tej. Odnośnie tych podwyżek, nie mam jeszcze wyrobionego zdania, bo jakieś argumenty nie tylko przeciw, ale i za, istnieją. W 2025 na emeryturze będą już dwa wyże demograficzne, nie poznamy rynku pracy już. Będzie ciekawie.
 8. O tej aferze nie słyszałem w ogóle, więc może to brak nagłośnienia w mediach. Póki co PiS jest teflonowy, mniejsze i większe afery, drobne wpadki nie przesłonią strumienia pieniędzy do kieszeni emerytów i innych grup, zaś płatnicy netto jeszcze się nie oburzają. Niedługo moim zdaniem szalka u wagi przejdzie w drugą stronę, np. wraz z podnoszeniem minimalnej, bo tutaj PiS przebiło nawet Biedronia.
 9. Wybory, wybory i po wyborach. Dobrze, że Lewica i Konfederacja dostały się do Sejmu - będzie więcej pluralizmu w Sejmie, mniej tematów tabu, powinno być więcej ciekawych wystąpień, bo obecna jeszcze kadencja zapisze się w annałach jako zdecydowanie najbardziej monotematyczna. Przewiduję wzrost poparcia dla tych ugrupowań kosztem duopolu ZP-KO, KF będzie wyrywać prawą stronę elektoratu PiS, zaś Lewica - lewą i ideologiczną obu tych ugrupowań. Co prawda, temperatura sporu miejscami, jak obecnie wobec ustawy o zakazie edukacji seksualnej, przekroczy miernik, ale cóż, w krajach azjatyckich posłowie używają pięści do debaty. Z drugiej strony, nawet JKM po otrzymaniu mandatu wygładził język. Mimo wszystko cieszę się, że Kukiz i Kosiniak utrzymali się nad wodą. Nikt na polskiej scenie politycznej nie przedstawia postulatów JOW i kontroli obywatela nad władzą, zaś fakt bycia wewnątrz PSL powinien nieco uspokoić rockmana. Śmieszne, ale gdyby PIS nie dostał tego 1% więcej, to najprawdopodobniej buntownik bez powodu byłby częścią koalicji rządzącej. O KO, czy Platformie z przystawkami, nie ma sensu pisać za wiele. Schodzą ze sceny politycznej, mają gigantyczne problemy, ostatnia decyzja Tuska jeszcze bardziej ich pogrąży. Widzę potencjał opadania, do czasu aż partia nie wymyśli siebie na nowo. No i główny wygrany-przegrany czyli PiS z przystawkami. Będą rządzić, ale wynik wyborów sprawia, że walka o prezydenturę jest jeszcze otwarta, zaś utrata Senatu burzy samodzierżawie partii. Głównym motorem poparcia dla nich jest sprawczość i wiarygodność, a z tym, będzie ciężko, biorąc pod uwagę że w obietnicach przebili każdego, i zarysują się przed naszym krajem problemy w rodzaju gospodarki wodnej, węglowej i energetycznej, przejście wyżu demograficznego na emeryturę itp itd. Nie sądzę, żeby wygrali kolejne wybory, antagonizują coraz więcej osób, widzę coraz więcej podobieństw między nimi, a późną Platformą u władzy. Co warte odnotowania, w tym sezonie obrodziło taśmami prawdy na każdego, i nikogo to nie obruszyło. Przyzwyczajenie?
 10. Już nawet nie mówie ci o tym dzbanie, że Steam to maksymalnie 50% PC gamingu, więc te 90m miesięcznie można spokojnie pomnożyć razy 2, albo wiecej.

   

  Origin, Uplay, Rockstar Social Club, GOG, Humble, Battlenet(Blizzard), Windows Store, Epic Games Store i wszystkie launchary do gier typu LoL, WoT, Star Citizen, Crossfire, czy Guild Wars. 

 11. 90 mln to jest sprzedanych egzemplarzy przygłupie. 1/4 z tego pewnie już jest nieużywana, a liczba osób logujących się co miesiąc raczej nie przekracza 75% z tej reszty użytkowników. Także 50m/mieś max... Poza tym kto mówi, że granie na padzie jest bez sensu? W Fife, albo wyścigi i bijatyki nie da się grać na klawiaturze i myszce, tak samo jak na padzie nie da się grać w strzelanki. Dlatego też PC ma przewagę, bo możesz sobie wybierac czym grasz, a nie jak konsolarze.

   

  Typowy konsolowy pies.

   

  Kometarz aspropo tego: https://www.cdaction.pl/news-55560/steam-wielkie-podsumowanie-2018-roku-i-plany-na-2019.html

  1. MeSSer

   MeSSer

   Sony podalo, ze PSN ma 90 mln aktywnych miesiecznie uzytkownikow. Wiesz, istnieje cos takiego jak PS3, Vita itp.

 12. Microsoft to nazywa grą-usługą, a ja Early Access za pełną cene. To jest kontrowersyjny aspekt, ale nowy pomysł na gry wprowadzony w życie. Zależy, jak kto definiuje innowacyjność. Nowych gatunków gier nie spodziewam się już nigdy, no bo co jeszcze można wymyślić, ale rozbudowa i nowe elementy gier pojawiają się non stop. Sądzę, że gdyby zapytać tutaj, który Gothic jest fajniejszy, I czy II, każdy odpowie że sequel, bo ładniejszy,większy,grywalniejszy, nawet dodali starą mapę itp. Ten proces zachodzi cały czas. Możliwe, w pierwszym Twoim poście było sporo zarzutów dla obecnej branży gier. Taka dygresja, gry powstają dziś dużo dłuże niżj wcześniej.
 13. Temat na wpis blogu w zasadzie. Osobny wpis na każdą z ww. gier. Powiedzmy, że nie zgadzam się ze wszystkim co napisałeś. Na każdej platformie, nawet Xbox, dzieje się coś "nowego", chociażby Sea of Thieves. A odpowiedniki/klony tych starych legendarnych gier można znależć dziś w Humble Bundle. Nową jakość raczej nie, bo widać, że to nie jest poziom The Last of Us 2 czy Horizon Zero Dawn, ale na pewno wprowadzi nowy pomysł do branży gier. Zresztą, obecnie rynek ewoluuje stopniowo, i uważam, że np. Wiedżmin 3 tak się zapisze. Ale o tym niżej. Takie rzeczy się widzi po latach. Kultowe dziś Gothic I czy II, Heroes 3 nie wprowadziły nic nowego, niczego nie wywróciły do góry nogami. A spróbuj złe słowo powiedzieć na polskojęzycznym forum. A prawdziwa rewolucja, jaką swego czasu był Gothic 3 czy Heroes 5, nie cieszą się żadną estymą. Za 10 lat ta sytuacja może się powtórzyć, już dziś ludzie inaczej oceniają np. pierwsze Assasin Creed, że jednak miało " duszę". Ogólnie sądzę, że cały ten sentyment za starymi grami opiera się na zasadzie inżyniera Mamonia "mnie się podobają te melodie, które już raz słyszałem".
 14. Świetny tekst ( zalogowałem się po latach tylko po to, żeby dać plusa ). Nie wiem jak blaszka stoi, ale PS4 to zdecydowanie najlepsza generacja konsol, jakie do tej pory istniały. Hasełka w stylu " kiedyś to było " można zbić argumentami - najlepszy Wiedźmin ( jako gra ), najlepszy Monster Hunter, Spider Man i można wyliczać w koło Macieju. Tak świeżego jak Persona 5 czy nawet For Honor/RRSiege ? A już za rogiem Days Gone, gra ktorej wyczekiwalem od ukonczenia TLoU na PS3. Ponadto dużo się dzieje w segmencie indie. Polecam spojrzeć szerzej, a nie klepać farmazony.
 15. Bzdura, ale faktycznie to moze lepiej w tej historii. Problem polega na tym, ze czlonkowstwo w Unii jest demonizowane w polskich mediach, dla przykladu jest cala masa korzystnych dla zwyklych ludzi unijnych przepisow, z ktorym kazdy polski rzad po kolei walczy i usiluje opoznic ratyfikowanie ich na terenie naszego kraju tak dlugo ile sie da. Przyklad nowe prawo wodne i rozbicie oligopolu spolek wodociagowych - wywalczyli 5 lat opoznienia. Przed chwila rozmawialismy o gospodarce, powrot do systemu cel na poziomie 15% zdecydowanie kopnie nasza gospodarke w 4 litery, bo Niemcy bez naszych mebli sobie poradza, a my dostaniemy 3 mln bezrobotnych ? Dolicz do tego kolejne 3 wracajace z emigracji i juz faktycznie lepiej sie bedzie do Rosji przeprowadzic. Zreszta teraz dyskusja jest nieco na wyrost, wystarczy popatrzec na postbrexitowa UK, Unia pokazala zeby i wcale nie sa tacy mocni, niegdysiejsi wladcy morz i oceanow.
×
×
 • Create New...