Jump to content

Pzkw VIb

Moderatorzy
 • Content Count

  7,610
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  11

Pzkw VIb last won the day on September 10 2019

Pzkw VIb had the most liked content!

Community Reputation

906 Znakomita

2 Followers

About Pzkw VIb

 • Rank
  Przedszkolanka

Dodatkowe informacje

 • Ulubiony gatunek gier
  Array
 • Wyróżnienia Smugglerkowe
  Array

Sposób kontaktu

 • Strona WWW
  Array

Informacje profilowe

 • Płeć
  Array

Recent Profile Visitors

29,773 profile views
 1. Krhh, brhhh, grhhh, kłaczek. To ja podam źródło tej nienawiści: https://aszdziennik.pl/130081,przeciwnicy-dudy-podkarpacie-to-nie-ludzie-to-ideologia?fbclid=IwAR2h-YQSB_CP1HBtjouoSmtOVBBzCCNGyrLDRq7qyD0kYl7b-DDd33K1WvY Cóż, nie pierwszy to raz gdy obecna władza walczy z satyrykami. Przed drugą turą osłupiałem jak marszałek sejmu ostrzegała, że 'wraże siły' rozpoczęły akcję informacyjną, że wyborcy Dudy nie muszą głosować w drogiej turze, bo głosy z pierwszej przechodzą na drugą. Jak dla mnie to średnio inteligentna małpa z Zanzibaru załapałaby żart. Nie, nie obrażam wyborców Dudy. IMO to Witek ich obraziła, bo nie uwierzyła w ich inteligencję i musiała im łopatologicznie to wytłumaczyć. A teraz robisz to Ty. Swoją drogą jest regułą, że każda autorytarna władza nie ma poczucia humoru, szczególnie jeśli żarty są skierowane przeciwko niej. Taka reguła. Za komuny było tak samo, wiem, pamiętam. IMO nie. Patrząc się na ich podejście do gospodarki, te próby 'repolonizacji' i 'renacjonalizacji' można ich określić jako narodowych socjalistów. Z Konfederacją jest ten problem, że jest to zbieranina różnych środowisk. I pewnie prędko się rozpadnie. W dodatku ich sposób myślenia jest anachroniczny, oni tak jak PiS tkwią jeszcze w XiX wieku. Narodowcy, monarchiści i tym podobne poglądy to margines. Sam głosowałem w1993 r. na UPR, ale potem ta partia odleciała. Z pierwszego UPR wyszło paru polityków sensownie myślących, którzy po prostu nie chcieli firmować idiotycznych pomysłów (np. Pitera).
 2. Czy co? Można powiedzieć wszystko, wystarczy tylko potem nieszczerze przeprosić? Dodam jeszcze, że następnego dnia Duda powiedział, że podtrzymuje wszystkie wypowiedzi ze swojej kampanii. No to co to za przeprosiny? Na szybko dorzucę jeszcze akty agresji włącznie z molestowaniem seksualnym wobec uczestników Młodzieżowego Strajku Klimatycznego: https://strajk.eu/bicie-kopanie-egzorcyzmy-zwolennicy-andrzeja-dudy-zaatakowali-strajk-klimatyczny/ Teraz czekam na konkretne przykłady agresji z drugiej strony.
 3. Guzik prawda. Po zakończeniu kadencji będzie miał 53 lata. I co będzie robił? O stanowisku w UE nie ma co marzyć, bo wszystkich ważnych graczy tam poobrażał. Z UJ go pewnie wywalą za łamanie konstytucji, więc z wykładów na zagranicznych uniwersytetach też nici. Własnego zaplecza politycznego nie ma, więc będzie dalej lizał buty prezesowi, żeby mu pozwolił jakiś własny think tank założyć lub fundację i dorobić trochę do emeryturki. To jest właśnie PiSowskie odwracanie kota ogonem. To że politycy się obrzucają w kampanii błotem, to niestety normalka, ale pokaz mi jeden przykład, kiedy Trzaskowski obraził zwykłych ludzi. A Duda robił to wielokrotnie. Nazywał ludzi ideologią, warszawką, krakówkiem... A to są dokładnie słowa Prezesa i przekaz, który oficjalnie obowiązuje w TVPiS. Było odwrotnie. To Duda miał wsparcie premiera, ministrów, marszałek sejmu, którzy jeździli po kraju i agitowali za nim. Jakoś nie zauważyłem, żeby Budka, Hołownia, Biedroń czy Kosiniak-Kamysz robili to samo dla Trzaskowskiego. To nie jest śmieszne. Demokracje niekoniecznie upadają na skutek zamachu stanu. Często rządzący krok po kroku wprowadzają przepisy, które w przyszłości systemowo pozwalają na utrzymanie władzy wbrew ludziom. A to pod pozorem naprawy systemu sprawiedliwości demontuje się niezależne sądy, a to pod pozorem walki z korupcją, terroryzmem lub czym innym ogranicza się swobody obywatelskie, potem pod pozorem renacjonalizacji przejmuje się gospodarkę i media. Tak to działa. Taka Wenezuela jest przecież demokracją, czyż nie? A dzieje się to przy bierności społeczeństwa, które na początku trzeba jakoś kupić. Poczytaj sobie co o tym napisał Alexis de Tocqueville. Yyyy? Media prywatne są, o zgrozo, prywatne. Oczywiście właściciel ma jakieś poglądy polityczne i może je wspierać za swoje prywatne pieniądze. Natomiast media publiczne są finansowane z pieniędzy podatników i powinny służyć całemu społeczeństwu. Jest to nawet ustawowo zapisane. Poczytaj sobie raport Reporterów bez Granic, nic dziwnego, że w rankingu wolności mediów spadliśmy już na 62. miejsce. Jak PiS chciał mieć swoje media, to powinien finansować je sobie sam. Zresztą teraz robi na odwrót - wyprowadza państwowe pieniądze do mediów prywatnych. Dofinansowuje się przychylne władzy pisma przez zamieszczanie w nich reklam spółek Skarbu Państwa, często bez sensu i przepłaconych. A to co zrobili w czasie pandemii woła o pomstę do nieba. Zapłacili gazetom za opublikowanie rządowego poradnika jak się zachowywać w czasie pandemii. Oczywiście tylko tym 'swoim', bo Wyborczą pominęli, a jest to jednak dziennik o najwyższym nakładzie w Polsce, pomijając tabloidy. No to jak? Dbamy o obywateli i publikujemy, ale 'wrażym' mediom nie damy zarobić? Czy liczymy, że czytelnicy GW się zarażą? Jak dla mnie to jest działanie na szkodę obywateli.
 4. Korea Północna też. Taktyka "stłucz termometr, nie będziesz miał gorączki" raczej średnio działa. Można się chwalić, że w Anglii mają 600 przypadków zachorowań, a u nas 60. Tylko że u nas wykonano 10 razy mniej testów. A ja znam przypadek, że kobieta 10 minut po stosunku wsiadła do tramwaju i zajęła miejsce przeznaczone dla kobiet w ciąży. Poczytaj sobie o chorobach wirusowych, akurat ich zaraźliwość przejawia się zwykle jeszcze przed wystąpieniem objawów choroby (patrz - odra). Skoro u gościa stwierdzono covid-19 po jednym dniu od dotknięcia mikrofonu, to raczej on zakaził dziennikarzy, nie odwrotnie.
 5. No i stało się! Literacki Nobel dla Olgi Tokarczuk. Wyróżnienie dostała za "narracyjną wyobraźnię, która z encyklopedyczną pasją pokazuje przekraczanie granic jako formę życia". Wprawdzie najprawdopodobniej największy wpływ na zdobycie nagrody mieli "Bieguni", ale uzasadnienie trafia w sedno wszystkich jej książek. Strasznie się cieszę, gdyż jej literatura jest po prostu wspaniała.
 6. Sądzę, że to dobry pomysł. Twoje posty mają raczej charakter wpisów na blogu, a i dyskusja jakoś się nie zawiązała.
 7. https://forum.cdaction.pl/profile/1248589-rafal42/ Jak się karierę zaczyna od bluzgów, to się ją szybko kończy.
 8. @Coenn Nie dotarło. Kolejne 7 dni za robienie syfu na forum i ignorowanie uwag moderatora. Napiszę to tutaj, gdyż widzę że masz problemy ze znalezieniem właściwego tematu. Do Twojej wiadomości: Moderatorzy nie latają po forum jak kot z pęcherzem szukając okazji do wystawienia ostrzeżenia. Reagują na naruszenia regulaminu i zgłoszenia użytkowników. Smutna prawda jest taka, że: - nie pojąłeś aluzji Redaktora - zignorowałeś prośby innych użytkowników - zignorowałeś moją uwagę. Sam swoim zachowaniem doprowadziłeś do zasłużenia sobie na opinię trolla (i nie jest to tylko moja opinia). Skoro inni użytkownicy raportują mi Twoje posty, to nie mogę nie zareagować. Veni, vidi, iudicati. A jeszcze smutniejsza (dla Ciebie) prawda jest taka, że moderatorzy kierują się przede wszystkim dobrem forum i jego użytkowników. Skoro więc inni użytkownicy zgłaszają problem z jednym użytkownikiem, to powinieneś się nad tym zastanowić. I postąpić zgodnie ze starym przysłowiem: jeśli jedna osoba mówi Ci, że jesteś pijany, olej to. Jeśli mówi Ci to kilka, idź spać. O jednym mogę Cię zapewnić - to jest ostatnie Twoje ostrzeżenie za tego typu zachowanie. Następny będzie ban.
 9. @Coenn 3 dni za ignorowanie uwag moderatorów.
 10. Na razie to Ty wygrażasz i obrażasz innych, a podejrzewam iż nawet nie zajrzałeś do regulaminu. Inaczej wiedziałbyś, że od uwag do moderatorów jest osobny temat. Poza tym insynuacje co do wieku lub poziomu testosteronu u interlokutorów nie są argumentem w dyskusji. Na razie to Ty zachowujesz się jak gimbus opluwając wszystkich dookoła. Fakt bycia prenumeratorem nie daje Ci prawa do takiego zachowania. Oczywiście możesz strzelić focha i zabrać grabki z tej piaskownicy, ale nie łudź się, nie takie 'spektakularne' odejścia to forum już przeżyło. Dostajesz 3 dni na przemyślenie sytuacji.
 11. @Coenn Rzadko się wtrącam w dyskusję w tematach, w których piszą Redaktorzy, ale tym razem to zrobię. Spuść z tonu, bo się sparzysz. Ja nie będę jak Papkin apelował do innych o ignorowanie Ciebie, ja Ci po prostu za chwilę wystawię suwenira.
 12. Uwielbiam jak ktoś się wypowiada o rzeczach, o których nie ma seledynowego pojęcia. Nie ma określonego terminu. Każde odbanowanie jest rozpatrywane indywidualnie. Należy napisać prive'a do któregoś z adminów (uprasza się o nie niepokojenie Ghosta) z konkretnym uzasadnieniem. Sprawdzane jest co, kiedy i gdzie user nabroił i jeśli nie będzie sprzeciwów ze strony moderacji, to ban będzie zdjęty. Najbardziej liczy się głos moderatorów z działów, w których użytkownik tego bana zarobił. Są osoby, które nigdy nie będą miały zdjętego bana, a są takie, którym się zdejmuje. Należy jednak pamiętać, że osoba odbanowana jest baczniej obserwowana przez moderację.
 13. Zgodnie z tradycją otwieram osobny temat dotyczący Mistrzostw Świata w piłce nożnej 2018 r. Tutaj można komentować przygotowania do imprezy, szanse poszczególnych ekip, przebieg spotkań itp.
 14. Osiole kochany! Nie wiem czy to postęp, ale życie idzie do przodu. Pamiętasz te dwa karaczany, które musiałeś znosić oprócz mnie w pokoju na zjeździe? To już dorośli faceci, ale załapali się na czas, w którym FB był trendy i nabrali nawyków, które tam są wyznacznikiem statusu. Narzekasz na śledzenie Twoich grafik, ty stara dupa jesteś. Teraz się robi zdjęcia potraw. I spójrz na komentarze. 'Joł', 'Wow' i 'Super'. Konto na FB założyłem sobie parę lat temu, aby kontrolować działalność dzieci. Młodociani mają wielką chęć chwalenia się swoimi osiągnięciami. Teraz, gdy są dorośli, FB służy mi do obserwowania zalajkowanych stron, głównie lokali gastronomicznych. FB traktuję utylitarnie, jako platforma do wymiany poglądów nie sprawdza się. Natomiast uważam, że jej zlikwidowanie skutkowałoby powstaniem nowej, takiej samej. Boli mnie to, co dzieje się w internecie. Na Forum jestem prawie bezrobotnym moderatorem, gdyż w działach, które moderuję nikt już nie pisze, gdyż trzeba by było sklecić ze trzy zdania. Wysiłek godny tytana. Jak na FB o pewnym lokalu napisałem komentarz na mniej więcej połowę znaków, które zawiera ten post, to właścicielka była zszokowana, gdyż pojawiło się coś innego niż łoły, joły i pychotki z milionem emotek. W każdym razie, abstrahując od układu odniesienia (jak mawiał klasyk), ogromnie się cieszę, że postukałeś kopytkiem w klawiaturę i znowu się tu pojawiłeś.
 15. https://forum.cdaction.pl/profile/179446-lucas8929/ [beep], [beep] [beep] - to jego ostanie posty. No to jak mawiał Struś Pędziwiatr - beebeep.
×
×
 • Create New...