Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Rankin

Temat growy

Polecane posty

Znowu naszła mnie ochota na Overwatch. Szkoda że w maju, mój kalendarz na ten miesiąc jest wypchany po same brzegi potencjalnymi zakupami. Fajnie że będzie beta początkiem maja, będę miał okazje sprawdzić jak to działa na PS4 i ostatecznie zdecydować czy kupić grę właśnie na konsolce Sony czy jednak na PC.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skończyłem Oceanhorn, walka z ostatnim bossem to bułka z masłem (najtrudniejszy chyba był pierwszy boss w grze), 100% gry nie udało mi się zrobić, bo okazało się, że trzeba otwierać po drodze każdą skrzynie w grze - nawet te z amunicją (czyli bombami, czy strzałami), wszystkie wyzwania w grze jednak udało mi się zrobić (wyzwania w grze = achievementy na Steamie). Jestem całkiem zadowolony z gry - pomimo małych błędów z pracą kamery i używaniem przedmiotów i słabym soundtrackiem to całkiem dobrze mi się grało, może nie polecam wszystkim, bo nie każdy przepada za grami w stylu Zeldy, ale jeśli ktoś nie ma w co grać w niedzielne wieczory to może się zabrać za ten tytuł. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sklepie Windows jest już Killer Instinct do pobrania. Ja się jaram, ale to 21GB będzie mi się ciągnąć pewnie ze 3 dni, znając możliwości Windowsowego sklepu

Jak ktoś lubi bijatyki to polecam sprawdzić, wersja F2P podobno oferuje dwie darmowe postacie zmieniające się co jakiś czas, więc można sprawdzić sobie gierkę bez wydawania kasy. A ta to jedna z lepszych fighterów jakie obecnie są na rynku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem napisać coś na temat tej 'burzy', o której wspomina OaT, ale jednak sobie odpuszczę, bo zaraz polecą hejty i szyderstwa :P
Niech sobie hejcą tego typa i Blizzard.

also - zagrałem sobie w "Crouching Pony Hidden Dragon". Kolejny crap skreślony z listy 'sprawdźmy co ja tam mam na steam' :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, nerv0 napisał:

@ZygfrydQ
bo jestem na tym forum jedną z niewielu osób, którym nie przeszkadzasz

Łohoho, nie wiedziałem, że jest aż tak źle :P

Nie, nie chciałem go bronić, oczywiście, że uważam takie pretensje i roszczenia za durne i bezzasadne. Chciałem raczej zwrócić uwagę na coś innego, co mi przyszło do głowy. Nie znaczyłoby to, że moje poglądy takie są albo że typa bronię. Ale znając tutaj tendencje ludzi do nadinterpretacji, dlatego też odpuściłem :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pogrywam sobie właśnie w Consortium. Jeśli nie liczyć nieco vaporowych barw i sztywnej animacji, to widzę same plusy. Bogata historia (choć trzeba samemu się do niej dokopać), fabuły jeszcze oceniał nie będę, bo niedawno zacząłem, i fajne teksty. Oraz fakt, że praktycznie każda odpowiedź, jaką udzielimy, ma wpływ na to, jak będzie nas postrzegała załoga ZENLIL. Aha, wcielamy się w samego siebie. :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dobra, napiszę, żeby voda się nie głowił i nie mówił, że go wkurzam :P tylko uprzedzam, że to po prostu inne spojrzenie na sprawę, a nie, że typa bronię albo się z nim zgadzam.
Spoiler otwieracie na własną odpowiedzialność, bez hejtów proszę :P

Spoiler

Pokazana postać jest najbardziej dziewczęca, roześmiana, radosna i w ogóle tak? Tak.

Swoją postawą, stylem, zachowaniem przypomina dziewczynkę, tak? Tak.

Więc dorastająca nastolatka może się z nią jakiś sposób utożsamiać, próbować naśladować, uśmiechać się i być radosną, tak? Tak.

Może więc zacząć się ubierać jak ona, stroić miny jak ona, przybierać podobne pozy, tak? Tak.

No i właśnie. O ile dziecko nie będzie widziało w tym nic zdrożnego czy seksualnego, o tyle dorośli osobnicy widzący kobietę prężącą poślady w legginsach mają powód do zachwytu. Dowodów mnóstwo można znaleźć na różnego rodzaju stronach, gdzie są wrzucone kształtne pośladki opasane tymże obcisłym materiałem. Dorastająca dziewczynka nie będzie chciała się utożsamiać ze wspomnianymi tam gorylem, grubasem czy tą całą femme fatale, bo żadne z nich nie przypomina jej - dziewczynki. Tylko ta krótkowłosa (nie pamiętam jak się nazywa, to nie ma znaczenia). Więc chcąc się upodobnić, też zacznie ubierać obcisłe spodnie eksponujące pośladki. Co jednak u (na przykład) dwunastolatki jest jednak takie trochę nie-teges.

No i tu docieramy do sedna - koleś mający młodą córkę, wiedząc, że ta lubi grać i w ogóle, to nie chce, żeby dziewczynka podświadomie pobierała seksualne wzorce z gry, która ma znaczek w kategorii ESRB: T.

Ja wiem, że inne postacie mogą być bardziej seksualne czy mieć bardziej eksponowane wdzięki, ale w ich przypadku jest mniejsze ryzyko, że dziewczynka będzie się z nimi utożsamiać i je naśladować (szczególnie, jeśli to właśnie taka femme fatale, wyniosła i zimna, podczas gdy nastoletnie dziewczynki to chyba w większości raczej wesołe chcą być).

 

No i w teorii istnieje jeszcze totalnie odjechane ryzyko, że dziewczynka się tak 'obciśle' ubierze i przyczepi się do niej jakiś amator nielegalnych wdzięków młodych dam, a potem rodzice by pozwali Zamieć, że to ich wina, bo dziewczynka wzorowała się na postaci z ich gry, która to przecież jest zaklasyfikowana jako dla dzieci. Pamiętajcie, że Ameryka i te sprawy....

To by było na tyle, jeśli chodzi o spojrzenie na całość z innej strony :P Tak jak powiedziałem, niezbyt się jednak zgadzam z tym podejściem i uważam, że usuwanie tej pozy przez takie marudzenie jakiegoś randomowego typa, jest troszkę na wyrost dmuchaniem na zimne.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, OnceAThief napisał:

ogarnięty ojciec uciąłby dostęp do gry, jeśli miałaby większy wpływ na córkę

Słowo klucz to w tym przypadku "ogarnięty". A świat jest pełen ludzi, że tak to ujmę, nieogarniętych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam zawsze twierdziłem, że problem leży ogólnie w całej popkulturze, a gry, w które grają przecież głównie faceci (kek jeśli zaraz ktoś mi wyskoczy z badaniami statystycznymi prowadzonymi na podstawie candy crush), to akurat najmniejszy mają problem z eksponowaniem tyłków i biustów. 

Czepcie się raperów i popowych teledysków. Chociaż wątpię, żebyś jakiś Snoop Dogg zrezygnował z macania tyłeczka w teledysku, bo Anita srajakaśtam mu coś napisze na twitterze xD

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to by trzeba było na ulicę nie wychodzić, bo jak ja widzę czasem dziewczyny w legginsach na ulicy, to

a nie wiem, czy podpatrzyły to w grach.

W ogóle ta poza... nie jest w ogóle seksualnie nacechowana. Powtarzam się z tą ulicą, ale idąc po chodniku miałbym codziennie multum takich sytuacji...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, voda22 napisał:

@ZygfrydQ Bardzo sensowna wypowiedź z ciekawymi argumentami, przyznaję pozytywną ocenę za tego posta. 

Resident Evil 6 na PS4 jest już dostępny. Z tej okazji bardzo chętnie bym pograł w tę grę. Z nudów poczytałem komentarze jak bardzo ludzie tej gry nie lubią. No cóż, chyba jestem płatkiem śniegu. 

Właśnie widziałem, ale z tego co czytałem to jedyna różnica pomiędzy wersją PS3 a PS4 to rozdzielczość i klatki. Więc jako że na PS3 już mam to nie widzę sensu kupować drugi raz tego samego (zwłaszcza że i tak nie mam miejsca na dysku żeby to pobrać :P). Ale jakbyś odkupił sobie na PS3 to daj znać, ogarniemy jakiegoś co-opa :)

 

Jeśli cię to pocieszy to ja też szóstkę bardzo lubię, to chyba czwarty z moich ulubionych Resów (RE2 > RE4 > REmake > RE6). Niestety, jak na ppe wrzuciłem swoją recenzję tejże gry to została mocno zminiusowana a ja zostałem podsumowany w dość niepochlebnych słowach :)

 

EDIT:

A seksualizowania i przedmiotowego traktowania mężczyzn w grach to już nikt nie broni :/

 

Spoiler

 

maxresdefault.jpg

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na PC też mam jakby co :P

Z tym że pad z X360 mi się zepsuł (LB i RB nie działają) a nie widzi mi się granie w to na klawiaturze. A że PC odpalam od wielkiego dzwonu, o graniu na nim nie mówiąc, to nie mam w planach na razie kupować nowego pada.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@voda22 wow, dzięki :D

 

1 godzinę temu, OnceAThief napisał:

jeśli będzie brać przykład z postaci z gry to powodzenia w życiu
ogarnięty ojciec uciąłby dostęp do gry, jeśli miałaby większy wpływ na córkę

dziewczyny na co dzień ubierają się podobnie
Tracer powinna nosić burkę czy coś?

Poważnie, dziesięcio czy dwunastolatki 'ubierają się podobnie'? O zgrozo...

Tak czy siak mówisz, że ogarnięty ojciec odciąłby dostęp do gry. A może to jest właśnie takie najprostsze, najpłytsze rozwiązanie. Pomijając fakt, że ograniczałby dziewczynie coś co lubi. Może postanowił najpierw spróbować gdzieś napisać, żeby ktoś wziął pod uwagę jego obawy. Przecież jakieś popowe gwiazdki nie posłuchają jego apelów, bo seksizm/seksapil napędza ich teledyski. A córce trudno będzie ograniczyć właśnie dostęp do popkultury, która będzie ją atakować przecież na każdym kroku.

Ale może też racja, że ogarnięty by odciął, a nie wylewał żali do netu, nie wiem. Według mnie z jego perspektywy, w ten sposób on może spróbować ograniczyć jej te negatywne bodźce, nie ograniczając jednocześnie jej zainteresowań.

Co do burki - nie. Przecież do innych postaci się nie przyczepił. Właśnie o to chodzi, że ta jest dziewczęca i bardziej młodzieżowa, więc może jako 'niewinny umysł' nie powinna w żaden sposób właśnie wydawać się seksowna w żadnym wypadku. To też kwestia wiesz, konsekwentnego poprowadzenia postaci. To tak samo jak grasz w sesję RPG z kolegami i masz postać o inteligencji 1/10, mówiącą monosylabami, to nieadekwatnym by było gdybyś miał umiejętność skryby.

 

Nie wiem, to tylko takie moje gdybania, ja bym pewnie takiej szopki nie odwalił :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obie strony zachowują się niepoważnie. Z jednej strony nie wiem jak pruderyjnym trzeba być, żeby uważać taką pozę za [TRIGGERWARNING]uprzedmiotowienie kobiet[/TRIGGERWARNING]. Z drugiej strony ten tyłek był tak płaski, że nic wartościowego nie zostało utracone poza muh freedom. No ale jestem szczęśliwy, że Overwatch jest już tak dobre, że społeczność dzielą już tylko animacje postaci.

1 godzinę temu, PrincessNue napisał:

Dobra, włączę się do dyskusji.

JP devs best devs

Spoiler

hEL5ICT.jpg

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...