Skocz do zawartości

Zapomniałeś tytułu gry? Napisz w tym temacie.


Polecane posty

Dnia 2.08.2019 o 15:51, Quatox napisał:

Witajcie! 

Szukam ukochanej gry z dzieciństwa była ona we flashu, BYŁA w bonusach na jednej z płyt cdaction.
Extremalnie KRWAWA i niepoprawna której głównym bohaterem był mały chłopiec wyglądający jak żniwiarz z twarzą trochę jak maska z filmu Krzyk ...  podnosiło się bronie były dialogi chyba nawet questy widziana od boku w konwencji platformówki grafika bardzo cartoonowa i z tego co pamiętam była dozwolona od 18 czy coś takiego błagam pomocy 

PS: Nie jest to skullkid ale dość podobna ale bardziej jakby dopracowana i bardziej kolorowa/flashowa 

Hateful Chris: Never Say Buy

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam wszystkich! Mam dwie zagadki:

1. Gra wyścigowa, wydana chyba pod koniec lat 90; widok z tyłu, normalne 3d, pojazdy miały moce - chyba każdy po jednej. Grałem w to za dzieciaka, jedyne co pamiętam, to dwa pojazdy: spychacz, który mógł ruszać łyżką w górę i w dół oraz wyścigówka w stylu aut F1, która zamieniała się w tornado - dosyć charakterystyczne, to najlepiej zapamiętałem.

2. Gra chyba RPG, widok z tyłu, wydana najprawdopodobniej na początku lat 2000. Grafika w stylu Gothica, widok z tyłu. Grałem najprawdopodobniej w demo, bo pamiętam tylko jedną lokację - jakby bagno nocą, po którym brodziło się w wodzie, spotykało się też "drzewa z twarzą", podobne do drzew z Living Forest z Mortal Kombat. Bohater używał chyba miecza. Wydaje mi się, że w grze maczała palce Sierra Entertainment, może to coś pomoże.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.07.2019 o 19:39, badys napisał:

Witam,

 

Wielu się podejmowało znalezienia tej gry, ale bez skutku. Zaczynam myśleć, że to wyczyn mojej dziecinnej wyobraźni, ponieważ tak wiele lat minęło i nie udało się tej gry znaleźć.

 

Story:
- Grę po raz pierwszy ujrzałem w wersji demo z dysku CD-Action... szacuję na rocznik 1998-2002. 
- To gra strategiczna
- Gra przypomina troszkę mechanikę w grze "Z" (Z the game). Fabryczki do ciągłej produkcji jednostek, które się przejmowało 'LATAJĄCYM SPODKIEM" (jedyna jednostka nad którą miało się kontrolę)
- Mapka na której się grało miała tylko jedną ścieżkę przejścia, np. od dołu do góry taką wiłą trasą, na której znajdywały się wierzyczki / jednosti przeciwnika.
 

Szukałem tej gry kiedyś pośród 100+ płyt z CD-Action, ale na nowym systemie stare płyty nie wyświetlały obrazków z załączonych DEMO's gier i nie udało mi się znaleźć po tytułach...

 

Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie, odpowiem, pomogę jak tylko mogę by znaleźć tą grę :D
Pozdrawiam, 

bAdeK

"Tyrian"

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.07.2019 o 19:39, badys napisał:

Witam,

 

Wielu się podejmowało znalezienia tej gry, ale bez skutku. Zaczynam myśleć, że to wyczyn mojej dziecinnej wyobraźni, ponieważ tak wiele lat minęło i nie udało się tej gry znaleźć.

 

Story:
- Grę po raz pierwszy ujrzałem w wersji demo z dysku CD-Action... szacuję na rocznik 1998-2002. 
- To gra strategiczna
- Gra przypomina troszkę mechanikę w grze "Z" (Z the game). Fabryczki do ciągłej produkcji jednostek, które się przejmowało 'LATAJĄCYM SPODKIEM" (jedyna jednostka nad którą miało się kontrolę)
- Mapka na której się grało miała tylko jedną ścieżkę przejścia, np. od dołu do góry taką wiłą trasą, na której znajdywały się wierzyczki / jednosti przeciwnika.
 

Szukałem tej gry kiedyś pośród 100+ płyt z CD-Action, ale na nowym systemie stare płyty nie wyświetlały obrazków z załączonych DEMO's gier i nie udało mi się znaleźć po tytułach...

 

Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie, odpowiem, pomogę jak tylko mogę by znaleźć tą grę :D
Pozdrawiam, 

bAdeK

Conquest of the Skies: Stratosphere pc ??
.
.
.

Witam, mam pewną trudną zagadkę, w dzieciństwie miałem do pierwszego komputera Optimus dołączone demo CD na którym było m.in. Expendable, jakaś symulacja wędkarstwa i bodajże MechWarrior 3? Gra której szukam była zręcznościowa typu mario64 w której sterowało się takim chudym kolorowym klownem/jokerem, poziom w demówce rozgrywał się na plaży, kraby wszędzie pełzały, na plaży były porozstawiane platformy drewniane po których się skakało a w wodzie w dali była jakaś baza albo statek, nie pamiętam dokładnie. Gra prawdopodobnie nigdy nie wyszła do sprzedaży ale strasznie mi zależy znaleźć ją ponownie. Pomożecie?:)
 

Edytowano przez Freeone
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, przypomniała mi się pewna gra, jest stara, było się tam piratami (można było grać w kilka osób na jednym komputerze, wtedy każda drużyna miała inny kolor piratów) widok był od góry, trzeba było odkrywać kolejne pola(?) na planszy(?) która była na środku i szukać złota, to ile mogłeś odkryć pól decydowała bodajże ilość wyrzuconych oczek (w którymś kącie była kostka do gry na którą się klikało)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Witam. Sporo lat temu, kiedy monitory były pudłami itp. grywałam jako dzieciak w gierkę uczącą angielskiego. Można było kupić całe takie pudło z gadżetami dodatkowymi no i właśnie płytą, gdzie były różne poziomy i gierki z takim sympatycznie wyglądającym zielonym kosmitą z antenką na głowie czy jakoś tak. Niestety nie mogę sobie przypomnieć jak się nazywała gra, czy nawet ten kosmita... ;-; 

Będę wdzięczna za pomoc!

Edytowano przez Drzuma
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Cześć, ostatnio pewna gra nie daje mi spokoju, mianowicie za dzieciaka dosyć mocno wciągnąłem się w jedną platformówkę, ale za cholerę nie pamiętam jej tytułu. Wiem tylko że grało się tam złodziejem który rzucał cegłami jeśli dobrze kojarzę to miał on taką czarną maskę na oczach, śmieszny wąsik i targał duży wór na plecach, z większych konkretów wiem że gierka była na płycie wraz z kilkudziesięcioma innymi grami dodawanymi do gazetki PC Format 7/2007. Ktoś może powiedzieć, że skoro dokładnie wiem gdzie ta gra była dodana to powinienem sobie sprawdzić w sieci, otóż próbowałem odgrzebać różne archaiczne fora i tematy z tym związane, jednak nigdzie nie znalazłem miejsca w którym znalazłbym listę gier z tej płyty a co za tym idzie tytułu tej przeze mnie poszukiwanej. Dlatego też zwracam się tu do was z prośbą o pomoc w rozszyfrowaniu tytułu tej gry. ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Dnia 2.11.2019 o 12:48, UpiornyOrszak napisał:

Cześć, ostatnio pewna gra nie daje mi spokoju, mianowicie za dzieciaka dosyć mocno wciągnąłem się w jedną platformówkę, ale za cholerę nie pamiętam jej tytułu. Wiem tylko że grało się tam złodziejem który rzucał cegłami jeśli dobrze kojarzę to miał on taką czarną maskę na oczach, śmieszny wąsik i targał duży wór na plecach, z większych konkretów wiem że gierka była na płycie wraz z kilkudziesięcioma innymi grami dodawanymi do gazetki PC Format 7/2007. Ktoś może powiedzieć, że skoro dokładnie wiem gdzie ta gra była dodana to powinienem sobie sprawdzić w sieci, otóż próbowałem odgrzebać różne archaiczne fora i tematy z tym związane, jednak nigdzie nie znalazłem miejsca w którym znalazłbym listę gier z tej płyty a co za tym idzie tytułu tej przeze mnie poszukiwanej. Dlatego też zwracam się tu do was z prośbą o pomoc w rozszyfrowaniu tytułu tej gry. ;)

Może spróbuj tutaj na ich forum:

https://forum.pcformat.pl/PC-Format-7-2007-t?page=1

Ktoś może jeszcze ma/pamięta tę grę, albo oni w archiwum mają info.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka, nie dawno przypomniała mi się gra z dzieciństwa tylko zapomniałem jej tytułu? W grze głównie chodziło się w 2D po zamku i zbierało jakieś osiągnięcia. 

Trzeba było tam przemieszczać się np. na dwór, do piwnicy gdzie były beczki z winem lub do kuchni. Gra kiedyś bardzo mnie wciągnęła lecz później już w nią nie 

grałem. Fajnie by było gdyby ktoś przypomniał mi nazwę tej gry. Strasznie potrzebuję nazwy tej gry. PLS

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tyłu głowy często siedzi mi gra, którą dobrze zapamiętałam, ale nie była niczym specjalnym. Mianowicie było to bardzo niskobudżetowa gra RPG z walką turową w stylu JRPG, jej demo znajdowało się w którymś numerze CD-Action, najprawdopodobniej z 2003 roku (lub 2004). Grafika dość minimalistyczna, sterowaliśmy podobnymi do Pac-Mana kulami, po krainie w zielonych odcieniach. Sam bohater był bodajże czerwoną kulą, budząc skojarzenia z Supaplex. Do bohatera dość szybko dołączała inna kula jako towarzysz, a pierwszymi wrogami, albo jednymi z pierwszych, były coś na wzór pirania plantów z uniwersum Mario. Ot, sentymentalnie chciałabym przypomnieć sobie, co to było, gdyż bardzo urzekło mnie w swoim minimalizmie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

witam, poszukuje 2 gier:

1. monitor był podzielony na dwa prostokąty, z lewej strony grales ty z drugiej komputer, gra wygladala troche jak tetris czyli spadały elementy z góry na dół ( z tym ze to chyba byly klocki pojedyncze), gra miala ladna kolorowa grafike i tam chyba grales w singleplayer na jakies postacie (np pirata i wygląd klocków zmieniał sie na ,,piracki" )

2. była to gra 2D że chodzisz jakims gościem na planszy i pamiętam że mogłeś wciągać przeciwników do takiej swojej broni i musiałeś po wciągnięciu ich rozbić o ściane, i jak tam nie pokonales wrogów w jakims tam czasie to wtedy jakis taki potworek z zegarkiem sie pojawial co cie gonił i jak cie dotkna to cie zabijał

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam szukam gry 2d .W grze grało  się  3  albo 4 postaciami  na raz. Kazdy miał  kolor inny zielony czerwony niebieski  i chyba był  też  żółty. Kazdy ludzik musial na planszy wejsc w odpowiednie  drzwi plansze byly pełne  pułapek  i czasami blokow klocków  do przesuwania. Te postacie  mogly wspinac sie np na wyzsze pietro nad sobą. Muzyka też  była  chińska  spokojna zen. Po przejsciu poziomu otrzymywalo sie password.Gre bylo widac  z boku  z oddali  ludziki i plansze .Co  poziom to trudniejsze dostanie  sie do drzwi .Każdy  ludzik czasami musial  pomóc  drugiemu przedostać  sie w dane miejsce.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam 

Zapomniałem nazwę jednej gry którą może bym kupił. 

Pamiętam że oglądałem ją na YouTubie i wyskoczyła mi w polecanych (minęło pół roku a dużo na yt spędzam a próbowałem wyszukać w historii). Pamiętam że grało się jakby takim slime'em i podczas całej gry towarzyszył głos jakieś osoby, gra była typowo platformowa z ładną pixelową grafiką i różnymi bossami, nie miało się broni (oprócz momentu z mechem) ale i tak można było ich pokonać.

Mam nadzieję że ktoś mi pomoże i z góry dziękuję za pomoc :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam 

Zapomniałem nazwę jednej gry którą może bym kupił. 

Pamiętam że oglądałem ją na YouTubie i wyskoczyła mi w polecanych (minęło pół roku a dużo na yt spędzam a próbowałem wyszukać w historii). Pamiętam że grało się jakby takim slime'em i podczas całej gry towarzyszył głos jakieś osoby, gra była typowo platformowa z ładną pixelową grafiką i różnymi bossami, nie miało się broni (oprócz momentu z mechem) ale i tak można było ich pokonać.

Mam nadzieję że ktoś mi pomoże i z góry dziękuję za pomoc :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam

Szukam gry...

Opierała się ona o ustawianie klocków w odpowiedniej kolejności, co skutkowało tworzeniem określonej jednostki (pieszy, konny, smok?). Podstawą było to aby wysłać chłopa po drewno gdyż to był materiał który potrzebowaliśmy do tworzenia jednostek. Grało się to raczej w okienku. W trybie na 2 graczy było pełno frajdy. Proszę o odpowiedź gdyby ktoś skojarzył tytuł lub cokolwiek co mogłoby mnie nań naprowadzić. 

Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema. Chciałbym dowiedziec sie jak nazywa sie gra sprzed lat by znowu w nią zagrać, nie pamietma nazwy bo to dawno było. Gra to była strzelanka pierwsza misja w takim jakby chińskim miasteczku (te domy i drzewa itp) gra dosć przyszłościowa, główny bohater niespodziewanie doznaje obrażeń przez jakiś granat i odbija sie od figury lwa leżącego (to już szczegól ale nie wiem czy tak było czy mi sie zdaje) nastepna misja była u swoich w szpitalu wojskowym, kolejna było można jeździć samochodem, kolejna wchodziło się do bazy wroga. Z góry dziękuję za odpowiedź B) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Witam, przypomniało mi się jak za małolata grałem w gierkę na pc, nie pamiętam tytułu, nazw bohaterów... Pamiętam, że chodziło się postacią po mapie, zaczynało się w wiosce, w której można było kupić jakiś ekwipunek, następnie udawało się do przejścia, jakieś bramy, czy wielkich drzwi. Chodziło się po jakiś tunelach, lochach i walczyło się z różnymi potworami, zdobywało się nowe itemki, chyba też pieniądze i doświadczenie, chyba też można było zdobyć zwierzę które walczyło razem z bohaterem. Pamiętam że widok na postaci był z góry i widać było miejsca po ekspolarcji i nieodkryte zasłonięte "mgłą". Jeśli dobrze pamiętam to czasowo akcja była osadzona jakby w średniowieczu z elementami fantasy, grafika chyba trochę komiksowa. Sorki za mało fachowy opis. Może ktoś skojarzy i pomoże...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam. Przypomniała mi się pewna stara gra. Gralem w nią z jakieś 12 lat temu, choć gra mogła być starsza. Widok był z pierwszej osoby. Eksplorowalo się ruiny walczyło z bodajze jakimiś stworkami, gdzie bohater atakował  kopnieciami, występowały tam swego rodzaju "trampoliny" gdy na te się skoczylo bohater odbijal się od nich by dostać się w trudno dostępne miejsce. Kojarzy ktoś gre jak i jej nazwę? Dzięki wielkie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...