Skocz do zawartości
Totek3107

Zapomniałeś tytułu gry? Napisz w tym temacie.

Polecane posty

Przed chwilą przypomniałem sobię o grze, ale nie pamiętam jej nazwy. Pamiętam tylko tyle ż można było wybrać albo żornieży (było kilka możliwości np. snajper czy coś) lub "kosmitów" (też było kilka wariantów jak u żołnierzy). Pamiętam że właśnie "kosmici" musieli udać się do jakiegoś generatora czy coś w tym stylu i podsadzić ładunek wybuchowy. Jeśli wybuchnie, kosmici wygrają. Właśnie nie mam pojęcia jak żołnierze wygrywali. Z opisu miejsca to pamiętam tylko jakiś tunel i ten generator który był posyawiony na szarym tle. To była jakaś strzelanak w 1 osobie. Jeśli ktoś też kojarzy i zna nazwę to proszę o napisanie mi jej, chociaż z mojego opisu pewnie nie ma zbytnio dobrych szczegułów, ale jeśli ktoś skojarzył i zna nazwę to z góry dziękuje za pomoc.  Ps: przepraszam za błędy ortograficzne, ale piszę na telefonie. 

 

Edytowano przez Lessamints
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

Szukam pomocy w znalezieniu gry z dzieciństwa.

Pierwszą gierką była strzelanka, w której zaczynał się prolog w statku kosmicznym gdzie moimi przeciwnikami na początku byli jacyś obcy w czerwonych kombinezonach, a moja postać była ubrana z tego co pamiętam na biało. Początek był taki że musiałem podążać za dwoma przeciwnikami i nagle poraził ich prąd i miałem broń, tak mi się wydaje bo do końca nie pamiętam

Po przejsciu pierwszej misji później wylądowałem na ziemi i maiłem flashback z tak zwanymi małpami.

Bardzo bym był wdzięczny za okazaną pomoc

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Pewnie nikt nie będzie wstanie pomóc mi z tytułem tej gry po moim "szczegółowym" opisie ale spróbujemy ? Jedyne co pamiętam to że gra rozgrywała się w dawniejszych czasach jakaś wioska a grę zaczynałeś jakimś zwykłym chłopem który uczył się walczyć wykonywał misje zdobywał nowe itemki rozwijał umiejętności . Jedena charakterystyczna umiejętność która utkwiła mi w pamięci to gdy przywoływał duchy mieczy które aktakowaly wrogów . Sorry , za tak słaby opis niestety grałem bardzo dawno temu . 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Nowy99 napisał:

Witam. Pewnie nikt nie będzie wstanie pomóc mi z tytułem tej gry po moim "szczegółowym" opisie ale spróbujemy ? Jedyne co pamiętam to że gra rozgrywała się w dawniejszych czasach jakaś wioska a grę zaczynałeś jakimś zwykłym chłopem który uczył się walczyć wykonywał misje zdobywał nowe itemki rozwijał umiejętności . Jedena charakterystyczna umiejętność która utkwiła mi w pamięci to gdy przywoływał duchy mieczy które aktakowaly wrogów . Sorry , za tak słaby opis niestety grałem bardzo dawno temu . 

Początek opisu pasuje mi do Dink Smallwood, ale te duchy mi nie pasują, albo nie kojarzę po prostu

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypomniała mi się gra, której trailer zrobił sporo szumu kilka lat temu (2019 lub wcześniej). Na pewno była to chińska produkcja, hack'n'slash w stylu Diablo, bardzo dobra grafika i animacje. Prawdopodobnie do dziś się nie ukazała. Był nawet news na stronie CD-Action z tymże efektownym trailerem, ale nie będę się przekopywać przez tysiące newsów, żeby to znaleźć. Może ktoś pamięta? Chciałbym jeszcze raz zobaczyć ten trailer i przy okazji sprawdzić, co się stało z grą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@47Hej, już myślałem, że mamy to ;) ale niestety. Bright Memory wygląda na FPS-a, natomiast gra, o której piszę, wygląda jak Diablo 4 na sterydach (trójwymiarowa, ale tak jakby w rzucie izometrycznym). Nie pamiętam, czy prowadziło się tam drużynę, czy jedną postać, ale setting to fantasy ze sporym udziałem czarów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będzie łatwo, bo gra była demem na coverze w CD-Action, kiedy byłem berbeciem, więc nawet nie jestem pewien, czy wiem, o co w grze chodziło. Ale do rzeczy. W grze budowaliśmy chyba biurowiec, tyle że nie meblowaliśmy go, a wybieraliśmy, a potem dodawaliśmy pomieszczenia jednym kliknięciem. Gra była w 2D, a dokładniej widok był z boku. Dobudowywaliśmy tam zarówno pomieszczenia poszerzając budynek na boki (patrząc z perspektywy gracza), a także dodatkowe piętra, w których stawialiśmy kolejne pomieszczenia. Ktoś coś kojarzy?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Szukam starej gry, w której demko grałem na piecu tak z 15-20 lat temu.

Grafika była podobna do Secret of Kyrandia, może odrobinę mroczniejsza. Odrobinę.
Było kilka widoków. Mapa do podróży pomiędzy lokacjami, walka turowa z animowanymi portretami postaci i tradycyjna, przygodówkowa sceneria do poszukiwania przedmiotów itd.

Nie pamiętam, żeby zabijane potwory dawały cokolwiek. To był raczej dodatek do przygodowej części gry.

Zaczyna się w lesie na polanie, sterując blond chłopakiem ze sztyletem, otoczonym przez kitowców z Power Rangers. Atramentowofioletowe humanoidy ze ślepiami i zębami. Ratuje nas łuczniczka z mieczem. Dołącza ona do drużyny i wyruszamy przez las do zamku króla. Są dwie ścieżki: krótsza i dłuższa, ale bezpieczniejsza. Po dotarciu okazuje się, że król jest chory i rozpoczyna się przygodówkowy epizod, gdzie szukamy węgla drzewnego (charcoal), żeby wyleczyć zgagę króla.
Potem odkrywamy spisek, gdzie czarodziej truciciel kontrolujący mroczne potwory chce zawładnąć królestwem, czy coś. Atakuje nas on i dwa potwory. Ciężko go zabić, ale po stłuczeniu jego pomocników ucieka. Tutaj pamięć mi się urywa, możliwe że demko się kończy.

Ciekawym faktem było to, że coś mi się w tym demku zbugowało, i potwory w ogóle mnie nie raniły. Mogłem sobie je dźgać sztyletem tura po turze aż padały. Nawet zły czarodziej padł po dziabaniu go milimetr po milimetrze, choć nie wpłynęło to na fabułę.

Jakieś pomysły?

Na innym forum ktoś napisał o takiej grze. Sam jestem ciekawy, co to mogło być. Kojarzycie może? 

Edytowano przez wositelec
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.04.2021 o 21:33, Tzar napisał:

Przypomniała mi się gra, której trailer zrobił sporo szumu kilka lat temu (2019 lub wcześniej). Na pewno była to chińska produkcja, hack'n'slash w stylu Diablo, bardzo dobra grafika i animacje. Prawdopodobnie do dziś się nie ukazała. Był nawet news na stronie CD-Action z tymże efektownym trailerem, ale nie będę się przekopywać przez tysiące newsów, żeby to znaleźć. Może ktoś pamięta? Chciałbym jeszcze raz zobaczyć ten trailer i przy okazji sprawdzić, co się stało z grą.

Lost Ark?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam potrzebuje nazwy gry:
-na początku byłą cutscenka że jakieś kule żyły fajnie i ciekawie była jakaś jaskinia a tam te kule były zamknięte w klatki (nie jestem pewien czy to były kule)
-w gameplayu zrzucało się te kule w klatkach i chyba gdy były 3 przy sobie to te klatki się rozwalały były różne lvl ulepszało się swoją wioske z tego co pamiętam
-były też bosy które dostawały hp gdy rozwalało się te kule przy nich
-był normalny świat ale pamietam że był świat zimowy i tam specjalna kula 
prosze jeśli ktoś zna to niech poda tytuł bardzo chętnie bym zagrał jescze raz
 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Kanzen napisał:

Witam potrzebuje nazwy gry:
-na początku byłą cutscenka że jakieś kule żyły fajnie i ciekawie była jakaś jaskinia a tam te kule były zamknięte w klatki (nie jestem pewien czy to były kule)
-w gameplayu zrzucało się te kule w klatkach i chyba gdy były 3 przy sobie to te klatki się rozwalały były różne lvl ulepszało się swoją wioske z tego co pamiętam
-były też bosy które dostawały hp gdy rozwalało się te kule przy nich
-był normalny świat ale pamietam że był świat zimowy i tam specjalna kula 
prosze jeśli ktoś zna to niech poda tytuł bardzo chętnie bym zagrał jescze raz
 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak znaleźć grę bez tytułu? (Proszę o pomoc)

Jak znaleźć grę bez tytułu?
Witam przypomniałem sobie dzisiaj pewną grę:
- z tego co pamiętam to były kule które weszły do jakieś jaskini i wtedy były w klatkach
- gameplay polegał na tym ze z góry był taki magnez co trzymał te kule w klatkach i zrzucał na inne które były na dole I gdy było ich 3 przy sobie była animacje że te 3 uwalniały się z klatek (były takie levele)
- można były ulepszać i budować różne budynki tam (tego nie jestem pewien na pewno coś z budowaniem miasta było)
- były bossy które pokonywały się gdy rozwalały się 3 kule w klatkach przy bosie
-była też śnieżna wyspa i tam były levele z wagonami
Jest też ss jak wyglądał gameplay (kolory były różne ale nie pamiętam jakie więc dałem wszystkie takie same)

 

image.png.9e48790e5b286a772810907e465bb938.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Ja trochę nietypowo. Wydaje mi się, że było to niedawno (max 2020), ale nie wykluczam, że źle mi się utrwaliło.

Szukam gry, którą kilka razy zachwalali i do której kilka razy nawiązywali 9kier, Otton, Ranafe, Cerebrumlub ewentualnie Enki. Na pewno była to produkcja niszowa pokroju Salt and Sanctuary czy Hollow Knight. Metroidvania, soulslike lub logiczna. Wydawało mi się, że chodzi o Dead Cells (kojarzy mi się słowo cells w nazwie), ale to gra z 2018, więc raczej nie. Na pewno zaś nie jest to Hades, Baba is You oraz Slay the Spire ani tym bardziej nic bardziej znanego jak Ori.

Przeszukałem plebiscyty z kilku ostatnich lat, oraz roczniki 2021 i 2020, ale nie znalazłem poszukiwanego tytułu.

Może ktoś kojarzy?

Edytowano przez baku
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukuję RTS z dzieciństwa. Jednostki były specyficzne, podobne do tych z "Earth 2140" albo "Dark Colony", ale to żadna z tych gier. Był jakiś "Goliat" i jego 3 różne wersje - 1 strzelała laserem, 2 kulami, a 3 była przeciwlotnicza. Istniał też pojazd ze znakiem radioaktywności, który czyścił jednostki przeciwnika, gdy dojechał w wyznaczone mu miejsce. Były również czołgi-artyleria, działały jak moździerze i strzelały na dalsze odległości. Jednostki można było ulepszyć dzięki budynkowi z "żarówką". W grze również było kilka opcji nalotów. Np. taki statek kosmiczny, który strzelał pierścieniami w ziemię. Prawdopodobnie nie było żadnej piechoty, a budynki przejmowało się poprzez ich podniszczenie. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, poszukuję jednej gry w którą grałem w dzieciństwie

Była to gra o czołgach z widokiem od góry/izometrycznym na kwadratowych planszach różnych wielkości. To chyba miało taką stylistykę jakby cała plansza stała na jakimś stole, ale tego już nie jestem pewien. W gameplayu jeździło się swoim czołgiem (do góry, w dół, w lewo i w prawo, jakby po kwadratach) i chodziło o pokonanie przeciwników. Większość przeszkód i elementów otoczenia można było niszczyć. Gra miała funkcję kooperacji, a zamiast typowego zapisywania co kilka poziomów wyświetlała kod, który można było wpisać żeby zacząć od określonego miejsca a nie od samego początku. To była normalna gra PC, nie żadna przeglądarkowa

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...