Jump to content

cali

Forumowicze
 • Content Count

  522
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  11

cali last won the day on November 2

cali had the most liked content!

Community Reputation

23 Neutralna

About cali

 • Rank
  Elf

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Low Profile dotyczy wysokości RAM. Wszystkie oznaczenia wysokości Ram'ów są kompatybilne ze sobą w połączeniu w zastosowaniu. Nie. CL to oznaczenie czasu utajenia (opóźnienia, czas dostępu). Im wartość CL mniejsza tym szybsze jest pobranie kolejnych instrukcji do wykonania przez procesor. Warto zaznaczyć że jest mierzona liczbą cykli zegara (taktowania). Przez to że nie jest określana w czasie rzeczywistym jest zależna od częstotliwości taktowania. Możliwe że jest innej wysokości oraz posiada inne opóźnienia ale będzie kompatybilna. Jeżeli chodzi o opóźnienia w trybie dual channel, oba RAMY będą działać o tej samej wartości opóźnienia, czyli z najwyższą wartością CL jaką posiada jeden z nich.
 2. Tak. Maksymalna temperatura pracy wynosi 91 (w st. C). Do tej wartości GPU będzie funkcjonowało prawidłowo. Dzięki budowie chłodzenia GPU. W mało intensywnym środowisku (internet, filmy, programy biurowe lub mało wymagające gry) karta jest chłodzona przez radiator. Limit oznacza granicę kiedy wentylatory stają się aktywne a ustawiony jest od 60 (st. C). Gdy wentylatory są aktywne a temperatura spada poniżej limitu, wentylatory wyłączają się. Dlaczego limit jest ustawiony na 60 (st. C) ? Dlatego żebyś miał ciszę kiedy nie grasz. Podsumowując karta będzie miała temperatury w okolicach 60 (st. C), może nie od razu po starcie komputera, ale po pewnym czasie na pewno.
 3. Czyli złącza wyjścia wideo są sprawne a problem dotyczy RAMDAC. GPU do wymiany chyba że nie przeszkadzają dla Ciebie kolorowe piksele, możesz się nie spieszyć.
 4. Sklep internetowy z Hong Kongu z adresem na Londyn UK z niepełnym tłumaczeniem na polską wersją (pamiętaj Brexit niedługo) z domeną globalną (com) przedrostek jedynie (pl). Linki afiliacyjne sklepu są płatne (stąd reklamy na interii). Interia nie sprawdza odnośników w celu wiarygodności. Strona jest bezpieczna ale proceder sprzedaży nie jest usankcjonowany przez Polskę. Gwarancji nie masz że produkt zakupiony będzie legalny w pełni ale prawdopodobnie sklep wywiąże się z umowy a klucz zadziała, o ile nie trafi na czarną listę z czasem lub będzie zgodny ale korporacyjny.
 5. Czytałem; reinstalacja to nie to samo co dokładne odinstalowanie i ponowna instalacja za pomocą instalatora. Reinstalacja office naprawia uszkodzone pliki a nie czyści rejestru oraz umożliwia selektywne dodanie lub usunięcie programów office. Z kolei naprawa robi to samo i odnosi się do wcześniej zdefiniowanych programów office. Pliki tego instalatora znajdują się na dysku. Zostały utworzone przy instalacji Office lub były przeinstalowane z windows. Przyczyną wystąpienia problemu mogło być błędne uaktualnienie pakietu office za pomocą Windows Update. Uaktualnienia są nadal dostępne na dysku i nadal stanowią problem tak samo jak kopia aktualizacji.
 6. UNIQUE Fotel biurowy Hero siatka / różne kolory (ZM-6661) Cena od: 1 319,00 zł Standardowe wersje wykończenia fotela Unique Hero: - tworzywo białe, tapicerka: siatka NWH-8 (siatka szara) + 110 zł - tworzywo czarne, tapicerka: siatka NWH-4 (siatka czarna) + 140 zł - tworzywo białe, tapicerka: tkanina BLH-8 (szary), siatka NWH-8 (siatka szara) + 260 zł - tworzywo czarne, tapicerka: tkanina BLH-4 (czarny), siatka NWH-4 (siatka czarna) = w cenie powyżej podanej Cechy: - Siedzisko wykonane z wysokiej jakości tkaniny materiałowej lub siatki - Zagłówek i oparcie wykonane z wysokiej jakości siatki przepuszczającej powietrze - Tworzywo białe lub czarne - Mechanizm odchylania SYNCHRON - pozwala zatrzymać oparcie w jednej z czterech pozycji lub swobodnie bujać się w fotelu - Regulowane podłokietniki góra-dół, przód-tył, wychylenie na boki (3D) - Regulowana wysokość oparcia dla kręgów lędźwiowych - Regulowana głębokość i wysokość siedziska - Regulowana wysokość zagłówka - Pięcioramienna podstawa wykonana z polerowanego aluminium - Fotel wyposażony jest w miękkie kółka do twardych powierzchni 2 lata gwarancji Obiążenie/Waga: - Maksymalne obciążenie 130 kg - Waga 24 kg Wymiary: - Wysokość ogółem - 114-130 cm - Szerokość ogółem - 70 cm - Głębokość ogółem - 47-52 cm - Wysokość siedziska - 43-55 cm - Wysokość oparcia - 59 cm Link do sklepu: https://decofire.pl/meble/fotele-i-krzesla/unique-fotel-biurowy-hero-zm-6661 Tapicerka z siatki. Regulowana wysokość oparcia dla kręgów lędźwiowych. Tapicerka z tkaniny. PS: Wszystkie fotele biurowe oraz dla graczy zapewniają statyczną postawę oparcia, czyli wymagają odpowiedniego stanowiska pracy (czyt. biurka). Przy założeniu że ta postawa jest jednostajna (czyt. w bezruchu) ma wpływ na dyskomfort w postaci nieprawidłowego krążenia (całego ciała) lub z czasem objawami reumatyzmu (czyt. mrowienie dotyczy nóg) występującym przy dłuższym posiedzeniu. Większość foteli jednak przez niedostosowanie się do siedzącej postawy człowieka w każdej płaszczyźnie pracy przy komputerze, powoduje tylko stabilizację oparcia przez co samo kontrolowanie podstawy przez osobę wykonującą pracę lub w celach rozrywkowych nie występuje. Trzeba dostosowywać postawę do fotela aby zapewniona była ergonomia pracy. Z tym że to rozwiązanie powoduje rozluźnienie mięśni i zapewnia bardziej komfortową pracę; ale w okresie kilkuletniej pracy problemy z kręgami kręgosłupa nie zostaną wyeliminowane (czyt. dotyczącym ucisku kręgów) czy problemów wynikający z krążenia (np. w okolicach klatki piersiowej lub innych). Wyszczególniając dostosowanie regulacji wysokość siedziska oraz jego podłokietników względem wysokości biurka oraz dostosowania regulacji wysokości monitora wraz z jego odchyleniem względem ustawienia zagłówka wraz z jego kątem nachylenia.
 7. ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- "Cytat ze strony link: https://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=1605298008 Autorstwa: Gonzales" ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- "Krok 1 Zainstaluje steamową wersję Obliviona(MUSISZ POSIADAĆ OBLIVION GOTY DELUX EDITION!) Krok 2 Po poprawnym ściągnięciu gry wejdź do katalogu steam na twoim dysku/steamapps/common/Oblivion i usuń wszystkie pliki zostawiając sam folder.(Nie usuwaj gry ręcznie przez Steam, bo inaczej ten sposób nie zadziała) Krok 3 Włóż płytową wersję twojego Obliviona i zainstaluje ją w folderze katalog steam na twoim dysku/steamapps/common/Oblivion. Krok 4 Włącz grę przez steam i ciesz się polską wersją. Krok 5(opcjonalny) Jeśli chcesz, żeby steam naliczał twoje godziny spędzone w grze, będziesz musiał zrobić małą sztuczkę. Domyślnie, kiedy klikniesz przycisk GRAJ na steamie, odpala on OblivionLauncher.exe. Jako iż polska wersja Obliviona zawiera dodatkowy plik ESP, który spolszcza grę, to Steam nie widzi jej jako włączonej. Żeby to zmienić musisz wejśc do katalogu steam na twoim dysku/steamapps/common/Oblivion , zmienić nazwę pliku Oblivion.exe na OblivionLauncher1, a plik OblivionLauncher.exe zmienić na samo Oblivion. Po tej zmiane edytuj plik OblivionLauncher1 na OblivionLauncher i ciesz się grą po polsku, dodatkowo z naliczającym się czasem gry na steamie. Mam nadzieje, że ten mini poradnik komuś pomoże. Ta sama sztuczka działa również na Morrowindzie w wersji GOTY. Rozwiązanie to ma swoje mankamenty, ponieważ wymaga posiadania kompletnego wydania Obiliviona w wersji płytowej, jednak obecnie wersja Anthology jest stosunkow tania, a wersję steamową można kupić za kilkanaście złotych. Pozdrawiam i życzę miłej gry Gonzales." ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- "Cytat ze strony link: https://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=1605298008 Autorstwa: Gonzales" ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
 8. Problem dotyczy użytych niestandardowych tłumaczeń. W twoim przypadku dotyczy "spolszczenia". Spolszczenie było przygotowane dla wersji "Borderlands GOTY" a nie późniejszej rozszerzonej wersji "Borderlands Enhanced GOTY". Dla porównania dodam że problem dotyczy użycia wszystkich innych tłumaczeń które różnią się w znacznym stopniu od oficjalnych przekładów.
 9. Rockstar nie zawodzi jak zawsze jakością portu na PC (czyt. beznadziejna). Widać największa ilość ustawień opcji graficznych miało na celu dostosowanie gry pod każdy sprzęt. Głównym celem było zapewnienie nie lepszej grafiki w celu wydania ostatecznej wersji gry, tylko zmniejszeniu ilości testów jakościowych i rychłą premierę z zaskoczenia. Prezes Take Two liczył na znaczną poprawę wyników sprzedaży która i tak była w tym roku imponująca. Gra sama w sobie jest świetna ale po kilkudziesięciu łatkach zostanie naprawiona w przyszłym roku (co najmniej w ciągu 5 miesięcy). Krytycznym jednak błędem jest problem z uruchomieniem gry przez program własny Rockstara. Niezliczona ilość błędów równa się z ilością tematów przed premierą tych zachwalających jak i wątków na forach o modernizację komputera lub kupno nowego specjalnie pod tą grę oraz teksty portali growych typu "Dla tej gry konsolowcy kupią komputery". Widać jedno najdroższe jednostki wartości kilku tysięcy za pojedynczy podzespół są niewystarczające. Brak w wymaganiach gry w czasie wsparcia produkcji lub po produkcji - ray traycingu oznacza jedno nowe GPU Nvidii nie podnosi poprzeczki wydajnościowej na tyle na ile nie wprowadzono nowej technologii (architektury z RT). Port jest beznadziejny na tyle że na Xbox One X wygląda lepiej i działa stabilnie w 30 FPS gdzie na PC wygląda gorzej aby działał w stałych 30 FPS. PC master race off znaczy 60 FPS nie zdeklasuje wersji konsolowych na tyle aby w ogóle zastanawiać się na kupnem drugiej wersji już posiadanej gry (pierwsza na konsoli). Dzisiaj wiadomo tyle że kupno gry warte jest grania na konsoli i jest bardziej opłacalne. Pewne jest jednak że po załataniu gry ten stan nie ulegnie zmianie gdyż w 2020 nastąpi premiera nowych konsol. Oznacza to że większość graczy która nie posiada polepszonych wersji konsol na pewno uzyska lepszą jakość na nowych konsolach i dalej będzie to tańszy sposób na identyczną jakość w 60-120 FPS niżeli droższe wersje PC. Ten port jest nie warty uwagi teraz jak i za rok. Łatanie gry zalecam dla wytrwałych, ale może to zajmie na tyle długo że zrówna się z premierą konsol nowej generacji a tam będzie identyczna wersja gry czyli ostateczna wzbogacona pod względem nowości zapowiadanych przy porcie PC, ale zdecydowanie tak jak planowano lepsza niż pierwowzór. Kto kupi teraz a kto poczeka wybierze decyzją pomiędzy czasem oczekiwania a jakością jak na razie to widać jedynie większe oczekiwanie na łatki niż komfortowe zagranie w tą grę.
 10. Jeżeli masz na myśli diodę na routerze lub modemie to miganie dotyczy korzystania aktualnego z sieci. Brak migania oznacza brak aktualnego korzystania z sieci. Brak sieci z poziomu komputera oznacza brak zasięgu wifi lub masz ukrytą nazwę sieci wtedy wymuś stałe połączenie z siecią. Prawdopodobnie problem dotyczy kabla dokładnie oznacza złą synchronizację.
 11. Na zdjęciu widać korzystasz z odtwarzacza wideo Windows. Problemy przez ten odtwarzacz są znane dla Microsoftu; znaczy przy odtwarzaniu zmiana rozszerzenia plików bądź ich uszkodzenie. Lepiej w przypadku odtwarzania plików z nazwami rozszerzenia plików (.mov) korzystaj z innego programu.
 12. Odinstaluj i zainstaluj ponownie zawsze łatwiej niż naprawianie.
 13. Canelo vs Kovalev - TKO wygrana Canelo w 11 rundzie po jednym lewym ciosie sierpowym na ucho. Kovaliov już nie wstał, choć nie leżał tylko siedział popierając się jedną prawą ręką na linach; nie był wstanie kontynuować walki był zamroczony; sędzia wyliczył i zakończył pojedynek. Nokaut poprzedzało kilka zamachowych ciosów ale nie bezpośrednio w tym samym czasie. Popularny "Cynamon" dalej pozostaje jedynym w swoim rodzaju (mistrz kilku kategorii wagowych) najlepszym zawodnikiem bez podziału na wagę.
 14. Szybkość porównywalna obydwu podkładek 65/100 Kontrola lepsza w DM PAD gdzie CM MP510 posiada większe tarcie: DM PAD 63/100 a CM MP510 60/100 CM MP510 wykonany z użyciem materiału Cordura więc trzeba poświęcić trochę czasu na przyzwyczajenie się w porównaniu z innymi podkładkami z tkanin.
 15. Diablo IV będzie wymagało stałego i ciągłego połączenia z internetem dla wszystkich trybów gry - wyłącznie dla graczy wykorzystujących komputery dla rozgrywki. W momencie braku dostępu do sieci nie będzie możliwa nawet gra dla pojedynczego gracza. Stałe połączenie z internetem jest kontynuacją polityki firmy Blizzard gdzie poprzednia część trzecia miała podobne wymagania. Warto zwrócić uwagę że powyższe wymagania dotyczą wyłącznie wersji na komputery, gdyż rozgrywka na konsolach dostanie tryb rozgrywki indywidualnej dla pojedynczego gracza. Gracze konsolowi zostaną uprzywilejowani ze względu że nie każdy posiada dostęp do płatnych usług sieciowych wymaganych przez producentów konsol. Oczywiście dla graczy komputerowych i konsolowych ciągły dostęp do sieci gwarantuje zabawę kooperacyjną; handlowania przedmiotami oraz pojedynkowania. Ma to na celu stworzenie zaludnionego świata gry w miastach ze specjalnym połączeniem graczy oraz utworzenia stref do pojedynkowania. Wszelkie wydarzenia i wyzwania oraz wspólny otwarty świat mają wpłynąć na brak liniowej fabuły. Diablo IV ma posiadać cechy gier z gatunku MMO. Silnik gry oferuje system dnia i nocy, zmienne warunki pogodowe oraz pięć dużych przyległych regionów ale o zróżnicowanych cechach środowiskowych. Rozgrywka umożliwia graczowi dowolną eksplorację świata o ile posiada odpowiedni ekwipunek. Po za miastami w rejonach będzie możliwe spotkanie innych graczy, ilość ich nie została jeszcze uwzględniona ale będą dotyczyć wspólnych wędrówek. Wydarzenia w świecie gry będą dotyczyć odradzania się dużych i mocnych potworów do ich pokonania mogą przystąpić członkowie wspólnej drużyny jak i nieznajomi. Świat gry jest na tyle duży aby w grze możliwe było korzystanie z wierzchowców w celu ułatwienia szybszego przemieszczania. Konie będą również posiadały przedmioty w celu ich wyposażenia np. zbroje wpłynie to zarówno na wygląd jak i zmniejszenie obrażeń. Dostępne będą umiejętności specjalne przy wykorzystaniu wierzchowców jak potężne obszarowe umiejętności zsiadania. Jazda przyspieszy eksplorację. Poziom estetyczny grafiki jest mroczny ale zapewnia stosunkowo dobrą czytelność. --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Diablo II remaster "zawieszony w czasie". Blizzard próbuje zrobić restart serii. Prezentacja Diablo IV to była wersja Alfa. Beta planowana jest w 2020 roku. Chcą zdefiniować markę na nowo ale bez rewolucji. Bardziej marketingowe zagranie niż większe zmiany w rozgrywce. DIV ma być bardzie powiązane z gatunkiem MMO. Widać po prezentacji weterani serii są zachwyceni, a właśnie na tym im najbardziej zależało.
×
×
 • Create New...