Jump to content

cali

Forumowicze
 • Content Count

  461
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  10

cali last won the day on August 30

cali had the most liked content!

Community Reputation

21 Neutralna

About cali

 • Rank
  Człowiek

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Może być konieczne dostosowanie jasności względnej treści SDR i HDR pod kątem ekranu z obsługą HDR. Jest to spowodowane tym, że ekran inaczej interpretuje sygnał HDR i inaczej sygnał SDR, a efekt jest różny w zależności od marki i modelu. 1. Wybierz przycisk "Start", a następnie opcje Ustawienia > "System" > "Ekran". 2. Jeśli masz wiele ekranów podłączonych do komputera, wybierz ekran z obsługa HDR w obszarze "Wybierz i zmień rozmieszczenie wyświetlaczy", a następnie przeciągnij okno aplikacji Ustawienia na dostosowywany ekran HDR 3. Na ekranie ustawień "Ekran" wybierz opcję "Ustawienia funkcji Windows HD Color". 4. W obszarze "Wygląd zawartości SDR" przeciągnij suwak, aby uzyskać odpowiednią równowagę jasności między treściami HDR i SDR. Źródło Microsoft "Poza tym, trzeba pamiętać o wciąż pozostawiającej wiele do życzenia obsłudze HDR w Windows 10, gdzie system nie jest w stanie automatycznie przełączyć się na szeroki zakres tonalny po wykryciu odpowiednich metadanych" Cytat z ithardware Inny proces w tle mógł mieć wpływ na minimalizację. Greedfall posiada wsparcie HDR wyłącznie w wersjach na konsole. W wersji na PC nie został zaimplementowany (dodany).
 2. W filmach najlepsze wrażenia odsłuchowe zapewnią głośniki w systemie 5.1 czy 7.1 w zestawie kina domowego z odtwarzaczem. W muzyce ważne jest źródło dźwięku więc jak korzystasz z Spotify to najlepszy sprzęt nic ci nie pomoże w lepszym odsłuchu. PC zawsze zniekształca ciszę przez własny generowany hałas.
 3. Zdjęcie nr 1 to widać - kichnięcie, kaszlnięcie na ekran Zdjęcie nr 2 to widać - tłuszcz z palcowania ekranu Zwał jak zwał ale zawsze znane z autopsji. Wystarczą płatki kosmetyczne 100% bawełna i woda. Szorowanie bo lekko nie zejdą. Grube płatki zapewnią użycie paznokcia. Płyny do ekranów powodują smugi i osady na matrycach. Zastosowanie w LCD jest gorsze niż w kineskopowych a skład podobny.
 4. Czyli początek tematu okazał się rozwiązaniem. ----------------------------------------------------- Coś z humorem: Wystarczy podłączyć odkurzacz 2000 W do listwy produkcji rosyjskiej z lat 90 i zaczyna się świecić (listwa) - z tym że to prawdziwa wydarzenie z testów własnych.
 5. Emulator Xenia nie jest stabilny jak emulator np. RPCS3. Zresztą GOW 2 próbuje nawiązać połączenie z XLIVE na Xbox 360 czy One.
 6. Obsługuje wyłącznie SATA M.2. Powyżej proponowany dysk jest odpowiedni.
 7. Nowy zasilacz może mieć uszkodzony kondensator i działać prawidłowo aż do czasu nadmiernego obciążenia komputera. Wtedy komputer się resetuje. "Power LED-y są bardzo wrażliwe na napięcie o przeciwnej polaryzacji, niektóre mają nawet zintegrowane diody zabezpieczające" Jak błędnie podłączysz to nie będzie podświetlona dioda. W przypadku dłuższego stanu może ulegnąć uszkodzeniu wyłącznie dioda nie podzespoły komputera. Nie widzę powiązania z restartami komputera.
 8. Faktycznie w lenovo nie ma możliwości zmiany ustawień pracy chłodzenia. Przyczyną problemem jest bateria cmos dokładnie bug cmosu z MOBO. Niestety wymiana na nową lub jej wyjęcie i ponowne włożenie nie pomoże. Rozwiązanie nieoficjalne ale skuteczne (potwierdzone przez konsumentów ale nie ma zapewnienia od Lenovo więc czy w pełni skuteczne zależy od modelu płyty głównej) 1) wyłącz komputer i od źródła zasilania (z gniazdka lub listwy) 2) przytrzymaj przycisk włącznika PC na około 30 sekund (komputer nie powinien być podłączony do źródła zasilania) 3) otwórz obudowę i wyjmij baterię cmos 4) podłącz PC do zasilania ale bez baterii (baterie odłóż na bok) 5) wykonaj dwa restarty PC 6) wyłącz komputer i od źródła zasilania (z gniazdka lub listwy) 7) przytrzymaj przycisk włącznika PC na około 30 sekund (komputer nie powinien być podłączony do źródła zasilania) 8- otwórz obudowę i wsadź baterię cmos 9) podłącz PC do zasilania 10) teraz chłodzenie powinno działać prawidłowo Jest to nieoficjalne rozwiązanie potwierdzone w testach ale problemu oficjalnie nie rozwiązał dział Lenovo
 9. Czytam dobrze, poniżej przykład że twoja hipoteza jest niezrozumiała przy częstotliwości występowania zjawiska: "Codziennie w atmosferze ziemskiej pojawia się kilka tysięcy meteorów wielkości kuli ognia. Zdecydowana większość z nich występuje jednak nad oceanami i niezamieszkanymi regionami, a wiele z nich jest maskowanych przez światło dzienne." ---------------------- Wypowiadasz się z własnego punktu widzenia i wypisujesz co uważasz za właściwe. Nie wiem czy studiowałeś ale nie pisze się własnych teorii czy hipotez w pracy magisterskiej.
 10. Zakładka "Power" tam będzie.
 11. Przeszedł kilka operacji. Napisałem że to indywidualne podejście. Zalecasz a powołujesz się na "naukowy bełkot". Podawaj przykłady ale z wyjaśnieniem i zamianą zdania na poprawne według Ciebie, dla porównania. Ogólnie to widać masz problem ze wszystkim tylko nie z treścią, a może z brakiem zrozumienia. Pewnie chcesz spłycać dla lepszego odbioru, znaczy większego zrozumienia czyli przystępności w odbiorze. Nie piszę książek i nie studiowałem kierunków humanistycznych. Więc jak lepiej robisz to pewnie masz z tym do czynienia obecnie. Taki przypadek został zarejestrowany. Widać więcej wymyślasz zamiast uzupełnić wiadomości.
 12. LG to najczęstszy wybór konsumentów. DELL to najczęściej wybór firm ze względów wsparcia i gwarancji. Jakość i niezawodność podobna ale matryce IPS wymyśliło i opatentowało LG.
 13. LG 24MP88HV-S + stabilizator czerni - przydatny w grach + Super+ Resolution - używa scalonego układu z wbudowanym mechanizmem obliczającym potencjalną utratę rozdzielczości w procesie powiększania obrazu/eliminuje zakłócenia wyświetlania treści o niższej rozdzielczości/zapobiega pogorszeniu rozdzielczości przy konwersji, ale dodatkowo wyostrza rozmazane kontury i wzmacnia przygaszone kolory + opcja podziału ekranu + złącze wejścia dźwięku mini jack + wbudowane głośniki + średni czas reakcji 14 ms - dynamiczny kontrast 5000000:1 - sRGB - minus ponieważ Dell ma nowsze rozwiązanie * obszar wyświetlania 92.18 % * minimalny czas reakcji 5 ms -------------------------------------------------- DELL S2419HM + DCI-P3 - pojawiająca się przestrzeń kolorów zamiast sRGB z szerszym zakresem kolorów + HDR10 - podstawowa norma szerokiej rozpiętości tonalnej dla zapewnienia bardziej naturalnego wyglądu obrazu + kabel HDMI w zestawie + średni czas reakcji 8 ms + dynamiczny kontrast 8000000:1 * obszar wyświetlania 92.93 % * minimalny czas reakcji 5 ms ---------------------------------- Jakość obrazu i kolorów na korzyść Della. Opcje dodatkowe w tym skalowanie obrazu na korzyść LG. Filmy = Dell za jakość obrazu i kolory Gry = w zależności od potrzeb: - Dell za czas reakcji matrycy i jakość obrazu oraz kolorów (najlepiej w rozdzielczości natywnej). - LG za stabilizator czerni i skalowanie obrazu co do czasu reakcji wydłuża się podczas rozgrywki (na niekorzyść). Biuro = LG za podział ekranu.
 14. Prędkość obrotów wentylatora CPU wyrażonych w RPM ustawiasz w BIOS. Wejdź do BIOS i szukaj CPU FAN Setting nazwa może być różna w zależności od modelu/marki płyty głównej. Do wyboru będą zmiennie wbudowane profile lub temperatury.
 15. Każde zdarzenie jest na tyle indywidualne do wszystkich możliwych założeń że nie można potwierdzić ani zaprzeczyć. Konkretnie to ta osoba zna odpowiedź.. Określam własny pogląd a ty starasz się go zaprzeczyć i sprowadzić do twierdzenia "............. - wstaw tytuł" na "........-wstaw problem" . Dlaczego ? Nie może wystąpić taka sytuacja ? Starasz się mówić że może być dowolna gra. Dobrze może być każda ale nie można zaprzeczyć że taka sytuacja jak napisałem nie wystąpi/wystąpiła. Co do Dooma to możesz zagrać wszędzie nie ma zakazu ale np. w szpitalu ogólnie nie wypada w domu co innego - indywidualne podejście. Ogólna ale nie jedyna. ---------------------------------------------------------- Nie znasz mnie więc zakładasz. Ocenić człowieka nie można na podstawie całego życia i przytaczając zdarzenie lub wyłapując fragmenty z jego życia - filozofia. Porównania że być lepszym znaczy robić coś wedle zasad jest wyrażeniem okrutnym dotyczy piętnowania osób w celu osiągnięcia wyidealizowanego stanu świadomości. Czy brzydkie musi być piękne ? a może pośrednie jest ładne ? więc co jest ładne ? Wiesz już że masz cel ale ten cel jest twój własny nie zmuszaj innych. Zresztą nie napisałem większość odpowiedzi na forum bez ich edycji. Udowodnij że piszę błędnie skoro piszesz że jest źle. Nie mam na myśli błędów ortograficzny, składni, stylistyki a bardziej treści. Dla mnie treść jest wyznacznikiem jakości można przekładać na wiele tłumaczeń a zostaje jej zawartość identyczna. W dzisiejszych czasach to szczególnie ważne przy braku barier językowych.
×
×
 • Create New...