Skocz do zawartości

cali

Forumowicze
 • Zawartość

  148
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralna

O cali

 • Ranga
  Krasnolud

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. cali

  Problem z XMP Aegis 3000mhz DDR4

  Pytanie dlaczego chcecie podkręcać RAM ?
 2. Tylko przez podkręcenie RAMU i nie każde pamięci będą kompatybilne szczególnie w trybie dual. Płyty które to umożliwiają nie zawsze gwarantują stabilności.
 3. cali

  Problem z myszką

  Wina podkładki nie każdy sensor laserowy działa prawidłowo na każdej powierzchni. Wymień podkładkę na inną.
 4. Jak naciskasz przycisk to wysuwa się tacka a jak przy wysuniętej tatce naciskasz ten sam przycisk to się chowa ? Wejdź w bios i w ustawieniach napędu zmień na Auto oraz w menu boot device priority ustaw napęd jako pierwszy przed np. HDD ewentualnie spróbuj innego kabla SATA Co do pamięci wirtualne to: prawy klik na ikonę komputer ---> właściwości --->zaawansowane ustawienia systemu---->zaawansowane--->wydajność--->ustawienia--->zaawansowane--->pamięć wirtualna
 5. cali

  BlueScreen, kernel power 41 - HELP!!

  Po zmianie konfiguracji sprzętowej należy uaktualnić sterowniki od producenta wszystkich podzespołów (szczególnie dla płyty głównej) ale nie korzystać z tych systemowych z Windows Update (są wybrakowane i oszczędne nie są w pełni kompatybilne, standardowe i ogólne). Co do GPU sterowniki zawsze są nie najnowszej wersji z Windows Update przez co nie zawierają wpisów nowych gier lub poprawek. Dziennikiem bym się nie sugerował ponieważ zawsze pokazuje błędy które należy ignorować zgodnie z zaleceniami Microsoftu.
 6. cali

  Czarne okno przy starcie systemu

  Problem z GUI systemu windows przez uszkodzone lub zmienione pliki. Uruchom wiersz poleceń CMD w trybie administratora i wpisz "sfc /scannow" Ewentualnie jak instalowałeś motywy dla windows lub nakładki na menu start czy ikon systemowych radzę odinstalować bo tego typu programy nadpisują pliki systemowe lub są ładowane podczas startu jako usługi z własną bazą plików dll.
 7. Problem jest z przyciskiem napędu albo tym na obudowie jak masz zasłonki. Większość napędów dodaje tylko program do nagrywania. Niektóre mają ale tylko do obsługi dodatkowych funkcji. Jakby system windows nie obsługiwał napędu to byłaby informacja o nierozpoznanym urządzeniu. Autoodtwarzanie najlepiej wyłączyć i uruchamiać ręcznie z eksploratora. Zainstaluj paczki językowe do systemu i zmień na polski. Zwiększ pamięć wirtualną systemu.
 8. cali

  Niedziałające USB pod Win 7

  Nie wszystkie urządzenia mogą działać prawidłowo w nowszym systemie ze względu kompatybilności. Dokładnie certyfikacji sterowników windows o ile producent nie dostosował się i nie zakupił licencji dla poprzednich urządzeń. Poszukaj nowszych wersji sterowników pod Windows 7 lub spróbuj zainstalować jeżeli masz poprzednie. Co do myszki po instalacji sterowników i zmianie podłączenia na inny port może być konieczna ponowna instalacja sterowników lub uaktualnienie z poziomu menedżera urządzeń w opcjach systemu. Może zainstalować sterowniki do płyty głównej jeżeli porty USB na niej się znajdują lub oddzielne sterowniki do czytnika kart pamięci jeżeli taki posiadasz. Windows XP pewnie miałeś x32 a Windows 7 jest x64 więc są potrzebne inne sterowniki pod 64-bitowy system operacyjny i sterowniki dla x32 mogą być bezużyteczne. Poszukaj na stronie producenta płyty głównej pamiętaj o wyszukaniu pod x64.
 9. cali

  Rozwiązany: Wiatrak procesora wariuje.

  To wiem ale nie każdy Ryzen posiada IGPU.
 10. cali

  Rozwiązany: Wiatrak procesora wariuje.

  Miałem na myśli z płytą główną ale widać nie posiada
 11. cali

  Rozwiązany: Wiatrak procesora wariuje.

  Procesory mają zabezpieczenie przed przegrzaniem jeżeli jest włączona opcja w bios. W tym przypadku chodzi o kartę graficzną. Przestaw w bios na zintegrowaną i zmień podłączenie kablem do zintegrowanej karty. Uruchom program do obciążenia GPU bo gier zapewne nie uruchomisz. W smart fan są opcję do zwiększenia obrotów po przekroczeniu limitu dla danego zakresu o x razy więcej.
 12. Opinia o INFERNO Titan: Podłokietniki wklęsłe będzie nacisk na żyły. Boczne podpórki fotela zapewniają statyczną postawę. W zależności od podstawy mogą uwierać. Wypuklenie fotela w miejscu krzyża i karku mają negatywny wpływ na kręgosłup i odcinek szyjny. Podpórka pod głowę ma dziwny kształt jest nieergonomiczna.
 13. Pamięci będą działać ale o obniżonym taktowaniu względem procesora.
 14. Nie polecam używania podkładek chłodzących mają negatywny wpływ na działanie sprzętu oraz wydzielają hałas. Podany Hykker Cooling Pad po podłączeniu nie posiada przełącznika więc działa cały czas i ma diody świecące. Nawiew nieduży więc nie pod mocno nagrzany laptop.
 15. cali

  Pad do PC

  Oficjalny Xbox 360 Controller przewodowy lub bezprzewodowy ale z adapterem bezprzewodowym (baterie ładowalne lub zestaw play & charge) od Microsoftu.
×