• Ogłoszenia

  • yojc

   Smugglerki 2017   07.01.2018

   https://forum.cdaction.pl/forum/249-smugglerki/

cali

Forumowicze
 • Zawartość

  78
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

O cali

 • Tytuł
  Ork

Sposób kontaktu

 • ICQ
  0
 1. Jak masz zewnętrzne IP i ruter oraz kilka urządzeń podłączonych do sieci to masz kilka wewnętrznych IP przypisanych. Jeśli router posiada zaporę ogniową i masz dynamicznie przypisane adresy IP wewnętrzne to musisz zrobić stały adres przypisany pod urządzenie z którego chcesz grać. NAT działa w protokole 4. Jeżeli DMZ masz nieustawione to powinno działać a jak nie zadziała to ustaw jeszcze pod ten sprzęt (DMZ można pod jedno). w NAT odblokowujesz "zakres portów" z których korzysta gra dla wewnętrznego o stałym adresie IP jak nie znasz zakresu portów jakie gra wykorzystuje to poszukaj w internecie. Operatorzy sieci mają blokady na pewne zakresy portów przez częste ataki hakerskie zobacz czy nie są na liście których potrzebujesz. Sprawdź czy masz również internet połączony protokołem 4 bo jeśli jest to protokół 6 nie skorzystasz z NAT'a.
 2. Z jakie monitora korzystasz ? Wyłącz skalowanie w swoim monitorze to łatwo zobaczysz różnice. W 23" matryca jest za mała żeby wyświetlić pełny obraz. Ustaw proporcje 16:9. Przy 27" przy wyłączonym skalowaniu problemu nie ma z wyświetleniem obrazu.
 3. Rozdzielczość FullHD odpowiada rozmiarowi matrycy nie możliwe jest 5.5" FullHD w proporcjach 1:1 bez skalowania. Mając matrycę będącą odpowiednikiem rozmiaru względem rozdzielczości nie ma skalowania. W przypadku 27" FullHD obraz nie skaluje rozdzielczości względem matrycy ale ją poszerza względem matrycy. Dla przykładu obszar roboczy 24" 1920x1080 16:9 to jego dwukrotny odpowiednik 49" 3840 x 1080 32:9. W dwóch monitorach zostaną zachowane rozmiary matryc względem rozdzielczości 1:1.
 4. 1) Tylko moja propozycja dotyczy 27" o proporcjach 16:9. 2) 1920x1080 jest w stanie 1:1 wyświetlić matryca 24". W przypadku 23" obraz jest pomniejszany do rozmiaru matrycy. Nie zostaje zachowany współczynnik. Niby jest FullHD ale nie rzeczywisty. Monitor stosuje proporcje.
 5. "Zależy jak rozumianych dokumentów - do przeglądania pojedynczego dokumentu to chyba najlepszy byłby 16:9, ustawiony pionowo..." - Do pracy na kilku otwartych plikach to 21:9 a proponowany pivot nadaje się tylko do jednego dokumentu i raczej na bazie tekstowej. "*Inna sprawa, że jak trafi się na jakiś film w takich proporcjach w internecie (np. na youtube), to zazwyczaj zamiast cieszyć się wypełnieniem treścią całego ekranu, można podziwiać czarne paski nie tylko na górze i dole ekranu (jak w przypadku 16:9), ale też po bokach ekranu..." - Nowe filmy nie mają tego problemu "czarnych pasów" w 16:9. Dawno nie widziałem oglądając youtuba czarnych pasów co najwyżej oglądając teledyski z lat 90. **W przypadku FullHD rozsądne maksimum to 24'' (przy 27'', piksele mogą już być nieco za duże, choć w sumie to zależy od indywidualnych preferencji) - według mnie minimum 24" w FullHD a na pewno najbardziej optymalne dla 24" przy niższej wielkości obraz jest skalowany a przy 24" nie jest wypełnia obraz bez skalowania. 27" pikseli nie widać nawet z odległości 60-80 cm bezpiecznej dla oczu. "Co do samego tematu - problem jest taki, że jak już zostało wspomniane, do PS4 rozdzielczość inna niż FullHD" - jeśli chodzi o natywną rozdzielczość to pewnie FullHD jest lepszą opcją ale to nie jest jedyne zastosowanie jakie musi zostać spełnione. 27" FullHD nie zwiększysz obszaru roboczego jak przy wyższej rozdzielczości.
 6. Wynika z tego że dostawca sieci opisuje że nie możesz sprawdzić ping ile on rzeczywiście wynosi ręcznie a odczyt routera został ograniczony administracyjnie na zapytania do 512kbit/s. ICMP jest dla serwisu a IP TCP/UDP nie ma ograniczeń 60/60 Mb.
 7. Chrome jest zasobożerną przeglądarką dla pamięci RAM. Każda karta ładuję osobno jako osobny proces razem z każdym procesem każde rozszerzenie. Jeżeli masz otwartych kilka kart i masz kilka rozszerzeń zainstalowanych to po uruchomieniu gry pamięć jest zajęta przez grę. Jak masz mały rozmiar pamięci Chrome się wysypuje nie zawsze przez zamknięcie. Lepiej zamknij Chrome przed graniem i uruchom po skończonej rozgrywce. Chrome działa optymalnie na zużywaniu pamięci po uruchomieniu przeglądarki np. jest choćby 7 procesów przy jednej otwartej karcie. Możesz sprawdzić w menedżerze kart chroma co jest ładowane jednocześnie.
 8. Wszystkie pady z Xinput są zgodne w grach. Gdzie wsparcie jest dla pada od Xbox'a łącznie z grami od Microsoftu. Nie musi to być pad tylko od Microsoftu.
 9. Monitor do PS4 czy Filmów to o proporcjach 16:9. Natomiast do CAD i dokumentów to o proporcjach 21:9. Najlepiej do wszystkiego byłby monitor 27" o większej rozdzielczości niż 1920x1080 idąc na kompromis.
 10. Seagate i WD to najlepsze firmy produkujące dyski twarde. Do PS4 polecam z USB 3.0. Samo złącze USB 3.0 jest kompatybilne z jej starszą wersją USB 2.0. z tym że będzie niższy transfer danych po podłączeniu do niższej wersji. Po sformatowaniu dysku pod PS4 do gier nie będzie już użyty do innych celów dopiero po ponownym formacie.
 11. "Eksploatacja nie musi być super ekonomiczna, przydałby się przynajmniej osobny pigment dla czerni. Uzupełnianie atramentu mile widziane." - drukarki monochromatyczne mają tylko jeden pojemnik tuszu czarny. Kolorowe minimum dwa w tym jeden czarny. Po zakupie drukarki otrzymujesz próbne pojemniki z tuszem nie wliczonym w cenę drukarki. Zwykle mają mniej tuszu i ograniczone komory czasem bez możliwości uzupełnienia. Można przebić komory ale to trochę roboty. Oficjalne pojemniki sprzedawane oddzielnie nie posiadają tych ograniczeń. Są jeszcze zamienniki tańsze z tym że HP wprowadziło wykrywanie nieoryginalnych pojemników co prawda można używać ale komunikat wyświetla.
 12. 3.Jakim wtykiem zakończony jest kabel: RP-SMA - ten który idzie do rutera to męski. 8.Do czego będzie wykorzystywane urządzenie: Internetu/gier - Jaki powód jest zmiany routera ? Ręczna konfiguracja czy odblokowanie portów pod usługi sieciowe Sony. Kupując router nie będziesz miał zewnętrznego IP to zależy od operatora sieci kablowej musisz to zgłosić. 9.Ile pięter będzie musiał ew. obejmować zasięg*: 1 - jest liczony poziomo i pionowo np. 10 m i 10 m czy 100 m i 100 m. 10.Sprzęt który aktualnie posiadam: Technicolor - jest to router dedykowany sieci kablowej nie jest to przeciętny router dostępny w sprzedaży. 6.Podział pasma: PC, PS4 i kilka telefonów - telefon w technologi internetowej będzie niezgodny z nowym routerem niż obecny. Zresztą telefony nie podlegają pasmie internetowym, zawsze mają zarezerwowany przesył o ile to telefon internetowy. 5.QoS: Mile widziane - stały podział pasma to rarytas dla droższych routerów.
 13. monitor

  Najlepiej wypada Samsung ze względu na proporcje 24" to 1:1 rozmiar matrycy względem 1920:1080. Druga sprawa typ matrycy PLS jest to nowszy standard i ulepszony niż IPS. Czas reakcji 4 ms nie ma znaczenia przy PS4 Pro zapewne monitor posiada tryb gry. Minusem jest słaby kontrast z tym często jest przekłamany w wielu monitorach jego wysoki współczynnik tym że jest jako dynamiczny. Jedno złącze HDMI ogranicza użycie jednego urządzenia a komputer do podłączenia złączem analogowym. Brak głośników nie jest dobrym rozwiązaniem. Dźwięk będzie wyprowadzany przez konsolę do zestawu dźwiękowego.
 14. Niewiele jest Laptopów ze złączem HDMI in. Co do Remote play jest sposób na laga przez ograniczenie pobierania i wysyłania pakietów do jednej linii.
 15. Nie zgodzę się. Folia na ekran jest wymagana, konsole ładujemy przez dock. Rysy są widoczne chyba że dock'a obłożymy materiałem. Oficjalne pokrowce nintendo dla switcha zawierają już folie jako uzupełnienie. Karta jest potrzebna jeżeli zamierzasz kupować więcej gier w tym te z eshopu. Obecnie na gry karty pamięci gier 32GB są ograniczone dlatego część gier wymaga pobierania dodatkowej zawartości. Rozwiązaniem mają być karty pamięci gier 64GB tylko te pojawią się za rok.