Jump to content

cali

Forumowicze
 • Content Count

  412
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  9

cali last won the day on July 27

cali had the most liked content!

Community Reputation

20 Neutralna

About cali

 • Rank
  Człowiek

Sposób kontaktu

 • ICQ
  Array

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Samsung C24FG73 posiada ustawienie fabryczne overdrive i jest zbyt mocno ustawiony AOC C24G1 zapewnia ręczne ustawienie overdrive Overdrive czyli przemieszczanie pikseli. W przypadku braku płynności pojawiają się widoczne wcześniejsze piksele które przemieszczając się zmieniły miejsce jednak pozostałości po nich są rozmyte i słabo widoczne twz. ghosting czy inne artefakty mogą być wynikiem zmiany koloru twz. odbarwieniem innym niż pierwotny kolor obrazu cyfrowego. W obu monitorach występuje z tym że przy ręcznym ustawieniu łatwiej dopasować kiedy gramy z adaptacyjnym V-Synciem przy mniejszej liczbie FPS.
 2. W przypadku podłączenia jednego GPU podłącz dodatkowe zasilanie. W przypadku SLI: - wymagane dodatkowe zasilanie dla dwóch GPU - połączenie kart złączem SLI - do działania SLI łączysz identyczne GPU
 3. Podłącz monitor do GPU przy użyciu kabla DisplayPort. W zakładce G-sync znajdującej się w panelu ustawień Nvidia zaznacz: 1.- Aktywny G-sync i G-Sync kompatybilne - Aktywny w pełnym ekranie 2. Widnieje twój monitor z adnotacją kompatybilności 3. Ustawienia ekranu - Aktywne ustawienia dla wybranego ekranu
 4. Powinno się zamknąć temat: - gra nie wydana wręcz anulowana na wszystkie platformy - likwidacja firmy w 2009 roku - nie wiele wiadomo o IP - nowe firma założona przez spadkobierców czyli 11 bit studio nie tworzy gier typu FPS. - CD Projekt nie przywróci upadłej marki - zostałby zachwiany wizerunek Jedynie rozgrywka wypłynęła:
 5. Będzie grą usługą z mikro-transakcjami (fabularne rozszerzenia i skiny)
 6. Q3 i UT3 mają problem z dostosowaniem ustawień pod e-sport dla laików. Wiele opcji aktywnych uprzykrza i nie ma możliwości ich dezaktywacji w panelu gry. Z gier arenowych wyróżnia się Quake Live gdzie wszystkie ustawienia zostały zawarte w panelu i nie wymaga zmian w konsoli czy za pomocą modyfikacji gry.
 7. Grają i to dużo On nie gra w gry tak samo Satya Nadella i dla reszty to wyłącznie biznes a granie traktują jako PR. Wypowiedź dotyczy wyłącznie najnowszych gier które nie miały premiery oraz nie były zapowiedziane na przestrzeni w czasie nadchodzących 2-3-4 lat. Wszyscy twórcy gier współpracują z Nvidia i AMD więc na pewno zapoznał się z grafikiem wydawniczym i użytymi technologiami w grach przyszłości. Nowe konsole na premierę obsłużą Ray-Traycing więc to główny atut nowych technicznie konsol jak i główny nurt w produkcji dla wszystkich nowych gier. Wybrakowane zostaną w większości wyłącznie PC i starsza generacja. Po premierze konsol tu warto zgodzić się z prezesem biorąc pod uwagę kto wywiera wpływ na istotę branży gier. PS3 -Nvidia Xbox360 - Ati Radeon Nie można jednoznacznie porównać starszych układów GPU z konsol 7 generacji do podzespołów PC tak jak dzisiaj jest to możliwe.
 8. Utwórz ścieżkę: C:\Program Files\SteelSeries\SteelSeries Engine 3\thirdParty\sshz_dtshpx jak nie masz folderów to utwórz Pobierz dwa pliki tylko wyłącznie dla posiadanej wersji windows: dla win 10 system x64 https://www.techpowerup.com/forums/attachments/win10-amd64-rar.128394/ https://www.techpowerup.com/forums/attachments/other-files-amd64-rar.128396/ dla win 10 system x32 https://www.techpowerup.com/forums/attachments/win10-x86-rar.128398/ https://www.techpowerup.com/forums/attachments/other-files-x86-rar.128400/ dla win 10 UWP x64 https://www.techpowerup.com/forums/attachments/uwp-amd64-rar.128393/ https://www.techpowerup.com/forums/attachments/other-files-amd64-rar.128396/ dla win 10 UWP x32 https://www.techpowerup.com/forums/attachments/uwp-x86-rar.128397/ https://www.techpowerup.com/forums/attachments/other-files-x86-rar.128400/ dla win 7 system x64 https://www.techpowerup.com/forums/attachments/win78-amd64-rar.128395/ https://www.techpowerup.com/forums/attachments/other-files-amd64-rar.128396/ dla win 7 system x32 https://www.techpowerup.com/forums/attachments/win78-x86-rar.128399/ https://www.techpowerup.com/forums/attachments/other-files-x86-rar.128400/ Wypakuj dwa pliki do ścieżki: C:\Program Files\SteelSeries\SteelSeries Engine 3\thirdParty\sshz_dtshpx Uwaga w powyższym folderze "sshz_dtshpx"powinny znajdować się wyłącznie pliki bez folderów które są zawarte w archiwach. !!! Uruchom aplikację SS Engine w trybie administratora jeżeli będzie wymagane dodatkowe zainstalowanie DTS V2 to zainstaluj wyłącz Słuchawki i włącz ponownie bez odłączania wtyczek. Jeżeli nie zadziała to: 1) antywirus blokuje możliwość pobrania i instalacji aplikacji innych zewnętrznych dodatków - wyłącz antywirus na czas aplikacji lub zaporę 2) jeżeli aplikacja była wcześniej instalowana i parowana z innymi urządzeniami tej firmy to nie wykrywa prawidłowo nowo dodanych urządzeń - w tym wypadku całkowite odinstalowanie SS engine oraz sterowników z systemu w menedżerze urządzeń "pokaż ukryte urządzenia" również 3) słuchawki muszą być domyślnym urządzeniem dźwięku bez żadnych ulepszeń w panelu dźwięku (ulepszenia ustaw wyłączone) oraz (dźwięk przestrzenny Miscrosoftu Sonic czy Dolby Atmos wyłączone tak samo jak aplikacja dolby atmos z UWP). Najlepiej wyłącz wszystkie inne urządzenia przechwytywania dźwięku np. karty graficznej audio oraz inne 4) przywrócenie słuchawek do ustawień fabrycznych - na lewej słuchawce zdejmujesz nakładkę i naciskasz mały wewnętrzny punkt czerwony np. szpilką przez 10s a potem konfigurujesz połączenie z bazą. 5) aplikacja jest wadliwa i nie zostało to oficjalnie rozwiązane co jest potwierdzone na 100% przy braku oficjalnego wsparcia dla problemu czy w nowych wersjach aplikacji czy oświadczeń firmy
 9. Jeżeli chcesz wykorzystać obecny router najlepiej jak kupisz ASUS RT-AC52U B1 - cena 189 zł wtedy wykorzystasz dwa rutery jednocześnie gdzie oba będą obsługiwać prędkość 300Mbps (gdzie 300Mbps będzie możliwe przy połączeniu [nowy router - 300Mbps LAN/WLAN] i [obecny router 300Mbps WLAN a LAN do 100Mbps]) i zwiększą zasięg wifi na całe mieszkanie 80m2. Ten router też ma możliwość ustalania zakresu prędkości dla poszczególnych urządzeń gdzie każde urządzenie w przypadku wykorzystania w pełni 300Mbps nie wystąpi brak lub zwolnienia prędkości dla wszystkich urządzeń. W przypadku innych routerów różnych producentów może wystąpić lub nie musi problem z kompatybilnością w wykorzystaniu dwóch routerów.
 10. 5GHz zapewnia szybsze przesyłanie danych w krótszej odległości. Krótsze fale użyte przez 5 GHz sprawiają że jest mniej zdolny do penetracji ścian i obiektów stałych. 2.4GHz oferuje pokrycie dla dalszego dystansu, ale może wykonać w wolniejszej prędkości niż możliwości 5GHz na krótkim dystansie. Z kolei odwrotnie jest gdy 5GHz ma problemy na dalszym dystansie i przejściem fali przez obiekty stałe w tym wypadku korzyć przyniesie 2.4GHz. Modem zapewnia prędkość przesyłania na poziomie określonym przez dostawcę internetowego przy podpisaniu umowy o kompatybilności z siecią. Podłączenie Modem --> kabel --> Router --> kabel --> PC = 80Mb/s gdzie Modem --> kabel --> PC = 280Mb/s Różnica polega że router obecnie wykorzystany działa w standardzie 10/100 a wymagany jest 10/100/1000. Porty LAN urządzeń sieciowych pozwalają na przesył danych w następujących prędkościach 10Mbps, 100Mbps i 1000Mbps. Dla wykorzystania pełnej prędkości przesyłania wymagany Router "10/100/1000" czyli inny niż obecnie użyty.
 11. Oddworld: Soulstorm and Magic oraz The Gathering Arena na wyłączność w sklepie Epic. Najbardziej znienawidzony trailer targów
 12. oraz Wykonanie ze skóry ekologicznej: - nie jest trwałe i po kilku latach lub wcześniej pęka - występuje nadmierna potliwość - trzeszczy i przylega do skóry Wykonanie ze skóry bydlęcej: - większa trwałość ale też pęka w dłuższej perspektywie czasu - nie trzeszczy i nie przylega do skóry - nie występuje nadmierna potliwość Wykonanie siatkowe: - najlepsze na plecy szczególnie latem brak wystąpienia potliwości przez podparcie. - siedzisko siatkowe - najgorsze dla tyłka (mało wygodne) Fotel Akracing Premium V2 + podłokietniki z regulacją wysokości - wypukłe brzegi fotela: a) jedna stała pozycja siedzącego b) dla osób "w wieku dojrzewającym" w górnej części podparcia pleców może "powodować wystające łopatki" (a tym masz dzieci)
 13. Tak różnica polega wyłącznie w oprogramowaniu dodatkowym i zapewnionej kompatybilności z Mac OS X. Seagate 4TB Backup Plus - posiada aplikację Seagate Dashboard do tworzenia kopi zapasowe dla windows - kompatybilny z Mac OS X Druga aplikacja Seagate Mobile Backup obecnie jest nie wspierana i nie umożliwia wykonanie automatycznych kopii. WD posiada mocniejszą obudowę a Seagate pod naciskiem trzeszczy. Wcześniej WD wyróżniał się cichszą pracą a obecnie nie ma już różnicy.
 14. Pobierz obraz iso windows 10 i wykonaj uaktualnienie z poziomu obecnego windowsa 10. Podczas instalacji wybierz zachowanie plików i aplikacji. Wszytko zostanie zachowane i będzie działało jak poprzednio. Pytanie czy system będzie działał lepiej niż poprzednio to zależy od istoty problemu. Brakujące pliki systemowe i wpisy w rejestrze zostaną dodane ale istniejące już nie zmienią wartości w tym błędne czy niepoprawne. Niekoniecznie bo przy reinstalacji (lub odświeżeniu) dane można zachować i przywrócić. Steam umożliwia utworzenie kopii zapasowej i przywrócenie z innych dysków po weryfikacji plików gry Instalacja programów czy gier bazuje na wypakowaniu plików i wpisach w rejestrze. Wystarczy kopia rejestru choć nie zawsze działa prawidłowo niektóre DRM są ukryte w systemie i zmiana Windowsa uniemożliwia uruchomienie. Jak gry są podpięte pod biblioteki Steama, Uplay czy inne które umożliwiają kopie zapasowe to nie ma problemu. Weryfikacja w razie błędu niewielką część pobierze i poprawi przeważnie są to małe dane.
 15. Ta podkładka niewiele zmieni w komforcie: + stabilnie trzyma + nadgarstki się nie ślizgają - sztywna - ugina się Bóle cieśni nadgarstka występują przez długotrwały nacisk. U graczy oraz pracowników biurowych głownie przy pracy z myszką. Dobre podparcie rąk niweluje nacisk w przypadku nadmiernego korzystania z klawiatury przy myszce za to mamy inny problem ucisku z mikro-ruchami.
×
×
 • Create New...