Skocz do zawartości
Totek3107

Zapomniałeś tytułu gry? Napisz w tym temacie.

Polecane posty

Witam, szukam starej gry. Lata chyba 90, wtedy wyszło też "Alone in the dark" (1992). 2D, widok z boku, zręcznościówka z rozwiązywaniem zagadek.  Rozpoczynała się od tego że bohater wisiał zamknięty w klatce i musiał się uwolnić przez rozbujanie jej, akcja działa się w lochach. Bohater przypominał człowieka ale miał coś w sobie z małpy. Pamiętam że mówił tylko coś w stylu "baluba". Może ktoś poznaje? Z góry dzięki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję  pomocy w znalezieniu kilku gier. Wszystkie powinny być z okolic 2000 roku, wszystkie były na PC.

Pierwsza: Chyba najstarsza ze wszystkich, pamiętam że grało się w nią już na Windowsie 95 - na ekranie było widać planszę z takim jakby torem dla kulek i różnymi odczynnikami, tor się chyba ustawiało, i na koniec zrzucało metalową kulkę, ona musiała dotrzeć do samego końca toru, czasem przejeżdżała przez coś co zmieniało jej kolor (bo trzeba było do końca dotrzeć kilkoma kulkami o różnym kolorze). Cały tor było widać z boku (trochę jak w The Incredible Machine, ale to nie o tą grę mi chodzi). Grę znam tylko z dema, prawdopodobnie było dołączone do jakiegoś magazynu. Z tego co pamiętam to zawsze grało się w nią na mały oknie które nie zasłaniało nawet 1/4 pulpitu, ale możliwe że miała możliwość włączenia na pełny ekran.

Druga: Była to albo gra zręcznościowa albo point and click - w grze widać było planszę z boku (jak w Mario) i naszym zadaniem było doprowadzenie kilku małp do konkretnego miejsca - były to chyba brązowe szympansy/goryle - wydaje mi się że nie mały ogona, dlatego prawdopodobnie to te małpy. Każda z małp znajdowała się w innym miejscu i po drodze do celu miała sporo przeszkód. Na 99% gra nie była w 3D. Gra była demem na płycie z jakiegoś magazynu z tamtego czasu, wydaje mi się że mogła być na płycie CDA z demem gry Sheep (tej co zaganiało się owce do zagrody tak by nie przejechał ich traktor itp.), jakby ktoś pamiętał w którym numerze CDA było demo gry Sheep to też będzie duża pomoc, bo mimo szukania nie udało mi się tego znaleźć. Jest gdzieś taka lista ze starymi okładkami CDA na stronie? Po okładce bym chyba poznała dany numer. W grze z małpami one chyba mogły skakać, przełączać różne przyciski by otworzyć drzwi i ogólnie wspinać się po drabinach, lianach itp. Wydaje mi się że uruchamiała się na Windowsie 98.

Trzecia: Ta jest chyba najmłodsza, z okolic 2003-2006 roku prawdopodobnie. Dość mała gra (z tych co odpala się jeden plik bez instalacji). Widok z boku (jak w Mario), pływało się łodzią podwodną (koloru żółtego/pomarańczowego lub czerwonego z tego co pamiętam), która musiała niszczyć inne łodzie/zwierzęta/statki, rozgrywka wyglądała trochę jak w tych grach gdzie lata się statkami i strzela w pojawiające się potwory/inne statki - można było pływać na różnych wysokościach wody itp. Wiem że mogła zrzucać miny (wyglądały trochę jak w saperze i leciały w dół wody po zrzuceniu) i chyba strzelać rakietami. Możliwe że była dołączona kiedyś jako bonus na płycie CDA tak jak Na Luzie. Na pewno nie była to gra 3D, miała taką standardową jak na tamte czasy grafikę pikselowo-kreskówkową (nie wiem jak ją nazwać dokładnie).

Czwarta: Kolejna gra z której kojarzę tylko demo, była dodana do jakiegoś magazynu, ale chyba nie CDA (w tamtym czasie kupowałam też CyberMychę i jeszcze jakiś inny magazyn o grach). Okolice 2002-2005 roku, tak myślę. Było się astronautą który miał zwiedzać obce planety. W demie było 2 plansze, w jednej chyba się rozbiło statkiem na jakiejś obcej planecie i w skafandrze szukało się części zamiennych żeby odlecieć. W drugiej planszy wylądowaliśmy na planecie która miała ogromne czerwone mrówki (albo coś do nich podobnego) i one próbowały nas zabić/zjeść. Gra była już chyba w 3D, ogólnie chodziło się bohaterem i był widok na postać lub z jej oczu.

Jeśli ktokolwiek może pomóc z chociaż jedną z nich, będę wdzięczna. Są to gry z mojego dzieciństwa i fajnie byłoby wiedzieć jak się nazywały :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Pipes napisał:

1. The Incredible Machine

2 i 3 nie kojarzę

4. Colobot?

Gra nr 1 to właśnie na pewno nie The Incredible Machine, w grze o którą mi chodzi były tylko tory z kulkami. To trochę wyglądało jak to, tylko że był widok z boku i tor też wyglądał na metalowy:

https://ibb.co/smnGd83

Tak teraz myślę że to równie dobrze mogły być szklane/przezroczyste rurki z cieczą która w wyniku jakiś przemian chemicznych zmieniała kolor, a poruszając się wyglądała jak metalowa kulka. To by też wyjaśniało odczynniki chemiczne w tle. Niestety pamiętam tą grę najmniej ze wszystkich i ciężko mi stwierdzić co to dokładnie mogło być. Na pewno kulka była dość mała, tak jakby to był tor do kulek z pinballa.

Ale dziękuję za pomoc :)

Gra nr 4. Tak, to o tą grę mi chodziło! Bardzo dziękuję, w końcu wiem jak się nazywa :D

Bardzo dziękuję za pomoc :)

A jeszcze co do gry nr 2 (z małpami) to udało mi się znaleźć numer CDA na którym było demo gry Sheep (było w CDA Numer 01/2001), ale niestety nie było tam gry o której myślałam, więc musiała być z innego numeru lub płyty z innego magazynu. Ale grałam w obie gry mniej więcej w tym samym czasie więc obstawiam że gra z małpami może być z 2000-2002 roku. Udało mi się znaleźć opisy zawartości płyt CDA dla większości numerów od 2000 roku, więc będę powoli sprawdzać tytuły gier, może jakoś trafię.

Jeśli ktoś będzie miał jeszcze jakieś propozycje do gier 1,2 i 3 to chętnie posłucham, może też uda się którąś jeszcze rozpoznać :)

 

hromsolarboticsperpmotionkit.webp

Edytowano przez Unoko
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.02.2021 o 17:48, Unoko napisał:

Trzecia: Ta jest chyba najmłodsza, z okolic 2003-2006 roku prawdopodobnie. Dość mała gra (z tych co odpala się jeden plik bez instalacji). Widok z boku (jak w Mario), pływało się łodzią podwodną (koloru żółtego/pomarańczowego lub czerwonego z tego co pamiętam), która musiała niszczyć inne łodzie/zwierzęta/statki, rozgrywka wyglądała trochę jak w tych grach gdzie lata się statkami i strzela w pojawiające się potwory/inne statki - można było pływać na różnych wysokościach wody itp. Wiem że mogła zrzucać miny (wyglądały trochę jak w saperze i leciały w dół wody po zrzuceniu) i chyba strzelać rakietami. Możliwe że była dołączona kiedyś jako bonus na płycie CDA tak jak Na Luzie. Na pewno nie była to gra 3D, miała taką standardową jak na tamte czasy grafikę pikselowo-kreskówkową (nie wiem jak ją nazwać dokładnie).

Kojarzę tylko tę grę, co do numeru 4 nie byłem pewny, ale już widzę, że odpowiedziano, że to "Colobot". Gra, którą opisałaś to na 100% "Dive and Destroy" :-) Sam jej kiedyś szukałem przez kilka dobrych lat i dopiero na pewnym forum ktoś mi pomógł to namierzyć jakoś albo sam "przeczesałem" stare płyty z grami. Czasem to może być jedyna metoda niestety. Takie minigry mało kto pamięta :-(

W dniu 29.09.2020 o 09:36, BoskiEnrique napisał:

Cześć. Szukam gry z dzieciństwa. Pamiętam, że była dodawana do jakiejś gazety z grami. Generalnie klimat był taki jakby "arabski", grafika trochę jak w bajkach dla dzieci. Grało się jakimś arabskim księciem czy kimś takim w stylu Alladyna jeśli chodzi o stylówę. Mapy były statyczne, podobnie jak w Dink Smallwood. Pamiętam, że jedna z misji była taka, że trzeba było przejść przez pustynię i żeby nie umrzeć z pragnienia, trzeba było wybrać odpowiednią ścieżkę na zasadzie lewo, lewo, ógra itd

Może być "Legend of Luwa" albo "Forbidden Saga". Są to gry podobne do siebie, ale nie pamiętam dokładnie ich fabuły.

Edytowano przez wositelec
Pomoc w celu znalezienia tytułów gier
  • Thanks 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Unoko napisał:

Gra nr 1 to właśnie na pewno nie The Incredible Machine, w grze o którą mi chodzi były tylko tory z kulkami. To trochę wyglądało jak to, tylko że był widok z boku i tor też wyglądał na metalowy:

może Marble Drop

  • Thanks 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, wositelec napisał:

Kojarzę tylko tę grę, co do numeru 4 nie byłem pewny, ale już widzę, że odpowiedziano, że to "Colobot". Gra, którą opisałaś to na 100% "Dive and Destroy" :-) Sam jej kiedyś szukałem przez kilka dobrych lat i dopiero na pewnym forum ktoś mi pomógł to namierzyć jakoś albo sam "przeczesałem" stare płyty z grami. Czasem to może być jedyna metoda niestety. Takie minigry mało kto pamięta :-(

Tak, to o nią mi chodziło! Bardzo dziękuję, myślałam że już jej nigdy nie odnajdę, ale się udało :)

Masz rację, te małe minigierki bardzo ciężko znaleźć, a niestety płyty z nimi zaginęły mi gdzieś przez lata i nawet nie wiem czy są gdzieś po prostu schowane czy je komuś oddałam przy przeprowadzce.  Dlatego cieszę się że ktoś jeszcze je pamięta, spędziłam przy tych grach sporo czasu i fajnie byłoby do nich wrócić :D

 

6 godzin temu, 47 napisał:

może Marble Drop

Tak, to ta! Widać trochę mi się pomieszało w moich wspomnieniach z tą zmianą kolorów (chociaż nie wiem czy nie było czegoś takiego w dalszych planszach), ale to na pewno ta gra. Bardzo dziękuję za pomoc :)

Z 4 gier których nie mogłam sobie przypomnieć znam już 3, jestem bardzo szczęśliwa! Naprawdę bardzo wam dziękuję za pomoc, gdyby nie wy to bym pewnie dalej ich szukała bez skutku.

Przy okazji wpisując podane przez was tytułu znalazłam 2 kanały na YT które mają krótkie filmiki z starymi grami, nawet z podziałem na lata (jeden miał grę Dive and Destroy a drugi Marble Drop), nie wiem czy mogę tu wrzucić link do nich, więc podam nazwy: "The Rarest Gamer" i "Squakenet". Może komuś pomogą znaleźć starsze gry :)

  • Like 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.02.2021 o 17:48, Unoko napisał:

Druga: Była to albo gra zręcznościowa albo point and click - w grze widać było planszę z boku (jak w Mario) i naszym zadaniem było doprowadzenie kilku małp do konkretnego miejsca - były to chyba brązowe szympansy/goryle - wydaje mi się że nie mały ogona, dlatego prawdopodobnie to te małpy. Każda z małp znajdowała się w innym miejscu i po drodze do celu miała sporo przeszkód. Na 99% gra nie była w 3D. Gra była demem na płycie z jakiegoś magazynu z tamtego czasu, wydaje mi się że mogła być na płycie CDA z demem gry Sheep (tej co zaganiało się owce do zagrody tak by nie przejechał ich traktor itp.), jakby ktoś pamiętał w którym numerze CDA było demo gry Sheep to też będzie duża pomoc, bo mimo szukania nie udało mi się tego znaleźć. Jest gdzieś taka lista ze starymi okładkami CDA na stronie? Po okładce bym chyba poznała dany numer. W grze z małpami one chyba mogły skakać, przełączać różne przyciski by otworzyć drzwi i ogólnie wspinać się po drabinach, lianach itp. Wydaje mi się że uruchamiała się na Windowsie 98.

Dostałem odpowiedź z innego miejsca, że może to być "Monkey Brains", ale nie jestem pewny, bo sam w to nie grałem. Może ktoś odgadnie i ten tytuł, skoro pozostałe udało się odnaleźć.

Dzięki za podanie nazw kanałów na Youtube, może się przydadzą. W razie dalszych pytań służę pomocą, droga koleżanko :-) 

Edytowano przez wositelec
  • Thanks 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.05.2020 o 00:51, LesterTDW napisał:

Witam poszukuje takiej jednej gry o takim żuku(chyba żółtym).Pamiętam że widok był z lotu ptaka.Grało się właśnie tym żukiem,walczyło z przeciwnikami(jednym z przeciwników o ile się nie mylę były kaktusy), było kilka poziomów, nie pamiętam dokładnie co tam jeszcze było ale najbardziej wryło mi się w pamięć że ten żuk musiał pić cole żeby nie zdechnąć xdd(trzeba było ją zbierać).No uwielbiałem tą grę i do dzisiaj mi nie daje spokoju że nie mogę w nią pograć jak zna ktoś tytuł to bardzo proszę o odpowiedź .

Beetle Bug?

W dniu 13.07.2019 o 23:57, LukaszI napisał:

Hej, szukam starej gry, widok z gory 2D, fabuła:

Córka naukowca odebrała od niego transmisję radiową, myślała że nie żyje, zaginął gdzieś na Syberii albo dalekim miejscu. Wysłała tam pilota z psem, pilot rozbił się w miejscu tej transmisji i postanowił kontynuować poszukiwania. Widziałem kiedyś recenzję w starym Resecie, ale nie pamiętam nazwy tej gry, ktoś, coś?

pozdrawiam

Łukasz

To na 100%  "Agharta: Podróż do Wnętrza Ziemi"

W dniu 20.09.2019 o 08:52, Freeone napisał:

Conquest of the Skies: Stratosphere pc ??

mam pewną trudną zagadkę, w dzieciństwie miałem do pierwszego komputera Optimus dołączone demo CD na którym było m.in. Expendable, jakaś symulacja wędkarstwa i bodajże MechWarrior 3? Gra której szukam była zręcznościowa typu mario64 w której sterowało się takim chudym kolorowym klownem/jokerem, poziom w demówce rozgrywał się na plaży, kraby wszędzie pełzały, na plaży były porozstawiane platformy drewniane po których się skakało a w wodzie w dali była jakaś baza albo statek, nie pamiętam dokładnie. Gra prawdopodobnie nigdy nie wyszła do sprzedaży ale strasznie mi zależy znaleźć ją ponownie. Pomożecie?:)
 

Może być teoretycznie "Charlie the Clown". 

//edit down:

Cieszę się, że mogłem pomóc :-)

Edytowano przez wositelec
Odpowiedź użytkowniczce poniżej
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, wositelec napisał:

Dostałem odpowiedź z innego miejsca, że może to być "Monkey Brains", ale nie jestem pewny, bo sam w to nie grałem. Może ktoś odgadnie i ten tytuł, skoro pozostałe udało się odnaleźć.

Dzięki za podanie nazw kanałów na Youtube, może się przydadzą. W razie dalszych pytań służę pomocą, droga koleżanko :-) 

Bardzo dziękuję, to właśnie o tą grę mi chodziło! Jestem naprawdę wdzięczna za pomoc :) 

Cieszę się że kanały na YT mogą się przydać, z tego co wdziałam jest tam naprawdę sporo gier pokazanych, nawet sama znalazłam jedną minigierkę o której całkiem zapomniałam (o takich glutkach/żelkach grających w siatkówkę, Blobby Volley). więc może być tam sporo też tych małych gierek nie wymagających instalacji.

Wszyscy jesteście niesamowici, dzięki wam znalazłam wszystkie gry których szukałam latami, mogę sobie teraz powspominać stare czasy z dzieciństwa :D

  • Thanks 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukuję dwóch mniejszych gier - mam wbite do głowy, że były one zawarte w Bonus 2 na płytach CDA, bądź w podobnym pakiecie na płycie innych czasopism. 

Pierwsza gra, krótka piłka - wariacja Bombermana z kaczorami. Zamiast bomb (oczywiście) podkładało się jajka. Te kaczory miały na czołach przewiązane chusty w stylu Rambo. Jeżeli mnie pamięć nie myli, plik uruchamiający grę miał ikonę pliku dosowego.

Druga gra była bardzo podobna do Alien Breed, ale jestem pewien, że to nie był dokładnie ten tytuł. Wyglądało to bardziej jak gra w uniwersum Obcego, wbiło mi się w pamięć, że jedną z broni był Smartgun a sama gra została nazwana na płycie "Marine" lecz po tej nazwie nie mogę niczego znaleźć. 


Z góry dzięki!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Szukam gry o ogrodnictwie. Wydaje mi się, że gra jest z wczesnych lat '00 lub późnych '90. Świat w grze był nieskończony i można w niej było sadzić różne rośliny; kwiaty, drzewa, krzewy. Można w niej było również tworzyć stawy, w grze pojawiały się też pory roku. Im większy ogród lub las stworzyliśmy tym pojawiało się w nim więcej zwierząt. Tło gry było jasno beżowe. Ogólnie gra bardzo spokojna, powiedziałabym, że relaksacyjna. 
Będę wdzięczna za jakąkolwiek pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Wam, przychodzę do Was z małą zagwostką. Mianowicie ostatnio przypomniała mi się gra, w którą grałam jak byłam mała jakoś w 2005 roku chyba, to jest gra komputerowa, tylko za nic nie mogę sobie przypomnieć nazwy. Była to taka bardziej chyba przygodowka z jakimiś elelemntami zagadek. Mała dziewczynka, blondynka, chyba w niebieskiej sukienkce podróżowała po świecie Egipt, Japonia itp i właśnie trzeba było rozwiązywać różne łamigłówki, na koniec się okazało, że był to chyba sen... Jest to z pewnością już bardzo stara gra, ale chciałabym ją odszukać, bardzo liczę na Waszą pomoc, może ktoś też kiedyś grał w nią :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.03.2021 o 02:25, Lordii99 napisał:

Była to taka bardziej chyba przygodowka z jakimiś elelemntami zagadek. Mała dziewczynka, blondynka, chyba w niebieskiej sukienkce podróżowała po świecie Egipt, Japonia itp i właśnie trzeba było rozwiązywać różne łamigłówki, na koniec się okazało, że był to chyba sen... Jest to z pewnością już bardzo stara gra, ale chciałabym ją odszukać, bardzo liczę na Waszą pomoc, może ktoś też kiedyś grał w nią :)

Może The Legend of Kyrandia 2: The Hand of Fate ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, poszukuję starej gry dostępnej kiedyś właśnie chyba w cdaction na płycie.

Zamysł gry był taki, że tworzyliśmy własne miasto w którym trzeba było po kolei wydobywać różne surowce, później trzeba było zadbać o drogi by przerabiać te surowce. 

A na końcu mieliśmy możliwość sprzedawania tych wyprodukowanych produktów w naszych sklepach (które też musieliśmy postawić). 

Coś ala ekonomiczny strategiczny game. 

MobileCheatsEduPl-Button-1.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam szukam tytułu gry gralem w nią na ps1/2 lub 3 nwm, mianowicie jeździło się tam zmodyfikowanymi samochodami wybierało się jakiegoś strasznego kierowce tak samo samochody były strasznie zrobione w jednej rundzie jak pamiętam trzeba było rozwalić autobus on był jako boss z każdego okna ostrzeliwali ciebie i z dachu a na przodzie miał taran

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Od dawna poszukuję dwóch gierek. Obydwie z około 2005-2010. Pierwsza polegała na starciu robotów gra była w 3D a mapy to pokoje w dużej skali jak salon czy biuro i takie tam. Nie pamiętam za wiele wiem, że było kilka robotów do wyboru bodajże 3 i ostatni a także boss przypominał diabła albo byka bo miał charakterystyczne rogi. Możliwe że zbierało się bonus na planszy dające większy damage ale mogę się mylić gdyż nie pamiętam za wiele więcej.

Druga zaś gierka to wyścigówka z widokiem z lotu ptaka, w grze były bonus jak boost czy plama oleju, jak kojarzę to po prawej stornie bodajże ekranu był pasek na którym był cały hud, czasy, mapa i aktywny bonus tak sądzę. Pamiętam, że drugi tor był nocą w lesie asfaltowa droga przez las. 

Dziękuję za wszelką pomoc. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.03.2021 o 09:20, Kokosanka1i napisał:

Witajcie, poszukuję starej gry dostępnej kiedyś właśnie chyba w cdaction na płycie.

Zamysł gry był taki, że tworzyliśmy własne miasto w którym trzeba było po kolei wydobywać różne surowce, później trzeba było zadbać o drogi by przerabiać te surowce. 

A na końcu mieliśmy możliwość sprzedawania tych wyprodukowanych produktów w naszych sklepach (które też musieliśmy postawić). 

Coś ala ekonomiczny strategiczny game. 

MobileCheatsEduPl-Button-1.png

Hej ,do głowy przychodzi mi Industry Giant.

 

  • Like 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Magazynek99 napisał:

Witam,

Od dawna poszukuję dwóch gierek. Obydwie z około 2005-2010. Pierwsza polegała na starciu robotów gra była w 3D a mapy to pokoje w dużej skali jak salon czy biuro i takie tam. Nie pamiętam za wiele wiem, że było kilka robotów do wyboru bodajże 3 i ostatni a także boss przypominał diabła albo byka bo miał charakterystyczne rogi. Możliwe że zbierało się bonus na planszy dające większy damage ale mogę się mylić gdyż nie pamiętam za wiele więcej.

Druga zaś gierka to wyścigówka z widokiem z lotu ptaka, w grze były bonus jak boost czy plama oleju, jak kojarzę to po prawej stornie bodajże ekranu był pasek na którym był cały hud, czasy, mapa i aktywny bonus tak sądzę. Pamiętam, że drugi tor był nocą w lesie asfaltowa droga przez las. 

Dziękuję za wszelką pomoc. 

Pierwszej nie kojarzę ,ale wyścigowa to może arcade race albo mini car racing ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć. szukam gry w którą grałem mniej więcej w roku 1996-97. Gra polegała na jeżdżeniu czymś przypominającym czołg zbieraniu amunicji aby niszczyć wrogów oraz znalezieniu flagi aby następnie ją dostarczyć do portalu. Czy komuś cokolwiek świta jak może się nazywać ta gra? Ten portal był w postaci jednego dużego różowego kwadratu, a nad nim był żółty prostokąt. Jeśli dobrze pamiętam pojazd też był żółty. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

nie mogę sobie przypomnieć tytułu jednej gry. Produkcja, o którą chodzi to takie niskobudżetowe i mało znane The Last of Us - chodziło się jakimś gościem w świecie po apokalipsie. Zombie tam chyba nie było, tylko bandyci. Charakterystycznym elementem było to, że nawet przy całkowitym braku amunicji można było blefować celując w przeciwników i oni wtedy zwykle nie atakowali (swoją drogą bardzo ciekawa i nie spotykana nigdzie indziej mechanika). Gra była chyba kiedyś dołączona do CD-Action.

Ktoś kojarzy tę grę ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam nie pamiętam tytułu tej gry jedyne co mi się przypomina to strzelanie do takich stworów jakby robaków wielkich jakby kosmitów w takim mieście i ojciec głównego bohatera został właśnie przez tego stwora zabity, pamiętam też że trzeba było strzelać w takie oko bo on co jakiś czas je otwierał i jak sie  w nie waliło to mu hp spadało.. a druga gra to tyle pamiętam że byłeś takim typem i on zamiast jednej ręki miał taką odsłoniętą, jakby bez skóry tylko same mięśnie i tam mogłeś się nią chyba przyciągać i zabijać ludzi, pamiętam ze głowny bohater miał kaptur. zalezy mi żeby je odnaleść, grałem w nie u taty na laptopie kilkanaście lat temu bodajże

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.03.2021 o 23:52, NewJoker napisał:

Cześć,

nie mogę sobie przypomnieć tytułu jednej gry. Produkcja, o którą chodzi to takie niskobudżetowe i mało znane The Last of Us - chodziło się jakimś gościem w świecie po apokalipsie. Zombie tam chyba nie było, tylko bandyci. Charakterystycznym elementem było to, że nawet przy całkowitym braku amunicji można było blefować celując w przeciwników i oni wtedy zwykle nie atakowali (swoją drogą bardzo ciekawa i nie spotykana nigdzie indziej mechanika). Gra była chyba kiedyś dołączona do CD-Action.

Ktoś kojarzy tę grę ?

To najwyraźniej I Am Alive.

 

@junior19014 Pierwszej nie znam, ale druga wygląda na Prototype

 

Ja też szukam pewnej gry, bardzo podobnej do innej o tytule Ikaruga. Też latało się statkiem kosmicznym (chyba tylko "w górę") i strzelało do tego co się pojawiało, unikało pocisków wroga itd. Charakterystycznym elementem była jakby stylizacja gry na taką jakbyśmy lecieli w środku jakiegoś żywo-cybernetycznego organizmu (coś jak dziwne organy wewnętrzne, czasem "linie" jak na procesorach), ale to równie dobrze mogą być tylko moje skojarzenia. Pamiętam, że w jednym poziomie były w tle jakby pojazdy jeżdżące po szynach, które dało się zniszczyć. To tyle ile pamiętam, szukałem już długo i pomimo kilku lat od których chodzi mi to po głowie nie potrafię wyszukać :(

Edytowano przez P0RTABLE
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...