Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Turambar

Igrzyska Olimpijskie Londyn 2012

Polecane posty

No proszę. Amerykanie pokonują Brazylijczyków 3:1. Bardzo ciekawie robi się w drugiej grupie. Czekam teraz na spotkanie Rosjan z zawodnikami z USA, bo zaczyna się robić ciekawie. Widać, że Amerykanie złapali formę i będą niebezpiecznym przeciwnikiem. Ciekawe te IO, ciekawe :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, mecz z Argentyną dobrze wyszedł, pewne zwycięstwo, chcemy takie mecze oglądać.wink_prosty2.gif Szkoda mi Kawęckiego, no... czwarty. A tak ładnie było. Postarał się chłopak.oczko2.GIF Ale jeszcze nie wszystko stracone, mamy przecie Czerniaka. Nasi siatkarze plażowi, trafili na Szwajcarów, no jakbyśmy to wygrali to byłoby coraz fajniej. Dzisiaj kibicuje naszym wioślarzom, lekkoatletom i Czerniakowi oczywiście, oraz wszystkim innym rodakom. Koszykówka jaką prezentują Stany Zjednoczone jest po prostu piękna.smile_prosty2.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejszy dzień zapowiada się ciekawie.

Szanse naszych wioślarzy.Przynajmniej jeden medal musimy zdobyć-inaczej będzie to katastrofa w porównaniu do Pekinu.

Oczywiście Majewski-medal obowiązkowy. Może będą jakieś inne niespodzianki. Interesująca będzie również dziś siata plażowa z Polakami.Dlatego lubię igrzyska-tu są dyscypliny, które na co dzień nie oglądam i nie interesuje mnie one

Jak nie dziś to kiedy mamy zdobywać medale.

Brawo dla siatkarzy. To co robi USA w kosza coś wspaniałego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak powinny wyglądać wszystkie mecze naszych siatkarzy - szybki szpil i 3:0. Bułgarzy okazali się strasznie nieuprzejmi, bezczelnie z nami wygrywając :P:D. Kawęcki dał z siebie wszystko i naprawdę szkoda, że nie doścignął tego Japończyka. Ale jak wszyscy z podium popłynęli poniżej rekordu Europy, to nie ma co winić naszego zawodnika. Czerniak też awansował do finału i zobaczymy co pokaże.

Sędziowanie w judo to jakaś kpina. 2 dni temu Polka cały czas atakowała a jej przeciwniczka dostała tylko jedną karę. Dziś na 5 ataków Polak dostał od razu 3 kary. No come one! Wiadomo kto miał wygrać :(.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano, są szanse. Zresztą już jedną parę faworyzowaną pokonali :P Dzisiaj dobry mecz i po raz kolejny Marcin Prudel pokazał, że świetnie umie blokować. Nic tylko się cieszyć i trzymać kciuki :)

EDIT: MAMY DRUGI MEDAL!!! Michalska i Fularczyk w wioślarstwie zdobyły brąz! Jeszcze dzisiaj Tomek Majewski, żeby zdobył ^^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No w końcu nasi zdobyli drugi medal.... trochę to trwało, miejmy nadzieję, że jeszcze kilka krążków wpadnie na nasze konto... nasi super "dominatorzy" zostali zdominowani :P dobrze, że chociaż panie pokazały klasę i teraz do kolekcji brakuje nam złotego medalu i będziemy mieli komplet ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie się nie podobało zachowanie Bartmana po meczu z Bułgarią. Po 3:1 z Włochami cały w skowronkach, a teraz po porażce wielkie pretensje do kibiców i dziennikarzy "nie róbcie z nas faworytów". Teraz zwycięstwo z Argentyną, ale porażka oznaczałaby kompletne posypanie się zespołu. Do ogrania zostali jeszcze "kelnerzy" z Australii i Wielkiej Brytanii. Zastanawiam się nad wynikiem meczu Włochy - Bułgaria. W przypadku zwycięstwa Italii może się tak zdarzyć, że trzy zespoły będą miały po 1 porażce i znaczenie mogą mieć sety i małe punkty.

Plażowi po falstarcie z Łotyszami podnieśli się i wyeliminowali już kilku faworytów. Przed nimi jeszcze jeden ciężki mecz, a później strefa medalowa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paweł Fajdek o pół stopy od finału... Dwa rzuty nie udane, drugi świetny, ale wyszedł przypadkowo poza koło. Szkoda, bo była szansa na medal.

Face

Obstawiam zwycięstwo Italii 3:1 z Bułgarami. Potem czeka Bułgarów mecz z Argentyną, gdzie sam stawiam na zespół Javiera Webera, ale tutaj nie odważę się typować.

EDIT: MAMY ZŁOTO ADRIANA ZIELIŃSKIEGO W DWUBOJU!!! Teraz jeszcze Tomek Majewski! :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czwarty medal Polaków na tych IO, trzeci dzisiaj, drugi ZŁOTY dzisiaj! Tomek Majewski, po pchnięciu 21, 87 w 3 serii zdobywa i broni jako trzeci w historii złoto w pchnięciu kulą! W ostatniej serii pchnął 21, 89 i przypieczętował swój sukces! Brawo Polacy!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wreszcie. Pięknie Zieliński, genialnie Majewski. Co prawda jeszcze Amerykanie mogli by zostać w kuli bez medalu, ale to by był już nadmiar szczęścia. W końcu nie trzeba pisać "niestety, nasz faworyt zawiódł", wreszcie to kto inny może narzekać na los.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Złoto Zielińskiego cieszy mnie tym bardziej, że nie stawiałem zbytnio na ciężarowców (pewnie z racji niewielkiej wiedzy o tej dyscyplinie). Za to Majewski - klasa i opanowanie, zwłaszcza, że do ostatniej kolejki musiał pozostać skupionym w walce o tytuł. Więcej takich dni na tych igrzyskach! Trzeba też liczyć, że Anita Włodarczyk będzie równie spokojna co Szymon. Lepiej, żeby nie biła rekordu świata w pierwszej próbie, bo celebrując to znowu sobie coś skręci i będzie nerwówka. wink_prosty.gif

Czy ktoś jeszcze ma wrażenie, że wśród przodków Cantwella mógł być jakiś niedźwiedź?

Callin i Damix22 - Tur ostrzegał przed traktowaniem tego tematu jako czatu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Nolaan

Ja z ciężarowców stawiałem tylko na Dołęgę, a tu taka niespodzianka. Jak zostało trzech na polu walki, to myślałem, "nie ma szans, nasi przegrywają", a w końcówce jak to bywa w tych dyscyplinach, tylko "skuś baba na dziada" jak podchodził Irańczyk. Już się bałem, że podniesie, ale nie dał rady. Później walka Majewskiego, który od Pekinu nie mógł wygrać dużej imprezy. Zebrał się i znowu zgasił rywali, choć młody Niemiec był blisko. Zjadły go jednak nerwy i w ostatnich próbach palił podejścia. Szkoda, że Tomek "zepsuł" legendę Komara i poprawił swój najlepszy rzut w ostatniej próbie. Można by było znowu snuć analogię, że Komar wygrał o jeden centymetr i Majewski tak samo, a tutaj trzy wink_prosty2.gif

Na końcu jak Kołecki wspominał o tym, że Zieliński jest prześladowany przez Polski Związek Podnoszenia Ciężarów, że przygotowywał się za własne pieniądze. W wywiadzie wspominał, że przyjechał samochodem do Londynu. Na mojej twarzy pojawił się uśmiech politowania. Być może jakby się słuchał związkowców, to żadnego medalu by nie było. Jestem ciekaw jak jutro będą się tłumaczyć pod krzyżowym ogniem pytań. W końcu chyba Mistrza Olimpijskiego się nie sądzi diabelek.gif Zupełnie odmienny od tych wszystkich sportowców, którym za wielkie pieniądze sfinansowano wycieczkę do Londynu.

PS Nasi siatkarze plażowi Fijałek/Prudel muszą zdobyć medal. Być może w końcu polscy dziennikarze przestaną nazywać Mariusza "Marcinem Prudlem", co zdarzyło im się już przynajmniej dwa razy. Trzeba sobie wyrobić nazwiskowink_prosty2.gif

PS2 Nie wiem czemu, ale zawsze jak Polacy wygrywają coś a komentuje Szaranowicz, to krzyczę do telewizora "pofrunąąął!" parodiując pana Włodzimierza. Za każdym razem przypomina mi się Predazzo wink_prosty.gif

PS3 Przypomniało mi się jeszcze jedno. Szaranowicz przez cały konkurs nazywał Reese'a Hoffę per Risi Hoffa. Na dziewczynę, to on mi nie wyglądał. Może trzeba było od razu polecieć po bandzie i nazwać go Jimmy'm Hoffą diabelek.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP

CDA Czat to nie jest zła koncepcja smile_prosty.gif

I to jest właściwe podejście.Polacy to indywidualiści i nie potrzeba nam żadnych działaczy. Właśnie te zgniłe związki (wyjątkiem jest siatkówka) m.in są winne temu, że polski sport wygląda jak wygląda. A jak już pisałem - większość popisów naszych olimpijczyków nie była warta cen biletów za przelot.

Wreszcie, po tygodniu głównie upokorzeń, porażek, niewykorzystanych szans, beznadziejnych sędziów i czasem zwykłego pecha mamy w końcu piękny polski dzień na Igrzyskach. A przecież dzień zaczął się od porażki w judo, w łucznictwie (niestety Polak trafił na późniejszego złotego medalistę sad_prosty.gif) i czwórce podwójnej... Ale na sam koniec 2 nasze zawodniczki pokazały jak trzeba wiosłować i to mimo kontuzji pleców. Potem siatkarze plażowi pokonują Szwajcarów ze Szwajcarii i mamy ćwierćfinał (niestety znowu z mistrzami świata sad_prosty.gif). Szkoda Czerniaka - osłabł w 2 50 i zają ostatnie miejsce. I piękny wieczór - 2 złote medale w godzinę. Ja nie wiedziałem, że dwubój jest taki pasjonujący - aż obgryzałem paznokcie z emocji. Chciałoby się powtórki w innych kategoriach wagowych. No i Majewski - pięknie pokonał Niemca tongue_prosty.gif. Ważne jest to, że w końcu nasz faworyt nas nie zawiódł.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze? Po tym, jak w rwaniu radził sobie ten 19-letni (z wyglądem 40-letniego syberyjskiego drwala) Rosjanin, myślałem, że na spokojnie połknie resztę stawki. Aż do ostatniej, wyraźnie pechowej próby, prostował się ze sztangą w nienagannej postawie.

Słówko o nagrodach (tych od związków) dla medalistów. U nas za brąz jest to 50 tys. zł., za wyższe miejsca sporo więcej. Taka Radwańska, dzięki dobremu występowi w Wimbledonie skosi grubą kasę od sponsorów, pomimo, że igrzyska zawaliła kompletnie.

Przenosimy się na daleką północ: Norwegia, kraj, który bez wątpienia stać na nagrodzenie sukcesów olimpijczyków, na premie nie przeznaczy ani grosza (znów inna sprawa to sponsorzy), o czy zapewnił ostatnio pochodzący z Polski srebrny medalista w szermierce, niejaki Bartosz Piasecki. Chłopak pracuje jako nauczyciel i szkoli się po pracy.

Kto z nich powinien poczuć, że jego pot był naprawdę coś wart? wink_prosty.gif

Może trzeba było od razu polecieć po bandzie i nazwać go Jimmy'm Hoffą diabelek.gif

+1. wink_prosty.gif I epokowa zagadka rozwiązana. Przy okazji wyszłoby na jaw, dlaczego nawet nie próbowali go topić w kwasie. Takiego byka...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj nie pisałem, za duże emocje.soczek.gif Nie no nie mogę się powstrzymać, mamy złoto nawet dwa i brąz. Gratuluję trudów i ciężkiej pracy. Szczerze? To, u tego Zielińskiego się niczego nie spodziewałem, dlatego cieszę się dwa razy bardziej. Majewski po naprawdę pięknej walce, czego tu chcieć więcej? Medaliwink_prosty2.gif Szkoda Czerniaka i czwórki wioślarzy, ale cóż, pozostaje czekać nam na kolejne medale i emocje.smile_prosty2.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wreszcie coś ruszyło. Po tych smutnych dniach przyszedł bardzo udany dzień. U Majewskiego liczyłem na medal i tak, może nie złoty, ale wiedziałem, że conajmniej brąz do powinien wywalczyć. Z Zielińskiego też możemy byc dumni. Dzisiaj Siatkówka. Oczywiście stawiam na zwycięstwo Polaków, co niespodzianką by nie było. A jeszcze wracając do meczu z Bługarami to nasi siatkarze przegrali ten mecz, a nie Bługarzy go wygrali. Grali nie najlepiej, tak bez tego co pokazywało, że są najlepsi, ale to nic. Dobrze, że taka porażka w grupie, mam nadzieję, że wysuną wnioski, no właściwie to już wysuneli w meczu z Argentyną. To do 12:30.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wreszcie ta nasza wycieczka zaczęła medale zdobywać... w sumie dziwnie to wyglądało bo niby mieliśmy "faworytów" do medalu a oni kolejno robili żałosne wyniki, a Ci, którzy przyjechali w zastępstwie (patrz nasz judoka) walczyli jak lwy. Wczoraj wreszcie nasi rodacy zdobyli 3 medale i nasza kolekcja wygląda już całkiem sensownie 2 złota, srebro i brąz. Myślę, że możemy liczyć jeszcze na Anitę Włodarczyk, Małachowskiego może Dołęga i siatkarze (o ile przejdą ćwierćfinał- IMO najważniejszy etap).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i pokonaliśmy Brytyjczyków 3:0. Mecz bez historii. Po prostu trzeba go było wygrać i tak też było. Dzisiaj zdecydowanie czekam na mecz Argentyny z Bułgarią i na spotkanie Amerykanów z Rosjanami. Bardzo ciekawie się zapowiadają te spotkania.

Sylwia Bogacka w finale była 4, a zabrakło 1,1 pkt do brązu. Szkoda :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brytyjczykom już dziękujemy. Tak właśnie powinien zachowywać się gospodarz - gościnnie :). Szkoda, że Sylwia Bogacka nie ustrzelała medalu. W finale była świetna, ale eliminacje nieco słabsze - szkoda. Ale i tak ta zawodniczka jest już wielka - 2 i 4 miejsce na jednej Olimpiadzie - o takim wyniku większość Polaków może tylko pomarzyć. Weźmy taką Monikę Pyrek - właśnie powiedzieli że nie weszła do tyczkarskiego finału. No sorry ale jak się jedzie na Igrzyska to te 4.55 powinno się skakać bez problemu - jak Anna Rogowska właśnie.

Yeeeee, pani Odetcie już dziękujemy :P:D. Nie będzie olimpijskiej premii w domu państwa Figurskich :).

http://teleshow.pl/gid,14817010,img,14817032,kat,1024837,title,Odeta-Moro-Figurska-Odsunieta-od-prowadzenia-studia-olimpijskiego,galeria.html?ticaid=5eed6

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już myślałem, że wrócimy z jednym srebrem, już czułem niedosyt, a tu proszę... Brąz plus 2 złota w jeden dzień! Jedyne, czego jeszcze oczekuję od naszych, to medale w siatkówce halowej i plażowej, a te są bardzo prawdopodobne, biorąc pod uwagę ostatnie wyniki w tych dyscyplinach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...