Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Turambar

Igrzyska Olimpijskie Londyn 2012

Polecane posty

Siatkarze nie zawiedli.Rozkręcili się po I secie.Oby tak dalej.

Pozostali Polacy wczoraj przeciętnie, szkoda judoki, brawa dla Li Quan. Radwańska grała jakoś bez serca. Kusznierewicz po słabym starcie awansował na 3 miejsce.

Dziś raczej szans na medal nie mamy.

Jest wiele niespodzianek na IO. Odpadnięcie Hiszpanii w piłce, brak złota dla USA w pływaniu, słaba forma Phelpsa,rekord młodej Chinki w pływaniu.Dobry start 15-letniej Litwinki w pływaniu.

W klasyfikacji medalowej Chińczycy, słabo Niemcy.Jestem ciekaw skąd(jak) Chińczycy mają w większości konkurencji samych medalistów( wiem że duży kraj ale w każdym finale gdzieś w czołówce jest zawodnik Chindiabelek.gif )

Transmisja w TVP komedia,to już lepiej TVP sport transmituje.A walka o brąz Polaka, pokażemy w tvp sport-komediajezyk1.gif . Tak mnie zainteseresowało wczoraj podnoszenie ciężarów, a tu koniec transmisji,dobrze że miałem Eurosport-kibicowałem Iovu ( Mołdawia).Ładna jak jak sztangistkęjezyk1.gif .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siatkarze zagrali bardzo dobre, równe spotkanie, tylko w 1 secie nie wszystko działało tak jak trzeba ale było to też następstwo silnej zagrywki Włochów, w kolejnych setach nasi grali dobrze we wszystkich elementach i ze spokojem wygrywali kolejne partie. Teraz mamy już łatwiejsze spotkania więc są spore szanse na wyjście z 1 miejsca w grupie i ominięcie najgorszych rywali w ćwierćfinale.

Szkoda naszego judoki bo wydawało się, że powinien wygrać w regulaminowym czasie gry... w dogrywce niestety Polak nie zachował odpowiedniej koncentracji i niestety...

Radwańska przegrała bo grała przeciętnie Niemka grała swój tenis nie dała się rozwinąć naszej zawodniczce i wygrała... szkoda ale tak coś czułem, że z Radwańską był za duży szum a to Polskim sportowcom nie służy.

Jeszcze kilka słów o genialnych transmisjach TVP- to jest jedna wielka KOMEDIA, reklamy, reklamy, reklamy, studio, reklamy, reklamy, reklamy, ojej puścimy retransmisję bo reklamy musieliśmy puścić.... komedia, pokazują wszystko i nic i najlepiej jeszcze powtórki bo przecież reklamy muszą być,

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to ważne by nie trafić na Rosjan czy Brazylijczyków wcześniej niż w finale
Na tę chwilę to oni się powinni nas bać bardziej niż my ich. Poza tym, Polacy mierzą w najwyższy cel, więc wygrać trzeba z każdym.
Ktoś wie czemu Łasko nie łapał się do naszej reprezentacji??
Wychował się we Włoszech, grał tam praktycznie całą karierę (niedawno przeszedł do Jastrzębskiego).
Reszta to tradycyjne klęski confused_prosty.gif (choćby w jeździectwie - Polak zajmuje zaszczytne 50 miejsce sad_prosty.gif). Mam nadzieję, że w nadchodzącym tygodniu wpadną nam jakieś medale. Bo to tak głupio gdy Polacy odpadają od razu w pierwszych rundach confused_prosty.gif.
Jeśli zacznie się oglądać wszystkie dyscypliny, to zawsze będzie tak, że jest więcej "porażek" niż zwycięstw. Czego oczekiwać od choćby Skrodzkiego, który mierzył się z liderem rankingów? Czy wymienionego przez Ciebie Spisaka?
A potem w telewizji widzimy PUSTKI na stadionie.
Dziwią mnie narzekania na pustki na stadionie (o organizacji się nie wypowiadam, bo dochodzą szczątkowe informacje, pewnie także rozdmuchiwane przez media, żeby lepiej brzmieć) - paręnaście wydarzeń na raz przez cały dzień, poza tym wiele dyscyplin niszowych. Prędzej bym ich chwalił za to, że na meczu kobiet w siatkówkę plażową Czechy-Mauritius praktycznie są pełne trybuny (ale to może być też dlatego, że może później gra para brytyjska).
U nas na Euro stadiony były wypełnione do ostatka.
Chyba nie mówisz serio. Porównujesz najbardziej medialny sport w Europie (w którym odbywa się tylko parędziesiąt spotkań) z igrzyskami?
Hiszpanie po kolejnej porażce, tym razem z młodzieżówką Hondurasu, mogą pakować manatki i zbierać się do domu. Viva Espania!
Haha! :D Viva la Honduras!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję siatkarzom. Pierwszy set to pomyłka. Graliśmy coraz lepiej. Nasza sił rosła w coraz szybszym tempie. Brawo, wiele dokładnych dograń i świetne wykończenia. Czwarty set to już pogrom z naszej strony. I jeszcze zakończenie meczu asem serwisowym przez Bartosza Kurka no po prostu palce lizać. Plus jeszcze za kibiców. Wyłapałem jednakowoż kilka wpadek u komentatora no ale zdarza się każdemu.

No i dzisiaj TVP znów pokazało klasę. Zamiast studia naoglądałem ponad dziesięć minut reklam. Co ciekawe, te studio wcale się nie pojawiłoconfused_prosty2.gif, a potem jak byk pisało, że mecz Badmintona. To zamiast tego wyświetlony został mecz siatkówki plażowe, rzecz jasna z reklamami w tle. Jak ja kocham tą telewizję.tancze.gif

HAHA, HAHA a Hiszpania to klasę pokazała... tyle, że wcale nie jestem szczęśliwy bo im kibicuję, lubię tą reprezentację. Przegrała z Hondurasem jeden do zera. Zaskoczenie bo miała sięgnąć po złoto, a nawet już nie ma szans na wyjście z grupy. Jak widać nie tylko naszym nie wychodzi. No ale trzeba myśleć optymistycznie i kibicować!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tą Hiszpanią to rzeczywiście masakra. Z Hondurasem?? Hiszpania??!! Powinni wracać truchcikiem za autobusem całą drogę do Madrytu :P.

Poranek zaczyna się "tradycyjnie". 2 osady wioślarskie przegrywają najpierw z Chinami, a potem z Holandią :( No come one. A jak mecz badmintona po 5 minutach miał stan 6:1 dla Danii to wyłączyłem TV. Wiem chamsko, ale nie jestem masochistą by patrzeć jak 3 para z rankingu rozwala naszą. Tym bardziej, że wczoraj było na odwrót - to Polka przegrała wyraźnie z zawodniczką z 2 czy tam 3 dziesiątki. Więc można, tylko my mamy pecha.

Ja piszę maila ze skargą do KRRiT. Bo te reklamy to rzeczywiście skandal - tracimy przez nie relacje na żywo. Wiem, że to nic nie da, ale żeby później nie mówili, że nie było żadnych sygnałów. Wy też napiszcie - zawsze to te 5 maili oburzenia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tą Hiszpanią to rzeczywiście masakra. Z Hondurasem?? Hiszpania??!! Powinni wracać truchcikiem za autobusem całą drogę do Madrytu tongue_prosty.gif.

Ja piszę maila ze skargą do KRRiT. Bo te reklamy to rzeczywiście skandal - tracimy przez nie relacje na żywo. Wiem, że to nic nie da, ale żeby później nie mówili, że nie było żadnych sygnałów. Wy też napiszcie - zawsze to te 5 maili oburzenia.

Dobry pomysł, niech wyrobią sobie formę.

Lepiej nie pisz, bo jeszcze więcej dadzą i w końcu nic nie obejrzymy. Ciekawe czy w innych krajach też takie niedorzeczne sprawy z telewizją mają? Niedługo z tych igrzysk to wyjdzie telenowela sportowa z masą reklam, żeby można było swobodnie iść do kibelka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Transmisja w TVP komedia,to już lepiej TVP sport transmituje.A walka o brąz Polaka, pokażemy w tvp sport-komedia

Być może po kilku kolejnych porażkach Polaków TVP stwierdziło, że to trochę zbyt wiele i teraz będą transmitowali występy naszych w TVP Seriale. Proponuję ruszyć z realizacją programu TVP Komedia. W końcu do następnych IO aż 4 lata wink_prosty2.gif

Dzisiaj niezrozumiałych transmisji ciąg dalszy. Zostałem obdarowany transmisją siatkówki plażowej kobiet. Sport fajny, ale grały Czeszki z Mauritiusem. Obie drużyny bardzo słabe, a reprezentantki Mauritiusa wyglądały jakby pierwszy raz grały w tą dyscyplinę sportu. Nie umieć nawet przyjąć piłki, czy przebić jej na drugą stronę? Wstyd, bo coś takiego powinno być normą nawet dla tak egzotycznych krajów. Wydaje mi się, że każdy z wypowiadających się w tym temacie zagrałby lepiej.

Z tymi reklamami to wygląda tak, że ładują ich ile się da. Później okazuje się, że mecz z udziałem Polaków już się zaczął i trzeba puszczać z odtworzenia, żeby nie było wstydu. Jak mógłby się tłumaczyć komentator, gdy transmisja zaczyna się przykładowo od stanu 3-3 w szermierce? "Przepraszamy, że puściliśmy za dużo reklam i przegapiliśmy początek". Dlatego wolą dać z odtworzenia i "przypudrować", że to niby na żywo leci. Jeszcze to śniadaniowe dziennikarstwo w studio - Kurzajewski, Chylewska, Dekiert. Można tylko zgrzytać zębami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I po co znowu włączyłem na mecz w kometkę?? Póki nie oglądałem to wygrywali, a od połowy seta to już równia pochyła :(. Nasz judoka odpada w pierwszej walce z Francuzem :(. Tylko te 2 wioślarki poprawiły mi humor - właśnie takie rzeczy chcę oglądać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat Kurzajewski z Pauliną Chylewską są najlepszą parą prowadzących studio olimpijskie. O poziomie wiedzy i elokwencji Odety Moro-Figurskiej nie będę się wypowiadał, bo nie wypowiadam się w tak brzydki sposób o kobietach. Cycki i blond loki to nie wszystko confused_prosty.gif do prowadzenia studia sportowego potrzebne jest coś więcej niż do Kawy czy Herbaty.

mecz w kometkę??

eyes.gifeyes.gifeyes.gifeyes.gif To się babington nazywa trollface.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up Akurat mi osobiście bardziej przypadł do gustu duet Sylwii Dekiert i Rafała Patyry. Jeśli chodzi o Paulinę Chylewską, to absolutnie się zgadzam, natomiast Kurzajewski wprowadza do atmosfery olimpijskiego studia klimat "Kocham Cię Polsko" i czasami gada takie głupoty, że uszy więdną. A Odeta przynajmniej ma pozytywne myślenie, bo fakt faktem, że na sporcie zna się raczej słabo.

To się babington nazywa

A nie badminton? Choć wnioskuję, że to był raczej sarkazm trollface.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście musimy myśleć optymistycznie, ale to co wygadują prowadzący w studiu jest trochę śmieszne, sądzą, że Ula Radwańska pokona Selene Williams, a Korzeniowski sięgnie po medal na 200m stylem motylkowym. Owszem czemu nie, dziwi mnie tylko, że mówią o tym jak by to było faktem. Nie pamiętają, że Korzeniowski ledwo wszedł do półfinału, a Selena wygrała Wimbledon i w notowaniach jest o wiele wyżej. Jeśli jednak by się tak stało to uwierzę we wszystko.cool_prosty.gif Oczywiście przełączam kanał. Właśnie skończył się mecz w Badmintona. Przegraliśmy 2:1...Ech...confused_prosty2.gif Co do prowadzących. Kurzajewski to dla mnie zwykły błazen, Odeta to... pominę milczeniem. Reszta jak na razie mnie nie rozśmiesza bądź wkurza na tyle, żebym komentował. Z chęcią omijam oglądanie studia.

Dziś sobie chociaż będzie można kosza pooglądać.wink_prosty2.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale przynajmniej Korzeniowski nie odpadł zaraz w eliminacjach - dobre i to. Prowadząca Odeta (kto nadaje dziecku takie imię?!) Moro-Figurskiej (jeśliby była żoną TEGO Figurskiego toby wiele tłumaczyło) jest tak stereotypową blondynką, że banan na ustach sam się robi. A jest takie prowadzenie a nie inne, bo większa część redakcji sportowej jest w Londynie smile_prosty.gif i mamy braki kadrowe.

To co zrobili sędziowie w judo stawia w zupełnie innym świetle przegraną Zagrodnika

http://londyn.wp.pl/...ml?ticaid=1ee5e

A kometka to właśnie polska potoczna nazwa badmintona, więc "oso chozziii?" smile_prosty.gifhttp://babol.pl/kat,1025465,title,Danuta-Piskorz-trenerem-siatkarzy-Tylko-w-TVP,wid,14802652,wiadomosc.html?ticaid=6ee60

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczorajszy dzień był szalony. Cały dzień nie było prądu i weź tu oglądaj. Na szczęście był już jak grała najlepsza drużyna świata w siatkówce :D Polacy zagrali na swoim poziomie i zasłużenie pokonali Włochów. Świetny mecz Bartmana i Winiarskiego. Po prostu majstersztyk.

Co do Radwańskiej to zawód i to po całej linii. Liczyłem chociaż na ćwierćfinał, ale nie na pierwszą rundę. Niestety, ale drugie miejsce w rankingu do czegoś zobowiązuje.

Więcej wczoraj nie widziałem, za to dzisiaj nasza bara badmintonowa pokazała się i minimalnie przegrała z Duńczykami.

Teraz oglądam młodszą z sióstr Radwańskich, która mimo porażki w pierwszym secie (6:2) w drugim walczy i jest obecnie 2:2.

No i przegrała :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze wczoraj miałem napisać posta ale nie miałem już siły. Polska siatkówka pokazała Włochom kto jest najlepszy w Piłkę Siatkową. Pierwszy set, nawet troszkę się obawiałem, że ten dzień IO będzie dla Polski smutny. Drugi ładnie się oglądało, trzeci moim zdaniem najlepszy. Gdyż Włosi walczyli, a Polacy nie oddawali punktów. A czwarty no... nie bardzo byłow widać walkę, i to mi się nie podobało, 10 punktów przewagi to za dużo. Nie żebym narzekał na wysokie prowadzenie ale widowisko ucierpiało tongue_prosty.gif . Ale zagrali fenomenalnie, Winar świetnie, Kurek rządził, Igła - kawał dobrej roboty, Bartman siwtne ataki, jeden, ten w trzecim secie niesamowity (przyznam, że nawet nie zauważyłem gdzie piłka wpadła w boisko po jego ataku). Żygadło i Nowakowski również świetnie się spisali. Naprawdę kawał dobrej roboty.

O której mecz Radwańskim z tymi ze Słowacji (?), i czy będzie na TVP, bo dziwne ale Ci spece ze studia zaprosili na stronę internetową, po wspomnieniu o meczu sióstr Urszuli i Agnieszki, czyżby go nie pokazli w TV, tylko w necie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do dziennikarzy w studio, to nie mam zbyt wiele pozytywnego o nich do powiedzenia. Lubię jedynie Patyrę, który nie przesadza z optymizmem i zawsze wprowadza taki spokój. Kurzajewskiemu już kibice wymyślili pseudonim dodając na początek jego nazwiska literę "w". Mnie czasem szlag trafia jak słucham jego bełkotu, zresztą było podobnie podczas Euro, jak co chwila reklamował znanego producenta wyrobów czekoladowych. Dekiert pamiętam z Turynu, jak podczas Zimowych IO zagłębiła się w dyskusje na temat saneczkarstwa i dwójek mieszanych. Zastanawiała się nad tym kto powinien być na górze, mężczyzna czy kobieta. Wyszło bardzo dwuznacznie a wszyscy w studio ledwo się powstrzymywali, żeby nie wybuchnąć śmiechem. Poza tym wielokrotnie zdarzały jej się takie pomyłki, że jej znajomość sportu poddawałbym w dużą wątpliwość. Chylewska przeszła podobną drogę co Kurzajewski i z dziennikarki sportowej zrobiła się "zapowiadaczem" TVP.

@8azyliszek

To jest żona Figurskiego. Poza tym nie ma co się dziwić, że zbyt wiele mądrego powiedzieć nie może, bo się na tym po prostu nie zna. Wzięli ją do studia, bo to "śniadaniowe" studio, a nie eksperckie. Dlatego trzeba dużo mówić o szansach Polaków, bardzo pozytywnie, żeby widzów zachęcić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jednak nie uwierzę we wszystko Ula odpadła. Nie podołała wyzwaniu przed jakim stanęła. Dobrze, że chociaż te dwie wioślarki poprawiły mój zły humor i awansowały do finału.wink_prosty2.gif Aha no i oczywiście Piekarska też już pożegnała się z turniejem " po dramatycznej walce". Tomasz Adamiec też się... pożegnał . No i jeszcze nasza czwórka wioślarek, wystarczyło zająć w repasażu czwarte miejsce, żeby wejść do finału, to zajęły piąte. Ech... nie wiem jak wy, ale ja to dzisiaj Korzeniowi kibicuję, będzie ciężko z tym wejściem do finału ale może się udać.klaszcze.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do pływaków to mi się ten stary dowcip ciągle przypomina w który trener polskiej kadry pływackiej mówi. "Igrzyska zakończyły się jednak sukcesem. Co prawda, żaden z naszych zawodników nie zdobył medalu, ale też żaden się nie utopił" biggrin_prosty.gif.

wallbash.gif A tak sympatycznie brzmiała ta Piekarska tydzień temu w radiowej Trójce. I dostała tą Szwajcarkę którą chciała! wallbash.gif . Noż kurczę. Na razie sporo występów naszych reprezentantów nie jest warte nawet kosztów ich przelotu do Londynu sad_prosty.gif.

Aaaaaa... Ta polska Chinka w ping pongu też już odpadła. No ja nie mogę!wallbash.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No proszę. Wysokie zwycięstwo sióstr Radwańskich z deblem Hantuchova/Cibulkova 6:2, 6:1. Sam meczu nie oglądałem, tylko spoglądałem na relację na onecie. Wie ktoś na kogo potem mogą trafić?

EDIT: Już wiem ;) Liezel Huber i Lisą Raymond

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up - Proszę bardzo. Będą to Amerykanki Liezer Huber i Lisa Raymond. Czyli najwyżej rozstawiona para turnieju. Czyli widać, ze szczęście nam sprzyja.trollface.gif Oczywiście również gratuluję im tej wygranej.

Nie wiem czy wiecie ale Aga zagra jeszcze w miksie z Marcinem Matkowskim.biggrin_prosty.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I znowu jakieś dziwne rzeczy się dzieją na tych igrzyskach... Tym razem trafiło na szermierkę. Akurat tvp pokazywała, to sobie obejrzałem (na pewno bardziej ciekawi mnie szermierka od pokazywanej wtedy na eurosporcie gimnastyki, w której to podobno też jakieś nieciekawe rzeczy się działy). W pojedynku półfinałowym pomiędzy Heidemann a Koreanką Shin do końca pozostała 1 sekunda, a Niemka musiała trafić. Był wynik 5:5, ale Koreanka wylosowała priorytet i jej taki rezultat dawał awans. Problemem było to, że w szermierce zegar nie uwzględnia setnych (tak przynajmniej mówił angielski komentator), więc Niemka miała 3 akcje w ciągu tej sekundy i za trzecim razem udało się jej zadać decydujący cios. Oczywiście jest to niemożliwe, bo każdy widział, że te 3 akcje trwały co najmniej 2 lub 3 sekundy, ale zegar za każdym razem zatrzymywał się przed końcem czasu i powracał do tej sekundy. Wiem, że może niezbyt dobrze to wytłumaczyłem, krótko mówiąc - sytuacja kuriozalna. Nie ważny jaki by był werdykt sędziów, ktoś na pewno byłby pokrzywdzony. Ostatecznie przyznano jednak zwycięstwo Niemce, co oczywiście wywołało oburzenie po stronie Koreańskiej. Czekam na post 8azyliszka o niemieckim spisku ;P

Prawda jest taka, że same przepisy w szpadzie są idiotyczne. Priorytet, jak już został wprowadzony (z tego co wiem, po to, aby pojedynki nie ciągnęły się w nieskończoność) powinien być zmieniany co uderzenie, a nie, że później dochodzi do sytuacji, w której Koreanka się tylko broni. Ze sportowego punktu widzenia, to Niemka była lepsza, ale przecież nie jest to wina Koreanki, że przepisy są takie, a nie inne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również widziałem te zamieszanie i wg. mnie tego typu rzeczy na IO nie powinny się zdarzać. Nie znam się na szermierce, więc nie wiem, czy dobrze tam postąpiono, jednakże pozostaje niedosyt, że tak to się zakończyło.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego najsprawiedliwsza jest lekka atletyka (z wyłączeniem chodu) - tam sędziowie mają zerowy albo minimalny wpływ na zawody. Albo skoczysz albo nie, albo rzucisz albo nie, nikt nagle wyniku nie zmienia bo wygrał nie ten, co powinien.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A słyszeliście o tym, że łącznie miało być sprzedane 8,8 mln biletów, ale do sprzedaży trafiło 6,6 mln bo resztę zarezerwowały sobie organizatorzy i ogólnie "ważniejsze osobistości", po czym nie pojawiali się na zawodach i masa miejsc była pusta. W ich stronę poszła lekka krytyka ze strony kibiców. Jak dla mnie to skandal. A u tej szesnastoletniej Chinki sprawdzają czy nie była pod wpływem dopingu, no i w sumie rację mają, bo to co ona zrobiła było niesamowite.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...