Jump to content

8azyliszek

Forumowicze
 • Content Count

  4,429
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  9

Everything posted by 8azyliszek

 1. 8azyliszek

  Kampania wyborcza

  Żeby nie było, że tylko Krull startuje. Bronek, Duda, Kowalski, Ogórek, Grodzka i cała reszta niech też mają swoje 5 minut. Ja się właśnie waham między nimi dwoma. Zostało 10 dni i zobaczymy, czy Kukiz uzbierał ważne 100 tyś podpisów. 5 lat temu także Gabriel Janowski zdążył złożyć swój wniosek. Ale po podliczeniu PKW zatwierdziła mu tylko jakieś 70 tyś podpisów i nie zarejestrowała go.
 2. 8azyliszek

  Lato fred

  Sezon letni już w pełni. Jutro Polsat znowu puszcza "Stary, gdzie moja bryka?"
 3. 8azyliszek

  Rzeczy za 5 zł...

  ...które mógłby kupić sobie Abyss, ale już nie może, bo dał na tacę. Ja zaczynam: 1. 1/4 pizzy
 4. 8azyliszek

  Fanklub 8azyliszka

  Dobra, postanowiłem zliczyć wszystkich moich fanów, bo już jest ich tyle, że sam się gubię. - lordeon - JamesVoo - Devius - Sermaciej - Tesu - Rankin - Xerber Innych będę dopisywał razem z napływem ich postów. Więcej niż 8azyl
 5. 8azyliszek

  Kampania wyborcza

  @UP Nie zapominaj o złamanych obietnicach tej ekipy i ich nagłym skręcie na lewo. Z drugiej strony akurat w kwesti in vitro Gowin jest ośmiesza się. To przez jego sprzeciw gdy był w PO, frakcje stały w klinczu i Tusk, by nie prowokować walk wewnętrznych stale odkładał projekt i głosowanie. A teraz jeszcze komisja senacka(przy cichym poparciu niewielkiej grupki senatorów PO) staje okoniem. Będą jeszcze dwa głosowania, a 6 sierpnia już coraz bliżej. Osobiście w drugiej kadencji PO mnie jeszcze wkurzało, to że niezależnie co by się działo, to koalicja ciągle mówiła "Nic się nie stało, nic się nie stało". Nie ważne czy wybuchała afera hazardowa, Amber Gold, taśmowa, opóźnienia w budowie gazoportu, sprawa zegarków, kilometrówek, wydatków partyjnych - ciągle było to samo. Gdy nałożyliśmy na to osłabienie i rozprężenie w prokuraturze oraz ciągłą opieszałość sądów to naprawdę "człowiek władzy" mógł czuć się bezkarnie. Dobrze, że to raczej się zmieni. Acha - i ja myślałem, że te 500 zł dla każdego dziecka, to będzie wypłacane przez 2 lata. Zasiłku wypłacanego przez 18 lat to żaden budżet nie wytrzyma. Ja najbardziej bym chciał by po wyborach SLD i PSL wreszcie wyleciały z parlamentu. Kiedyś PIS podebrał elektorat Samoobronie i LPR. Teraz może uda mu się z Zielonymi. Zresztą PO też była aktywna na wsi - może da to wyniki. Twardy elektorat SLD umarł ze starości, przeszedł do PISu (ich socjalny program gosp.) albo do PO (światopoglądowy skręt na lewo w trakcie kampanii prezydenckiej). I bardzo dobrze. 26 lat postkomunistów w polskim parlamencie, to zdecydowanie wystarczający okres czasu. Ja bym chciał by Kukiz wszedł do Sejmu i uzyskał ponad 20% - im więcej tym lepiej. PO przeciwnie - im bardziej poniżej 20% tym lepiej. Niech im Nowoczesna.pl podbierze trochę elektoratu i przekroczy chociaż te 5%. To samo z KORWINEM - choć ci mogą mieć ciężko, bo ludzie nie chcą rozdrabniać swoich głosów.
 6. 8azyliszek

  Czat - rozmowy o pupie maryni

  umiarkowanie przydatnym albo chociaż czasem zabawnym posterem Ja właśnie takim użytkownikiem jestem. Jak zresztą wszyscy inni. Rób co chcesz i naśmiewaj się ze mnie do woli jeśli to ci sprawia przyjemność. Ja nigdzie nie pójdę. Równie dobrze mógłbym napisać, że ja ciebie też mam po dziurki w nosie. I co z tego? Dlaczego twoje zdanie ma być ważniejsze od innych? Tutaj wszyscy jesteśmy równi. Każdy może się wypowiedzieć. Zresztą nawet jak ja nic nie piszę, to często pojawiają się odwołania , że "bazyli to czy tamto". To już zakrawa na obsesję ale nie koniecznie moją.
 7. 8azyliszek

  Kampania wyborcza

  @UP Ale wiesz - to się kończyło spektakularnymi bankructwami. Inwestor/zwyciężca przetargu brał kwotę za którą z góry wiadomo było, że nie da się wybudować tego co było w planach, nie płacił polskim podwykonawcom, ogłaszał bankructwo i tyle widzieliśmy jego, pieniądze i zaplanowaną drogę.A podwykonawcom trzeba było płacić drugi raz. Dlatego nie wiem czy te niskie ceny tak nam pomogły. Zresztą w PGS też już kiedyś o tym pisałem. Absolutnie nie mam na myśli wydatków inwestycyjnych, których sam też bym nie ograniczał. Ale przecież mamy masakryczne koszty osobowe. Przez 8 lat zatrudnienie w urzędach znowu wzrosło o kilkadziesiąt tysięcy etatów. A przecież polscy urzędnicy wcale nie pomagają rosnąć PKB, nawet wręcz przeciwnie. To tylko zbędny koszt, tworzący skomplikowane prawo na własne potrzeby niestety i utrudniający życie uczciwym ludziom. Było też masę innych zbędnych wydatków - niezlikwidowany senat (choć PO to obiecała), dotacje dla partii, maksymalne kilometrówki, meble do ministerstwa sprawiedliwości za 4 mln złotych. Przeniesienie wszystkich członków rad nadzorczych państwowych spółek na kontrakty managerskie by obejść ustawę kominową, topienie kolejnych miliardów w górnictwie, zamiast postawić ten sektor wreszcie na nogi. A to tylko te rzeczy które pamiętam od ręki. Naprawdę - są obszary do oszczędzania i ograniczania wypadków. A PO zamiast to zrobić, to podniosła podatki. Sorry - tak to każdy potrafi. I nie ma co się spierać o te 8 lat, bo są argumenty za i przeciw. Moje zdanie jest takie, że nie wykorzystano dobrze tego okresu. Że więcej było minusów niż plusów. Że nie da się obronić podwyżki podatków bez reform po stronie wydatków. Że pozorne bycie antypisem nie wystarcza. Tur - naprawdę szanuję twoją opinię i tylko przedstawiam mój punkt widzenia.
 8. 8azyliszek

  Czat - rozmowy o pupie maryni

  @UP Odezwał się szczyt kultury i dobrego smaku. Masz satysfakcję, że mi wsadzisz kicka na IRCu - proszę bardzo, popraw swoje samopoczucie. Piszę na FA zawsze z tego samego powodu - by pokazać o czym myślę i jakie mam poglądy. A LJ to radosne trolowisko, gdzie każdy z każdego stałego użytkownika robi sobie jaja. Czemu akurat moje posty wzbudzają oburzenie a np. dowcip o tym że Kath jest karłem jest ok, to ja nie wiem. LG - kup sobie pluszowego misia i znęcaj się nad nim, skoro cię takie rzeczy rajcują.
 9. 8azyliszek

  Co właśnie wcinasz?

  @UP Jagodzianki z malinami?
 10. 8azyliszek

  Czat - rozmowy o pupie maryni

  @UP Nie wiem co bym dostał. Może i bana, mimo że znowu raporty są słuszne. Po prostu jak Abyss przezywa mnie bucem, to może najpierw napiszę o tym w UdM. Po ostatnim uważam to za bezpieczniejszą opcję.
 11. 8azyliszek

  Co właśnie wcinasz?

  Jak się ważyło powyżej 90 kg, to małe ograniczenie żarcia nikomu nie zaszkodzi.
 12. 8azyliszek

  Co właśnie wcinasz?

  @UP I bym utył i zostały by mi tylko wspomnienia i kilogramy do zrzucenia. Wolałem zrobić odwrotnie i mieć dwa niezłe komiksy na półce. Zwłaszcza "Sprawiedliwość" robi wrażenie.
 13. 8azyliszek

  Co właśnie wcinasz?

  @Konuga Raz na kwartał można. Ostatnio jadłem jedną w kwietniu. @DOWN I know. Może nie tyle oszczędzać, co szkoda wydawać 1/2 ceny WKKM na coś co zjesz w godzinę i potem mimo pełnego żołądka, źle o sobie myślisz. Dziś sobie kupiłem, bo po prostu od dawna za mną chodziła.
 14. 8azyliszek

  Uwagi i pytania do moderatorów IV

  http://forum.cdaction.pl/index.php?showtopic=257915&st=1900#entry4062111 Mogę zaraportować te dwa pytania? Bo nie chcę znowu dostać urlopu. Poza tym moderatorzy chyba nie powinni mówić do użytkowników że są "bucami".
 15. 8azyliszek

  Krinczfred

  Dlaczego Noobirus maluje paznokcie?
 16. 8azyliszek

  Co właśnie wcinasz?

  @UP Oliwki na pizzy dobre są. W ogóle nie ma czegoś takiego jak zła pizza. No chyba że wegetariańska.
 17. 8azyliszek

  Fred w którym ładne zdjęcia

  Taki styl kamieniczek dominował w tej części Włoch którą odwiedzałem. Nie wiem czemu Sermaciejowi się nie podoba. Dla mnie ma pewien koloryt i specyfikę lokalną.
 18. 8azyliszek

  Co właśnie wcinasz?

  Bob dzisiaj zaprasza... Anyway - to jest ta pizza co się nią dzisiaj napchałem po uszy.
 19. 8azyliszek

  Komiksy II

  @UP Oczywiście że tak. Może i ten tytuł będzie? W tych pozostałych 29 tomach, których tytułów jeszcze nie znamy. W sumie bardzo bym chciał by był.
 20. 8azyliszek

  Krinczfred

  A mi kolekcja "Kilerzy" z Empiku się podoba, bo uwielbiam ten film. http://www.empik.com/szukaj/produkt?q=killerzy&qtype=basicForm
 21. 8azyliszek

  Komiksy II

  @UP Mam niemiecki 1 tom WKK DC - Husha. Jak pisałem na blogu jakość jest bardzo dobra. Taka jak WKKM albo New 52 od Egmonta. Kredowy papier, lakierowana cała twarda okładka, wstęp, oryginalny Detective comics z tyłu, galeria artów, krótki rys historyczny. Czego chcieć więcej?
 22. 8azyliszek

  Kampania wyborcza

  To że eksport rośnie to ja wiem. Wzrost PKB też. Ale problemem jest to, że nie rośnie on dzięki działaniom rządu, a pomimo ich. Rząd PO-PSL nie uchwalił jakiś prorozwojowych ustaw. Wszystko dzieje się dzięki wysiłkowi naszych przedsiębiorców. Poza dużym deficytem budżetowym mnie ciągle martwią te podwyższone podatki i brak znaczącego ograniczenia wydatków przez rząd. Nawet funduszu kościelnego nie zlikwidowano. Sprawa nadmiernego opodatkowania pracy i brak liberalnych zmian w prawie pracy, też ciągle nie jest załatwiona.
 23. 8azyliszek

  Co właśnie wcinasz?

  Ja dziś wcinam ostrą pizzę. Ale zdjęcia to mi się nie chce teraz wrzucać, wyścig oglądam.
 24. 8azyliszek

  Lato fred

  @UP yojo wprowadź znowu minusy plis. Jak mnie ten Konuga dziś wkurza. Gościu mieszka w Świnoujściu, ma masę morza dookoła siebie dla ochłody, a jeszcze narzeka. W taką pogodę plaża i morze jest cudowne przecież. @Kath - macie tam w Katowicach przecież aquapark - idź tam sobie popływać w tym kostiumie.
 25. 8azyliszek

  Religie

  Nie, nie, nie,nie. Łudziłem się, ale wiedziałem że tak będzie. Myślałem, że nie ma dziś 7 Dnia Tygodnia, to włączyłem mszę świętą w radiu na Jedynce. I oczywiście było o in vitro. I o tym że politycy w Europie nie słuchają słowa bożego (w domyśle - księży). Ze nie można być przeciwko aborcji ale za in vitro, że to jest to samo. Że od wieków były małżeństwa bezdzietne i trzeba się z tym pogodzić. Naprawdę - jak słyszę takie rzeczy, to wcale się nie dziwię, że coraz więcej ludzi nie chodzi do kościoła. Nie tylko ja mam dość agitacji politycznej z ambony.
×