Jump to content

KB1

Forumowicze
 • Content Count

  1,634
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

KB1 last won the day on June 21

KB1 had the most liked content!

Community Reputation

124 Znakomita

About KB1

 • Rank
  I never asked for this

Dodatkowe informacje

 • Ulubiony gatunek gier
  Array
 • Konfiguracja komputera
  Array

Informacje profilowe

 • Płeć
  Array
 • Skąd
  Array

Recent Profile Visitors

9,729 profile views
 1. Mam telewizor LG C9. Biorąc pod uwagę, że to telewizor OLED, natychmiastowe odłączanie go od prądu jest niebezpieczne. Niestety, w mojej okolicy ostatnio często przerywa prąd na ułamek sekundy. Mój stary UPS, którego podłączyłem bez wygórowanych oczekiwań, za każdym razem zawodzi i nie wytrzymuje nawet na ten ułamek sekundy (mimo, że mój telewizor pobiera jedynie 111W i to jedyny sprzęt podłączony do UPS-a). Szukam więc jak najtańszego UPS-a, który pozwoliłby na uchronienie mojego telewizora przed nagłym wyłączeniem, spowodowanym przez "mignięcie" prądu. Nie interesuje mnie oglądanie TV czy granie bez prądu. Po prostu chcę mieć trochę czasu na bezpiecznie wyłączenie telewizora w razie długiego przerwania lub zapobiec potencjalnym uszkodzeniom w razie krótkiego "mignięcia". To chyba powinno nieźle zbić cenę.
 2. KB1

  Ciekawa Spychologia

  No cóż... Myślę, że nawyki, takie jak nieustanne granie w gry wideo czy też ciągłe siedzenie z telefonem w ręku, naprawdę mogą popchnąć rozwój człowieka w niewłaściwym kierunku. I tu nie chodzi raczej o samą treść mediów, per se, tylko fakt odizolowywania się od społeczeństwa. Ludzie po prostu zazwyczaj słabo sobie radzą w izolacji, a taki rozwój technologiczny bardzo jej sprzyja. Zamiast wysilić się w kontaktach międzyludzkich, niektórzy ludzie (szczególnie ci bardziej wrażliwi) od razu pójdą po linii najmniejszego oporu i wycofają się do czegoś prostszego, jak oglądanie memów czy Bóg wie czego, stojąc w kącie. Natomiast dawniej było tak, że albo obie strony się postarały, albo po prostu było nudno. Jeśli robią to od dziecka, istnieje prawdziwe zagrożenie, że wyjdą z tego wraki ludzkie, które później całe życie będą dręczone przez własne myśli (np. że są 10 lat w rozwoju za ich rówieśnikami, że są otyli czy też wyśmiewani przez większość społeczeństwa przez fakt, że bardzo dziwnie zachowują się przy ludziach, bo nie mieli kiedy wyćwiczyć umiejętności porozumiewania się z innymi). Współczesne dzieci, zamiast bawić się ze sobą, siedzą przy tabletach i wybierają rodzaj zabawy, który daje natychmiastową gratyfikację (niczym niezdrowe jedzenie, tyle że dla mózgu). Kiedy sobie wyobrażę, na kogo wyrosną, robi mi się niedobrze.
 3. Dzięki. Problemem było to, że zapomniałem hasła do konta wp.pl i sądziłem, że bedę mógł odebrać pocztę z adresu wp.pl na Gmailu, skoro istniało między tymi kontami połączenie. Na szczęście w końcu odgadłem to hasło :).
 4. Przy logowaniu na Gmail za pomocą mojego adresu (co istotne, kończy się na "wp.pl") Google nie udziela mi dostępu do skrzynki pocztowej. Zamiast tego każe mi założyć nowe konto Gmail, a mój stary adres "wp.pl" ma stać się adresem drugorzędnym. Obawiam się jednak, że ten adres drugorzędny może nie być upoważniony do odbierania poczty. Proszę o pomoc, lub potwierdzenie, czy na ów drugorzędny adres "wp.pl" będzie mogła przychodzić poczta gotowa do odebrania na Gmailu. Przez ten problem nie mam dostępu do ważnych, unikalnych danych, byłbym więc niezmiernie wdzięczny za pomoc.
 5. To nie to, ale faktycznie, kamera w grze której szukam była podobna.
 6. Witam, poszukuję gry z dzieciństwa. Była to wersja shareware/demo, z płyty z demami lub magazynu takiego jak KŚ Gry. Był to tytuł z kolorową, dość dziecinną grafiką. Świat widoczny był z lotu ptaka, chyba z dość bliska. W demie były 3 etapy - tropikalna plaża, cmentarz i planeta w kosmosie. Zadaniem było chyba zebrać wszystkie znajdźki na planszy. Przeciwnicy byli związani z planszami, np. były duchy na cmentarzu i dziwne stworki na planecie. Z tego, co pamiętam, chodziliśmy "na kratce" i dało się odkręcać jedynie w 4 strony, jak w Pac-Manie. Nie wiem już, czy dało się stać w bezruchu, czy też trzeba było ciągle się ruszać. Charakterystyczną cechą jednej z plansz (tej ostatniej, planety) było to, że była ona kulista. Mimo tego, że wciąż chodziliśmy po kratce, odkręcała się ona wraz z naszymi ruchami. Nie mogę znaleźć tej gry od kilkunastu lat. :(
 7. Czy lepiej jest złożyć reklamację bezpośrednio do SteelSeries, czy też w sklepie internetowym, w którym kupiłem myszkę? Obawiam się, że w przypadku reklamacji złożonej bezpośrednio do producenta będę czekał zbyt długo; po drugie, słyszałem, że w ramach reklamacji po prostu dają oni kupony do ich oficjalnego sklepu. Jego asortyment może być ograniczony, a ceny - zawyżone. W przypadku reklamacji w sklepie internetowym natomiast boję się, że wymieni mi on mojego wadliwego Rivala 310 na taki sam model. Ze starej partii, która ma problemy z podwójnym klikaniem i odklejającymi się silikonowymi chwytami (drugi problem został oficjalnie potwierdzony przez SteelSeries, choć po cichu mam nadzieję na to, że rozwiązali też ten pierwszy - to on doskwiera najmocniej). W takim przypadku kwestią czasu będzie ponowne ujawnienie się problemów, a okres gwarancyjny już prawie dobiegł końca. Czy ktoś ma doświadczenie z reklamacją produktów SteelSeries? Byłbym wdzięczny, jeśli ktoś mógłby podzielić się ze mną swoją opinią.
 8. Które z nich mają lepszą jakość dźwięku? Rozumiem, że to inne typy słuchawek i te bardziej przenośne (Sony) mogą mieć bardziej napompowaną cenę (płacimy np. za brak kabla czy miniaturyzację). Mnie osobiście nie obchodzi kwestia przenośności. I tak mam zamiar podłączyć słuchawki do PC. Nie mogę jednak przeoczyć faktu, że sprzęt Sony jest oryginalnie wart ok. 600-700 zł, a teraz został przeceniony do poziomu ATH-T500 (ok. 300 zł). Może więc przy takiej cenie WH-H800 zdołały "przezwyciężyć" wady związane z miniaturyzacją i są lepsze w tej cenie?
 9. Dopiero przeglądając ten numer zorientowałem się, że od niedawna kody w CDA mają limit czasowy. Jako że nigdy się z ich aktywacją nie spieszyłem, trochę mnie to przestraszyło. Aktywowałem więc natychmiast wszystkie klucze ograniczone czasowo. Jedynie Layers of Fear okazało się być przedawnione, ale ten tytuł był akurat rozdawany za darmo na Humble Bundle, więc nie ma szkody. Swoją drogą: czy ktoś wie, od kiedy takie kody zaczęły się pojawiać? Numer 276 to ostatni, w którym mogłem znaleźć stosowne zastrzeżenie w czerwonych tabelkach przy opisach pełnych wersji.
 10. KB1

  Procesory

  Jaki numer ma uaktualnienie do Windowsa 10 mające przeciwdziałać bugom w procesorach Intela? Chciałbym wiedzieć, czy już mi się zainstalowało. Moja wersja Windowsa 10 to 1709.
 11. A niby to czemu takie wady miałyby występować częściej w droższych monitorach?
 12. Dzięki za pomoc. Wybrałem 144-hercowego LG 24GM77-B. Swoją drogą, LG 24MP59G-P to chyba jakiś ewenement, bo ma matrycę IPS, solidne 75 Hz, i kosztuje 700 zł. Kolory też są niczego sobie. To pozytywne zaskoczenie w czasach, w których 75 Hz nawet w TN-ach wydaje się rzadkością. Wracając do monitora, który wybrałem: bardzo mi się podoba per se, ale mam problem z egzemplarzem, który dostałem. Chodzi o nierówność podświetlenia. Nie taką typową, po brzegach, ale o delikatne przebarwienia w różnych, "losowych" częściach ekranu. Największym z nich jest chyba podłużna, pionowa skaza ciągnąca się od góry do dołu w lewej części wyświetlacza. Wydaje mi się, że takie niedoskonałości nie powinny być w granicach normy w przypadku monitorów za około 1000 zł.
 13. Szukam monitora do ok. 1000 zł z odświeżaniem co najmniej 75 Hz, rozdzielczością 1080p i jak najniższym czasem reakcji. Prosiłbym o podanie propozycji modeli zarówno z technologią TN, jak i IPS, jako że na razie nie jestem pewien, którą z nich wybrać.
×
×
 • Create New...