Jump to content

8azyliszek

Forumowicze
 • Posts

  4,429
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  9

8azyliszek last won the day on February 7 2013

8azyliszek had the most liked content!

Reputation

589 Znakomita

About 8azyliszek

 • Rank
  W żałobie
  Ent
 • Birthday 06/07/1985

Dodatkowe informacje

 • Ulubione gry
  Array
 • Ulubiony gatunek gier
  Array
 • Konfiguracja komputera
  Array

Sposób kontaktu

 • Discord
  Array
 • Strona WWW
  Array

Informacje profilowe

 • Płeć
  Array
 • Skąd
  Array
 • Zainteresowania
  Array

Recent Profile Visitors

15,674 profile views
 1. @UP Nie zapominaj o złamanych obietnicach tej ekipy i ich nagłym skręcie na lewo. Z drugiej strony akurat w kwesti in vitro Gowin jest ośmiesza się. To przez jego sprzeciw gdy był w PO, frakcje stały w klinczu i Tusk, by nie prowokować walk wewnętrznych stale odkładał projekt i głosowanie. A teraz jeszcze komisja senacka(przy cichym poparciu niewielkiej grupki senatorów PO) staje okoniem. Będą jeszcze dwa głosowania, a 6 sierpnia już coraz bliżej. Osobiście w drugiej kadencji PO mnie jeszcze wkurzało, to że niezależnie co by się działo, to koalicja ciągle mówiła "Nic się nie stało, nic się nie stało". Nie ważne czy wybuchała afera hazardowa, Amber Gold, taśmowa, opóźnienia w budowie gazoportu, sprawa zegarków, kilometrówek, wydatków partyjnych - ciągle było to samo. Gdy nałożyliśmy na to osłabienie i rozprężenie w prokuraturze oraz ciągłą opieszałość sądów to naprawdę "człowiek władzy" mógł czuć się bezkarnie. Dobrze, że to raczej się zmieni. Acha - i ja myślałem, że te 500 zł dla każdego dziecka, to będzie wypłacane przez 2 lata. Zasiłku wypłacanego przez 18 lat to żaden budżet nie wytrzyma. Ja najbardziej bym chciał by po wyborach SLD i PSL wreszcie wyleciały z parlamentu. Kiedyś PIS podebrał elektorat Samoobronie i LPR. Teraz może uda mu się z Zielonymi. Zresztą PO też była aktywna na wsi - może da to wyniki. Twardy elektorat SLD umarł ze starości, przeszedł do PISu (ich socjalny program gosp.) albo do PO (światopoglądowy skręt na lewo w trakcie kampanii prezydenckiej). I bardzo dobrze. 26 lat postkomunistów w polskim parlamencie, to zdecydowanie wystarczający okres czasu. Ja bym chciał by Kukiz wszedł do Sejmu i uzyskał ponad 20% - im więcej tym lepiej. PO przeciwnie - im bardziej poniżej 20% tym lepiej. Niech im Nowoczesna.pl podbierze trochę elektoratu i przekroczy chociaż te 5%. To samo z KORWINEM - choć ci mogą mieć ciężko, bo ludzie nie chcą rozdrabniać swoich głosów.
 2. umiarkowanie przydatnym albo chociaż czasem zabawnym posterem Ja właśnie takim użytkownikiem jestem. Jak zresztą wszyscy inni. Rób co chcesz i naśmiewaj się ze mnie do woli jeśli to ci sprawia przyjemność. Ja nigdzie nie pójdę. Równie dobrze mógłbym napisać, że ja ciebie też mam po dziurki w nosie. I co z tego? Dlaczego twoje zdanie ma być ważniejsze od innych? Tutaj wszyscy jesteśmy równi. Każdy może się wypowiedzieć. Zresztą nawet jak ja nic nie piszę, to często pojawiają się odwołania , że "bazyli to czy tamto". To już zakrawa na obsesję ale nie koniecznie moją.
 3. @UP Ale wiesz - to się kończyło spektakularnymi bankructwami. Inwestor/zwyciężca przetargu brał kwotę za którą z góry wiadomo było, że nie da się wybudować tego co było w planach, nie płacił polskim podwykonawcom, ogłaszał bankructwo i tyle widzieliśmy jego, pieniądze i zaplanowaną drogę.A podwykonawcom trzeba było płacić drugi raz. Dlatego nie wiem czy te niskie ceny tak nam pomogły. Zresztą w PGS też już kiedyś o tym pisałem. Absolutnie nie mam na myśli wydatków inwestycyjnych, których sam też bym nie ograniczał. Ale przecież mamy masakryczne koszty osobowe. Przez 8 lat zatrudnienie w urzędach znowu wzrosło o kilkadziesiąt tysięcy etatów. A przecież polscy urzędnicy wcale nie pomagają rosnąć PKB, nawet wręcz przeciwnie. To tylko zbędny koszt, tworzący skomplikowane prawo na własne potrzeby niestety i utrudniający życie uczciwym ludziom. Było też masę innych zbędnych wydatków - niezlikwidowany senat (choć PO to obiecała), dotacje dla partii, maksymalne kilometrówki, meble do ministerstwa sprawiedliwości za 4 mln złotych. Przeniesienie wszystkich członków rad nadzorczych państwowych spółek na kontrakty managerskie by obejść ustawę kominową, topienie kolejnych miliardów w górnictwie, zamiast postawić ten sektor wreszcie na nogi. A to tylko te rzeczy które pamiętam od ręki. Naprawdę - są obszary do oszczędzania i ograniczania wypadków. A PO zamiast to zrobić, to podniosła podatki. Sorry - tak to każdy potrafi. I nie ma co się spierać o te 8 lat, bo są argumenty za i przeciw. Moje zdanie jest takie, że nie wykorzystano dobrze tego okresu. Że więcej było minusów niż plusów. Że nie da się obronić podwyżki podatków bez reform po stronie wydatków. Że pozorne bycie antypisem nie wystarcza. Tur - naprawdę szanuję twoją opinię i tylko przedstawiam mój punkt widzenia.
 4. @UP Odezwał się szczyt kultury i dobrego smaku. Masz satysfakcję, że mi wsadzisz kicka na IRCu - proszę bardzo, popraw swoje samopoczucie. Piszę na FA zawsze z tego samego powodu - by pokazać o czym myślę i jakie mam poglądy. A LJ to radosne trolowisko, gdzie każdy z każdego stałego użytkownika robi sobie jaja. Czemu akurat moje posty wzbudzają oburzenie a np. dowcip o tym że Kath jest karłem jest ok, to ja nie wiem. LG - kup sobie pluszowego misia i znęcaj się nad nim, skoro cię takie rzeczy rajcują.
 5. @UP Jagodzianki z malinami?
 6. @UP Nie wiem co bym dostał. Może i bana, mimo że znowu raporty są słuszne. Po prostu jak Abyss przezywa mnie bucem, to może najpierw napiszę o tym w UdM. Po ostatnim uważam to za bezpieczniejszą opcję.
 7. Jak się ważyło powyżej 90 kg, to małe ograniczenie żarcia nikomu nie zaszkodzi.
 8. @UP I bym utył i zostały by mi tylko wspomnienia i kilogramy do zrzucenia. Wolałem zrobić odwrotnie i mieć dwa niezłe komiksy na półce. Zwłaszcza "Sprawiedliwość" robi wrażenie.
 9. @Konuga Raz na kwartał można. Ostatnio jadłem jedną w kwietniu. @DOWN I know. Może nie tyle oszczędzać, co szkoda wydawać 1/2 ceny WKKM na coś co zjesz w godzinę i potem mimo pełnego żołądka, źle o sobie myślisz. Dziś sobie kupiłem, bo po prostu od dawna za mną chodziła.
 10. http://forum.cdaction.pl/index.php?showtopic=257915&st=1900#entry4062111 Mogę zaraportować te dwa pytania? Bo nie chcę znowu dostać urlopu. Poza tym moderatorzy chyba nie powinni mówić do użytkowników że są "bucami".
 11. Dlaczego Noobirus maluje paznokcie?
 12. @UP Oliwki na pizzy dobre są. W ogóle nie ma czegoś takiego jak zła pizza. No chyba że wegetariańska.
 13. Taki styl kamieniczek dominował w tej części Włoch którą odwiedzałem. Nie wiem czemu Sermaciejowi się nie podoba. Dla mnie ma pewien koloryt i specyfikę lokalną.
 14. Bob dzisiaj zaprasza... Anyway - to jest ta pizza co się nią dzisiaj napchałem po uszy.
 15. 8azyliszek

  Komiksy II

  @UP Oczywiście że tak. Może i ten tytuł będzie? W tych pozostałych 29 tomach, których tytułów jeszcze nie znamy. W sumie bardzo bym chciał by był.
×
×
 • Create New...