Skocz do zawartości
Cardinal

Wiedźmin/Witcher (seria)

Polecane posty

Mi się jeszcze włączyć gry nie udało (zainstalować też nie, próbowałem wszystkiego, co może zrobić sam, więc muszę wybrać się do kolegi itp. ), ale jak ja już widzę co się święci, to może to i dobrze? Dodatkowo mam Radeona, na których chodzi ona fatalnie. Znając moje szczęście pewnie gdzieś za tydzień ją zainstaluję, może wyjdą jakiekolwiek patche, które poprawią funkcjonalność. Bo to nie na moje słabe nerwy. :tongue:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zgodziłbym się z poziomem trudności - owszem, walka jest całkowicie inna niż ta w poprzedniej części, ale nie wymaga ona też nie wiadomo jakiej zręczności. Przed walką trzeba wzmocnić się eliksirem, pomyśleć, jakie uderzenia będą najlepsze przeciwko konkretnym wrogom/potworom, etc.

Aha - instalacja najnowszych driverów do karty graficznej nie pomogła. Mam Radeona HD 4870 firmy Gainward w wersji 1 GB, i średnio mam 35-40 FPS na detalach średnio-niskich. Pozostała część kompa? Intel Core i7 920, 3 GB Ramu - na takim sprzęcie ta gra powinna latać jak błyskawica...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@opti

A to już jest dziwne, na moim e8400, geforcie 9600gt 512mb i 2giga ramu na średnio/niskich mam podobną wartość fpsów co ty. A po zainstalowaniu nowych sterowników gra jakby ładowała się 2 razy dłużej.

Edytowano przez maxlol
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@opti

A to już jest dziwne, na moim e8400, geforcie 9600gt 512mb i 2giga ramu na średnio/niskich mam podobną wartość fpsów co ty. A po zainstalowaniu nowych sterowników gra jakby ładowała się 2 razy dłużej.

A to jeszcze dziwniejsze...

Mam e8500, geforce gt220 1gb i 4gb ramu... I mam max 15-20fps na niskich...

Pomimo ściągnięcia sterowników nowych oraz wyłączenia 3d vision...

Denerwujący jest zmienny poziom niektórych walk... jestem akurat w akcie 3

walczę ze smokiem, pierwszą połowę życia mu zjechałem bez problemu, z drugą próbowałem już 5-6 razy i [beeep]... Ledwo 2-3razy go trafię, on zadaje zdecydowanie zbyt duże obrażenia oraz podwójny atak (pierwszy absorbuje Quen, drugi zadaje te 80-120dmg )

W akcie pierwszym

miałem problem z kejranem, gdyż powinni dać jakieś info że dwóch przednich macek nie da się złapać w Yrden... Bo robiłem to przez to pare godzin...

Teraz pewnie już zaraz koniec.. Fabuła im dalej, tym bardziej zawiła się robi... Nie ogarniam jak ktoś, kto nie grał w pierwszą część i nie czytał książki ma się z tym ogarnąć?

Dziwne też niektóre rzeczy, teoretycznie proste były... Np. pod koniec aktu drugiego,

na polu bitwy, kiedy byłem duchem keadwańskiego żołnierza miałem spory problem aby dać info, że straciliśmy sztandar... Te strzały zabijały mnie niemal cały czas, nawet za barykadami...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Artemis Jeśli wykonasz quest "Rzeka tajemnic" to w trzecim akcie dostaniesz możliwość wykonania zbroi Vranów - najlepszej zbroi w całej grze. Całość jest opisana w poradniku. Jeżeli nie masz możliwości jej zdobycia to w trzecim akcie można zdobyć inne, lepsze od zbroi Drauga pancerze. Reasumując: nie opłaca się, ponieważ po pokonaniu Drauga nie ma jak wykonać zbroi (przynajmniej tak miałem na ścieżce Roche'a,

po tym jak Detmold zacznie polować na spiskowców nie ma w obozie płatnerza

), a jak wspomniałem w Loc Muinne znajdziemy lepsze pancerze.

Co do optymalizacji - na moim laptopie (Acer Aspire 5740G) gra działa na wysokich detalach, czasem opóźnia się doczytywanie tekstur. Ogólnie nie jest źle.

Walka jest wyczuwalnie trudniejsza niż w pierwszej części, ale tylko na początku. Wraz ze wzrostem doświadczenia i inwestowaniem w szermierkę grało mi się coraz lepiej, czasem jeśli byłem nieuważny zaczynały się kłopoty. Trzeba się przyzwyczaić do nowego systemu walki i tyle.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do walki - jest ona zdecydowanie inna niż w części poprzedniej. Teraz core w walce to blokowanie i odskoki, bez tego ani rusz. Spamując LPM/PPM można coś zrobić tylko na poziomie łatwym. A i tu trzeba zganić Redów, bo przepaść między "łatwym" a "normalnym" jest IMO zdecydowanie zbyt duża. Ja gram na łatwym, ale to raczej z powodu mojej każualowość w zręcznościówkach, a nie lenistwie (choćbym siedział trzydzieści godzin, próbując opanować walkę, to i tak wyłożę się na najprostszym, tj. zwykle omsknięcie myszki czy nienaciśnięcie jakiegoś BWP [bardzo Ważnego Przycisku]. Z tego powodu również nie przepadam za QTE, choć te w Wieśku Dwa są zjadliwe).

Teraz słucham sobie soundtracku i muszę przyznać, że jest niesamowity. Zwykle w grze tego nie dostrzegam (nie będzie ze mnie recenzenta :P) z racji walki i tym podobnych pierdołek. :) Tak czy inaczej, brawa za muzykę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz słucham sobie soundtracku i muszę przyznać, że jest niesamowity. Zwykle w grze tego nie dostrzegam (nie będzie ze mnie recenzenta :P) z racji walki i tym podobnych pierdołek. :) Tak czy inaczej, brawa za muzykę.

Kto by sobie zawracał głowę elementami niediegetycznymi? :tongue: Mnie się podoba warstwa wizualna, fajnie, że jest bardziej kolorowa niż jedynka (chyba, że to tylko moje zdanie). Zauważyłem też, że sceneria jest bardziej fantasy niż "polska", co prawda gry jeszcze nie ukończyłem, więc możliwe, że to się zmieni.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie zobaczyłem napisy końcowe. Opowiem trochę o wrażeniach płynących z fabuły. Jest ona wyjątkowo zawiła, pełna rozwidleń. Osobiście szedłem

drogą Roche'a

. Jakby ogólnie spojrzeć na fabułę, to jest taka "mało wiedźmińska". Bierzemy udział w tak na prawdę grze politycznej. Twórcom udało się to świetnie zrealizować. Szczególnie fajna jest akcja w

Loc Muinne

. Tam dopiero jest wręcz filmowa akcja. Dla mnie na największe brawa zasługuje i tak postać Letho. Kto by się spodziewał, że odegra on tak dużą rolę. Bardzo dobrze, że umieszczony go w epilogu w roli

gościa od tłumaczenia

. No i miałem pierwszy raz w grze decyzję moralną nad którą zastanawiałem się dłużej niż 30s.

Oszczędziłem Letho. Polubiłem go w końcu. Ciekawe, czy będzie to miało konsekwencje w kolejnej odsłonie cyklu.

A Wy jak postąpiliście? Coś szczerszego postaram się skrobnąć w tym tygodniu. To wrzucę na bloga, a i na forum pewnie też ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę to mam strasznego farta, nie wiem czym jest to spowodowane ale u mnie Wiedźmin 2 śmiga znakomicie, na Windows 7, intel core i5, radeon 4870 1 Gb, 4 GB RAM chodzi na ultra w najwyższej rozdzielczości bez tej jednej opcji (nie pamiętam jej nazwy) co faktycznie muli win 7. A najlepsze jest to, że komp od pół roku nie był w ogóle czyszczony, nie instalowałem najnowszych sterowników...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gościa od tłumaczenia

. No i miałem pierwszy raz w grze decyzję moralną nad którą zastanawiałem się dłużej niż 30s.

Oszczędziłem Letho. Polubiłem go w końcu. Ciekawe, czy będzie to miało konsekwencje w kolejnej odsłonie cyklu.

A Wy jak postąpiliście? Coś szczerszego postaram się skrobnąć w tym tygodniu. To wrzucę na bloga, a i na forum pewnie też ;)

Zgadzam się z Tobą

Letho dużo wyjaśnia o Yennifer i Dzikim Gonie, ale za to że mnie [czytaj. Geralta] wrobił w śmierć Foltesta zabiłem go xd

Poważniejszych wyborów z W1 w W2 nie odczuwałem, ale 3 akt jest zrobiony no może nie tragicznie, ale bardzo słabo. Za szybko wszystko się tam działo....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dialogi to zdecydowanie bardzo mocna strona tej gry ^^ W drugim akcie rozmowy naszego wiedźmina z Detmoltem są wprost genialne, oby więcej takich w grze : D Walka faktycznie różni się bardzo od tej z ''jedynki'' aczkolwiek ja stanę po stronie tych, którzy uważają, że teraz jest o wiele lepsza. Może i na początku nie przepadałem za tym zręcznościowym charakterem walki, to jednak teraz potrafię docenić jej kunszt. Jedyne do czego mam zarzuty to to, że rzut petardą czy rzucenie znaku trwa trochę za długo, przez co tracimy na dynamice.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@KesiL Racja, w trzecim akcie w zasadzie niewiele jest do zrobienia, osobiście uważam że brakuje emocji, napięcia

(walka ze smokiem na normalnym poziomie nie sprawiła mi problemów, czasem wkurzałem się, że łatwo ginąłem na schodach, poza tym z poważniejszych starć mamy tylko pojedynek z Letho)

, choć sporo jest dylematów moralnych

(kwestie życia lub śmierci Sheali, Letho, smoka, ratować Triss czy Anais)

. Niemniej cały akt trzeci i epilog są bardzo krótkie, co pozostawia uczucie niedosytu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem mniej-więcej w połowie pierwszego aktu (nie spieszę się z przechodzeniem Wiedźmina "drugiego") i muszę przyznać, że gra się całkiem przyjemnie. Aczkolwiek czasami nie mogę otworzyć drzwi, przeszukać czegoś etc., bo stoję za blisko, a wtedy to nie załapuje, następnie oddalam się i wtedy stoję za daleko itd. To mnie irytuje. Tak jak to, że w ekwipunku nie ma ładu, ani składu. W ogóle nie podoba mi się to, że jest to lista - widać, że robione pod konsole, chociażby po wielkości czcionki. Poziom trudności w prologu jest większy niż w tym momencie, w którym się znajduje (czyli w prologu, jak wcześniej wspomniałem), to aż boję się pomyśleć co będzie w trzecim akcie.

Mimo tego Wiedźmina 2 mogę polecić każdemu z czystym sumieniem. Fakt, niektórym gra nie chodzi płynnie, jest słabo zoptymalizowana, ale na szczęście mnie to nie dotyczy. Grafikę mogę podziwiać w pełnej okazałości, bowiem mam włączone wszystkie opcje, oprócz uberpróbkowania i jest ona przepiękna. Jeden z ładniej (o ile nie najładniej) wyglądających RPGów.

@Edit:

Właśnie widziałem reklamę Wiedźmina 2 w telewizji, na TVN, podczas trwania programu XFactor.

Edytowano przez Dayux
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak prowadziłem fabułę to miałem wrażenie że temat zabójców królów zszedł na dalszy plan i wszystko rozgrywa się

wokół Triss. Z wiedźminów szkoły węża tylko Letho spotkałem, o pozostałych nikt nawet nie wspominał.

I szczerze takie rozwiązanie bardziej mi odpowiadało ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś pokonał strażnika z zadania Sprzed Stuleci ? Przecież koleś jest nie do ruszenia, specjalnie wziąłem swój save do kumpla który gra na łatwym i przy wsparciu eliksirów wytrzymuję może ze dwie minuty podczas walki. Temu kto odpowiadał za jej projektowanie urwałbym coś, niekoniecznie głowę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze swej strony dodam, że na czas gry lepiej wyłączyć firefoxa. Gram na średnio wysokich i nie skarżę się. E 8500, gtx 275, 4 G ram. Przez weekend grałem ze swoja dziewczyna w jedynkę i wspaniale się bawiliśmy. Teraz gdy wróciłem do "Zabójców królów" mogę powiedzieć ze nie umywają się do jedynki. No, ale to moje wrażenie. Grę zamierzam tak czy inaczej poznać na wszystkie możliwe sposoby bo to jednak nadal "Wiedźmin"

Edytowano przez taltybios
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@2Up

To jest ten, którego spotykamy w kanałach po wypowiedzeniu hasła do latającego duszka? Jeżeli tak to nie rozumiem po co z nim walczysz. Z nim trzeba tylko odpowiednio pogadać i dostajesz możliwość resetu przyznanych talentów. Osobiście z nim nie walczyłem i nie wiem czy w przypadku jego pokonania są jakieś profity. Jednakże i tak nie widzę w tym sensu.

Edytowano przez latas
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrrrrrrr.... wkurzyłem się :D Dobra godzinę się bujałem z Kejranem i nic.. doszedłem do obcięcia dwóch macek... trzeciej za nic nie mogłem złapac w znak, nawet jak sam się podkładałem. Może i dla wielu to łatwe dla mnie to zapora nie do przejścia, zresztą szkoda mi czasu i nerwów na użeranie się z nim. Tym samym chyba zakończę na jakiś czas swoją przygodę z "Zabójcami królów". Aż tak mnie nie zachwycili bym z marszu rozpoczynał od nowa. Może za dni kilka i na łatwym poziomie.

Ps: polecam miłosnikom trudnych wyzwań: http://www.joemonster.org/gry/7986/Najtrud..._gra_na_swiecie

Edytowano przez taltybios
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy już zawali się most musisz wbiec po tej zawalonej części w górę, wtedy powinna pojawić się animacja, a kejran w wybuchowym stylu odejdzie do krainy wiecznych łowów.

Po waszych słowach mogę powiedzieć że macie piraty i się dziwicie że wam się gra tnie i dobrze takim zdrajcom ojczyzny aby wam żadna gra nie chodziła. Pozatym jest to gra niesamowita może nie macie nawet 18 lat i nie potraficie tego docenić albo poprawnie zainstalować.

Dzięki za poprawienie mi humoru tymi bzdurami w niedzielny wieczór! :trollface:

Edytowano przez Abyss
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gra może byłaby i dobra, ale co z tego, skoro bez patcha nie da się grać?

hm. to ciekawe, bo jakby się nie dało to tyle osób by jej chyba nie ukończyło, prawda?

CD Projekt wypuściło na rynek kompletny bubel, ilość drobnych błędów i fatalna optymalizacja

sam jesteś kompletny bubel -,-

gra ma kilka drobnych błędów ale nazywać ją bublem to mega przegięcie. w dodatku są to błędy bardziej techniczne, a nie takie (na szczęście) które uniemożliwiałyby skończenie jakiegoś questa.

co do optymalizacji to też bzdura niemiłosierna - ludzie ogarnijcie się, czego wy oczekujecie odpalając grę z 2011 roku na starcy rzęchch?

ja mam przedpotopową kartę (8800gts 320mb !!) i gra chodzi mi płynnie na średnich. A obawiałem sięczy na tym złomie w ogóle na minimalnych ruszy bo ponoć minimum to 8800gt.

zamiast bredzić takie głupoty albo kupcie oryginał albo nauczcie się konfigurować grę albo w końcu upgradeujcie sprzęt.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...