Skocz do zawartości
Cardinal

Wiedźmin/Witcher (seria)

Polecane posty

Wyobraź sobie, że ja całą grę jadę na 1 lvlu (nie rozdaję talentów, nie używam mikstur, nie ulepszam eq))

nie bardzo rozumiem gdzie zniknął (został skasowany?) mój post z jednym pytaniem więc je ponowię, bo mnie to interesuje, a regulaminu nim nie łamię.

dlaczego grasz cały czas na 1 lev'lu : )? czy to ma związek z tym, że jest już osoba która przeszła na najtrudniejszym poziomie albo z jakąś jedną tylko bronią :)? (toporek jakiś)

Edytowano przez dekameron
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kosci w tej grze sa oszukane, przynajmniej z mnichem, gram od nowa na poziomie trudny (idzie mi lepiej jak na srednim poprzednio 0_O ) i ciagle mnich ma karety albo fulle na moje 3-ki :rolleyes:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak z inne beczki wiecie może gdzie można składać zamówienia na koszulki jako rekompensata dla posiadaczy kolekcjonerki z tego co wiem dziś miała ruszyć jakaś podstrona na gram.pl ale nigdzie jej nie widzę

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kosci w tej grze sa oszukane, przynajmniej z mnichem, gram od nowa na poziomie trudny (idzie mi lepiej jak na srednim poprzednio 0_O ) i ciagle mnich ma karety albo fulle na moje 3-ki :rolleyes:

też miałem z nim ciężko, zjechałem tylko na tę okazję z poziomem trudności w dół (bo wymagająca walka mi się bardzo podoba wbrew marudzeniu większości) i wygrałem z nim za trzecim razem. Żeby dostać info o nagrodzie trzeba

wyrzucić dwie pary i nimi go pokonać.

Niestety coś jest nie tak, bo info się pojawia że o coś nagrodzie czeka

w podmenu 'dodatki' w menu głównym,

ale tam nic nie ma. Może to tylko dla posiadaczy wersji z GOG'a ba link do niego jest napisany na obrazku po wygranej.

Jak ktoś coś wie więcej na ten temat to niech się podzieli informacją.

Edytowano przez dekameron
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@HaXiiT: Z tego, co wiem, plik jest dostępny jedynie na "czarnym rynku". Mnie on jednak większej korzyści nie przyniósł - wzrost średnio o 0,7FPS w 30-sekundowym benchmarku na najbardziej przycinającym w moim odczuciu fragmencie, czyli

ataku smoka

w prologu. 0,7FPS to jak nic.

Swoją drogą grę już przeszedłem. Grało się świetnie i ciągnie z powrotem, ale są też elementy zniechęcające. Fajnie, że można swojego Wieśka dopasować do stylu gry. Z drugiej strony na przykład droga eliksirów wydaje się mocno nieatrakcyjna (ktoś ją obrał i może to zweryfikować?). Eliksiry już nie stanowią większego wsparcia, gdyż niejednokrotnie nie mamy możliwości ich zastosować (na przykład w walce

z draugiem

pod koniec 2 aktu, przed którą nie mamy szansy wejść w medytację).

Wkurza, że niektóre zadania, udające robotę na boku, jak

zlecenie na harpie

w 2 akcie (Iorweth), są tak naprawdę nieopłacalne, gdyż koszt wykonania sprzętu do ich realizacji wielokrotnie przewyższa nagrodę. Żaden biznes. Dziwi też, że towar, za który musielibyśmy zapłacić po tysiąc czy dwa orenów, sami możemy odsprzedać za jakieś grosze. Ogólnie ciężko się dorobić - money grinding to mało ambitna metoda na taką grę.

Bossowie... W zasadzie poza walką z

łysym Pudzianem

w I akcie nie sprawili oni większych problemów. Może to też kwestia lepszego sprzętu, lepszego wyszkolenia, dopasowanego do stylu gry, ale druga walka z

Letho

nie była już takim problemem - w zasadzie nie była żadnym, pierwsze podejście. Trochę głupie.

Fabularnie gra to faktycznie wysokie loty. Nawet zakończenie mnie nie zawiodło. Akt III co prawda prezentuje się marnie w porównaniu z poprzednikami, ale brak jest w kwestii ilościowej, a nie jakościowej (w zasadzie emocje właśnie tam parokrotnie sięgają stanów szczytowych!). Ostatecznie niedosytu nie ma, choć szału też nie. Jestem zadowolony i tyle.

Jest jednak jeszcze jedna rzecz, na którą chciałbym zwrócić uwagę. Buńczuczne zapowiedzi o wielkim, otwartym świecie, swobodzie jego eksploracji, braku loading screenów. Bujda! Loading screeny są nawet jak się chodzi po lesie, świat jest zamknięty i nie ma szansy swobodnego zwiedzania poszczególnych miejsc - każdy akt to inny obszar. Już Arcania miała swobodniejszą eksplorację, o wcześniejszych Gothicach czy Elder Scrollsach nie wspominając. Krótko mówiąc swoboda eksploracji jest podobna, jak w jedynce. Wkurzające, bo CDPR robiło z tego jeden z głównych features gry, a wyszło, że polecieli w kulki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim skromnym zdaniem lepiej jest najpierw zagrać w grę, a później dopiero przeczytać książkę. Tak samo jak z filmem (choć bez wątpienia gra od filmu jest trochę lepsza). Wtedy traktujesz Wiedźmina jako coś zupełnie nowego, bo jeżeli najpierw się przeczyta książkę, to później grę do niej porównujesz, a moim zdaniem i fabuła i teksty są lepsze w oryginale Sapkowskiego (co chyba nikogo nie dziwi), acz gra jest świetna, więc po co jej zaniżać ocenę, bo w książce było inaczej?

A według mnie się mylisz. Skoro przeszedłeś Wiedźmina 1 to już wiesz co się stało w książkowej sadze o Wiedźminie, więc ja nie wiem po co w takim razie czytać owe książki. Przeczytając najpierw książki, po czym grając znajdujesz nawiązanie podczas jednego z dialogów do książkowej sagi wywołuje uśmiech na twarzy.

Co do braku ekranu ładowań to jest to po części prawda, bowiem nie ma ekranów ładowań, aczkolwiek miasto podzielone jest na kilka dzielnic i nieliczne z nich się wczytują po przejściu przez bramę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie co do Zbroi

Vranów, byłem na obu statkach, mam Vranie wzmocnienie Pancerza. Jak dejde w podziemia przez dziurę na placu to tylko natykam się na zamkniętą kratę. Ale niewiem czy to poprawne wejście do pod ziemi żeby znaleźć zbroje. Moze mi ktoś pomóc ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do braku ekranu ładowań to jest to po części prawda, bowiem nie ma ekranów ładowań, aczkolwiek miasto podzielone jest na kilka dzielnic i nieliczne z nich się wczytują po przejściu przez bramę.
Może na mocniejszym sprzęcie problem nie występuje - ja gram na lapku z dyskiem 5400RPM, co może znacząco wpływać na prędkość wczytywania danych. Tak czy inaczej zdarzało się, że w trakcie biegania po lesie pojawiała się plansza, jakbym robił load, a czasem jak wchodziłem do miasta, to musiałem czekać, aż się łaskawie budynki wczytają. Zresztą każde przyciemnienie przy przechodzeniu przez drzwi można uznać za loading screen.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiedźmin 2 ukończony.

I...Bioware, patrzcie i uczcie się ;)

Gra od początku do końca kopie w tyłek, nie tylko za sprawą fenomenalnej grafiki i muzyki. Niestety klimat jest nieco bardziej...cukierkowy w porównaniu do części pierwszej, gdzie wręcz bałem się wychodzić nocą na Podgrodzie...Nie no, bez przesady, ale na pewni jest mniej "dark" ;]

Pierwsze skrzypce grają oczywiście fabuła, dialogi i postacie - absolutny majstersztyk, przynajmniej z perspektywy fana Sagi i ogólnie Sapkowskiego. Geralt, nie ważne jakiego wyboru dokonujemy, robi wszystko ze swoim stylem i wdziękiem, napotykamy(lub przynajmniej zostają wspomniane) naprawdę dużo znajomych z książek, z czego los części z nich zależy od nas. Generalnie gra jest tak wiedźminowata, że bardziej już być nie może. Fabuła stoi na wysokim poziomie, w porównaniu z jedynką w uniwersum dzieje się naprawdę dużo i wiele możemy zmienić. Póki co, jestem po jednokrotnym przejściu gry(

wybrałem Iorwetha

) więc najpewniej nie doświadczyłem nawet połowy, choć starałem się robić wszystko co było do zrobienia i delektować się każdym dialogiem i walką(porównajcie jak wygląda "efektowna" walka w DA2 a przykładowo mieczowe finiszery w Wiedźminie).

Choć przyznam, że konsekwencje niektórych wyborów nie uderzały mnie tak bardzo jak powinny(

cały czas podziewałem się że zaraz wyskoczy na mnie wkurzony Vernon, którego swoją drogą też polubiłem, a tu nawet w pewnym momencie ratuje Geraltowi życie

)

Owszem, znajdzie się parę wkurzających rzeczy, ale w porównaniu z całością to czepianie się na siłę. Wciąga niesamowicie, po finałowej scence naprawdę szkoda, że nie można grać dalej.

IMO gra przebija wszystkie wydane ostatnimi czasy erpegi, cóż, w drodze jeszcze Deus Ex i Mass Effect 3, zobaczymy.

Tak przy okazji, podczas grania nie natknąłem się na ŻADNEGO buga(nie licząc drobnego problemu przy instalacji) i nie doświadczyłem ani jednego crasha czy wywalenia do pulpitu. Na moim świeżym, choć ze średniej półki sprzęcie, na wysokich detalach gra śmigała aż miło, nie licząc rzadkich spadków płynności.

Podsumowując:

+grafika

+udźwiękowienie

+dialogi

+fabuła

+nieliniowość

+dorosłość gry

=nieco za krótka, ale to rekompensuje nieliniowość

-eee...nie da się zmienić Wieśkowi fryzu...ale jest już chyba na to mod.

Dla tych co grę ukończyli(GIGA SPOJLERY)

Geralt najprawdopodobniej uda się do Nilfgaardu w poszukiwaniu Yennefer, co zważywszy na to, że wspomniane imperium znowu próbuje szczęścia i atakuje ogarnięty pożarem burdel zwany Królestwami Północy, nie będzie łatwe. Najprawdopodobniej na tym będzie opierać się fabuła trójki, acz kto tam wie...

Zauważyłem, że w momencie samego ukończenia gry tworzy się zapis, więc import save'a pewny, tylko ciekawe czy do ewentualnego dodatku czy już kontynuacji.

Edytowano przez Akvart
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3akt,planuje jutro,najpóźniej pojutrze skończyć:P

Gram po stronie Iorwetha i po obronie Vergen zaskoczyła mnie jedna rzecz-śmierć Detmolda który został skazany przez Saskię...po zapowiedziach twórców spodziewałem się czegoś innego tzn ewentualnej śmierci w walce z Geraltem a tak ledwo co miałem z nim kontakt w jaskiniach tuż przed przemianą Saskii w smoka

Swoją drogą nie wiecie co z tymi koszulkami dla posiadaczy EK?Podobno od dzisiaj można składać zamówienia ale nigdzie nie mogę tego znaleźć:P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy komuś udało się wykonać Grupowy cios kończący ? Mi jeszcze ani razu nie udało się złapać w niego więcej niż jednego przeciwnika, co robię źle ?

Grupowe ciosy kończące to prosta sprawa. Pierwsze co musisz zrobić to wykupić umiejętność Zmysł walki. Potem wystarczy naładować pasek adrenaliny (ten z piorunem). By to zrobić należy uderzać mieczem przeciwników, nie trzeba nawet ich ranić.

Moje rady na szybkie naładowanie adrenaliny:

- większe mutageny wzmocnienia (aż +5% adrenaliny za uderzenie mieczem)

- wypatrujemy przeciwnika z tarczą i naparzamy go LPM (szybkim ciosem), tak by go nie zabić (bo przecież chcemy go zabić efektownym finiszerem) a jeszcze lepiej użyć srebrnego miecza bo wtedy praktycznie nic mu nie hitamy

- 2 poziom umiejętności Wir walki

Na końcu wystarczy wejść w 3 osobową grupę przeciwników, kliknąć X i podziwiać świetną animacje finiszera. Nagrałem filmik z paroma przykładowymi finiszerami.

A według mnie się mylisz. Skoro przeszedłeś Wiedźmina 1 to już wiesz co się stało w książkowej sadze o Wiedźminie, więc ja nie wiem po co w takim razie czytać owe książki. Przeczytając najpierw książki, po czym grając znajdujesz nawiązanie podczas jednego z dialogów do książkowej sagi wywołuje uśmiech na twarzy.

Nawet jeśli przeszedł Wiedźmina 1 to nie wie, co wg mnie w sadze jest najważniejsze czyli UWAGA MEGA SPOILER

że Jeż, cesarz Niflgardu i ojciec Ciri to jedna i ta sama osoba

A ja mam pytanie co do Zbroi

Vranów, byłem na obu statkach, mam Vranie wzmocnienie Pancerza. Jak dejde w podziemia przez dziurę na placu to tylko natykam się na zamkniętą kratę. Ale niewiem czy to poprawne wejście do pod ziemi żeby znaleźć zbroje. Moze mi ktoś pomóc ?

Wejście jest tutaj

http://i51.tinypic.com/260a51u.jpg

A schemat w którejś z tych skrzyń http://i55.tinypic.com/6qgz8z.jpg

Edytowano przez karolduch1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@2Up Nie do dzisiaj tylko OD dzisiaj. Tutaj masz link: http://www.wiedzmin2.gram.pl/koszulki/

I tym samym sposobem Wiedźmin 2 po raz kolejny stawia mnie pod bardzo trudnym wyborem moralnym. Nie mam pojęcia którą wybrać. Szamocę się w myślach pomiędzy nr 4, a nr 5. Na pewno nie chcę Patrioty. Buntownik też raczej odpada. O ile Zabójca jest jeszcze fajny tak tamte 2 raczej przeważają na swoją korzyść. Jakaś pomoc? :D

Edytowano przez latas
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki,już znalazłem sam:)

Niestety ci nie pomogę bo mam identyczny problem-czarna z Wilkiem czy biała z Geraltem i Triss:/

co do pozostałych koszulek-one będą z samą grafiką czy z tym wieśniackim napisem ,,patriota,buntownik,zabójca,, ?:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiedźmin 2 jest wg. mnie jedną z najlepszych produkcji tego roku. Mimo, iż nie jestem jako takim maniakiem RPG (wolę shootery ;p) wciągnął mnie, i to bardzo. Chyba żadna gra nie zaimponowała mi jak Wiesiek, a dla fanów książki (takich jak ja ;p) cud, miód, maliny !

Odkryłem fajny easter egg ;p

Po przyłączeniu się do Iorwetha i pójściu do 1 miasta elf wspomina coś o lembasach z masłem. O ile się nie mylę to pokarm elfów z Władców Pierścienie xD.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tym samym sposobem Wiedźmin 2 po raz kolejny stawia mnie pod bardzo trudnym wyborem moralnym. Nie mam pojęcia którą wybrać. Szamocę się w myślach pomiędzy nr 4, a nr 5. Na pewno nie chcę Patrioty. Buntownik też raczej odpada. O ile Zabójca jest jeszcze fajny tak tamte 2 raczej przeważają na swoją korzyść. Jakaś pomoc? :D

Nie rób sobie jaj... ja miałem taki sam dylemat przed wyborem między 4 a 5... :D W końcu wybrałem 5 bo jest bardziej charakterystyczna i od razu bidać że to wiedźmin. W koszulce i tak chodzić nie będę bo dla mnie jest to rekwizyt kolekcjonerski więc kolor biały mi nie przeszkadza (w żadnej koszulce z gier nie chodzę XD ).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grę zakupiłem w Sobotę wieczorem, koło godziny 19~ po zainstalowaniu gry od razu ją załączyłem. (Włączony NO-LIFE mode.)

Skończyłem grać koło godziny 6:00 ranem, prawie końcówka pierwszego aktu...

Poszedłem spać... Wstałem pięć godzin później, koło godziny 11:00. Skończyłem całą grę na poziomie HARD koło godziny 23.

Oczywiście wiem, że jestem osobą, która woli grać zamiast się uczyć. :P

Ale teraz moje wrażenia;

Grafika bardzo dobra, klimat super (jak na PRAWDZIWY POLSKI RPG przystało :]), wszystko super.

(nawet na moim komputerze (Spowalnia mnie procesor, posiadam P4 3.0GHz wraz z GF240GT, ale na ultra bez super samplowania mam 5-10FPS i co najważniejsze DA SIĘ GRAĆ :P (Jakby co, jak zmniejszę detale, rozdzielczość to i tak mi to nic nie daje przez mój procesor.)))

Grę polecam wszystkim fanom oraz nowym graczom! Polecam w 100%! Czekałem na tą grę bardzo długo i jest jak jest... Gra w Polskiej produkcji wyszła jednym słowem... [beeep]iście. Fakt jak dla mnie zbyt krótka, bo z chęcią zrobił bym jeszcze 10x więcej takich aktów, no ale wszystko ma swój kres.

Pozdrawiam wszystkich,

--- Kapsel498 ; )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie ukończyłem Wiedźmina no i mi bardzo się podobał. Niedługo zacznę drugi raz go przechodzić ale tym razem

ścieżką Iorwetha

. Grałem alchemikiem i pod koniec 2 aktu na miksturach nieźle zabijał. Denerwowało mnie to trochę że podczas rozmowy czas mikstur ciągle leciał bo np.

podczas rozmowy z Letho w 3 akcie zanim skończyłem z nim gadać było już po miksturach a bez nich trochę ciężko.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolekcjonerzy mogą już zamawiać koszulki :happy:

To tutaj.

Ja już też skończyłem Wieśka. Największe wrażenie na mnie zrobił bardzo dorosły klimat. I nie chodzi tylko o cycki. (chociaż też...). Zasłużenie gra zbiera pozytywne oceny. Jak dla mnie 9.5/10. Dychy nie ma, bo gra niestety ma kilka bugów.

Btw. Roche rządzi.

Edytowano przez OberstPrymas
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno mocną stroną Wiedźmina jest fabuła, ciekawe postacie (np. Vernon Roche - wręcz ślepo oddany Foltestowi, mocno przywiązany do swoich ludzi, zdecydowany na wiele), a przede wszystkim wybory moralne, znacznie lepsze niż np. w takim Mass Effect - tutaj nie mamy jasnego podziału na drogę prawą i nieprawą.

Ja na przykład zdecydowałem się pozwolić Vernonowi zabić dla prywatnej zemsty Henselta pod koniec II aktu. Nie była to łatwa decyzja- w końcu w ten sposób wypełni się plan Letho, któremu Geralt miał zapobiec, pogłębi się chaos na Północy.

Wiedźmin 2 częściej skłania do przemyślenia konsekwencji działań gracza, niż inne gry.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Współczuję tym, którzy mają problemy z działaniem gry i jednocześnie...dziwię się temu.

Ja zainstalowałem swojego Wieśka na dwóch kompach: Piecu z e8400, gtxem 260 core 216 i 4GB RAMu, oraz na przeciętnym, rocznym lapku z i5 2,3Ghz, mobility radeonem 5650 i 4GB ramu i na obu gra śmiga bez problemu. Na Piecu wyłączyłem SSAO, ubersampling i po pewnym czasie rozmycie obrazu przy obracaniu myszą, bo nie dość, że męczyło to oczy, to jeszcze czasem powodowało spadek płynności przy nagłym obracaniu się. Reszta została na full i w rozdziałce 1650x1050 śmiga pięknie.

Na lapku z kolei co prawda mam wszystko na low a rozdziałkę 1024x768, przez co widać cienkie czarne paski ze wszystkich czterech stron, ale i tak gra się rewelacyjnie, bo gra nawet w takich ustawieniach na 15-calowym ekraniku wygląda pięknie.

A najważniejsze jest to, że... nie mam XP :) Na lapku jest siódemka 64-bit - na piecu takaż Vista. Problemów nie stwierdzono. Może to kwestia tego, że CCleaner i JKDefrag pracują co 2 tygodnie i na dyskach mam anielski porządek, może to fart.

Taki stan rzeczy sprawia, że w W2 gra mi się rewelacyjnie. Jedynym problemem, z jakim się spotkałem był brak reakcji Geralta na rozkazy wydawane zaraz po unikach, ale stan ten trwa krótko, szybko się do niego przyzwyczaiłem i teraz rozgrywam walki tak, by zawsze mieć możliwość użycia zdolności.

Reszta hest bez zarzutu. Podtrzymuję więc swoją opinię, że jeszcze nigdy żaden RPeg nie dał mi takiej radości z gry. Mniam!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...