Skocz do zawartości
Cardinal

Wiedźmin/Witcher (seria)

Polecane posty

Szybkie pytanko: gdzie mogę kupić kartacz w pierwszym akcie? Z góry dziękuję za odpowiedź, nie mogę rozwalić gniazd :)

Któryś z rzemieślnikow w Bindudze - wydaje mi się, że Cedrik - sprzedaje przepis, nie wiem, czy gotowe petardy są gdziekolwiek do kupienia, ale nawet jeśli, to pewnie się nie opłaca, bo w W2 materiałów rzemieślniczych jest na każdym kroku zatrzęsienie. :P

Witam, chyba kupię Wiedźmina 2 i mam tu pytanie. Słyszałem że w Media Markt i Saturnie jest medalion do standardowej edycji Wiedźmina. To prawda?

Tak, w Saturnie dodają medalion (nie wiem jak w Media). Jest całkiem fajny, chociaż podobno sporo gorszy od tego z kolekcjonerki W1.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bede troche hm, niegrzeczny, ale skoro W2 jest jedym z lepszych/najlepszym rpgiem w waszym zyciu to uwazam ze w malo rpgow graliscie, najlepsze rpgi pochodza z wielu lat w tyl, baldury, fallouty, torment, to byly najlepsze rpgi i nadal przebijaja wiele gier ktore szczyca sie tytulami rpg wszechczasow (nie uderzam tutaj teraz konkretnie w wiedzmina), a teraz z innej strony: skoro dla wielu ludzi W2 jest najlepszym rpgiem, a dla mnie jest po prostu dobra gra (zadna rewelacji nie widze, tym bardziej po tym co bylo w W1) to moze jest to wina wychowania sie wlasnie na starych rpgach i nowa szkola do mnie nie dociera :) ale tamte gry nie wroca, swiat idzie w to, co pokazuje W2, tak mi sie wydaje

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bede troche hm, niegrzeczny, ale skoro W2 jest jedym z lepszych/najlepszym rpgiem w waszym zyciu to uwazam ze w malo rpgow graliscie, najlepsze rpgi pochodza z wielu lat w tyl, baldury, fallouty, torment

Co człowiek to inny gust. Ja na ten przykład Baldur's Gate uważam za jednego z najgorszych RPGów w jakie grałem i zachwytów zupełnie nie rozumiem. Oba Wiedźminy biją go w moim rankingu na głowę, bo BG jest zwyczajnie nudny. I to wkurzające AD&D...Fallout też mi nie podszedł, więc jedyne z czym się mogę osobiście zgodzić to Torment.

A w Wieśka gra mi się cudownie. Szkoda troszkę dziwnych zgrzytów w postaci problemów z aktywacją (pół godziny się męczyłem z zarejestrowaniem gry, by na końcu okazało się, że mimo, że gra prosi o klucz aktywacyjny CD-Projekt, należy wpisać klucz SecuROM...). Wspinaczkowe/skokowe QTE to też dziwny pomysł zwłaszcza, że zaskakuje po chwili, co trochę wybija z rytmu. Ale w sumie wszystkie zarzuty, które mógłbym wysuwać w kierunku Wieśka to kwestie techniczne. Merytorycznie jest to dla mnie ideał. I nawet jeśli zacząłbym się zastanawiać w czym jest więcej RPGowości, (a takich rozważań nienawidzę, bo w sumie kompletnie mnie nie interesuje, do jakiej kategorii ktoś przyporządkuje grę - ważne by dobrze się grało), to jednak żaden RPG nigdy mi takiej frajdy nie dał. Przykro mi :D

Aha:

E8400

gtx 260 core 216

4GB RAM

Śmiga płynnie ze wszystkim na full (oczywiście wyłączone SSAO i ubersampling) w 1650x1080 :)

Swoją drogą, to gdybym nie wyczytał tutaj o czarnych, panoramicznych pasach, to bym tego nie zauważył :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@avn z gier które wymieniłeś żadna mi się nie spodobała. Każda jest przestarzała pod każdym względem prócz fabuły, ale niestety sama fabuła nie jest najważniejsza i musi być też grywalność,a dla mnie te gry jej nie mają. Należę do grupy tych dziwaków którzy uważają Fallouta 3 za grę wybitna i dużo lepszą od poprzedników.

------------

Skończyłem pierwszy akt i teraz zaczynam zabawę z drugim. Niestety mój komputer jest troszkę stary i zaczęło ciąć w obozie. Pomogła zmiana sterowników na najnowsze 275.27(beta) wyraźny skok wydajności (czytaj już nie tnie). Tak czytałem forum gram.pl i ludzie piszą,że podmiana exe na wersję z GoG poprawia wydajność:

1.Czy to prawda?

2.Czy to legalne?

Co do samej gry to grafika jest śliczna, rozgrywka przyjemna i wymagająca. Jednak metoda z innych gier czyli W+LPM nie działa zbyt dobrze. Ostatni raz tak się męczyłem z gothic 2 gdzie to przed dojściem do miasta zostałem zabity przez wilka,bandytów coś jeszcze. Tutaj jest podobnie ale pewnie dlatego,że rzadko gram w takie gry. Jednak po szkole wolę pograć w coś odprężającego jak Il2,L4D2,TF2 czy Shift lub ostatecznie GTA. Wiedźmin 2 jest tak dobry,że odciągnął mnie od moich ulubionych gier i zachęcił do grania w RPG, ostatni tak było z Falloutem 3

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gra na która czekałem od bardzo dawna mnie nie rozczarowała. Fajna fabuła, niezły klimat, piękna grafika. Ale niestety słabo u mnie z płynnością. Gram ledwo na średnich na moim GTS250 Dark Knight. Zainstalowanie sterownikow 275.27(beta) Skonczyło się tym,ze w dialogach wysiadł dźwięk i musiałem reinstalować, po czym zniknęły mi DLC. Ale nie ma co narzekać,tą grę przejdę jeszcze nie raz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki znalazłem świetny sposób na płynność na Windows 7 . Spróbujcie na czas gry odłączyć internet - ,żeby gra nie łączyła z serwerem Wiedźmina. Mam teraz stałe 30 FPS, wtedy tyle samo ale co pare sekund kilkusekundowe freezy, teraz to znikło! Co prawda tracę wszystkie DLC i zbroję z Kolekcjonerki ,ale wolę to niż ,żeby mi gra ścinała :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@avn z gier które wymieniłeś żadna mi się nie spodobała. Każda jest przestarzała pod każdym względem prócz fabuły, ale niestety sama fabuła nie jest najważniejsza i musi być też grywalność,a dla mnie te gry jej nie mają. Należę do grupy tych dziwaków którzy uważają Fallouta 3 za grę wybitna i dużo lepszą od poprzedników.

te gry maja swietna fabule i taka sama grywalnosc ale to bylo lata temu :) i nie nalezysz do grupy dziwakow tylko do ludzi innego pokolenia, z F3 (nie gralem nadal bo nie mam) moge sie domyslac sytuacja wygladala tak, jak teraz u mnie z W1 i W2, oczekiwalem od W2 czegos takiego, czym bylo W1, a dostalismy zupelnie inna gre, ktora ma zachecic wiecej ludzi do siebie, a nie tylko przyzwyczajonych do schematu starych rpgowcow, i to dziala, a ze ja nie jestem do konca zadowolony? jestem w bardzo malej grupie maruderow, a W2 zbiera opinie wszedzie rewelacyjne, cos w tym widocznie jest

ja W2 skonczylem po 3 dniach, wiem teraz juz na czym wszystko polega, bolaca mnie walka troche nadrobila w II i III akcie (podoba mi sie adrenalina :) ) pewne nawyki nabylem (uzywania roznych "dodatkow") zagram, od jutra, po raz drugi - bedzie troszke inaczej, moze sie przekonam mocniej do wszystkiego, ale obecnie na 9+ u mnie nie ma :laugh: ale! i tak dalbym ze 7 moze 8 juz po dokladnym zapoznanu i skonczonej grze, po pierwszych wrazeniach to 3, ew 4

Edytowano przez avn
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Geralt erosuje się w portkach, dziewki dziwnym trafem zawsze zasłaniają się nogami.

bzdura kompletna. chociażby w zamtuzie jest cały nagi a i dziewki nie zawsze się zasłaniają, choć trwa to zazwyczaj bardzo krótko.

jednak granie w to przez niepełnoletnią osobę przy rodzinie.. raczej nie polecam, zwłaszcza jak nie gra na słuchawkach, to już w ogóle odpada :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sceny są zrobione tak jak powinny wyglądać. Nie ma zbytniego epatowania seksem. To nie jest hentai czy inne eroge. Tyle ile jest pokazane w zupełności mi wystarczy.

Uwaga! Niespodzianka! W końcu udało mi się

odnaleźć Odrina

- http://forum.cdaction.pl/index.php?showuser=28038. Nie mogłem się powstrzymać. :D To co? Zbieramy jeszcze 3 osoby i idziemy do kantyny? :P

Widziałem, że niektórzy zagraniczni gracze narzekają na brytyjskie akcenty w Wiedźminie. No i te krasnoludy ze swoim "szkockim". :D

Edytowano przez latas
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka godzin temu wróciłem do domu z nowiutkim pudełkiem Wiedźmina 2. Zainstalowałem, bez problemu uruchomiłem (niektórzy podobno mają problemy) i pograłem ze 3/4 godzinki.

Wrażenia? Gra jest przegenialna (wiem, nie ma takiego słowa, ale pasuje... :) ). Grafika mnie powaliła (nie sprawdzałem na niższych detalach, ale na ultra widoki są przepiękna. Jedna z najładniejszych gier ever (nie tylko wśród RPGów).

Wiedźmin 2 jest dla mnie trochę... mało RPGowym RPGiem. Wiem, dziwnie to brzmi, ale to, co zobaczyłem przypomina raczej grę akcji. Sporo skryptów, wszystko bardzo filmowe i efektowne. Mi to jak najbardziej pasuje, bo nie jestem fanem hardcorowych RPGów. Podejrzewam, że im dalej, tym więcej będzie typowych questów... no ale zobaczymy.

Polska wersja językowa jest świetna, głosy dobrano idealnie. Dialogi po prostu miażdżą specyficznym "sapkowskim" humorem.

Tak więc póki co jest wyśmienicie. Teraz spać, a jutro jedziemy dalej :).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w Wiedźmina zagrywam się krótkimi sesjami od wtorku, choć nie ukończyłem jeszcze pierwszego aktu stwierdzam otwarcie że gra zrobiła na mnie bardzo dobre wrażenie, czyli jest dokładnie tak jak się spodziewałem. Przygotowywanie się do walk, pułapki, kombinowanie i wymagające starcia... ehh jak mi tego czasem brakowało, klimat nawiązujący do sagi i grafika (której póki co na wyższych niż minimalno/średnie nie zobaczę) no i w końcu dostałem to na co czekałem od dłuższego czasu. Gra ma oczywiście kilka niedoróbek, ale nie jest to nic do czego chciałbym się przyczepić lub nad tym rozpisywać.

@Splint3rPL Nie lubię dyskusji o ''rpgowości" ale Wiedźmin wydaje mi się bardziej nastawiony na RPG niż wiele innych produkcji, które ostatnio nam zaserwowano.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj ukończyłem grę. Jest bardzo dobra, chociaż dość krótka.

Dziś zacznę ją przechodzić z innymi decyzjami i innymi początkami.

Jeśli ktoś ma zapisy z jedynki po stronie Zakonu/Nieludzi, najlepiej jeszcze jakby po jednej stronie strzyga była zabita, to chętnie bym je przyjął :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzecz, która najbardziej mnie irytuje w Wiedźminie "drugim", to to, że aby zaatakować kogoś, zebrać coś musimy sami wycelować w to myszką. Przykładowo chciałem przeszukać ciało jednego ze strażników to machnąłem myszką, na ułamek sekundy pokazało mi się na ekranie, iż mogę go przeszukać. Później nie mogłem w owe ciało wcelować. O wiele lepiej było w Wiedźminie "pierwszym", gdzie była kropka na środku ekranu. Aczkolwiek gra sama w sobie jest znakomita. Nieco inny klimat niż w "jedynce", ale jest dobrze. ;)

Edytowano przez Dayux
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby robiłem tam referat z PP, więc jeśli masz oryginalny egzemplarz masz prawo do kopii zapasowej, a ten exec IMO się pod to wlicza, ale głowy nie dam bom w kraju Polan mieszkam, gdzie prawo jest stronnicze a sprawiedliwość wątpliwa.

Kopię zapasową wykonuje się z posiadanego nośnika. Ściągnięcie gry, choćby w identycznej wersji, jest nielegalne. Plik .exe, jaki Was interesuje, musicie i pobrać z Sieci, i należy do innej wersji gry, za którą nie zapłaciliście, a więc jego ściągnięcie to najzwyklejsza kradzież. I co ma do rzeczy "prawo Polan"? Naciągasz sobie rzeczywistość, by bezkarnie zassać plik z Sieci. Wow. No faktycznie, jakie to wszystko niesprawiedliwe.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Optymalizacja gry jest tragiczna. Gram z wyłączonym uberpróbkowaniem, a i tak mam w granicach 35-45 FPS, co jak na dość szybki RPG z dużą ilością walk to za MAŁO. Porównując to do Crysisa 1/2, gdzie grafika stoi na dużo lepszym poziomie, a nie ma takich problemów jak w przypadku gry CDP.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Optymalizacja w drugiej odsłonie Wiedźmina nie jest tragiczna, a przynajmniej nie w moim odczuciu. Pisałem już kilkakrotnie, że na niezłej, ale już nienowej karcie graficznej GeForce GTS 250 można cieszyć się w pełni płynną rozgrywką w rozdzielczości Full HD, przy aktywowanym antyaliasingu, teksturach w wysokiej rozdzielczości (bez zmniejszania szczegółowości) etc., co zresztą było dla mnie sporym zaskoczeniem. Cóż, może akurat mam szczęście...

Edytowano przez Murezor
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Murezor: No to ciesz się. Niestety nie każdy ma tam dobrze. Mój komputer jak najbardziej spełnia minimalne wymagania, a więc gra powinna chodzić płynnie co najmniej na niskich. Niestety tak nie jest. Zainstalowałem najnowsze sterowniki do karty graficznej. Odinstalowałem 3D Vision, nawet obniżyłem rozdzielczość, a gra i tak często klatkuje. Poziom fpsów utrzymuje się w granicach 20 -30 fps, z naciskiem na 20. Naprawdę liczę na patch, bo teraz jest tragicznie.

A co do samej gry, to jest genialna. Właśnie skończyłem pierwszy akt i stwierdzam, że nie rozczarowałem się. Fabuła jest bardzo interesująca. Nie ma dobrej i złej strony, obie są złe. Gracz musi tylko zdecydować, która z nich to mniejsze zło.

O ile obecny poziom utrzyma się do końca, to moim zdaniem gra zasługuje na 10/10. Nawet pomimo tragicznej optymalizacji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zagraniu w pierwszą część myślałem, że już więcej motywów z książkowej Sagi nie da się przerobić na questy i zawirowania fabularne... Otóż myliłem się, Wiedźmin II znów bombarduje nas tego typu akcjami, choć moim zdaniem spokojnie można to zaliczyć "in plus". Fajnie jest tak skojarzyć jedno z drugim i uśmiechnąć się pod nosem :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gra byłaby bardzo dobra, gdyby była stabilna ... Wyskakujące co chwilę błędy graficzne, wywalanie do pulpitu czy resetowanie komputera to nie rzadkość, a bardzo obniża to radość z rozgrywki. Mam nadzieję, że REDzi niedgłu to naprawią.

Walka z

Kejranem

wcale nie była taka trudno ^^ Już ze 4 razem się udało.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie skończyłem Wieśka. Po przejściu postawił bym mu 7+/10. Spodziewałem się czegoś lepszego. Dodatkowo dzisiaj rano coś mi się zwaliło i nie mogłem odpalić gry. Po przeinstalowaniu nie mogłem dlc pobrać. Czekam na patha. Ostatni akt i epilog przyprawiły mnie o facepalm, przeszedłem je w 1,5h na trudnym.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kopię zapasową wykonuje się z posiadanego nośnika. Ściągnięcie gry, choćby w identycznej wersji, jest nielegalne. Plik .exe, jaki Was interesuje, musicie i pobrać z Sieci, i należy do innej wersji gry, za którą nie zapłaciliście, a więc jego ściągnięcie to najzwyklejsza kradzież. I co ma do rzeczy "prawo Polan"? Naciągasz sobie rzeczywistość, by bezkarnie zassać plik z Sieci. Wow. No faktycznie, jakie to wszystko niesprawiedliwe.

Odpowiem innym cytatem

Ściąganie z sieci filmu, który mamy na oryginalnej płycie, ale w złej jakości - dozwolone

Niezależnie od tego, czy dysponujemy filmem na legalnym nośniku, pobranie tego samego filmu z sieci w celu osobistego użytku jest dozwolone.

Policja

Takie działanie, co do zasady, nie stanowi naruszenia prawa. Ściąganie filmu na własny użytek jest zatem dozwolone.

Ze strony http://www.plikcenter.pl/Audyt%20Oprogramo...t&Itemid=33

Nie mam pojęcia czy oprogramowanie też można pod to podciągnąć. A ja sobie nie życzę takich wycieczek osobistych, nigdzie nie powiedziałem, że to niesprawiedliwe. Zapłaciłem za grę Wiedźmin 2 więc chcę produkt w 100% sprawny. Chciałbym też przypomnieć, że ściąganie cracka jako takiego nie jest nielegalne, po prostu ściągnąłem kopie zapasową pliku exec Wiedźmina : Zabójcy Królów, więc nie wiem o co się pienisz.

Prawo Polan ma to do siebie, że chroni bandytów, a uciska sprawiedliwych ot co. Wygrywa kasa/znajomości.

Ostanie co chciałem powiedzieć to to, że prawa polskiego nie da się nie naciągać bo największe głowy prawne dyskutują jak interpretować dane prawo, choćby i o nielegalności. Bo co można powiedzieć o kłócącym się prawie: z jednej strony piosenka puszczona w radiu jest już prawnie do ściągnięcia

Pamiętajmy, że nadal mówimy o utworach rozpowszechnionych, czyli takich, które zostały w jakikolwiek sposób udostępnione publicznie (za zgodą właściciela praw autorskich). Zdaniem Doroty Bryndal, mimo pewnych sporów w doktrynie, uznaje się, że wprowadzenie takich utworów do sieci stanowi akt rozpowszechnienia.

ale z drugiej strony godzi to w prawo autorskie twórcy.

Na koniec prosze, jeśli chcesz to kontynuować podaj linka to innego tematu bo posypią się tu głowy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Walka na początku sprawiła mi trochę kłopotu, pewnie przez to, że nie używałem eliksirów (nie wiedziałem jak wejść w tryb medytacji...). Brakuje strasznie jakiejś ściągi z klawiszologią w opcjach gry.

Co do reszty się nie wypowiadam, bo gra co chwile mi wywala do pulpitu. Albo robi epic errora i resetuje kompa. Czekam na łatkę bo się grać nie da.

Chociaż przynajmniej chodzi przyzwoicie na wyskoich, no ale co z tego...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, to skończyłem wiedźmina. I powiem szczerze, jestem nieco zniesmaczony i zawiedziony...

Uwaga, mogę spojlerować!!!

W tej grze rozbudowany jest tylko wątek główny, brakuje zadań pobocznych, których praktycznie nie ma, zadania poboczne z prawdziwego zdarzenia są może 3, 4? Nie liczę zleceń i pokera, siłowania się na rękę oraz walk na pięści, bo tego nawet zadaniami nie można nazwać. Przez całą grę miałem wrażenie, że mam się zająć tylko głównym wątkiem fabuły, bo nic innego się nie liczy. Fakt, można zakończyć grę na wiele sposobów, oraz ma

dwie drogi "prowadzenia" przez fabułę: Iorwetha i Roche'a, przez co 2 akt jest zupełnie inny dla każdej ze stron,

ale nie zmienia to faktu, że poza wątkiem głównym nie ma tu zupełnie NIC! A jak już coś jest to nijak to nie wpływa na świat, tylko na przebieg tego pojedynczego questa. Brakuje mi tu różnych "opcji", którymi można by się zająć, żeby odpocząć od wątku głównego...

Zgadzam się, twórcy wymyślili całkiem ciekawą opowieść, którą sami kreujemy i to czuć na każdym kroku i gdyby nie to, ta gra byłaby naprawdę na ocenę 5/10...

Aaa i kto dobierał głosy do PL wersji? No ludzie dajcie spokój, tego co wybierał głos

np. Saski, powinni za "jajca" powiesić, myślałem, że padnę na twarz jak usłyszałem jej "wielką przemowę" do mieszkańców Vergen...

z 5 postaci ma dobrze dobrane głosy, reszta jest porażką. O wiele lepiej brzmią aktorzy w ang wersji, poza Geraltem, który jako jedyny jest kapitalny.

Ponadto brakuje mi tu sarkazmu z książki, smaczków typu rozmowy "egzystencjalne" z Jaskrem i Zoltanem, jest kilka easter-eggs, ale zaśmiałem się ze 2-3 razy podczas całej gry m.in. jak

Ves opowiadała co po pijaku robił Geralt i niebieskie pasy.

. A no i ja może ślepy i głuchy jestem ale czy tylko ja mam wrażenie, że twórcy sami popieprzyli fabułę?

Na końcu Letho opowiada jaki był ich plan, wszystko ładnie, pięknie tylko z tego co mówi chronologia nie ma sensu! Bo najpierw chcieli zabić władcę Koviru, ale pojawiła się Sheala i zleciła zabójstwo Demawenda, co zostało wykonane, a dopiero POTEM jest mowa o Folteście i jego zabójstwie! A co z zamachowcem z 1 części?

Mógłbym jeszcze więcej pisać, ale podsumowując krótko, Wiedźmin 2 jest liniowo nieliniowy, poza wątkiem głównym nie ma tu nic, trochę jak w filmie, jest 1 wątek główny, ale tutaj gracz kreuje i decyduje o biegu wydarzeń, o losach królestw północy i to czuć na każdym kroku, trochę jakby gracz pisał scenariusz filmu. Pod tym względem twórcy stworzyli cudo, ale ogólnie m.in. ze względu na w/w wady żałuję wydania kasy na kolekcjonerkę, mogłem kupić wersję standardową...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...