Skocz do zawartości
Cardinal

Wiedźmin/Witcher (seria)

Polecane posty

Ja myślałem że mnie coś dzisiaj strzeli!!!!! W ciągu całego dnia Wiedźmin wyłączył mi się z 20 pare razy(od 15:30 do 20:00) . Jak przechodziłem go za pierwszym razem tyle razy mi się nie wyłączył co dziś jednego dnia. Ktoś mi wytłumaczy czego to jest wina??? Gram na średnich detalach specyfikacje mojego sprzetu możecie zobaczyć na moim profilu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okej, kupiłem, zagrałem, przeszedłem, przetrawiłem... pora się wypowiedzieć.

Gra jest wprost rewelacyjna, zmazała wszystkie urazy, jakie miałem do CD Projekt po beznadziejnej pierwszej części. Znakomita fabuła, fantastycznie wykreowane postacie (wreszcie!), i cudowny świat w którym utonąłem na kilka dni. Bardzo podoba mi się system walki, ogromna zmiana na lepsze.

Kompletnie zmiotły mnie jednak wspomniane już postacie - każda jest wyrazista, ma charakter, jest specyficzna. Elf Iorveth stał się moją ulubioną postacią uniwersum Wiedźmina, i według mnie ma największą charyzmę ze wszystkich osób napotkanych w grze.

Na jakieś bugi, crashe etc. się nie natknąłem, jedyny problem to optymalizacja gry - chociaż i na moim sprzęcie w ustawieniach na low i rozdzielczości HD da się grać.

Nie chce mi się rozpisywać bardziej, bo jest to bezcelowe - ile razy można powtarzać jak dobra jest to gra? Dla mnie to "prawie" na pewno erpeg roku. "Prawie", bo na horyzoncie majaczy jeszcze jeden pretendent w postaci Elder Scrolls V...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe. Wiedźmin 2 dostał od Destructoid 60% o_O. Z tego co wyczytałem, to że gra jest liniowa? LOL. Cóż, jeśli ktoś przeczyta ich recenzję niech da znać, bo ja nie mam już sił, trzeba iść spać, aby rano wstać :P Co do zamówionej koszulki, to zamówiłem tą czarną z głową wilka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze na temat fabuły, mam do twórców pewne zażalenie - mianowicie

wciąż nie wiadomo kim był i na czyje zlecenie działał wiedźmin-zabójca z outra pierwszej części. Na pewno nie ma związku między nim, a Letho i spółką. Kwestia ta poruszona jest w zasadzie tylko podczas rozmowy Triss i Geralta na początku gry.

A mnie korci żeby poznać prawdę. Może jakieś DLC albo dodatek rozwieje tajmnicę?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moderacje wie sama co udowadnia :tongue:

>>>Zaczynasz coś co się może niekoniecznie dobrze skończyć dal Ciebie. Takie aluzyjne zaczepki moderacji mają swoje granice, bo nie do końca lubimy zarzuty oparte na aluzjach. Jak masz problem to pisz w temacie z uwagami do moderacji a nie śmieć po tematach.

Jaki sens kupować grę która denerwuje? Nie znoszę zręcznościówek a taka mi podstępem wciśnięto.

>>>Trzeba było poczekać na recenzje i opinie w necie anie poddawać się reklamie. Ktoś Cię zmuszał do kupna gry, że piszesz że Ci grę wciśnięto podstępnie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myślałem że mnie coś dzisiaj strzeli!!!!! W ciągu całego dnia Wiedźmin wyłączył mi się z 20 pare razy(od 15:30 do 20:00) . Jak przechodziłem go za pierwszym razem tyle razy mi się nie wyłączył co dziś jednego dnia. Ktoś mi wytłumaczy czego to jest wina??? Gram na średnich detalach specyfikacje mojego sprzetu możecie zobaczyć na moim profilu.

Ja stawiam na to, że ci się coś przegrzewa. U mnie gra wyłączyła się tylko 3 razy na 2 przejścia i to dlatego, że karta się przegrzewała.

Co do wiedźmina polecam

Naprawdę świetna komedia.

Dodatkowo ktoś na FB wrzucił post o wiedźminie na konsolach, który spełni oczekiwania tego gościa co dał 6/10 z powodu trudności gry:)

The Witcher 2: Console Edition

Good/Bad morality system:

No more moral ambiguity or not knowing what the "right" thing to do is! There will be big good/evil signs by every choice now! It worked for all those Bioware games, why try anything original? And if you are "good" Geralt's scars will magically go away!

Personal Assistant:

An npc halfling named Bilbo will literally hold your hand through the entire game and tell you what to do if you're too dumb to figure it out. After all, games aren't about being challenged or about figuring things out!

Map Waypoints:

The game will now have map "radar" waypoints for everything! No more actually trying to figure out directions from npcs or real maps! No more having to look for things on your own! Sure, there might be no possible way for Geralt to know where something is, but players are clairvoyant!

Combat warnings:

No more being caught unawares by enemy attacks! TW2: Console Edition will warn you just before any combat so you can meditate, take potions, or just run away like the sissy you are!

No Sexism:

No more misogyny! The only nude girls will be dead and raped like in LA Noire! Because you can't exploit a woman if she's already dead! (or can you? easter egg!)"

tekst użytkownika Cryotek w odpowiedzi na recenzję dającą grze 6/10 bo jest "liniowa" i ma "trudną walkę":)

http://www.destructoid.com/review-the-witc...?s=100#comments

Mam nadzieję, ze moderacja nie usunie tego tylko co najwyżej przesunie do działu humor. Ale tutaj chyba bardziej pasuje:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym commentary który podesłałeś gość wspomina że Wiesiek mógłby się uczyć od Assassin's Creeda. Już wcześniej gdzieś spotykałem się z takimi opiniami, uważam że są całkiem zabawne, satysfakcjonująca walkę z duża ilością kombinacji i wymagająca skupienia zamienić na żmudne naciskanie ppm w celu kontrataku... qvo vadis gracze? :rolleyes:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja stawiam na to, że ci się coś przegrzewa. U mnie gra wyłączyła się tylko 3 razy na 2 przejścia i to dlatego, że karta się przegrzewała.

A mi w ogóle gra się nie wyłączyła, nie wyszła do pulpitu czy jakakolwiek z tych rzeczy - ani razu. Po zminimalizowaniu gry poprzez sekwencję klawiszy alt + tab normalnie mogłem ją z powrotem zmaksymalizować i dało się grać.

Co do

linku, zawierający recenzję z Wiedźmina 2 to ocena owego filmiku na YouTube mówi sama za siebie, czyli - Głosy na tak: 186 Głosy na nie: 2567. Zresztą można wejść tam samemu i zobaczyć. :)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem dziś ciekawą niezgodność konsekwencji rozwoju wypadków.

Jest to fragment gry więc zaciemniam, co by nie było potem żali.

Na początku drugiego aktu miałem zdobyć jakąś tam zbroję (nie pamiętam jej nazwy), po czym, gdy już wykonałem zadanie, poszedłem i odebrałem nagrodę na maga. Ok. Ale po jakimś czasie trafiłem do niego z innego powodu... i rozmawiam z nim o gościu, którego mag szuka, którego chciałby przesłuchać, potorturować... ogólnie rzecz ujmując - nagle mag zapomniał, że pół godziny wcześniej wypłacił mi nagrodę za głowę tamtego...

To dosyć spore przeoczenie autorów, porównując z wypominanymi tu wcześniej błędami z wyświetlaniem grafiki czy tego typu detali...

A tu mam pytanie takie:

0125eb32b57b7e52m.jpg

Do zestawu dołączony je........
No właśnie, co je...st dołączone?

Pytam tutaj, bo rzecz odnosi się do kodu dlc, który dostałem na naklejce opakowania jednej z płyt z ostatniego numeru CDA.

Edytowano przez XanTyp
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do zabójcy z outra nie dokońca jest to niewiadome -

wiedźmin zabity podczas pierwszego zamachu mógł być jednym z 2 dawnych towarzyszy Letho o których wspomina (on sam nie musiał wiedzieć o tym zamachu). Najprawdopodobniej zamach był zlecony przez Nilfgaard, bo to im głównie zależało na śmierci Foltesta o czym królobójca wspomina.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 to na pewno maksymalny poziom.

Gra może i na początku była trudna, jednak teraz jest banalna : P Mam 23 lvl, jestem w drugim akcie (

właśnie obroniłem Henselta od pary zabójców

) i szczerze nie wyobrażam sobie, czy jest coś co może zagrozić życiowi mojego Wiedźmiaka. ( 600 żywotności to nie byle co ). Mam nadzieję, że się mylę, a jeśli nie, to następnym razem trzeba będzie wybrać poziom trudny : P

Co do gry: przyznam że spodziewałem się gry RPG a nie zręcznościówki. Jaki sens kupować grę która denerwuje? Nie znoszę zręcznościówek.

A cóż Cie tak denerwuje w tej grze ? Bo szczerze mówiąc, tyle ile tutaj potrzeba tej zręczności, to naprawdę niedużo. Może i z początku jest kilka trudniejszych momentów, ale potem ? Co więcej, jeśli aż tak Ci trudno możesz zmienić poziom na łatwy i jedynie zagłębiać się w, bądź co bądź, bardzo dobrą fabułę gry.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up - szybkość z jaką należy trafiać w odpowiednie klawisze i ich niewygodne dla mnie rozłożenie. Nigdy nie byłem dobry w zręcznościówki i dla mnie akurat to jest kłopot. Po prostu mylą mi się klawisze a szybkość ich naciskania we właściwej kolejności podczas walk jest bardzo ważna. W efekcie przegrywam raz za razem z bossami i to jest właśnie powód frustracji.

Nie chce zmieniać poziomu na łatwy w środku gry, choć wczoraj o tym myślałem. Pozostałe, często wspominane przez niektórych niedogodności akurat u mnie nie występują więc mam do nich stosunek obojętny.

Ps: trzeba przyznać ze jest w tej grze jakaś siła która sprawia iż mimo że wczoraj sobie przerwę obiecałem dziś znów w nią grałem.

Edytowano przez taltybios
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myślałem że mnie coś dzisiaj strzeli!!!!! W ciągu całego dnia Wiedźmin wyłączył mi się z 20 pare razy(od 15:30 do 20:00) . Jak przechodziłem go za pierwszym razem tyle razy mi się nie wyłączył co dziś jednego dnia. Ktoś mi wytłumaczy czego to jest wina??? Gram na średnich detalach specyfikacje mojego sprzetu możecie zobaczyć na moim profilu.

serwery były aktualizowane pod patcha, było info na stronie. szkoda, że nie postarali się aby jakaś informacja odnośnie tego wyskakiwała w launcherze, tylko po prostu było odcięte i się sypało.

Dzisiaj wiele osób żaliło się na przegięte wysypy.

(..) po beznadziejnej pierwszej części.

ocb ... :)

"jesteś pijany".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny argument za tym, że Wiedźmin 2 zamiótł - dziewiątki w Gamespy i Gamespot. A Destructoid to Wielki fan BW, więc ja się nie dziwię.

Moje pierwsze wrażenia (przeszedłem z brau czas dopiero Prolog, który jest niewiele krótszy od Aktu I w "jedynce", serio):

- grafika jest wspaniała, szczegółowa, post-processing to coś pięknego, a najlepsze, że takie śliczne "coś" nie wymaga nawet DX 10, a co dopiero 11 :D

- dubbing i dialogi są super, gdzie ma być powaga, to jest jej aż nadto, a gdzie śmiech... a to poczekam na Jaskra i Zoltana ;) ; przekleństw jest zauważalnie więcej, niż w "jedynce", czujesz się jak w... Polsce - mi pasi, jest realnie, nie ma "bioware'owego" napuszenia.

- muzyka - jak usłyszałem sam soundtrack z płytki, to się zachwycięłm. Po przejściu Prologu zachwyt nie zmalał

- juz od początku podejmujesz sporo decyzji, z któyrch każda ma wpływ na dalsze losy Geralta, co też jest super

- walka - coż, tu trzeba się przyzwyczaić, ale sądzę, że jeśli się odpoowiednio rozwinie postać i dobrze zainwestuje w talenty (co miłe, każda ze scieżek ma swoje zalety i wady, w "jedynce" pójście w stronę takiej magii było złym pomysłem), to będzie bardzo satysfakcjonująco, choć już na początku walka tą satysfakcję sprawia

- sprzętożerność - 2 GB DDR2 800 Mhz, AMD Athlon II X2 250 3.0 Ghz i Asus HD 5770 512 MB RAM oraz XP Pro SP3 kontra full detale i roz. 1280x1024 bez uberpróbkowania - wynik to 1:1 - gra leciutko się przycina, ale generalnie chodzi płynnie, jednakze stanowi spore wyzwanie dla komputera, przez co po paru godzinach robi się komputerowi gorąco.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha! Na wyborczej jest waśnie artykuł o Wiedźminie 2 za 49 zeta. Ponoć był to ...błąd systemu :) Empik nie chce teraz realizować zamówień, ale wygląda na to że prawo jest po stronie konsumenta - opinia UOKIK-u w drodze. Oprócz wiedźmina można było kupić czytniki do e-booów za 500 zeta - też za 49. Ech,gdzie ja wtedy byłem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Destructoid to Wielki fan BW, więc ja się nie dziwię.

Tak WIELKI fan BW, że DA2 dostało tam 7, czyli ocenę niższą niż średnia.

Po przeczytaniu recenzji na destructoid mam mieszane uczucia. Z jednej strony ocena końcowa jest sporo krzywdząca (co rozpoczęło niewiarygodny wybuch komentujących fanbojów, dla których rzucenie złego słowa w ich ulubioną grę jest jak uderzenie pięścią w nos). Z paroma rzeczami jednak można się w zgodzić. Ciekawe spojrzenie na walkę i fabułę, któremu należy przyznać trochę racji.

Ja się przekonałem, że mój nowy laptop radzi sobie z grą na średnio-wysokich ustawieniach i prawdopodobnie w tym lub następnym tygodniu sam Wiedźmina 2 kupię. Optymalizacja jest fatalna, bo znajomy, na którego kopii testowałem ustawienia ma problemy ze średnimi na PC o trochę lepszej konfiguracji niż moja.

Jeszcze się tak spytam czy DLC z ostatniego CDA jest jakoś przydatne? Gdzieś wsadziłem opakowanie z tymi kodami i nie wiem czy opłaca mi się go teraz szukać. ;p

Edytowano przez lubro
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, poczytałem recenzję na Destructoidzie, i przykro przyznać, autor ma znacznie więcej racji niz ociekające lukrem recenzje które czytałem, które z zastanwiającym uporem ignorują rozmaite wady i bugi. Achtung, będę tłumaczył na bieząco:

" Geralt z Rivii, tytułowy Widźmin, rozpoczyna rozgrywkę znacząco osłabiony, niezdolny prawidłowo blokować ciosy, w czym nie pomaga mu spartolony system targetowania, nie reagujace na komendy sterowanie i agresywni przeciwnicy momentalnie otaczający bohatera i atakujacy ze wszystkich kątów - a zdolność która pozwala parować jest do odblokowania dalej w rozgrywce i nie zawsze działa"

No, zgadzam się w 100%.

"zanim gra się skończy, będziesz przechodził przez przeciwników jak prrzez masło, a walki będące wyzwaniem stają się żartem"

Walki z bossami nie stają się żartem, ale reszta prawda.

Dalej jest narzekanie na to , że na dobra sprawę nie wiadomo czasami co jak zrobić, gdzie iść, kiedy wypić jakiś eliksir - z tym akurat się nie zgadzam, rudymentarna intelignecja pozwala spokojnie te elementy gry opracować.

"Wiedźmin może być rozgrywany wiele razy, zaleznie od podjętych wyborów które determinuja resztę rozgrywki" nie wiem kto tam wcześnien napisał że destructoid narzeka na liniowść.

Narzeka natomiast na fabułę - kiepski akt pierwszy, króciutki trzeci, akt drugi to właściwie jest esencja gry. Osobiście nie doszedłem do trzeciego, nie wypowiadam się.

Jest też o irytujących elementach engine'u:

"gra pilnuje prawidłowego otwierania i zamykania drzwi, zmuszając Geralta i NPC-ów do kolejnego zamykania i otwierania drzwi zamiast przepuścić ich wszystkich na raz"

Z tym akurat mogę żyć.

"Menu zakupów i rzemiosła są na osobnych ekranach, trzeba się wycofać z jednego aby wejść do drugiego"

Zgoda, upierdliwe, ale też można przeżyć.

"autotargetowanie jest straszne, geralt bez przerwy zmienia cel w trakcie ataku, i rzuca się szczupakiem w kierunku najdalszego oponenta , ignorując trzech stojących bliżej"

Oooooooj, taaaak. To jest potężny fail. Najlepsze jest, że jak już się uczepi jednego celu, to uparcie nie chce go zmienić, mimo tego że obracam kamerę na inny tak, że tego pierwszego nie widać - a jak mu się zachce, to zamiast zaatakować wroga którego ma na 12-tej, robi zwód w bok i atakuje potwora o którym nawet nie wiem że tam był.

""Wiedżmin 2 oferuje kawałek solidnej rozgrywki, która smakuj tym lepiej im bardziej się w nią zagłebia, choć zaczyna się jako odpychające i niesatysfakcjonujace przeżycie, odpychające początkowo graczy którzy chcą się nim cieszyć (...)"

No jak dla mnie się sprawdziło.

"koniec końców, najlepsze momenty gry przychodzą zbyt późno i są zbyt słabve."

Nie dotarłem do końca, nie wiem, ale widze że ludzie narzekają na zakończenie i trzeci akt w ogóle.

Autro chwali jeszcze grafikę "Jest cholernie piękna" i udźwiękowienie, narzekając przy okazji na questy które polegają na bieganiu w te i we wte - też moim zdaniem już czepianie się na siłę, akurat ten element gry mi nie przeszkadza.

Daje ostatecznie 6/10 - też trudno wywnioskować dlaczego tak nisko, bo wypowiada się o niej summa sumarum pozytywnie - tak że wnioski końcowe i ocenę mozna sobie darować, ale i tak zrecenzował grę znacznie obszerniej i obiektywniej niż większość z tego co do tej pory czytałem ( z cd-action na czele).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie tylko, czy błędy typu "postacie muszą pojedynczo przechodzić przez drzwi", bądź "zakupy i rzemiosło na różnych ekranach" decydują o ocenie poniżej średniej? Sam uważasz, iż można z tym żyć, jak no mój gust autor tej recenzji czepia się nieco na siłę. Akt pierwszy wcale taki słaby nie jest, więcej mnie nawet czasem zaskoczył. Co do osłabionego Geralta - święta racja powinien kompanię zbrojnych załatwić na śniadanie, poprawić kilkoma wiwernami, a na zakończenie miłego dnia w pojedynkę zdobyć zamek La Valettów. Szczerze: nie rozumiem czego autor się czepia. Jak dla mnie gra wymaga po prostu nieco więcej rozsądku. Poza tym parowanie cisów dostępne jest od początku gry. Można się tylko nauczyć odbijania ciosów ze wszystkich kierunków i to praktycznie na samym początku gry.

Co do zabójcy z outra nie dokońca jest to niewiadome -

wiedźmin zabity podczas pierwszego zamachu mógł być jednym z 2 dawnych towarzyszy Letho o których wspomina (on sam nie musiał wiedzieć o tym zamachu). Najprawdopodobniej zamach był zlecony przez Nilfgaard, bo to im głównie zależało na śmierci Foltesta o czym królobójca wspomina.

Towarzysze Letho to

Serrit i Egan, których spotykamy w trakcie gry, więc to nie może być żaden z nich.

To co mi głównie doskwiera, to fakt iż ten wątek jest w grze praktycznie zostawiony samopas. Nie ma możliwości wypytania Letho o ewentualny związek z tym zabójcą,

można tylko obstawiać iż działał na zlecenie cesarza Nilfgaardu

.

Edytowano przez MacClusca
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...