Skocz do zawartości
Cardinal

Wiedźmin/Witcher (seria)

Polecane posty

Nie, no ja rozumiem, że komuś się może gra nie spodobać. To w sumie normalka, tak?

Ale państwo kochani, czy wy aby nie zapominacie, ze gra to dzieło rąk ludzkich? I że czasem nawala? Nie za dobrze macie albo chcielibyście mieć? Przecież te wszystkie problemy są do obejścia, pewnie niedługo wyjdzie patch i będzie git. Po kiego się tak ciskacie?

Ja dla przykładu już w jedynce widziałem trochę bugów, ale w żaden sposób nie psuły mi wrażeń z gry. Z tego co widzę i czuję to dwójkla jest pod względem grywalności tak samo co najmniej dobra. I styka.

Mało wam, że wreszcie mamy czym się na świecie pochwalić, że ktoś z naszego podwórka stara się przebić do światowej czołówki? Więcej luzu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pewną prośbę, mógłby ktoś mi podesłać autosave'a 0028 i 0029? W lesie elfów parę momentów po "sejwie" 0027 podczas cutscenki za każdym razem otrzymuję permanentnego crasha na pulpit i nie pomógł nawet reinstall. Z góry dzięki! A dla tych, którzy mają problem z płynnością:usuńcie sterownik nvidia 3D Vision oraz wyłącznie uberpróbkowanie, wydajność zwiększa się nawet do 300%! :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CriX, na prawdę, jedynym równie durnym argumentem na ten Twój "nie piszcie, że wiedźmin gupi" jest taki : Nie wchodź na forum, skoro nie chcesz takich rzeczy czytać. Ręce się łamią.

Jak mam nie narzekać na optymalizację gry, kiedy posiadając sprzęt zdolny uciągnąć Crysisa 2 na prawie najwyższych detalach, Wiesiek nie chodzi mi poprawnie na średnich ? Jak mogę nie narzekać, na system celowania w NPC chociażby podczas rozmowy, jak i ten głupi system save'ów, który jest na prawdę pain in the ass. Raz 15 sekund spędziłem na tym, by jeden głupi klucz zebrać - jak mogę na to nie narzekać ? Gra była robiona ponad 3 lata, a takich błahostek nie mogli poprawić ? Chędoż się.

@up

Ta, ja nawet tego sterowniku nie mam, próbkowanie wyłączone a i tak tnie.

Edytowano przez edziu9596
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Simon z Yogscastu (420k subów na yt, najbardziej znani z serii 'Shadow of Israphel' z Minecrafta) robi Let's Play z Wiedźmina 2, co prawda trochę kaleczy, ale tak czy tak powinno to przynieść grze trochę dodatkowego rozgłosu, co nie powinno być czymś złym :]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wam też Wiechu często wywala na pulpit. Mi często się to przytrafia np. wychodząc z karczmy w 1 akcie, jaki dodatek DLC dostaje się od gram.pl za Edycję Premium.Jak na razie moje wrażenia co do samej gry są bardzo dobre, mogliby bardziej przyłożyć się do optymalizacji. :angry:

Edytowano przez khorinis38
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) Mam problem z pobocznym questem

"Siostrzyczki". Jestem na etapie, w którym muszę przeszukać okolice chaty. No to idę do znaczników, ale nic się nie dzieje, nie załącza się żadna scenka, nic nie mogę w zaznaczonych miejscach zrobić. Pora dnia to północ.

Co mam tam robić?

zrobiles? jesli nie, to o ile pamietam (robilem to godzine temu kurde ale nie pamietam czy wlasnie tak to mialo wygladac) to robisz

tak: albo rozwalasz beczki i wchodzisz nizej lub/i (nie pamietam) idziemy na plaze i do nocy czekamy sa upiory do zabicia

cos wiecej ode mnie o modelu walki (nadal mi sie nie podoba) w II akcie (czyli juz po lekkim rozwinieciu drzewa) jest jakby troche lepiej, dokladniej nie trzeba robic az tylu unikow w walce i da sie uderzac kilka przeciwnikow naraz

*edit*

co w koncu z tym mnichem z karczmy? mowi o jakims dodatku, polapal ktos o co tu dokladnie chodzi?

Edytowano przez avn
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Up: Mi odblokowało w menu "Dodatki" coś związanego z gog.com po tym jak wyrzuciłem układ "dwie pary". Co prawda jak w to klikam to przenosi mnie na jakąś dziwną stronę i tyle z tego mam.

Dziesięć minut temu przeszedłem do 3 aktu i stwierdzam, że gra ok. 15 levelu robi się już prostsza. Oczywiście dalej trzeba robić uniki itp., ale w porównaniu do tego co było na początku to już pestka. Wysoka wartość pancerza i redukcja obrażeń z drzewka szermierza i tracimy zauważalnie mniej HP.

Oczywiście pod koniec 2 aktu również jest bardzo ważny wybór i znowu dręczyło mnie to jak mam postąpić. Nie ma co. Ta gra naprawdę przedstawia dylematy moralne w świetny sposób.

Dalej nie wiem co mam robić z tymi mutagenami. Niby mam kilka pozbieranych(ekwipunek mam tak zapchany, że już właściwie nie zaglądam do normalnych potworów, więc nie mam tego aż tak dużo), ale dalej nie wiem co ja mam z tym robić. Bonusy mikre, slotów mam obecnie chyba z 4, nie da się tego wymienić.

Co mnie wkurza? Mała różnorodność potworów. Nekkery, Endriagi, Zgnilce, Harpie, upiory. Te spotykam/spotykałem cały czas. Utopce, Gargulce, Trolle, Golemy, Keczbary(czy jak im tam) czy Draugiry spotyka się ledwo kilka razy podczas gry(przynajmniej jak na razie). Taki W1 miał dużo bardziej rozbudowany bestiariusz. I tak jakby bardziej "Sapkowski". Trupożercy, insektoidy, ornitoreptyle, duchy i inne. W tym aspekcie W1 > W2.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jednak się skusiłem i kupiłem - dokładnie za 79,88 :P

Nie grałem długo, ba, jakieś pół godziny. Więc krótko:

CO TO ZA CZARNE PASY NA EKRANIE??? przy rozdzielczości 1280x1024 i przy 19" monitorze. Będzie jakiś patch, który to poprawi, czy mam się katować widząc tylko pół ekranu i napisy rozmiaru mrówki?

No i mimika... uch. Gorzej niż w Dragon Age. Części pierwszej.

Ale to póki co jedyne minusy. Podoba mi się walka (no, w każdym razie dużo lepiej niż w W1), podoba mi się grafika, art design, dźwięki, muzyka, dialogi. Na ultra (poza uberpróbkowaniem) śmiga bez zacinek, także miło.

Także chętnie będę w nią grać.... tylko niech zrobią coś z tymi pasami na ekranie, bo nie chcę sobie bardziej wzroku psuć.

Edytowano przez LordRegis
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie gra mnie bardzo pozytywnie zaskoczyła, bo mi się podoba (jedynka mi kompletnie nie leży).

Miły system walki, świetne dialogi, humor, klimat i wciąga.

LUX grafa i te słońce :)

PS. Jak pokonaliście królową Endriagów?

Ja próbowałem już z 15 razy i nawet 1/3 hp jej nie moge zdjąć...

Spoilery należy zasłaniać - Kawalorn

Edytowano przez Kawalorn
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie gra mnie bardzo pozytywnie zaskoczyła, bo mi się podoba (jedynka mi kompletnie nie leży).

Miły system walki, świetne dialogi, humor, klimat i wciąga.

LUX grafa i te słońce :)

PS. Jak pokonaliście królową Endriagów?

Ja próbowałem już z 15 razy i nawet 1/3 hp jej nie moge zdjąć...

zostaw sobie to na pozniej jak troche geralta rozwiniesz, ogolnie trzeba atakowac z boku duzo albo od tylu, duzo fikolkow musisz robic i uderzac raz-dwa, przydaja sie tez petardy i smarowidlo do wykrwawiania sie (nie pamietam nazwy oleju) i pamietaj o quenn-ie, znacznie zwieksza zywotnosc

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 7 lvl.

Robiąc reszte questów, w tym wątek główny

(z potworem w wodzie); przechodząc do aktu 2 - będę mógł wrócić do questa z królową?

musisz go zrobic w akcie 1, w wiedzminie 1 szlo zrobic kilka q w innych aktach, tu questy poboczne mozna robic zawsze (tak mi sie wydaje) w obrebie aktu, krolowa ubij na 8-9 lvl, tez bedzie ciezko ale daje w koncu rade, tez sie meczylem :tongue:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak więc spróbuję za jakiś czas :)

Gorzej, że jedna jest uwolniona (nie wiem jak mogłem do tego dopuścić) i sobie stoi przy drzewku... no cóż, będzie musiała jeszcze troszkę poczekać na Geralta :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrobiles? jesli nie, to o ile pamietam (robilem to godzine temu kurde ale nie pamietam czy wlasnie tak to mialo wygladac) to robisz

tak: albo rozwalasz beczki i wchodzisz nizej lub/i (nie pamietam) idziemy na plaze i do nocy czekamy sa upiory do zabicia

No właśnie

rozwaliłem beczki, zapaliłem totemy, przeszukałem ukryte pomieszczenie. Na plaży nie pojawiają się upiory...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Misję z

królową

robiłem tak:

Użyłem smarowidła z wykrwawianiem się i znaku pułapki - drugi znak. Gdy się do mnie zbliżała to waliłem znakiem, gdy w niego wlatywała i została sparaliżowana to naparzałem w nią ile wlezie. Gdy oprzytomniała to powtarzałem to samo. Oczywiście należy pamiętać że może się zdarzyć że zostanie sparaliżowana tylko na 1s i wtedy nici z naparzania.

Spoilery należy zasłaniać - Kawalorn

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy narzekają, że im na Windows 7 źle chodzi a na XP śmiga ładnie. W związku z tym przyszła mi do głowy pewna rzecz. Czy w tej grze jest możliwość wyboru wersji DX gdzieś w opcjach? Jak patrzę na ten ekran opcji, to nie widzę nic takiego, toteż myślę, że istnieje taka opcja, że jeśli ktoś posiada Windows 7 i kartę zgodną z DX10/DX11, gra automatycznie się ustawia w dany tryb, tak jak to miało miejsce np. w Bad Company 2, a to z kolei może pogorszyć niektórym wydajność. Na XP natomiast wiadomo - DX9, innej opcji nie ma, dlatego chodzi szybciej. Jeśli byłoby tak jak mówię, to trzeba szukać w plikach konfiguracyjnych jakiejś opcji zmiany DX. W BC2 się dało to zrobić edytując jakiś tam plik. Oczywiście ta teoria ma sens jeśli W2 obsługuje inny DX niż 9 - nie wiem, gry nie mam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykro mi to stwierdzić ale nie da się grać. Na początku wszystko ok, ale już podczas pierwszej cutscenki gra się zawiesiła i tylko twardy reset pomaga. Czasami uda mi się zminimalizować, ale najczęściej się nie udaje. Tak się zastanawiam czy ktoś w ogóle testował tą grę na komputerach innych niż te na których ją tworzyli? Bo szczerze w to wątpie. O ile z optymalizacją nie mam problemów, około 40 fpsów na wysokich, to niestety ale podczas cutscenek liczne zwiechy nie dają pograć, dzisiaj to już mój 6 restart, ale jakoś idzie. Liczę na jakiegoś patcha zanim zdążę przejść zwiechmina 2. Chociaż w tym tępie to chyba jednak doczekam się patcha...

Może muszę zmienić sterowniki do mojego radka 4870, bo podczas trybu okienkowego zauważyłem że wyskoczyła chmurka że sterownik coś tam coś tam, ale odzyskał sprawność. Niestety nie na długo... bo zaraz po tym gra znow złapała twardą zwiechę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Garść bezcennych uwag ode mnie;)

Dobrze:

- dialogi są fajnie napisane i zagrane, czasem mocne, czasem z jajem, klimat budują należycie

- historia może i jakaś błyskotliwa nie jest, ale wciąga jak na razie

- z grafiką to chłopaki polecieli na maksa, hej, w końcu po ciągłym graniu w gierki z lat 90 i nową Victorię poczułem wartość nowego pc

- naprawdę fajne art direction - miejscówki robią duże wrażenie, stroje i zbroje są szczegółowe i sensowne

- rozwój postaci jest dosyć ograniczony, ale punktów do wydania mamy mało więc trzeba wybierać i decydować, co nam się może najbardziej przydać

- jeśli chodzi o mechanikę to walka jest wprawdzie wyrwana żywcem z konsolowej gry akcji, ale - jest wymagająca nawet na normal a dodatkowe możliwości Geralta (sztylety, mikstury, znaki) nie są dla bajeru

- tak, gra w której na normal można zginąć a błędy są karane!!! Yeah, oldschool vberhardkor!

- dużo odcieni szarości w tej grze, oj dużo i jest to zrobione sensownie a nie na poziomie wypracowania gimnazjalnego jak w cudownych grach wielkich tuzów obecnych crpg

Źle:

- zafajdany health regen

- kliku, kliku, kliku - żeby wskoczyć, żeby zejść, żeby cięciwę naciągnąć, żeby od smoka uciec, "press teh button and something not really awesome happens", do tego nudne minigierki

- były ciepłe słowa o walce to teraz mniej ciepłe - po pierwsze ja też mam wrażenie, że wiedźmin czasem ma zwieszki i nie reaguje na komendy co kończy się kosą w plecy, po drugie to walka normalnie jest trudna, ale niestety podatna na dużo prostackich exploitów, które pozwalają wykończyć każdego bez szwanku

- to łapanie przez Geralta innych obiektów do interakcji jest faktycznie dość irytujące - jak ktoś wcześniej wspomniał, chcesz się bić ze strażnikiem a tu gasisz i w kółko zapalasz pochodnię

- radialne menu pod ctrl jest ok, natomiast wyraźnie konsolowe inventory nieczytelne i irytujące, tym bardziej, że gra cierpi na szeroko ostatnio rozprzestrzenioną przypadłość, czyli...

- ...śmieciozbieractwo, łażenie po domach i krzakach zbierając tony pierdółek - niezby fascynujące

- biowarowe wybieranie opcji dialogowych za pomocą krótkich parafraz - po kiego grzyba to? "nie kce mi siem czytać, pan/pani powie"?

Ogółem to wstępnie dałbym 4. To jest storyfagowa gra akcji na nową modłę, ale, kurczę, całkiem przyjemna.

EDIT: aha, 4 w skali szkolnej ofkors;)

Edytowano przez mandarynek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nitrox: Nie do końca. U mnie gra chodzi znacznie lepiej na Windows 7. Co więcej, jak grałem na ustawieniach niskich to cięła jak nie wiem co...po zmianie na ustawienia Ultra śmiga jak ta lalal i jedyne przycięcia mam podczas ładowania (czyli przchodzenie przez drzwi itd).

Dalszy opis z obcowania z nowym wieśkiem: walka bardzo mi się podoba. Nie tylko trzeba się wcześniej odpowiednio przygotować bo bez wiedzy o przeciwniku będziemy leżeli, ale po krótkim treningu pojawia się płynność. Wiedźmin macha mieczem nieziemsko :) Minusem jest mała różnorodność przeciwiników niestety.

Świat jest śliczny i bardzo realistyczny, żyje własnym życiem. Minusem są jednak dalej istniejące tunele...tym razem ładniej ukryte.

Nie mogę się doczekać powrotu do domu i dalszej zabawy :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pomysł. Jeśli się komuś Wiedźmin 2 nie podoba to niech przestanie grać a tym bardziej wypowiadać się w tym temacie. Mam już dość czytania ciągłych i niekończących się narzekań ciągle na to samo...

Temat jest właśnie po to, by móc się uzewnętrznić. W tym czy innym tonie. A opinie zawsze będą się różnić, więc spróbuj znieść to po męsku. Swoją drogą już wiesz, jak to było czytać Twoje nieprzerwane narzekania na wszystko w temacie o LoL-u. Kropka w kropkę :tongue:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mandarynek

się zgodzę ze wszystkim, czepię się ino jednego co moim zdaniem jest nietrafionym minusem

- biowarowe wybieranie opcji dialogowych za pomocą krótkich parafraz - po kiego grzyba to? "nie kce mi siem czytać, pan/pani powie"?

Tutaj w Dev diary twórcy mówili, że nie było szans wrzucenia normalnych zdań, bo te zakrywałyby 3/4 ekranu, albo byłyby rozmiarów mikroskopijnych (a i bez tego takich mankamentów z maciupkimi literkami jest sporo i trza by z lupą biegać po monitorze :/ )

Dlatego tutaj moim zdaniem nietrafiony argument.

A teraz coś z moich wrażeń.

IN PLUS:

Grafika - nie wiem czemu ktoś może to nazwać "przeciętną", albo "niewyróżniającą się" (chyba, ze gra na low). Może się jedynie nie podobać klimat grafiki, ale jej sam wygląd jest urzekający i pierwsza klasa. Animacja twarzy jest lekko do rzyci, ale cóż...

Optymalizacja - no tutaj może z in plus przesadzam, ale mnie gra chodzi bez najmniejszych problemów, żadnych zacięć gdziekolwiek bym nie był i czego nie robił. Owszem, mam dość dobry sprzęt, bo AMD Phenom II Quad-Core 965, 4GB RAM-u i ATI Radeon firmy ASUS w modelu 4890 i pamięcią 1GB. ale czasem jak czytam co kto ma i jak źle mu gra chodzi, to aż trudno mi uwierzyć. Tak samo jak ktoś twierdzi, że na słabym sprzęcie idzie mu w high :). No ale nie mam drugiego kompa na którym mógłbym zweryfikować ewentualnie jakość optymalizacji.

Fabuła - znów wciąga, znów mnóstwo trudnych wyborów, odcienie szarości, decyzje podejmowane nie są łatwe ... to jest TO. Na to właśnie liczyłem i to dostałem. Do tego humor, znakomite dialogi i świetna gra aktorów którzy użyczyli swoich głosów (PL). Miód.

Walka - tak, lepsza od tej z jedynki, bo nie taka banalna. Lepsza, bo trudniejsza, wymagająca posiadania mózgu, bowiem rzucanie się z mieczykiem między 5ciu wrogów kończy się tym, czym powinno się skończyć. Zarżnięciem. :) Ale o walce będzie jeszcze w minusach...

IN MINUS:

Walka - tak jak jest bardziej wymagająca, trudniejsza, tak jest....trochę bez sensu. Tzn chwilami wygląda to tak, jak pisali niektórzy. Leci na mnie kilku wrogów, to ja robię te śmieszne fikołki, albo uciekam, stawiam pułapkę, rzucam Igni, sztyletem, znów przewrotki itd itd... Nie leży mi to do końca, być może dlatego, że oczekiwałem po cichu czegoś podobnego co było w Batman Arkham Asylum, albo w Assassinss Creed. Tak, wiem, że tam w sumie też nie było to specjalnie wymagające, liczyłem jednak na połączenie stylu gry z tych gier i właśnie tego co mamy.

Klik klik klik (by mandarynek :)) - O ile klikanie na rozmówcę jest spoko, o tyle te włażenie na półki skalne i schodzenie/wchodzenie po drabinach itd już nie. Podobno Aurora (czy jak się zwał ten poprzedni silnik) stwarzał różne ograniczenia /m.in z włażeniem i złażeniem z wysokości/, a tu w sumie mamy to samo, tylko klikanie zrobili.... Uciążliwe, sprawiające, że płynność akcji spada. Do poprawy w 3ce.

Skradanie - tutaj to chyba wszyscy krytykują. No ale jak się człowiek przyzwyczai do bądź co bądź dobrego funkcjonowania "łażenia przy ścianie i osłonach" w Mass Effect, to oczekuje, że kolejni nie spartolą tego elementu rozgrywki. Ale widać można.

Tyle, grze daję 5 w skali 6stopniowej (szkolnej :) ), bowiem te minusy /no może poza walką/, zupełnie nie wpływają na ważne elementy które powodują o wysokiej, bądź niskiej ocenie gry.

Tak więc kupujta i grajta :)

Edytowano przez smyku
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@avn: Zapoznaj się z zasadami cytowania.

@Diex: Na forum nie używa się ani przekleństw, ani żadnych zamienników. Więc "[beee]ać" możesz do monitora, a nie na forum.

I prosiłbym (oprócz niestatsowania, o którym wam ciągle muszę przypominać), to nie umieszczajcie tutaj żadnych filmików zawierających treść wulgarną. Gra jest dla dorosłych, a czy rodzice/opiekunowie tego dopilnują, to ich sprawa. Natomiast na forum kategorycznie zabrania się takich rzeczy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...