Skocz do zawartości
Smuggler

The Elder Scrolls (seria)

Polecane posty

Nie było w niej żadnych ograniczeń mogłeś być magiem, wojownikiem, złodziejem jednocześnie. Mogłeś dołączyć do każdej gildii. Byłeś po prostu tym kim chciałeś.

Śmiem się nie zgodzić, bo Morro w przeciwieństwie do dwóch ostatnich części nie pozwalał nam na bycie kombajnem do wszystkiego, głównie ze względu na ograniczenie "poziom danej umiejętności ? wartość powiązanego współczynnika", uniemożliwiające zwiększanie skilli innych niż główne/poboczne, co blokowało możliwość awanu w szeregach organizacji. Pomijam już fakt, że niektóre zadania polegały na wymordowaniu "obsady" konkretnej gildii, co niemal całkowicie zabijało questline'y.

Żle się wyraziłem. Mogłeś dołączyć do każdej gildii a po pewnym czasie wybierałeś tą jedyną która najbardziej Ci odpowiada. W tedy już nie baczyłeś na to, żę musisz zabić osobę z innej gildii po prostu to robiłeś bo wybrałeś inną a do czasu tego questa robiłeś zadania i dla każdej z nich podnoszac swe umiejętności.

Edytowano przez Ewerquest
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą odwiedziłem Youtube i zobaczyłem filmik z nowym patchem 1.5 do Skyrima. Patch ten ma ponoć dodawać kill camy do magii i łucznictwa oraz nowe do broni białych niedystansowych. Czy ktoś zna datę premiery tego patcha?

PS; co mi się stało z wyglądem forum? Zwęziło mi się tak nagle kiedy uaktualniłem Operę. Maktoś jakiś lek na tę przypadłość? Czytałem w innych tematach i tam parę osób również narzeka na ten problem.

Edytowano przez kisiel231
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O co chodzi z tymi maskami? Wiem, że coś tu kiedyś ktoś o ich pisał, a w grze się z nimi jeszcze nie spotkałem. Na nie jest jakiś quest, czy po prostu muszę je znaleść sam od siebie w jakiś jaskiniach/grotach?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O co chodzi z tymi maskami? Wiem, że coś tu kiedyś ktoś o ich pisał, a w grze się z nimi jeszcze nie spotkałem. Na nie jest jakiś quest, czy po prostu muszę je znaleść sam od siebie w jakiś jaskiniach/grotach?

Jest chyba 8 masek które możesz znaleźć i kiedy je już zbierzesz musisz pójść na taki ołtarz w takich ruinach o których możesz poczytać w różnych książkach w grze lub w akademii magów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi właśnie o quest z Pękniny Riften (nie mogę przeboleć tej nazwy). Wczoraj właśnie zauważyłem, że w aktywnych jest taki bonus więc jakaś nagroda jest, ale mając kostkę z wiedzą dwemerów oczekiwałem właśnie wiedzy, paru ciekawostek, a nie +15 do pancerza i kowalstwa. Może trochę za dużo wymagam...

Ja podobne rozczarowania czułem po queście: Okno do Swiata Duchów oraz Oko (lub Laska) Magnusa. W pierwszym spodziewałem się jakiegoś sekretu o dwemerach, a dostałem jedynie przyrost skilli, a w drugim nie wyjaśniło się jak potężne i dlaczego może być oko Magnusa, ani nawet co zamierzał Ancano, właściwie wykonałem questa i tyle. Ale nagrody w postaci pieniędzy są dziwnie wyważone. Czasem dostajemy kupę kasy za nic, innym razem odwrotnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To samo za znaleźnymi skrzynkami. Czasem w skrzyniach bez żadnych zabezpieczeń lub z jakimiś zwykłymi czeladniczymi można było znaleźć więcej złota/sprzętu, niż w tych zamkniętych na poziomie mistrzowskim... Dobijało mnie, jak męczyłem się okrutnie z takim zamkiem, łamiąc wytrych za wytrychem (chociaż w sumie jest ich w grze naprawdę dużo, nigdy ich nie kupowałem, a zawsze miałem ich grubo ponad setkę), a w środku znajdowało się 5 złotych monet i jakieś laczki +2 do armora. Bez jaj, dla mnie jako osoby ubóstwiającej exploring takie zagrywki były poniżej pasa. Chociaż i tak, każdą taką skrzynkę otwierałem :D

W tej chwili przechodzę Skyrim po raz drugi (chociaż przechodzę, to być może za dużo powiedziane, po prostu gram dla przyjemności), jako 100% mag. Za pierwszym razem przechodziłem grę ciężkim Nordem. Niestety tak jak już ktoś wspomniał - nasza postać może być wyćwiczona we wszystkim. Za pierwszym podejściem grałem z na maxa rozwiniętymi bronią dwuręczną, łukiem, kowalstwem i ciężkim pancerzem, do tego wspierającym się magią przywracania i zniszczenia oraz potrafiącym otworzyć każdy zamek. Trochę to przesadzone :) Teraz akurat gram magiem i muszę przyznać, że bawię się przednio. Może dlatego, że praktycznie nie gram magami w żadnych grach (zawsze biorę typowego warriora tudzież coś w rodzaju paladyna) i wrażenia z takiej gry są naprawdę zupełnie inne. No i początek jest dość trudny, ale jak już udało mi się zdobyć szatę arcymaga i tą całą maskę morokeja, to jest z górki :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i początek jest dość trudny, ale jak już udało mi się zdobyć szatę arcymaga i tą całą maskę morokeja, to jest z górki :)

No tak...tyle, że teraz już eksploracja dla itemów właściwie straci dla Ciebie sens, bo po paru godzinach gry zdobyłeś coś, czego już nie przebije nic, co znajdziesz w grze, ani nic, co zrobisz sobie choćby i przy najbardziej wypasionym zaklinaniu. Ja w sumie (o ile gram, bo teraz mam ze Skyrimem rozwód bezterminowy, ale wrócę.) ciała i skrzynki przeglądam już tylko na wypadek znalezienia jakiegoś przedmiotu aktywującego jakiś quest. Dla zdobywania przedmiotów arcymagiem zupełnie się to nie opłaca. Już nawet kupców za bardzo nie odwiedzam. Czasem tylko smocze łuski sprzedam, a i tak większość z nich wyrzucę na ziemię, bo gildii złodziei nie ruszałem i kupca nie stać na komplet z jednego smoka :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po ostatniej aktualizacji nie mogę poprawnie zapisać gry, pisze że plik jest uszkodzony i nie można go wczytać, pozatym cały czas coś mi pobiera. Wy też macie ten problem?? Jak go naprawić, co nowa aktualizacja to i nowy problem. To takie ostrzeżenie żeby nie zapisywać po ostatniej aktualizacjo savów bo problem nie musi być tylko u mnie. Poprostu nie da się poprawnie zapisać gry, za każdym razem coś [ciach] wprowadzając patcha, najpierw były błahe problemy z wywalaniem gry przy wychodzeniu z jorrvaskr, pózniej wywalanie przy uruchumieniu gry a teraz popsute save, brawo tak dalej panowie. Niech lepiej nie robią poprawek bo jeszcze gorzej psuja gre.

Edytowano przez Bethezer
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up

Najpierw przyłącz się do którejś z gildii (Towarzysze, Gildia Złodziei, Gildia Magów, Mroczne Bractwo). Dzięki temu na starcie można znaleźć jakiś ekwipunek i zarobić trochę kasy. Głównego wątku na początku radzę nie ruszać, za to bierz wszystkie zadania poboczne i wykonuj po kolei - dzięki temu podciągniesz swoją postać i "ogarniesz" co się dzieje w prowincji. I uwierz mi, godzina gry w przypadku Skyrima to strasznie mało, nawet nie jestem pewien czy po tym czasie byłem już w Białej Grani czy dalej siedziałem w Riverwood.

EDIT: Narazie tak, jak już podciągniesz postać i zgarniesz jakiś lepszy ekwipunek to zrób wątek główny.

Edytowano przez Kuchar
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I uwierz mi, godzina gry w przypadku Skyrima to strasznie mało, nawet nie jestem pewien czy po tym czasie byłem już w Białej Grani czy dalej siedziałem w Riverwood.

To i tak jesteś dobry. Ja w pierwszej godzinie dopiero przeczesywałem ruiny Helgen po nalocie smoka, w poszukiwaniu co lepszego lootu :trollface: .

Do Wolfi92:

Ta misja od maga to jest

element głównego wątku i radzę narazie jej nie ruszać

;) .

Edytowano przez Wuwu1978
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Helgen wróciłem dopiero przy okazji zadania z

Zielonnikiem

, bardziej prawdopodobne jest, że pierwszą godzinę kręciłem się po Czarnygłazie i dookoła jeziora niedaleko Riverwood. To przy pierwszej postaci, przy drugiej (grając złodziejem) poszedłem od razu w drugą stronę i zwiedzałem Rift od samego początku kradnąc i rabując :icon_twisted: Do Białej Grani wróciłem dopiero ze zleceniem od Gildii.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zamiar dopiero kupić Skyrima i takie naszło mnie pytanie. Opłaca się grać łucznikiem? Grałem zarówno w Morrowinda (gdzie łucznikiem grało się baaardzo kiepsko) oraz Obliviona (gdzie łucznictwo było już całkiem przyzwoite) i chciałbym się dowiedzieć czy zaszły jakieś pozytywne bądź negatywne zmiany związane z użyciem łuków.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opłaca się grać łucznikiem? i chciałbym się dowiedzieć czy zaszły jakieś pozytywne bądź negatywne zmiany związane z użyciem łuków.

Ja gram magiem, i czasem (a nawet często) korzystam z łuku. Jestem magiem-łucznikiem. I muszę napisać, że łucznikiem opłaca się grać, ale trzeba jednak, gdy dojdzie do konfrontacji bezpośredniej, mieć przy sobie broń białą, bądź kilka czarów.

Dla łucznictwa jest oddzielna ścieżka rozwoju. Później dochodzi moment, kiedy można nauczyć się :nauka: przybliżania widoku, podczas mierzenia strzału. Jest także możliwość (oczywiście jak się jej nauczysz), że gdy celujesz to wtedy czas się zwalnia. Doszedłem do tego, i muszę powiedzieć: przydatne. Szczególnie do szybko poruszających się wrogów.

Łucznictwo przydaje się też, gdy np. przychodzi czas na walkę ze smokiem :cool: (bronią białą, go przecież nie sięgniesz i czarami też nie), więc wtedy łuk bardzo się przydaje.

A jeśli strzelisz z zaskoczenia, wtedy zadaje dodatkowe obrażenia.

Zapytałeś też, czy zaszły zmiany z użyciem łuków. Jeśli jakieś zaszły to tylko pozytywne, bo gdy strzelałem z łuku to nic mi nie przeszkadzało.

A poza tym NIE ZASTANAWIAJ SIĘ DŁUŻEJ, TYLKO OD RAZU JEDŹ DO SKLEPU I KUPUJ SKYRIMA!!! :klnie:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To widzę, że w łucznictwie zaszły całkiem pozytywne zmiany [...]

Powiem inaczej: jak odblokujesz sobie całe drzewko "Łucznictwo" + chociaż kilka skilli z drzewka "Skradanie", to naprawdę mało kto jest Ci w stanie podskoczyć w tej mroźnej krainie :trollface: .

Sam gram bardzo często z łukiem w łapkach i naprawdę rozgrywka jest miodna (zwłaszcza strzały z ukrycia). Poza tym po niedawnym patchu 1.5 doszły "kill cam-y" do ataków dystansowych. To trzeba po prostu zobaczyć na własne oczy i poczuć na własnej cięciwie.

Edytowano przez Wuwu1978
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...